Procesor za laptop..

poruka: 24
|
čitano: 26.024
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Procesor za laptop..

E ovako, sad. Na laptopu HP Compaq 6720s imam sljedeci procesor; Pentium Dual-Core T2370 ( 1,73 GHz ) i to mi je naravno premalo, a uz to procesor je u idle na temperaturi oko 50 °C, a kada pokrenem neku igricu tipa NFS Underground 2 za koju laptop upotpunjava i Recommended requirements, temperatura zna doci na 70 °C.

 

I sad bi ja htio promjeniti procesor. Radi se o socketu P. Jel zna netko gdje osim na eBayu mogu kupiti takav procesor? Tipa Pentium Dual-Core T3200, Pentium Dual-Core T3400 ili tako nesto.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.1.2012 16:04 (Tomek.Klc).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Procesor za laptop..
Tomek.Klc kaže...

E ovako, sad. Na laptopu HP Compaq 6720s imam sljedeci procesor; Pentium Dual-Core T2370 ( 1,73 GHz ) i to mi je naravno premalo, a uz to procesor je u idle na temperaturi oko 50 °C, a kada pokrenem neku igricu tipa NFS Underground 2 za koju laptop upotpunjava i Recommended requirements, temperatura zna doci na 70 °C.

 

I sad bi ja htio promjeniti procesor. Radi se o socketu P. Jel zna netko gdje osim na eBayu mogu kupiti takav procesor? Tipa Pentium Dual-Core T3200, Pentium Dual-Core T3400 ili tako nesto.

Prvo moraš biti siguran da se tvom laptopu može mijenjati procesor. Ja bih prije prodao laptop    pa kupio novi sa jačim procesorom.

 

pozdrav!

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Procesor za laptop..
Tomek.Klc kaže...

E ovako, sad. Na laptopu HP Compaq 6720s imam sljedeci procesor; Pentium Dual-Core T2370 ( 1,73 GHz ) i to mi je naravno premalo, a uz to procesor je u idle na temperaturi oko 50 °C, a kada pokrenem neku igricu tipa NFS Underground 2 za koju laptop upotpunjava i Recommended requirements, temperatura zna doci na 70 °C.

 

I sad bi ja htio promjeniti procesor. Radi se o socketu P. Jel zna netko gdje osim na eBayu mogu kupiti takav procesor? Tipa Pentium Dual-Core T3200, Pentium Dual-Core T3400 ili tako nesto.

Googlaj ime laptopa i cpu ugrade. dobit ces dosta odgovora. 50:50 su sanse da se moze saviti neki jaci ili je proc zalemljen na maticnu. sto se tice temperature, kupi ovu pastu. 

Napomena: ako se moze staviti jaci proc, nadam se da ti nije problem narucivati s Amazona ili Ebaya posto tih mobilnih procesora nema u Hrvatskoj, a tesko je i na Njuskalu.

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
14 godina
offline
Procesor za laptop..

Za početak očisti laptop od prašine jer je zbog nje tolika temperatura. Još jednom razmisli o nadogradnji procesora. Nećeš dobiti neke extra performanse. Ja sam imao laptop sa Core2Duo procesorom i bio je odličan za sve drugo osim za igrice. Laptopi namjenjeni igricama se posebno konstruišu. Tvoj laptop nije namjenjen (od proizvođača)igranju igrica.

 

Pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Procesor za laptop..

http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/354038-upgrading-hp-compaq-6720s-laptop-cpu.html

 

Tu sam nasao informacije sve, i moguce je zamijeniti procesor, ali prima samo ovu vrstu koju ja imam ( Core2Duo ), znaci najvise mogu otici na 2,1 GHz, ali meni dosta.

I da, nije mi problem naruciti s eBaya ili Amazona, ali nekako nevjerujem toj vrsti trgovine. Ali eto, probat cu posto se drukcije nemoze.

 

A laptop cu rastvoriti i ocistiti detaljno od prasine cim nabavim odvijac koji moze otvoriti zadnju stranu laptopa.  {#}

14 godina
offline
Re: Procesor za laptop..
Tomek.Klc kaže...

http://forum.notebookreview.com/hardware-components-aftermarket-upgrades/354038-upgrading-hp-compaq-6720s-laptop-cpu.html

 

Tu sam nasao informacije sve, i moguce je zamijeniti procesor, ali prima samo ovu vrstu koju ja imam ( Core2Duo ), znaci najvise mogu otici na 2,1 GHz, ali meni dosta.

I da, nije mi problem naruciti s eBaya ili Amazona, ali nekako nevjerujem toj vrsti trgovine. Ali eto, probat cu posto se drukcije nemoze.

 

A laptop cu rastvoriti i ocistiti detaljno od prasine cim nabavim odvijac koji moze otvoriti zadnju stranu laptopa. {#}

Što se tiče e-bay ja već nekoliko godina kupujem. Sve dok plaćaš preko PayPal ne sekiraj se. Treba da gledaš koliko je ta osoba ili prodavnica prodala stvari na e-bay, ot kada su tu i koliko su kupci njima zadovoljni. Evo ti jedan link za procesor koji tražiš nije skup ua prodavac ga šalje i u Hrvatsku:

http://www.ebay.com/itm/Intel-Pentium-Dual-Core-Mobile-T3400-CPU-SLB3P-Socket-P-2-16GHz-667MHz-1MB-/290648485528?pt=CPUs&hash=item43abffee98

 

Pozdrav!

12 godina
neaktivan
offline
Procesor za laptop..

Posto nisam siguran da bi se snasao u mijenjanju procesora na laptopu prvo cu se raspitat jel znam nekoga tko to zna promijeniti, pa tek onda kupiti procesor. Ali u svakom slucaju hvala.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Procesor za laptop..

Nemoj to svakome da daš raditi da ne bude "Eto jarane izvini!" Vidi to sa nekim servisom kojem odmah možeš utušiti i stari procesor.

 

pozdrav!

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Procesor za laptop..
Tomek.Klc kaže...

Posto nisam siguran da bi se snasao u mijenjanju procesora na laptopu prvo cu se raspitat jel znam nekoga tko to zna promijeniti, pa tek onda kupiti procesor. Ali u svakom slucaju hvala.

evo ti nekoliko videa, vjeruj mi nije to nis strasno {#}

 

 

 

Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
15 godina
offline
Procesor za laptop..

ljudi gdje bih kod nas , tj moze li se uopce, kupiti procesor za laptop? 

konkretno me zanima serija intel core i5 2540M ili 2520M...

 

 

MuWu
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Procesor za laptop..

Pozdrav !

 

Imam Hp 620 i s njim sam dobio Intel Pentium Inside. S obzirom da se bavim glazbom i glazbeni sam prodeucent kada radim glazbu ona mi laga ili zapinje dok je slusam. Mislio sam da je problem u zvucnoj kartici ali su mi neki prijatelji rekli da je stvar do procesora, pa sam nasao Intel Core i3 1460. Sada tu nastaje problem , s obzirom da NIKAD nisam radio s procesorima , dali je moguce zamjeniti ta 2 procesora (pentium s core-om) i da sve valja kako treba ?

I trebala bi mi neka misljenja o tom procesoru , ako ga netko ima slobodno se izrazite :)

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Procesor za laptop..

Treba  točno  vidjeti  koji  model  procesora  točno  imaš  sada,  zbog  socketa!

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Procesor za laptop..

evo ja nrucija sa ebay i5 560m.. soc definitivno odgovara ali trebas pazit i da imas najnoviji bios, jer mozda nece radit.. uglavnom zaminit cu stari i5 430m. nije nikakva frka sam zaminit..samo pazi di koji saraf ide kad budes sklapa laptop. kad proc.stigne i obavim zamjenu javim kako je proslo. :D

E da..naravno trebas pazit i da ti proc.nije zalemljen za maticnu..kao sto je vec netko povise spomenija. 

Malo istrazi..pa ako i dalje nisi siguran rastavi laptop i vidi. :D

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Procesor za laptop..

proc.stiga. zamjena uspjesno izvrsena, nikakvih problema nije bilo. 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Procesor za laptop..

pozdrav ljudi neki dan sam pisao u jednoj grupi i dobio sam neki link koji mi nije pomogao,pa bih volio od nekoga bas strucni odgovor...
imam hp pavilion dv6 mislim da je 2009 ili 2010 kupljen imam 4 gb ram dual core 2.80 i ati mobility radeon Hd4650 1 gb pa me zanima sto se sve moze  nadograditi na ovom laptopu i ono sto moze koji bi bio najbolji dio za naruciti,,eto bio bih vam prezahvalan na pomoci...pozz

mac
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Procesor za laptop..

Ako se ne varam u tom prijelaznom razdoblju dv6 je išao u dvije generacije matičnih ploča s istom gore navedenom grafikom pa bi bilo zgodno da napišeš ili PN ili cijelu oznaku modela (pr. DV6-3120ea) te za što prijenosnik koristiš da bi ti netko mogao eventualno predložiti neku optimalnu nadogradnju.

www.itelektronika.com
12 godina
neaktivan
offline
Procesor za laptop..

evo pise ovako model:dv6-1247ez, a pise i taj s/n ako treba...Laptop pretezno koristim za igranje igrica i za ponekad AutoCad,emco i slicne programe.

mac
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Procesor za laptop..
predator198 kaže...

evo pise ovako model:dv6-1247ez, a pise i taj s/n ako treba...Laptop pretezno koristim za igranje igrica i za ponekad AutoCad,emco i slicne programe.

 Što se tiče igrica, ništa tu pretjerano ne možeš poboljšati da bi ti se iplatilo uloženo.

Može se staviti quad procesor ali s obzirom da je unutra poprilično brz dual mislim da ti isplativost nadogradnje upitna. Grafka se ne može zamjeniti jer je integrirana na ploču. Eventualno što bi preporučio za ugodniji rad na računalu je SSD ako ga već nemaš, no to neće pretjerano poboljšati performanse za igrice. SSD za razliku od ostaih ulaganja u tu platformu, možeš iskoristiti ako se odlučiš na kupnju novog laptopa.

 

www.itelektronika.com
7 godina
neaktivan
offline
Re: Procesor za laptop..
HP 255 G4, M9T13EA

Moj laptop na kojem imam procesor od 1.00 ghz sto je naravno pre malo,mislim se mozda kupiti ovaj od 340 kn,sto kazete o njemu i moze li se uopce mijenjati procesor na mom laptopu,trazio sam odg ali nisam uspio...
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Procesor za laptop..

To nije procesor za laptop, ali mislim da se može mijenjati, za nešto jači.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Procesor za laptop..

Kupio sam drugi procesor za svoj laptop, i5 2520m (trenutno je u laptopu i3 2310m). Zanima me treba li reinstalirati windowse nakon zamjene procesora?

HTC 8X :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Procesor za laptop..

Ne treba.

Za zahvalu klikni na Hvala
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Re: Procesor za laptop..

Evo zamijenio proc, prošlo sve ok, winsi se bootali.

Mala usporedba performansi, DiRT 3 mi je bio pri ruci:

Prije Prije
 
Poslije Poslije
 

Dakle primjetan napredak u framerateu. Nisam baš to očekivao, mislio sam da je i3 solidno opsluživao grafu 540m.
A Android studio(glavni razlog nadogradnje CPU-a) tek moram malo isprobati...

Zna li tko zašto je package temp ovako visoka? Ako se dobro sjećam kod i3 proca je bila jednaka toplijoj jezgri, a kod ovog proca je 10-ak stupnjeva veća temp... 

 

HTC 8X :)
7 godina
offline
Re: Procesor za laptop..
kratos091 kaže...

 


Zna li tko zašto je package temp ovako visoka? Ako se dobro sjećam kod i3 proca je bila jednaka toplijoj jezgri, a kod ovog proca je 10-ak stupnjeva veća temp... 
 

 A jesi li pitao za svoj problem u temi Temperature vaših PC grijalica? Možda tamo dobiješ odgovor. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice