Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 958.816
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...
a razlozi za dvije pipe su nekad bili jasni i logicni, danas su pak besmisleni..

 

 A koji su to razlozi bili?

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
16 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Otvorio sam danas račun u banci

Inače, izgleda da je daleko najjednostavnije otvoriti račun u banci u kojoj vam i firma posluje. Dovoljna je osobna iskaznica i izjava iz firme da radite za njih (potpisana od strane ovlaštene osobe). Čas posla...

Freak Show Inc.
 
5 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Otvorio sam danas račun u banci

Inače, izgleda da je daleko najjednostavnije otvoriti račun u banci u kojoj vam i firma posluje. Dovoljna je osobna iskaznica i izjava iz firme da radite za njih (potpisana od strane ovlaštene osobe). Čas posla...

 Nego jesu ti dali i mobilno bankarstvo džabe? U Njemačkoj otvorio žiro, dobio uz to i kreditnu bez da me itko išta pitao, a mobilno bankarstvo se podrazumijeva da imaš - i sve džabe. S druge strane ovi naši cigani uredno naplaćuju troškove vođenja računa (??) a za mob. bank. traže cca 15kn mjesečno.

This time next year we'll be milionaire
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 20:56 (Knez_007).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Knez_007 kaže...
Friday kaže...

Otvorio sam danas račun u banci

Inače, izgleda da je daleko najjednostavnije otvoriti račun u banci u kojoj vam i firma posluje. Dovoljna je osobna iskaznica i izjava iz firme da radite za njih (potpisana od strane ovlaštene osobe). Čas posla...

 Nego jesu ti dali i mobilno bankarstvo džabe? U Njemačkoj otvorio žiro, dobio uz to i kreditnu bez da me itko išta pitao, a mobilno bankarstvo se podrazumijeva da imaš - i sve džabe. S druge strane ovi naši cigani uredno naplaćuju troškove vođenja računa (??) a za mob. bank. traže cca 15kn mjesečno.

 

Ženska mi je nadrobila sve i svašta. Dala mi je podatke za spajanje na internet bankarstvo pa moram vidjeti da li i mobilno funkcionira. Ako sam ju dobro shvatio - da.

Freak Show Inc.
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 Nego jesu ti dali i mobilno bankarstvo džabe? U Njemačkoj otvorio žiro, dobio uz to i kreditnu bez da me itko išta pitao, a mobilno bankarstvo se podrazumijeva da imaš - i sve džabe. S druge strane ovi naši cigani uredno naplaćuju troškove vođenja računa (??) a za mob. bank. traže cca 15kn mjesečno.

 

Ženska mi je nadrobila sve i svašta. Dala mi je podatke za spajanje na internet bankarstvo pa moram vidjeti da li i mobilno funkcionira. Ako sam ju dobro shvatio - da.

 Ženska priča engleski!! Pol toga ju nisi skužio.

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
CyberDemonVZ kaže...

 Ženska priča engleski!! Pol toga ju nisi skužio.

 

Nisam ju baš slušao. Ispostavilo se da pod pauzom ne otvaraju račune. Nakon sat i pol čekanja samo sam klimao glavom i potpisao gdje je trebalo. Kad je rekla da će kartica i pin doći poštom isključio sam se

Freak Show Inc.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Elles D. kaže...
nixass kaže...
a razlozi za dvije pipe su nekad bili jasni i logicni, danas su pak besmisleni..

 

 A koji su to razlozi bili?

nekad je vruca voda imala spremnik na tavanu i ti spremnici su bili uglavnom lose kvalitete pa je i voda cesto bila dosta nekvalitetna. u strahu da se ta voda nikad ne mjesa sa onom koju eventualno stavis u usta ili koju kuhas (ok, bakterije se mogu prokuhati al hrdju, metale i smece ne mozes), drzali su ih razdvojene. hladna/pitka voda je dolazila ravno iz sistema.

stvarno mi nije jasno zasto su to zadrzali.

 

Friday kaže...
CyberDemonVZ kaže...

 Ženska priča engleski!! Pol toga ju nisi skužio.

 

Nisam ju baš slušao. Ispostavilo se da pod pauzom ne otvaraju račune. Nakon sat i pol čekanja samo sam klimao glavom i potpisao gdje je trebalo. Kad je rekla da će kartica i pin doći poštom isključio sam se

 koja si banka? ja sam u Ulster Bank (isto dobio preko firme pismo, i morao sam u tocno odredjenu poslovnicu inace sipak). ak imas vise od 3000e placu onda ne placas naknadu, isto tak ak imas vise od 3000 na racunu nema naknade. inace je 12e svaka 3 mjeseca.

u PTSB pak ak imas vise od 1500e mjesecno primanja onda nema nikakve naknade, inace isto uzimaju 12e mjesecno. (mozes si i sam podic lovu i uplatit na racun, to isto prolazi i ne placas naknadu :D).

ja u Ulsteru imam i internet bankarstvo u toj cijeni, mislim da ni ne postoji opcija bez interneta. token je dosao kroz nekih tjedan dana doma na adresu.

novci se mogu dizati na bilo kojem bankomatu u irskoj BEZ IKAKVE naknade. to je situacija za ove velike i najrasirenije banke, moglo bi biti neke naknade kod privatnih banaka al onda postoji upozorenje na bankomatu.

nemoj se zacuditi ako pozelis nesto kupiti sa irskom karticom u hr, moglo bi se dogoditi da odbiju transakciju i odmah te nazovu da potvrde dal si to ti ili je kartica ukradena.. zena nije mogla kupiti vesmasinu staroj na ekup.eu jer je kartica bila odbijena zbog gore navedenih razloga :D

 

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put pon 23.11.2015 23:08 (nixass).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...
ak imas vise od 3000e placu onda ne placas naknadu

 

 

 

Pa nisam otišao raditi za minimalac

 

U AIB sam otvorio račun i ovo što ti pričaš nema nikakvog smisla - banka dere naknadu onima koji imaju manje plaće? Jbt koji smradovi

Freak Show Inc.
15 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Gledam rent.ie i daft.ie, ovi su gori od naših sa slikama; to stvarno treba sve otić pogledat, inače je šansa za dobiti info iz slika, očajna. Posve mi je jasno da si lud od toga više. :D

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Ghost777 kaže...
Tonči kaže...

Jedan mali dodatak temi: http://www.poslovni.hr/poduzetnik/hrvatska-tvrtka-razvila-softver-koji-je-20-puta-brzi-od-nasa-inog-305099

 

Može li se reformom obrazovanja rjiešiti problem?

Možda bi se i moglo kada bi se u školama naglasak stavio na inženjerski pristup. 

 Znam da nije tema (citam ovo jer mi prezentirate zanimljive informacije), ali kolegica je upisala diploski na gradjevinskom ne zna sta je armatura... Tako da znanje je znanje kako god ga stekao glavno da ga imas.

A što misliš koji je bio glavni razlog što je upisala građevinu?

Jeli to možda zato što joj je išla matematika? Taj faks se obično upisuje po tom kriteriju, a poslije nit bau nit mit....

 

U svakoj školi bi trebalo, uz učenje konkretnih (neophodnih) činjenica, vježbati i razmišljanje vlastitim snagama, a ne slijepo prihvačanje neprovjerenih činjenica!

Imam primjer gdje je moja kolegica na faksu nakon pročitanog teksta o određenoj problematici (sa relevantnim primjerom) nakon kojeg je treblo odgovoriti na nekoliko pitanja, usko vezanih uz tekst (da uže ne može), odgovore išla tražiti na Internet, preko mobitela!  Toliko o vježbanju i prakticiranju mozga u našem školstvu. 

 

 

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Kolika je šansa da posao u Irskoj nađe osoba koja je junior ili mid-level?

 

Naime, ja imam iskustva kao programer koder u VB6, VB.NET, C# - Windows aplikacije, web aplikacije i web servisi (povezivanje aplikacije sa web servisima i izrada web servisa). Napravio sam cca 10 većih poslovnih aplikacija sam (i dan danas se neke od njih koriste iako sam ih napravio prije 7+ godina). Napravio sam još i niz manjih i srednje velikih aplikacija za svoj gušt. Moje aplikacije su koristili ljudi u većim firmama. Neke moje aplikacije su bile korištene od strane nekoliko ljudi, a neke su bile korištene od strane nekoliko desetaka radnika. Moje web aplikacije su bile korištene od strane par stotina tisuća ljudi (putnika i turista) – Naime, napravio sam sustav za bookiranje karata, rezervacije smještaja, brodskog prijevoza i drugih turističko-transportnih usluga.

 

Ali zadnjih 7 godina radim kao system analyst i jako malo kodiram. Zato se ne smatram dobrim koderom. Moje aplikacije rade bez ikakvih problema i ljudi su zadovoljni, ali u usporedbi sa nekim profesionalnim koderom kao što je pokretač ovog threada, vjerojatno bi moje znanje djelovalo kao puno rupa.

 

Naravno, sada će netko pitati zašto ne bih radio u Irskoj kao System Analyst. Pa zato jer me hebe engeski. Moja razina je između B1 i B2, a za System Analyst posao ipak trebaš imati C1 ili iznad.

 

Eto, napisao sam o sebi i izložio se kritikama, ali zanima me što ja mogu očekivati ako odlučim ići gore.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
DrTony kaže...

Kolika je šansa da posao u Irskoj nađe osoba koja je junior ili mid-level?

 

Ali zadnjih 7 godina radim kao system analyst i jako malo kodiram. Zato se ne smatram dobrim koderom. Moje aplikacije rade bez ikakvih problema i ljudi su zadovoljni, ali u usporedbi sa nekim profesionalnim koderom kao što je pokretač ovog threada, vjerojatno bi moje znanje djelovalo kao puno rupa.

 

Naravno, sada će netko pitati zašto ne bih radio u Irskoj kao System Analyst. Pa zato jer me hebe engeski. Moja razina je između B1 i B2, a za System Analyst posao ipak trebaš imati C1 ili iznad.

 

Eto, napisao sam o sebi i izložio se kritikama, ali zanima me što ja mogu očekivati ako odlučim ići gore.

U Irskoj izgleda ima posla za sve i svakoga primarno govoreći o IT-u, Friday je spominjao portale na kojima se treba prijaviti i kako izgleda testiranje kandidata.

Probaj kreirati profil, razmisli o svojim željama - čak u početku ne moraš toliko ni o mogućnostima, jer to sve možeš kasnije kad vidiš povratnu reakciju od strane rekrutora, a neke konkretnije stvari možeš i njih direktno pitati.

 

Da se osvrnem na svoj tekst do prvog zareza - kako to da jedan naš npr. "običan" serviser kompjutera može dobiti posao u Irskoj? Zar nemaju dovoljno svojih ljudi kad su već IT meka? Ili im obrazovni dio kaska?

 

I za kraj, da se osvrnem na dio oko razina engleskog jezika - zašto je C razina bolja od A?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
nixass kaže...
ak imas vise od 3000e placu onda ne placas naknadu

 

 

 

Pa nisam otišao raditi za minimalac

 

U AIB sam otvorio račun i ovo što ti pričaš nema nikakvog smisla - banka dere naknadu onima koji imaju manje plaće? Jbt koji smradovi

 polako, jos nisi nista vidio...  nema tu dosta toga smisla... :D jedno od bedastijih rjesenja po mom - semafori u kruznim tokovima...

HAKOSUKA
11 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Da, C razina je bolja od A.

 

A1 - Jedva znaš beknuti na engleskom

A2 - Znaš složiti pokoju rečenicu, ali i dalje imaš broken Englsih i ne govoriš ni malo tečno.

 

B1 - Govoriš suvislo i tečno, ali koristiš jednostavnije rečenice, koji put zajebeš vremena, vokabular je dovoljan za razgovor, ali ne preširok, često improviziraš kad neku riječ ne znaš.

B2 - Govoriš tečno, ne zapinješ, koristiš složenije rečenice, rijetko improviziraš.

 

C1 - Govoriš tečno, skoro kao pravi englez. Vrlo rijetko se spetljaš.

C2 - Razina na kojoj si sposoban da budeš predavač, da druge ljude poučavaš Engleski jezik.

 

14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Znam, moje pitanje je bilo zašto je bolje znanje oznčeno sa C, a lošije sa A?

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Zato što je tako propisano europskom jezičnom diplomo
robimarko@gmail.com
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
godo kaže...

Znam, moje pitanje je bilo zašto je bolje znanje oznčeno sa C, a lošije sa A?

 WTF? :D Pa netko tko je bio odgovoran za to je očito tako odlučio.

 

Isto zašto su hoteli označeni sa zvijezdicama, ocijene sa brojkama od manjih prema vecima, u njemackoj od vecih prema manjima, u americi sa slovima...

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
14 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
CyberDemonVZ kaže...
godo kaže...

Znam, moje pitanje je bilo zašto je bolje znanje oznčeno sa C, a lošije sa A?

 WTF? :D Pa netko tko je bio odgovoran za to je očito tako odlučio.

 

Isto zašto su hoteli označeni sa zvijezdicama, ocijene sa brojkama od manjih prema vecima, u njemackoj od vecih prema manjima, u americi sa slovima...

OK, tako je kako je - ali žašto? Da li je bolji frižider u A energetskoj klasi ili C?

Netko tko je bio odgovoran je tako odlučio, , nego dečko oš kupt cigle, evo je ko nova?

 

Da li je bolji/opremljeniji hotel sa 3 ili 5 zvijezdica?  

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.11.2015 14:02 (godo).
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
godo kaže...

OK, tako je kako je - ali žašto? Da li je bolji frižider u A energetskoj klasi ili C?

Netko tko je bio odgovoran je tako odlučio, , nego dečko oš kupt cigle, evo je ko nova?

 

Da li je bolji/opremljeniji hotel sa 3 ili 5 zvijezdica?  

 Dal je bolja ocjena 1 ili 5 u Njemačkoj?

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
15 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Zato što ideš na tečajeve po redu, od A1 pa dalje.

 

 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Puno hvala na pristojnom konkretnom odgovoru!

Ja sam samo mislio na to da bi ako netko odlično govori neki jezik (engleski) onda to trebalo biti razred/kategorija/razina iskustva A kao najbolje, a onda sve lošije od toga i niži rang.

Svi ljudi imaju svoju cijenu, samo postoje oni koji nemaju vrijednost!
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

S obzirom da sam pomalo istraumatiziran Hrvatskom, što se tiče Irske - javni ili privatni sektor? Ili je svejedno?

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Bukva kaže...

S obzirom da sam pomalo istraumatiziran Hrvatskom, što se tiče Irske - javni ili privatni sektor? Ili je svejedno?

 

Nisam nikada radio u javnom sektoru a i oglasi za javni sektor su dosta rijetki koliko sam vidio. Privatni sektor je za prave bećare

Freak Show Inc.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...
Bukva kaže...

S obzirom da sam pomalo istraumatiziran Hrvatskom, što se tiče Irske - javni ili privatni sektor? Ili je svejedno?

 

Nisam nikada radio u javnom sektoru a i oglasi za javni sektor su dosta rijetki koliko sam vidio. Privatni sektor je za prave bećare

 

Ja jesam, skoro 2 godine. Na studentski, pošto sam student. I mogu vam reći da bih većini dao 1/3 plaće, ali prije toga suspenziju na 6 mjeseci. Jer nekima je bila tako teška vrećica od 10 kg. A da ne pričamo, de napravi ono (a ja češem jaja/pizdu), de ovo i da čim se dođe na posao, prvo cigara, pa onda u ured, onda na fejs i oko 8-9 se radi, a pauza mali milijon.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
fredii kaže...
Friday kaže...
Bukva kaže...

S obzirom da sam pomalo istraumatiziran Hrvatskom, što se tiče Irske - javni ili privatni sektor? Ili je svejedno?

 

Nisam nikada radio u javnom sektoru a i oglasi za javni sektor su dosta rijetki koliko sam vidio. Privatni sektor je za prave bećare

 

Ja jesam, skoro 2 godine. Na studentski, pošto sam student. I mogu vam reći da bih većini dao 1/3 plaće, ali prije toga suspenziju na 6 mjeseci. Jer nekima je bila tako teška vrećica od 10 kg. A da ne pričamo, de napravi ono (a ja češem jaja/pizdu), de ovo i da čim se dođe na posao, prvo cigara, pa onda u ured, onda na fejs i oko 8-9 se radi, a pauza mali milijon.

 sad zamisli tek kak je na HRT-u, kad voditelj rekvizite ne moze sam odnijeti 2 barske stolice od skladista do lifta (10 metara) nego za to zove dva studenta.

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nixass kaže...

 sad zamisli tek kak je na HRT-u, kad voditelj rekvizite ne moze sam odnijeti 2 barske stolice od skladista do lifta (10 metara) nego za to zove dva studenta.

  HRT bih napravio volonterski, jedno 20 god.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
14 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
fredii kaže...

  HRT bih napravio volonterski, jedno 20 god.

 Još bi to i prošlo jer postoji previše mladih ljudi koji bi jednostavno otišli tamo volontirati da dobiju barem nekakvo iskustvo.

EUNE: Ferritin
9 godina
protjeran
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

Evo, ako nekoga zanima koja i kakva je kuća - ne znam do kada će link biti živ:

http://touch.daft.ie/imagebrowser.daft?type=rental&id=1604708

 

EDIT:

Evo uspio sam naći originalan oglas:

http://www.daft.ie/dublin/houses-for-rent/hollystown/redwood-hollystown-dublin-1604708/

 

(isto će vjerojatno nestati)

 uhhhh..prilicno asketski i hladno...

Cisto se moze nazvati stambeni prostor..i nis vise..

16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
duhonja kaže...
Friday kaže...

Evo, ako nekoga zanima koja i kakva je kuća - ne znam do kada će link biti živ:

http://touch.daft.ie/imagebrowser.daft?type=rental&id=1604708

 

EDIT:

Evo uspio sam naći originalan oglas:

http://www.daft.ie/dublin/houses-for-rent/hollystown/redwood-hollystown-dublin-1604708/

 

(isto će vjerojatno nestati)

 uhhhh..prilicno asketski i hladno...

Cisto se moze nazvati stambeni prostor..i nis vise..

 sad tu dodaj starce i troje djece i da vidis zivota ;)

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

čudi me da nitko ne traži posao u Siriji. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice