Infokup 2012

poruka: 184
|
čitano: 27.981
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

https://www.infokup.hr/Content/Downloads/Infokup-Odluka-DP-a.pdf

 

"...Državno povjerenstvo smatra da zbog pravovremene reakcije učenika i Županijskog povjerenstva za srednje škole Grada Zagreba, kratkotrajna vidljivost natjecateljskih materijala zbog tehničkih problema na sustavu natjecanja nije mogla utjecati na regularnost provedbe natjecanja ni u jednoj kategoriji..."

 

Hahaha... Haaa? {#}

 

Uz sve dosad rečeno, očito je na kraju još bilo potrebno raditi idiote od natjecatelja. Ne, ne mogu vjerovati. Ne možeš izjaviti da su rješenja bila vidljiva i onda ustvrditi da je sve bilo regularno. Nadam se da će se vaši mentori organizirati i pritisnuti ih kod AZOO-a i MZOS-a s pritužbama.

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Infokup 2012

Natjecanje  u algoritmima se ponavalja.

 

Odlicna vijest je da svi razredi pisu isti set zadataka :D 

LoL NordicEU : Heineken01
 
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Infokup 2012
KKristijan kaže...

Natjecanje  u algoritmima se ponavalja.

 

Odlicna vijest je da svi razredi pisu isti set zadataka :D 

Pitanje je koliko je to odlicno. Ipak mislim da bi trebale biti dvije podskupine, kako bi se u 1. izbjegla demotiviranost tezinom zadataka, a u drugoj previse 100% rijesenosti. Ali, sto je tu je, barem se ponavlja!

Nothing is true, everything is permitted...
15 godina
offline
Re: Infokup 2012
Zadaci će biti potpuno isti?
AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
16 godina
offline
Re: Infokup 2012
emerik kaže...
Zadaci će biti potpuno isti?

pa, da, zašto ne? {#}

 

piše ti u pdf-u

 

Državno   povjerenstvo   zahtijeva   od   sastavljača   izradu   novih   zadataka   za   potrebu   provedbe
ponovljenog županijskog natjecanja.

 

isprika, nisam zagledao simbol mobitela. Prvo mi je palo na pamet da si lijen :D

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.2.2012 20:42 (denix).
15 godina
offline
Re: Infokup 2012
Na mobu sam pa nisam skidao PDF.
AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012

iako ce bit samo jedna skupina zadataka, opet ce oni objavit ispravke u krivoj podskupini...

13 godina
offline
Infokup 2012

Vjerojatno ce rangiranja biti po podskupinama, makar ce zadaci biti isti. U teoriji bi to znacilo da bi vise bodova za prolaz moglo trebat ako ste prvi ili drugi razred

LoL NordicEU : Heineken01
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Zbilja bi se neki ljudi trebali kaniti corava posla

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Infokup 2012
KKristijan kaže...

Vjerojatno ce rangiranja biti po podskupinama, makar ce zadaci biti isti. U teoriji bi to znacilo da bi vise bodova za prolaz moglo trebat ako ste prvi ili drugi razred

Kako si to zakljucio? Ako su podskupine odvojene, onda je sve identicno kao i na prvom natjecanju, samo sto su zadaci isti za sve. ". podskupina ce vjerojatno bolje rijesiti te zadatke, pa ce bodovni prag biti visi, a 1. ce ih rijesiti losije (prosjecni broj bodova natjecatelja ce biti manji) pa ce bodovni prag biti nizi.

Nothing is true, everything is permitted...
13 godina
offline
Re: Infokup 2012
Assassin kaže...
KKristijan kaže...

Vjerojatno ce rangiranja biti po podskupinama, makar ce zadaci biti isti. U teoriji bi to znacilo da bi vise bodova za prolaz moglo trebat ako ste prvi ili drugi razred

Kako si to zakljucio? Ako su podskupine odvojene, onda je sve identicno kao i na prvom natjecanju, samo sto su zadaci isti za sve. ". podskupina ce vjerojatno bolje rijesiti te zadatke, pa ce bodovni prag biti visi, a 1. ce ih rijesiti losije (prosjecni broj bodova natjecatelja ce biti manji) pa ce bodovni prag biti nizi.

Pa da, ali u teroiji bi mogla prva podskupina rjesiti bolje od druge, mislim da ce se pragovi razlikovat za max 20%

LoL NordicEU : Heineken01
16 godina
offline
Re: Infokup 2012
KKristijan kaže...
Assassin kaže...
KKristijan kaže...

Vjerojatno ce rangiranja biti po podskupinama, makar ce zadaci biti isti. U teoriji bi to znacilo da bi vise bodova za prolaz moglo trebat ako ste prvi ili drugi razred

Kako si to zakljucio? Ako su podskupine odvojene, onda je sve identicno kao i na prvom natjecanju, samo sto su zadaci isti za sve. ". podskupina ce vjerojatno bolje rijesiti te zadatke, pa ce bodovni prag biti visi, a 1. ce ih rijesiti losije (prosjecni broj bodova natjecatelja ce biti manji) pa ce bodovni prag biti nizi.

Pa da, ali u teroiji bi mogla prva podskupina rjesiti bolje od druge, mislim da ce se pragovi razlikovat za max 20%

Da, naravno, ali sumnjam da bi to predstavljalo nekakvu nepravilnost. Na kraju krajeva, najbolji iz prve, i najbolji iz druge skupine idu na drzavno, kakvi god zadaci bili (u slucaju da su kvalitetni i tocni, naravno).

Nothing is true, everything is permitted...
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Ja ne kuzim sta oni glume, ja sam bio na Osnovama i rjesenja su izasla oko ponoci te se nekih 2 sata prije kada sam dosao do MIOC-a pocelo pricati da je netko dobio rjesenja natjecanja. I oni kazu da je KRATKOTRAJNO bilo? Pa 2 sata, ako ne i vise je i vise nego dovoljno da se zapamte odgovori na 20 pitanja, tj. zadataka.. Uzasna organizacija je sve sto imam reci

 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
Shadyman kaže...

Ja ne kuzim sta oni glume, ja sam bio na Osnovama i rjesenja su izasla oko ponoci te se nekih 2 sata prije kada sam dosao do MIOC-a pocelo pricati da je netko dobio rjesenja natjecanja. I oni kazu da je KRATKOTRAJNO bilo? Pa 2 sata, ako ne i vise je i vise nego dovoljno da se zapamte odgovori na 20 pitanja, tj. zadataka.. Uzasna organizacija je sve sto imam reci

rijesenja se mogu zapamtit nakon jednog čitanja (osim onog s tablicom), prvo sto vecinu znate, barem 50%, 40% je logicno kad vidis rijesnje, a onih 10% se zapamti

14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
srky.du kaže...
Shadyman kaže...

Ja ne kuzim sta oni glume, ja sam bio na Osnovama i rjesenja su izasla oko ponoci te se nekih 2 sata prije kada sam dosao do MIOC-a pocelo pricati da je netko dobio rjesenja natjecanja. I oni kazu da je KRATKOTRAJNO bilo? Pa 2 sata, ako ne i vise je i vise nego dovoljno da se zapamte odgovori na 20 pitanja, tj. zadataka.. Uzasna organizacija je sve sto imam reci

rijesenja se mogu zapamtit nakon jednog čitanja (osim onog s tablicom), prvo sto vecinu znate, barem 50%, 40% je logicno kad vidis rijesnje, a onih 10% se zapamti

to sam i mislio kada sam rekao da je tolko vremena kolko su imali da zapamte rijesenja i vise nego dovoljno..

14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Maloprije objavljeno na Monitor-u:

 

Negativna selekcija
Hakiranje školskog natjecanja u informatici: Do zadataka i prije natjecanja!?
Ovogodišnje školsko natjecanje u informatici Infokup, sudeći po osvrtu objavljenom na portalu Connect, patilo je od brojnih problema: primjerice, zadaci su bili dvosmisleni, neki podaci su bili pogrešni, a vrijeme za rješavanje zadataka produženo je u zadnji čas. No, najporaznija je informacija da su natjecatelji navodno mogli "hackirati" organizatore natjecanja na trivijalan način: jednostavnom promjenom naziva dokumenta u URL-u bilo je moguće do ispitnih zadataka doći i prije samog natjecanja!

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.2.2012 18:32 (vlad0).
Moj PC  
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Evo da i vama ovdje prenesem moj post iz jedne grupe vezan za ovo...

 

 

Ne znam da li ste upoznati, ali par stvari koje sam primijetio... Promijenili su naslov u "1. Očitovanje DP-a o provedenom županijskom natjecanju", a evo sad na forumu čitam ovo: "Upravo su škole primile obavijest o ponavljanju županijskoga natjecanja i iz Osnova informatike"
Ne znam što se njima događa u DP-u i što im se mota po glavi, ali ovo je već malo dosadno :/

SDP ≠ HDZ
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
xDinichx kaže...

Evo da i vama ovdje prenesem moj post iz jedne grupe vezan za ovo...

 

 

Ne znam da li ste upoznati, ali par stvari koje sam primijetio... Promijenili su naslov u "1. Očitovanje DP-a o provedenom županijskom natjecanju", a evo sad na forumu čitam ovo: "Upravo su škole primile obavijest o ponavljanju županijskoga natjecanja i iz Osnova informatike"
Ne znam što se njima događa u DP-u i što im se mota po glavi, ali ovo je već malo dosadno :/

 

Bravo za mentore!

 

 

A što se DP-a i DUMP-a tiče - još jednom ću ponoviti: može vas biti sram što je došlo do ovoga. Mladi informatičari i njihovi mentori nikako nisu zaslužili ovakav nonšalantan tretman. I sâm znam koliko truda, znoja i neprospavanih noći stoji iza svakog rezultata i ovo je bila pljuska u lice (ili točnije: više njih) tim vrijednim ljudima. Nadam se da će odgovorni imati dovoljno srama da ponude neopozive ostavke nakon svega ovoga. Nažalost, svjestan sam da se to vjerojatno ipak neće dogoditi i da se u konačnici ništa neće promijeniti. Što ujedno znači da će se ovakvi ili slični propusti vjerojatno nastavljati događati i u budućnosti. Zbog toga i dalje apeliram na mentore da ne popuste s pritiskom na AZOO i MZOS u pogledu svega što se događalo. Vjerujem da i sami znaju kako je ovdje u pitanju puno više od tek "pukog natjecanja".

 

 

I na kraju - moram priznati da sam pomalo razočaran što BUG nije ovakvu vijest kvalitetno popratio. Ovo po meni nikako nije dovoljan razlog zašto se to nije napravilo:

 

Retry. Reboot. Reinstall. Reformat.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
WTF? Znači i osnove se ponavljaju?
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
14 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

samo nek još i prezentaciju softwerskog rada budem ponavljo...

 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
Nadam se da nas opet neće moći usmeno pitati 3 dana prije i 2 poslije :D
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
Tomislav95 kaže...
Nadam se da nas opet neće moći usmeno pitati 3 dana prije i 2 poslije :D

Blago vama, da je meni tako 2mj me nebi nista mogli pitat. Kad je bilo školsko mi smo morali ići u školu. Algoritmi 9-12,  prezentacija rada oko 12:20, osnove 13-14, škola 14-20...

15 godina
offline
Re: Infokup 2012
Koji rad si napravio?
AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
https://www.infokup.hr/projekt/83/Geography-A

jesi li ti isto prijavio rad?
15 godina
offline
Re: Infokup 2012

Nisam se prijavio.Čini mi se dobar ovaj tvoj rad.

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
14 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
Hvala, rad i nije toliko napredan po mogučnostima, ali cijeli kod je moj.
16 godina
neaktivan
offline
Infokup 2012

Da, da... i osnove se znaci ponavljaju... komedija... S obzirom da zadaci nisu poput drzavne mature hermeticki zatvoreni, niti nepoznati, najmanji je problem sto su sad zadaci bili svima vidljivi prije vrimena, veci je sto je pitanje kojem broju i kojim ljudima su zadaci poznati prije vrimena i inace...

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012

 

Mislim da je ovo što se događa sramotno za DP (i samo natjecanje iz informatike), te bi definitivno odgovorni trebali dati ostavke na svoja mjesta u DP-u. Nadam se da neće okriviti nekog "Ivu Ivčića" koji je stavio zadatke na server, jer je očito netko od odgovornih svjesno odlučio zadužiti  "Informatičara Ivu" da stavlja zadatke na server.

 

Isto tako, iako su kako kažu zadaci i rješenja bila dostupna prije natjecanja trebalo je pozvati na državno sve koji su trenutno ostvarili rezultate, jer je među njima sigurno bilo i onih koji su marljivo učili i radili.  DP je trebalo odlučiti da organizira novo županijsko bez onih koji su već ostvarili mogućnost izlaska na državno natjecanje, te pozvati još isti broj učenika koji su ostvarili najbolje rezultate na ponovljenom natjecanju.

 

Normalno da bi to povuklo dodatne troškove, no ako se ima novaca da npr. MIOC testira nekakve digitalne dnevnike, i još se to planira uvesti u ostale škole, onda bi ovaj trošak bio zanemariv u usporedbi sa digitalnim dnevnicima. Isto tako da ne govorim o namještenim nabavama opreme i sl. gdje se razbacuje s novcima, no na učenicima očito treba štedjeti.

 

No vjerojatno bi se onda negdje opralo manje para, ili možda MIOC ne bi imao za 10 rezervnih digitalnih dnevnika, pa lakše je da trpe učenici, oni tako i ovako još ne kuže kako se to kod nas radi.

 

Pozdrav.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Infokup 2012
Najgore je što neki koji su za 1. županijsko vježbali i prošli na državno sada neće, jer svaki je bod važan, a po sebi znam kakve sam glupe greške radio.
Najbolji broj je 73.73 je 21. prosti broj.Njegov zrcalni par, 37, je 12.,a njegov zrcalni par, 21,je nastao množenjem brojeva sedam i tri.U binarnom sustavu, 73 je palindrom: 1-0-0-1-0-0-1.
16 godina
offline
Re: Infokup 2012
Tomislav95 kaže...
Najgore je što neki koji su za 1. županijsko vježbali i prošli na državno sada neće, jer svaki je bod važan, a po sebi znam kakve sam glupe greške radio.

Po cem je to "najgore"? Ja bi npr najvjerojatnije prosao na drzavno, ali bi me iskreno bilo sramota preko takvog zupanijskog proc.

Nothing is true, everything is permitted...
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.2.2012 22:15 (Assassin).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice