Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

poruka: 704
|
čitano: 149.503
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
nicky.sl kaže...

a nije bogme vidio ni OC potencijal starih Xeona.

 

 

 Bome bome,pogotovo s DFI pločama :P :P
Brojke padaju kao što novci odlaze :D

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
nicky.sl kaže...
Luka123 kaže...
nicky.sl kaže...

 "Taj gore" ne priča o 771 socketu nego o 1366 socketu koji je sposoban i tvom Hasi pomrsit račune u multitrejdu a košta pun k.... manje nego haso

 

lol, eto ljudi 500 kuna, kod ovog uberite 1336 socket i onda ce vam nicky.sl clockati to, i imate 6 core MLG verziju od 4,5 ghz, nevjerojatno!

 Aj ti meni reci al iskreno šta tebe boli i zašto si uopće doša na ovu temu?

 

Može ovo svak klokat a i nije socket 1336 kako ti kažeš nego je socket 1366.

 

Još jedno pitanje:

Da li je tebi hobi ili šta dolazit na teme o kojima pojma nemaš i nervirat ljude ???

 

Daj pokaži ti tog tvog Hasu šta može na tih 4.5ghz u ova dva bencha.

 
lol, kako nemam pojma pa imao sam q9550 imas tamo moj bench njega.
na 4,5 imam single oko 2000 neda mi se cinebench opet instaliravati i dokazivati gluposti. Ovdje je lik govorio o serverskoj ploci, ne o X58 ploci na kojoj se moze clockati nesto, i radi se 6 core naprema 4 core. w/e

10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Cinebench se ne instalira.

12 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

eto.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ja sam pokazao, sad ti isto od 771 socketa.

10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Luka123 kaže...

Ja sam pokazao, sad ti isto od 771 socketa.

 Zašto da pokažem od 771 socketa kad sam te izazvao protiv socketa 1366 ???

Za socket 1366 sam rekao da dere tvog hasu u multitrejdu.

Rezultate od socketa 771 imaš na prethodnoj stranici ako te baš zanimaju.

 

I jes pokaza slike tako da se ništa ne vidi

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2016 21:22 (nicky.sl).
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
nicky.sl kaže...
Luka123 kaže...

Ja sam pokazao, sad ti isto od 771 socketa.

 Zašto da pokažem od 771 socketa kad sam te izazvao protiv socketa 1366 ???

Za socket 1366 sam rekao da dere tvog hasu u multitrejdu.

Rezultate od socketa 771 imaš na prethodnoj stranici ako te baš zanimaju.

 

I jes pokaza slike tako da se ništa ne vidi

 nabavi veci ekran, imas crt?

Ti malo procitaj moj post isto, jer sam napisao da je besmisleno ikakvo ulaganje u 771 i u kupnju workstationa z400 za 1400 kuna (koji je socket 1336).
Ako hoces mogu quoteat, ili ga pazljivo procitaj. I sto ti taj multithread znaci, kad mogu jos clockat procesor na 4,9 negdje i imat 10k multithread...

I opet se pravis pametan, a znas da imas 6 core procesor sa 12 threada, a ja 4 core sa 8 threada.... i nemas pola instrukcija koje moj proc. ima, nego uzmes neki cpu-z benchmark za dokaz da je tvoj proc star 7 godina bolji  od i7 haswella, negovori gluposti.

10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Slažem se ja s tobom da se ne isplati ulagat u socket 771 to u ovoj temi i nije rečeno. Isplati se ubost xeona socketa 771 u ploču 775 a nikako ne smatram kupovanje workstationa z400 prvenstveno zato što se na njemu neda klokat (di je tu onda gušt).

Xeon socket 1366 s šest jezgri je odlična kupnja ali za desktop ploču na kojoj se da kloknut pa u tome i ima gušta.

Tvoj Haso istina ima dvi jezgre manje al je i 4 godine mlađi. Uostalom nije mi ni bila namjera da ga sučeljavam s braćom iz Intela već da vadim mast AMD-ovim FX 8xxx i 9xxx koji mu nemogu prismrdit ni u single treadu a kamoli u multiju.

 

Aj stavi rezultat na 4.9 ghz kad kažeš da možeš ali izreži samo ono bitno iz slike a ne cili screanshot.

To će me motivirat da probam još malo izvuć iz xeonćića.

 

Hebeš CPU-z daj ti Cinebench.

Tvoj je TRI generacije mlađi CPU i nijevni čudo što ima gomilu instrukcija više.

 

ps: Protiv tebe se ne moram pravit pametan

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.8.2016 22:53 (nicky.sl).
16 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

pozdrav narode :)

ovaj mod mi se čini jako profitabilan i zanimljiv, vrlo vjerojatno budem probao nekaj skemijat, ali ipak trebam Vašu pomoč.

naime nedavno sam se zaposlio u firmi koja prodaje rabljena brand name računala (HP, Dell, Lenovo) pa me zanika ako je ko imao iskustva sa modenjem biosa na takvom računalu da mi preporuči model.

 

a opet bi mogo i Vama ja pomoč tako da ako postoji takvo računalo da Vam ga prodam naravno uz povoljan rabat, samo da naglasim HP imamo najviše, Dell i Lenovo baš i ne tolko, znači moguče je uzet računalo u ultra slim, slim ili tower varijanti, sad sve zavisi kak čega imamo tog trenutka, jer stanje se mijenja doslovno na dnevnoj bazi tako da zna i nestat neki određeni model do ponovnog dolaska, no o tome više preko pm, ako bude ko bio zainteresiran 

 

oprostite na malom offtopicu, al eto nije ni loše sve se dobi u kompletu, matična, memorija, stari cpu, napajanje i kištra, a cijene nisu zbilja velike za c2d konfe

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Nisu velike? daj ti jedan primjer jer ne vjerujen da je jeftinije nego sta se moze ovako nabavit
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Patrick_cro kaže...
Nisu velike? daj ti jedan primjer jer ne vjerujen da je jeftinije nego sta se moze ovako nabavit

 nemam tu cijenik, al evo sutra kad dođem s posla dam primjer za c2d konfu, u to spada cpu, mbo, ram, hdd, napajanje, škatula i orginal windows 7

 

edit;

kaj nema niko da nije na nekaj slično stavljal xenon-a?

Imate svi novije ploče (naravno iz Zagreba ste, pa imate novaca), pa imate problema sa sleep modom. Moja pločica iz 2007 i sleep mode rade ko vurica. Pa vi kupujte AsRock... By BlackMoon
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.8.2016 23:27 (mrakky).
16 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Imas tu testirane ploce http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/. 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
mrakky kaže...
Patrick_cro kaže...
Nisu velike? daj ti jedan primjer jer ne vjerujen da je jeftinije nego sta se moze ovako nabavit

 nemam tu cijenik, al evo sutra kad dođem s posla dam primjer za c2d konfu, u to spada cpu, mbo, ram, hdd, napajanje, škatula i orginal windows 7

 

edit;

kaj nema niko da nije na nekaj slično stavljal xenon-a?

 Ajde baš me zanimaju cijene!

16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

ja bi kao prvo bio skeptican prema brand BIOSu, koji je vjerojatno zajeban na sve moguce nacine.

treba na jedno ploci testirat dal se uopce moze flashat BIOS, da ne pricam o dodavanju microcodova..

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ja spamam jel?? A samo sam odgovorio na tvoj post koji je u temi postan a ne na PM.

 

A da nebi bilo totalni offtopic ja smatram da se ugradnja xeona i modanje ploče isplati jedino ako korisnik posjeduje 775 konfu a nikako nije isplativo kupovat cijelu konfu da bi još naknadno kupio i xeona.

Neisplativo.

Nikako ne preporučam kupovanje brand name konfiguracije da bi se radio ovaj mod jer njihovi biosi nisu baš bogati opcijama a uz to na većini se nemože klokat (i di je tu onda gušt).

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.8.2016 21:41 (nicky.sl).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Pozdrav bugovci.

Nedavno mi je stigao xeon x5460 i stavio sam ga u maticnu asus p5ql epu, s time da sam prije toga skinuo onaj rom za flashanje biosa s mikrokodovima sa one kineske/japanske stranice nekoliko stranica iza.
Nisam rezao maticnu jer imam model koji je sa strane odrezan, a proc ide malo teze, na knap u utor.
I nakon pokretanja svega, ustanovio sam da su mi temperature vrlo visoke, u biosu mi idle pokazuje 60-65 stupnjeva, u windowsima 75-85 idle il jedan program... Zamijenio sam stock cooler sa lc cc 95 coolerom, temperature su ostale priblizno iste. Pada mozda nekome na pamet razlog ovolikih temperatura? Dal postoji mogucnost da mikrokodovi nisu bili dobri, da ih pokusam ja rucno staviti pa opet flashati?
Koristim i 4x2gb ddr2 800 koji si je sam smanjio frekvenciju na 666, ako to mozda ima kakve veze.

Svaka pomoc dobrodosla.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Ljudi imam pitanje.Jel mi treba prvo neki c2d ili c2q da uradim flesiranje biosa ili flesiranje mogu uraditi sa xeonom već ugrađenim?Hvala!

Entuzijast
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
FatMAN kaže...

Ljudi imam pitanje.Jel mi treba prvo neki c2d ili c2q da uradim flesiranje biosa ili flesiranje mogu uraditi sa xeonom već ugrađenim?Hvala!

 Nije sigurno da će ti komp uopće upalit s xeonom ako nema mikrokodova za njega stoga je pametnije flashati bios pomoću nekog 775 procesora.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Hvala ali problem je što nemam nijedan 775 proc,tako da moram posudit od nekog.

Entuzijast
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
FatMAN kaže...

Hvala ali problem je što nemam nijedan 775 proc,tako da moram posudit od nekog.

 Ako nemaš di posudit daj mi adresu na PP (privatne poruke) pa ću ti ja poslat jednog starog Pentiuma D 

7 godina
neaktivan
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Hvala na ponudi ali evo jedan prijatelj ima jedan core2duo ali opet hvala

Entuzijast
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
FatMAN kaže...

Hvala na ponudi ali evo jedan prijatelj ima jedan core2duo ali opet hvala

 Nema frke, bude li ti šta tribalo oko modanja javi se 

10 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

hebemti ide dobro taj x5470 jer stabilan ili samo za valifikaciju?

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Patrick_cro kaže...

hebemti ide dobro taj x5470 jer stabilan ili samo za valifikaciju?

 Nemogu ga dobit stabilno na ovoj frekvenciji, ruši se u cinebenchu

16 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Na koliko si ga stabilno najvise dobio?
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
13 godina
offline
Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

To je to nicky.sl ta DFI se ubila za OC,ja svog 5450 na vodi i na p5q pro turbo iznad 4450mhz ne mogu natjerati(ploća me ograničava).

 

 

EDIT
To je na zraku?

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 6:13 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775

Je na zraku je.

Mislim da bi moga on još mrvicu da mi je bolja memorija, nigdi nemogu nabavit rame koji rade na 1066 po razumnoj cijeni.

13 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
nicky.sl kaže...

Je na zraku je.

Mislim da bi moga on još mrvicu da mi je bolja memorija, nigdi nemogu nabavit rame koji rade na 1066 po razumnoj cijeni.

 U jedno sam siguran da me rami ne hebu :P

Baš radi cjeđenja ovog xeona mog uzeo ocz-e reapere 1066(1244@2.45v rade) ali čaplo me koći i to masno mi se čini.

 

EDIT
Jedna moja vaildacija na 4140mhz

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Poruka je uređivana zadnji put uto 6.9.2016 7:06 (kruskar).
10 godina
offline
Re: Intel Xeon soc. 771 na soc. 775
Patrick_cro kaže...
Na koliko si ga stabilno najvise dobio?

 4.60 GHz prolazi ove naše bencheve i Intel burn test al stra me testirat kako triba jer se grije ko lud (ide i priko90c)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice