Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 7.283
|
čitano: 1.510.925
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
rustweaver kaže...

A joj, pa ti overflow radis.

 

Vidi stvarno, totalno sam zaboravio na ograničenja int i long int odnosno na ograničenje veličine integera.

Nego, mučim se s izbacivanjem viškova. Tj izbacim viškove al muči me dodavanje varijable. Sve mi se nešto pomutilo, kao da nikad programirao nisam, zadnjih par dana sve odreda krivo, osnove zabrljam. {#}

 

Gdje sad na kraju trebam dodati

long int interval=2147483647;

Kako bi mi program funkcionirao kada maknem

    cout<<"\n   Unesite broj: ";

 

     cin>>niti_podatci[n].interval;

 

?

 

 

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=2529211&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
191x7 kaže...
Gdje sad na kraju trebam dodati

long int interval=2147483647;

Kako bi mi program funkcionirao kada maknem

    cout<<"\n   Unesite broj: ";

 

     cin>>niti_podatci[n].interval;

 

?

 

 

Ja bih to napravio ovako, (brza izmjena da ne mijenjas previse):

liniju:

cin>>niti_podatci[n].interval;

 

pretvorio u:

niti_podatci[n].interval=2147483647;

 

i uklonio liniju:

cout<<"\n   Unesite broj: ";

 

A mozes potpuno i ukloniti tu varijablu iz strukture i u biti cijeli unos tog broja i jednostavno funkciju koja trazi proste brojeve preraditi tako da petlje idu do 2147483647. Primjeti da je zapravo nebitno do kojeg broja racunas, tako da...

 

Inace, jedna stvar koju sam na prosloj stranici zaboravio napomenuti je da cijelu stvar mozes probati kompajlirati u 64 bitni executable, tada ce integer imati puno veci kapacitet. MinGW/GCC switch za to je -m64, Mingw mi tu izbacuje neku gresku kada pokusam to na brzinu kompajlirati, a nemam zivaca traziti sada sto i kako (cini mi se da trebam bas 64 bitnu verziju kompajlera)...


nebu islo... nebu islo...

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.5.2012 21:19 (rustweaver).
16 godina
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
rustweaver kaže...
...

Sredio sam to sada, no primjetim jedan problem. Trojezgreni procesor, unesem 6 niti, svaka po 30 sekundi, program završi nakon 30 sekundi.

Nešto ne štima, zar ne bi moralo trajati 60 sekundi izvršavanje? Kako to popraviti?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=2529211&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
14 godina
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Sredio sam to sada, no primjetim jedan problem. Trojezgreni procesor, unesem 6 niti, svaka po 30 sekundi, program završi nakon 30 sekundi.

Nešto ne štima, zar ne bi moralo trajati 60 sekundi izvršavanje? Kako to popraviti?

Ne poznajem baš to područje, no koliko znam, ako imaš više niti to ne znači da će se svaka odvijati na svojoj jezgri. Jedna jezgra može nositi više thredova istoveremeno pomoću multitaskinga, mislim da OS svakoj niti na nekoj jezgri daje određeni dio vremena, pa to omogućuje multithreading.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
16 godina
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
captain_soap_McTawish kaže...
191x7 kaže...

Sredio sam to sada, no primjetim jedan problem. Trojezgreni procesor, unesem 6 niti, svaka po 30 sekundi, program završi nakon 30 sekundi.

Nešto ne štima, zar ne bi moralo trajati 60 sekundi izvršavanje? Kako to popraviti?

Ne poznajem baš to područje, no koliko znam, ako imaš više niti to ne znači da će se svaka odvijati na svojoj jezgri. Jedna jezgra može nositi više thredova istoveremeno pomoću multitaskinga, mislim da OS svakoj niti na nekoj jezgri daje određeni dio vremena, pa to omogućuje multithreading.

Ako je tako (a bojim se da jest), onda imam gadan problem. Al opet, ne bi trebalo biti moguće da se 6 niti svaka po 30 sekundi svih 6 završi u 30 sekundi na 3-jezgrenom procesoru. Opet bi moralo biti 60 sekundi.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=2529211&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Nešto ne štima, zar ne bi moralo trajati 60 sekundi izvršavanje?

Ne bi. Zar ne vidis da se nit prekida nakon X vremena (u tvom slucaju 30 sekundi) bez obzira na to koliko je posla obavila?

 

if (GetTickCount()-pocetno_vrijeme>=data->vrijeme)
   return;

 

Ti imas 6 niti od kojih svaka provjerava je li proslo 30 sekundi od stvaranja niti, nakon cega izvrsavanje prestaje.

Pomjesao si procesorsko vrijeme koje je svaka nit potrosila na sebe, i stvarno vrijeme koje je proteklo. Pogledaj jos jednom sto tocno GetTickCount mjeri.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
rustweaver kaže...

Ti imas 6 niti od kojih svaka provjerava je li proslo 30 sekundi od stvaranja niti, nakon cega izvrsavanje prestaje.

Pomjesao si procesorsko vrijeme koje je svaka nit potrosila na sebe, i stvarno vrijeme koje je proteklo. Pogledaj jos jednom sto tocno GetTickCount mjeri.

Da, getTickCount broji vrijeme od starta sustava. Kako prilagoditi da se gleda procesorsko vrijeme?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=2529211&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Da, getTickCount broji vrijeme od starta sustava. Kako prilagoditi da se gleda procesorsko vrijeme?

Koristeci GetThreadTimes ili QueryThreadCycleTime

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
rustweaver kaže...
191x7 kaže...

Da, getTickCount broji vrijeme od starta sustava. Kako prilagoditi da se gleda procesorsko vrijeme?

Koristeci GetThreadTimes ili QueryThreadCycleTime

Kako da prepravim program da koristi te funkcije?

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=2529211&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Kako da prepravim program da koristi te funkcije?

Ja mislim da si otisao previse unaprijed, ne mogu ti stalno dodavati u kôd ono sto ti treba. Ako zapinjes na nekim puno osnovnijim djelovima, nemas sto jos raditi sa ovime.

 

Svi smo na pocetku bili tako nadobudni i htjeli odmah raditi sve i svasta, ali prvo trebas nauciti hodati da bi mogao trcati. Uspori i prouci ovaj kôd sto je do sada napisan, jer ako moras pitati kako prepraviti program to onda znaci da ga ne razumijes.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Imam problem sa SFML-om.

 

Napravio sam sve kako pise u tutorialu za postaviti IDE.

 

Kad probam kompajlat testni program izbaci mi ove errore:

 

 

||=== SFML2, Debug ===|
obj\Debug\main.o||In function `main':|
C:\Users\David\Dropbox\C++\SFML2\main.cpp|6|undefined reference to `sf::Clock::Clock()'|
C:\Users\David\Dropbox\C++\SFML2\main.cpp|9|undefined reference to `sf::Clock::GetElapsedTime() const'|
C:\Users\David\Dropbox\C++\SFML2\main.cpp|10|undefined reference to `sf::Sleep(float)'|
C:\Users\David\Dropbox\C++\SFML2\main.cpp|7|undefined reference to `sf::Clock::GetElapsedTime() const'|
||=== Build finished: 4 errors, 0 warnings ===|

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
FireMan97 kaže...

Napravio sam sve kako pise u tutorialu za postaviti IDE.

 

Kad probam kompajlat testni program izbaci mi ove errore:

Jesi li siguran? Linkas li sa svim potrebnim bibliotekama? Jesi li includeao sve potrebne headere?

 

Koji uopce IDE i kompajler koristis?

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
16 godina
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
rustweaver kaže...

Ja mislim da si otisao previse unaprijed, ne mogu ti stalno dodavati u kôd ono sto ti treba. Ako zapinjes na nekim puno osnovnijim djelovima, nemas sto jos raditi sa ovime.

 

Svi smo na pocetku bili tako nadobudni i htjeli odmah raditi sve i svasta, ali prvo trebas nauciti hodati da bi mogao trcati. Uspori i prouci ovaj kôd sto je do sada napisan, jer ako moras pitati kako prepraviti program to onda znaci da ga ne razumijes.

Nije da ne razumijem program već ne razumijem GetThreadTimes i taj drugi. Ne razumijem implementaciju toga, a ne nađem dovoljno jednostavan primjer s time.

Prodajem RAGE za PS3: http://www.bug.hr/forum/topic/igre-accounti-igrama/prodaja-igra-rage-playstation-3/129629.aspx?page=0&amp;amp;jumpto=2529211&amp;amp;sort=asc&amp;amp;view=flat
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Jesam evo:

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
FireMan97 kaže...

Jesam evo:

Ova slika ne pokazuje jesi li to napravio ili nisi, sada sam gotovo siguran da nisi pravilno linkao.

Daj mi sliku sa taba "linker settings"

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Kad ubacim ova zadnja 3 kompajla al pise da sfml-system.dll fali pa sam ih maknuo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
191x7 kaže...

Nije da ne razumijem program već ne razumijem GetThreadTimes i taj drugi. Ne razumijem implementaciju toga, a ne nađem dovoljno jednostavan primjer s time.

Pa nema tu neke mudrosti, treba nauciti terminologiju i citati dokumentaciju:

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/ms683237%28v=vs.85%29.aspx

BOOL WINAPI GetThreadTimes(
  __in   HANDLE hThread,
  __out  LPFILETIME lpCreationTime,
  __out  LPFILETIME lpExitTime,
  __out  LPFILETIME lpKernelTime,
  __out  LPFILETIME lpUserTime
);

Dakle kao sto mozes vidjeti GetThreadTimes prima 5 argumenata. Prvi argument je handle od threada cije informacije pokusavas dobiti. Ostali argumenti su svi pokazivaci na na FILETIME strukturu. Dakle za jedan poziv moras imati 4 razlicite FILETIME strukture koju ce ti ova funkcija popuniti.

Za informaciju o tome sto tocno koja struktura drzi (ako ti vec nije jasno iz imena) pogledaj si gornji link.

Takoder na toj stranici ti pise i da je FILETIME posebna stuktura koja drzi informaciju o vremenu u 64 bitnom formatu koju prvo moras konvertirati da bi dobio nekakav smisleni broj. Za to ti treba funkcija FileTimeToSystemTime, koja opet koristi drukciju strukturu za pohranu vremena...

Sve sto trebas ti tamo pise, samo treba citati i klikati po linkovima. Nije bas orjentirano totalnim pocetnicima, ali hebemu ipak se radi o API-ju koji stoji u pozadini jednog cijelog operacijskog sustava. That shit is huge...

WinAPI koristi takozvani Hungarian notation za imenovanje tipova i varijabli, tako da je i to korisno znati ako se kanis malo vise s time baviti.

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/aa260976%28VS.60%29.aspx
http://web.mst.edu/~cpp/common/hungarian.html
http://www.stanford.edu/class/cs193w/handouts/h04-naming.pdf

 

Znas kako se kaze - RTFM

;)

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 22:09 (rustweaver).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
FireMan97 kaže...

Kad ubacim ova zadnja 3 kompajla al pise da sfml-system.dll fali pa sam ih maknuo.

sorry ali... {#}{#}

 

Pa moras linkati sa tim statickim bibliotekama ako kanis koristiti SFML, tvoje rjesavanje dinamicke biblioteke koja ti nedostaje je bilo izbacivanjem statickih biblioteka :D

 

Postavi natrag da se linka sa tim bibliotekama i nadi negdje sfml-system.dll (vjerojatno si ga dobio sa SFML SDK-om ili ga mozes skinuti negdje sa njihovih stranica). update: sfml-system.dll se nalazi u "lib" podfolderu SFML SDK-a.

 

Nakon toga taj .dll stavi u folder u kojem ti se nalazi .exe datoteka koju si iskompajlirao.

 

EDIT: sad sam si skinuo SMFL SDK i cini se da imas dva izbora pri linkanju mozes linkati i sa libsfml-graphics-s.a, libsfml-window-s.a, libsfml-system-s.a i tada neces trebati dinamicke biblioteke. Tj u code blocks projekt stavi ove biblioteke:

 

-lsfml-graphics-s
-lsfml-window-s
-lsfml-system-s

 

Tj. sve SFML staticke biblioteke dolaze u dvije verzije sa sufiksima -s i -d, prvi za potpuno staticko linkanje, a -d za koristenje dinamickih biblioteka.

Oscar-Mike-Golf Whiskey-Tango-Foxtrot
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.5.2012 22:46 (rustweaver).
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Opet nece, aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!

 

 

Sve sam probao.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Moze pomoc oko ovog zadatka, poprilicno je iznad mojih znanja i mogucnosti..:)

 

Napisati program koji će učitati post, te u svakoj neprimjerenoj riječi zamijeniti sva slova osim prvog i zadnjeg znakovima zvjezdica. Riječi su uzastopni nizovi slova odvojeni razmacima ili interpunkcijskim oznakama. Neprimjerena riječ je riječ čija se barem jedna permutacija znakova nalazi na crnoj listi. Dakle, ako se riječ „krava“ nalazi na crnoj listi, riječ „varka“ je također neprimjerena. Koristiti dinamičku alokaciju memorije i aritmetiku pokazivača.

 

Ulazni podaci

Post koji je potrebno cenzurirati. Post se sastoji isključivo od malih slova engleske abecede, razmaka i interpunkcijskih oznaka. U datoteci cenzura.txt nalazi se broj N (10000 ≤ N ≤ 100000), broj riječi na crnoj listi. U sljedećih N redaka nalaze se riječi s crne liste, jedna riječ u jednom retku. Riječi se sastoje isključivo od malih slova engleske abecede, a duljina svake riječi je manja ili jednaka 15 znakova.

 

Izlazni podaci

U prvi i jedini redak na ekran treba ispisati cenzurirani post u skladu s tekstom zadatka.

 

Primjer:

ULAZ:

ispit je bio upglu, nista nisam znao.

IZLAZ:

ispit je bio u***u, nista nisam znao.

 

U cenzura.txt se nalazi sljedece:

5

glup

gluup

krava

smece

kreten

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

#include <iostream>
#include <fstream>
#include <cstdlib>
#include <string>

using namespace std;

struct rijeci{
char rijec[16];
};

void swap(char* first, char* second)
{
char ch = *second;
*second = *first;
*first = ch;
}

void permute(char* set, int begin, int end)
{
int i;
int range = end - begin;
if (range == 1) {
//cout << set << endl;
ofstream dat;
dat.open("perms.txt",ios::app);
dat<<set<<endl;
dat.close();
} else {
for(i=0; i<range; i++) {
swap(&set[begin], &set[begin+i]); //initial swap
permute(set, begin+1, end); //recursion
swap(&set[begin], &set[begin+i]); //swap back
}
}

}

bool cenzura(char tmp[16]){
ifstream dat;
dat.open("perms.txt");


while(!dat.eof()){
char ucitana[16];
dat.getline(ucitana, sizeof(ucitana));
if(strcmp(tmp,ucitana)==0) return true;
}
dat.close();
return false;
}

int main(){

ifstream dat;
int broj_rijeci;

dat.open("cenzura.txt");

if(dat.fail()){
cout<<"cenzura.txt se nije otvorila.\nProgram se prekida."<<endl;
exit(1);
}

dat>>broj_rijeci;

rijeci * baza_za_cenzuru = new rijeci[broj_rijeci];

for(int i=0; i<broj_rijeci; i++){
dat>>baza_za_cenzuru[i].rijec;
permute(baza_za_cenzuru[i].rijec, 0, strlen(baza_za_cenzuru[i].rijec));
}

dat.close();

char * post = new char[255];

cout<<"Unesite post:"<<endl;
cin.getline(post,255);

int broj_znakova = strlen(post);
int trenutni = 0;

char tmp[16] = {0};
int indextmp=0;

char cenzuriran[255];

while(1){
if (*(post+trenutni) < 'a' || *(post+trenutni) > 'z' || *(post+trenutni) == '\0'){
if(tmp){
int brtmp = strlen(tmp);
tmp[brtmp+1]='\0';
//cout<<"->"<<brtmp<<"<-"<<endl;
//cout<<"->"<<tmp<<"<-"<<endl;
cout<<tmp<<endl;
if(cenzura(tmp)){
for(int i=trenutni-brtmp+1; i<trenutni-1; i++){
*(post+i)='*';
}
char tmp[16] = {0};
}
char tmp[16] = {0};
}
indextmp = 0;
if (*(post+trenutni) == '\0') break;
trenutni++;
continue;
}

tmp[indextmp] = *(post+trenutni);
indextmp++;
trenutni++;
}

cout<<post<<endl;

delete [] baza_za_cenzuru;
delete [] post;

return 0;
}

evo jedan dio koda ali ako je prva rijec duza od druge, i druga duza od trece, dogadja se nesto sasvim deseto...
Sa googla :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Za sta skuze .dll fajlovi,tj. sta se u njima nalazi, funkcije,klase?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
FireMan97 kaže...

Za sta skuze .dll fajlovi,tj. sta se u njima nalazi, funkcije,klase?

http://en.wikipedia.org/wiki/Dynamic-link_library

http://support.microsoft.com/kb/87934

12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
Znate li mozda neku stranicu kao z-training s C++ zadatcima za rijesavanje i primjerima?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
FireMan97 kaže...
Znate li mozda neku stranicu kao z-training s C++ zadatcima za rijesavanje i primjerima?

Gledaj malo tu:
http://www.hsin.hr/

12 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
FireMan97 kaže...
Znate li mozda neku stranicu kao z-training s C++ zadatcima za rijesavanje i primjerima?

Imas SPOJ http://www.spoj.pl/, zatemas na hrvatskom https://zatemas.zrs.hr/, top coder, codeforces, codechef, project euler....

15 godina
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Može pomoć kod ovi zadataka,ne tražim da mi ih rješite (jedino ako baš želite),da mi date smjernice kako da ih rješim,npr unesi ovo-ono,kroz for petlju napravis to i to,sortiras...

 

1. Upišite pozitivan cijeli broj N i N pozitivnih cijelih brojeva. Svaki od brojeva iz niza rastavite na proste faktore. Ispišite rastav svakog prostog broja u rastavu na proste faktore za sve brojeve u nizu.

 

  2. Upišite pozitivan cijeli broj N i N znakova maksimalne duljine od 20 znakova. Pri tome se svaki od unešenih nizova znakova može sastojati od više riječi. Niz sortirajte po abecedi koristeći sortiranje izborom. U svim unešenim nizovima znakova pretvorite mala slova u velika, a rezultat zapišite u binarnu datoteku, čiji svaki slog sadrži dva niza znakova: unešeni niz znakova i niz s velikim slovima.

 

  3. Upišite rečenicu od najviše 50 znakova. Svaku riječ u tekstu treba izokrenuti naopako. Pri tome redoslijed riječi u rečenici mora ostati jednak. Pretpostavite da se osim slova u rečenici mogu naći samo znakovi interpunkcije.

 

  4. Upišite pozitivan cijeli broj N i N pozitivnih cijelih brojeva. Svaki od brojeva u nizu rastavite na proste faktore. Zbrojite sve pojave svih pojedinih prostih faktora u svim brojevima u nizu. Rezultat zapišite u binarnu datoteku kojoj se slog sastoji od prostog broja i broja njegovih pojava u svim unešenim brojevima.

 

5.Učitati ime tekstualne datoteke. Iz te datoteke pročitajte text te u njemu sve znakove koji nisu velika i mala slova zamijenite razmacima. Tako dobiveni text zapišite u ovu tekstualnu datoteku.

 

 

Sex is like Nokia (connecting people), like Nike (just do it), like Pepsi (ask for more) and like Samsung ( everyone is invited)
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Trebam pomoc u vezi sortiranja u strukturama. Npr imam strukturu u kojoj se nalaz ime,prezim,datum itd. Sad ako sortiram na standardan nacin po imenu samo ce imena biti sortirana ostali dijelovi ce i dalje biti u istom obliku. Postoji li način da kad to sortiram po imenu da se automatski sve promjeni tj sortira kako bi trebalo. hvala unaprijed

EDIT: retardiran sam...

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 17:32 (ProxyZero).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori
ProxyZero kaže...

Trebam pomoc u vezi sortiranja u strukturama. Npr imam strukturu u kojoj se nalaz ime,prezim,datum itd. Sad ako sortiram na standardan nacin po imenu samo ce imena biti sortirana ostali dijelovi ce i dalje biti u istom obliku. Postoji li način da kad to sortiram po imenu da se automatski sve promjeni tj sortira kako bi trebalo. hvala unaprijed

EDIT: retardiran sam...

Post ti je nejasan. Ako imaš recimo 5 instanci jedne stukture(ime , prezime ,datum) i ideš sortirati po imenu , naravno da će ti ostali podaci ostat formirani kako su i unešeni. Npr , ako sam te uopće dobro shvatio , imaš ivan , marko , ante...  Ante će nakon sorta biti na prvom mjestu ali ako je rođen 1979 , ta godina će isto biti na prvom mjestu bez obzira da li ostali rođeni 2009 ili 1999 odnosno poslije. Molim te pojasni točno šta ti treba , daj neki primjer riječima opširniji i riješit ću ti ga pa postam čim se malo naspavam. Radna subota bila,malo sam krepanović. Laku noć i daj neki opis koncizan molim.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.6.2012 18:00 (nik_02).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Programiranje u C++-u - pitanja i odgovori

Da, to je sto si napisa... Uglavnom skuzio sam kako trebam samo sortiram po imenu i onda ako je potrebno zamjenim citavu "strukturu"... Neznam kako da točno to objanim kako radi ali funkcionira :). Ako ti nije problem možeš mi to detaljni objasnit za svaki slučaj.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice