Nadogradnja samog procesora(misljenja)?

poruka: 4
|
čitano: 894
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Nadogradnja samog procesora(misljenja)?

Pozdrav,imam amd athlon x2 4400 dual core.Imam namjenu nadograditi ga jer sa ovim pokrenem gopro studio 1080 p video i proc je na 99 posto u roku 2 sekunde.Zanima me koji je po vama najbolji omjer ulozeno dobiveno.Da li bi i5 2500k bio dostatan? da li da kupim ryzen (1600 je best buy no 1700 mene privlaci ali i dalje je to oko 2500 kuna sa maticnom ulog pa i napajanje).

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.9.2017 18:53 (Gamer21).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja samog procesora(misljenja)?

Ovisi koliko love mislis izdvojiti? koje napajanje imas? go pro studio koristi samo cpu tako da cim jaci cpu to bolje. Ako ides do 2.5k kn onda svakako ryzen build, cak i najjeftiniji ryzen 1200 i b350 ploca i 8gb crucial sport ti je ravno 2k kn, i kasnije uzmes grafu rx560 i imas komp kako se spada, pod uvjetom da imas barem nekakvo brand name napajanje

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Nadogradnja samog procesora(misljenja)?

mislio sam dati 700 kn za 2500k i plocu sam ne znam koliko je to pametno sa obzirom da kaby lake dolazi i ryzeni u tu vec , onak gledam da cekam pa da netko odluci prodati cijeli sistem za mali novac. a napajanje je staro dobrih 7 godina ak ne i vise , ak nes drugo tavim bu u prah otislo

16 godina
offline
Nadogradnja samog procesora(misljenja)?

A gle opet ces imati staru platformu i to bez ikakve garancije, tako da po meni bolje skupljaj i uzmi novos garancijom, a ovo sta imas prodaj. i5 2500k je i dan danas odlican proc ali problem je naci dobru i jeftinu plocu, i sam imam jedan ivy bridge ali mi se ne isplati prodavati pored ryzena jer ne mozes dobiti za to nikakvu lovu. Ne vjerujem da ces proci ista jeftinije nego da uzmes novu platformu, mozda par stotina kuna ali bez garancije, pitanje dana kada ce nesto riknuti a i bez nadogradnje

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 1
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice