Intel i7-6700K Skylake

poruka: 283
|
čitano: 53.483
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Intel i7-6700K Skylake

Čemu ić u prošla, kad ih i u današnjim možep nabavit

1.

2.

3.

 

Ako sam nešto progriješio, ispravite me. :D Mlad sam, još učim! :D
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
Jbga rast dolara od 30% je sve promjenio...tray pakiranja su pak bila jos 30% jeftinija..:(
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Intel i7-6700K Skylake

Evo diga sam 6700K na 4.5, testira za sad Primeom95 20+ minuta, SmallFTT nisu temperature bogzna koliko visoke :)

Evo i kvalitetnija slika

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 9:58 (LogicusMPS).
Moj PC  
2 0 hvala 2
12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
Kolika je temp nevidim na mobu sam, i koje hladenje i napon!tx
Intel Core™ i7 Forever----- Battlelog: SoldierStippy
14 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
Stjepanj kaže...
Kolika je temp nevidim na mobu sam, i koje hladenje i napon!tx

Stipe, temperature su od 71 do 78 max po jezgrama, package od do 78 znači :)

Malo više od 20 minuta sam ga roka na Primeu, probat ću i dalje al memam sad vremena, SmallFTT dobro diže temp, nema tu velike razlike 20 min i po dana po mom iskustvu, jedino stabilnost još probat, al ne vidim da će tu bit problema :)

Hladnjak je CM Hyper D92, a napon 1.264 V.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 10:02 (LogicusMPS).
11 godina
offline
Intel i7-6700K Skylake

probaj occt linpack test, mislim da bi mogao još malo dobiti na grijanju u ove hladne dane 

Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake
picajzla0707 kaže...

ovo je kad skineš poklopac s proca i stavljaš direktno hladnjak na jezgru

spacer služi za manju vjerojatnost drobljenja jezgre i ostaje unutra nakon instalacije hladnjaka

 

to je za ekipu ekstremnih ocera, zato sam i napisao da je za igru živaca

Da, vidim da preporucuju tu stvar za ljude koji bi delidali proc. MSI vidim da je par dana prije njih objavio CPU guard, nesto slicno, ali oni preporucuju i obicnom korisniku, da se smanji sansa ostecenja prilikom instalacije coolera ili prenosenja CPUa. Onda sam dalje vidio da Asus odavno sa svojim Z170 plocama salje isto slicnu stvar, ali kod njih je to neka plastika koja stiti samo rubove PCBa, koji su i najbitniji za zastititi kolko sam skuzio.

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.1.2016 17:41 (The_Fichek).
14 godina
offline
Intel i7-6700K Skylake

hmm. radim novi komp i nikako da se odlucim dal da uzmem i5 ili i7 .. e sad maticna jke vec tu asus z170 m -plus.. komp bi vise sluzio kao neko prenosno racunalo u corsair air 240 kucistu.. jel se isplat pljunut za i7 ili se posluzit sa i5???

http://postimg.org/image/66ddp72db/
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Intel i7-6700K Skylake

i5 6600K, sa Z chipestom nema druge :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake

 Ima li tko neku Gigabyte Z170 ili Z270 ploču s i7 6700K ?? Kako se kod Gige podesi da napone nije stalno onaj koji upišem ručno ?? Ono, stavim napon 1.3V ali kad CPU nije pod loadom da ruši i napon. Core clock mi varira kako treba ali je napon stalno taj koji unesem. Sve power saving opcije su na auto ali ne pomaže.

7 godina
odjavljen
offline
Intel i7-6700K Skylake

isto je bilo i kod mene na asus z170-a, nakon sto sam stavio na adaptive, kad cpu nije pod opterecenjem pada i napon

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake

 Al kod mene nema adaptive moda. Na Gigi Z77X sam imao tu opciju mada ne znam kako se zove više. 

12 godina
protjeran
offline
Re: Intel i7-6700K Skylake

Znam da je na z170 gigi offset malo zeznuto naci, a pretpostavljam da je ista stvar i na z270. Uglavnom odes pod CPU Vcore i tamo trebas stiskati + ili - dok ti se na mjestu gdje pise napon ne pojavi "Normal", evo slika. Tada ce ti se dolje otvoriti mogucnost da namjestis Dynamic Vcore tj za koliko ga zelis offsetirati. Giga nema adaptive, offsetom zapravo namjestis koliko ces spustiti ili podici automatski napon kojeg maticna salje procesoru. Za pocetak je najbolje namjestiti frekvenciju koju zelis i ostaviti napon na auto da vidis koliko ce maticna napona automatski slati i nakon toga offsetom probas dobiti napon koji zelis tj onaj na kojem ti je clock stabilan.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice