Promjena procesora na Laptopu

poruka: 7
|
čitano: 2.989
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Promjena procesora na Laptopu

Pozdrav,

 

prvo isprike adminima ako je tema na krivom mjestu.

 

Naime imam laptop Toshibu satellte C55-A-164 i u njemu je procesor intel celeron CPU 1005M (1.9GHz - socket 988B rPGA).

Laptop je star oko dvije godine uscuvan i sve radi savrseno u njega sam ubacio SSD i malo ga ubrzao.

No mene zanima dali je moguće ikako staviti jaći procesor na njega ili sam osuđen na celerona?

 

 

Svaki savijet je dobrodosao.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Promjena procesora na Laptopu

Mozes probati staviti jaci proc istog tdp ali sve ovisi jer ce ga bios prepoznati, taj celeron je dualac, tako da je sasvim dovoljan za neke osnovne radnje. Pitanje je sta mislis raditi na tom laptopu? i jer uopce vrijedno riskiranja kupnje procesora koji ce mozda raditi. Ja bih prije svih pokusaja probao kontaktirati njih direktno ili naci toshiba forum pa da vidis jer nekome uspjelo i dali bios podrzava novije cpu. Posto je procesor novije generacije 22nn ja bih potrazio nesto slicnog tdp i probao zamijeniti proc. Ako se odlucis za upgrade najbolje da prije upgrade napravis update biosa na zadnju verziju. 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Promjena procesora na Laptopu
Ako ti je na laptopu hm76 chipset onda mozes, ako je hm70 onda ne mozes. Naime na 70 idu celeroni i pentiumi na 76 i3,i5 i i7. Postoje brojni postovi na raznim forumima gdje su ljudi ipak kupili procesor iz i serije. Laptop radi tocno 30 minuta i gasi se.
16 godina
offline
Promjena procesora na Laptopu

Po googlu to bi trebao biti hm76 chipset

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Promjena procesora na Laptopu

neka skine aida64 ili nesto slicno pa neka vidi

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Promjena procesora na Laptopu

CPU-Z kaže HM70.

u nevolji ne treba plakati vec traziti ljeka
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Promjena procesora na Laptopu

Sve ti je jasno.... čisto da potkrijepim napisano https://www.cnet.com/forums/discussions/any-way-to-hack-or-unlock-the-intel-hm70-chipset-634806/ slobodno sam pretrazi, naići ćeš na iste rezultate :)

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice