Razlika između chipseta

poruka: 6
|
čitano: 1.221
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Razlika između chipseta

Koja je razlika između AMD770 i AMD790 chipseta?

Više  gledano  na  Overclock.

Koji  ide  bolje?

Moguci  problemi  sa  jednim  ili  drugim?


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Razlika između chipseta

rd770 ima podrsku samo za jedno-dva graficko povezivanje u CrossFireX modu, a 790 ima 4 graka u CFX modusu

chpset, mislim da nemres overklokirati, a ako mislis na procku, onda o oveklokiranju ne ovisi o chipsetu nego o proizvodacu maticnih ploca, a ko je dobar u tome ne bih znao, ali uvijek mi DFI vrzma tuda, moguce i ostali ali ne znam iskreno koji


Nije mi rodendan danas!!
16 godina
offline
RE: Razlika između chipseta

U svakom slučaju bolji ti je AMD790 chipset.

A što se tiče proizvođača matičnih koji valjaju za clockati: DFI, Asus, MSI, Gigabyte


AMD Athlon64 X2 6000+, oc 6400, Sapphire HD3870 512MB DDR4, 4 x 2Gb Kingmax, 800Mhz, Asus M2R32-MVP, HDD Segate 250Gb, 16Mb, Chieftec power supply 650W Turbo Series
16 godina
neaktivan
offline
Razlika između chipseta

Proizvođace znam koji dobro idu.

Više  su  me  zanimale  informacije  o  chipsetu


C2D@3360mhz@1,35V,GA-P35-DS4,2GB DDR2 Kingmax@960mhz@2,2V, Gigabyte radeon HD 3870
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Razlika između chipseta

Eh mislim da znam sto bi ti htio, jer i mene nesto tako kopka, samo ne volim OC.

serija 770, 790 imaju dobar omjer cijene i perfomance, 8 W trose struju dok NVidia  i intel trose 50 W+ /- 5W  kako ko, nisam siguran, ali AMD Ati malo trosi, mana je sto ima stariji SB 600chipset, koji , kako kazu ima, malih problema s SATA i nesto s vanjskim medijima. citaj starija generacija, nista lose!!

 

Serija 780g ili 780V (780G je Cirectx10 a 780V je directX9) su isto izvedenice od gornjih samo imaju integriranu grafiku, koja ne shareduje memoriju od RAM, nego ima vlastitu memoriju, kako ko od 32-128MB vlastite memorije, ali zato ti chipseti imaju noviji SB700,

Ako hoces jos malo pricekati, kasnije ce se spojiti ova dva svijeta chipseta RS790FX i SB700, naravno drugacije ce se zvati, onda sad uzmes svoj favorit mainboards manufacture i to je to....


Nije mi rodendan danas!!
16 godina
offline
Razlika između chipseta

Zaboravio napomenuti da i 780G  moze  spojiti u CrossFireX polje kao SLI itd. interesantno... ali treba paziti na to da ne cine svi tu mogucnost, kod nekih ne daju a nekih daju HybridCrossFireX..


Nije mi rodendan danas!!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice