Kako sam dobio posao u Irskoj izdvojena tema

poruka: 2.511
|
čitano: 958.357
|
moderatori: Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

@Mitch

 

Eh, ne bi se baš složio. Znam da sam na netu naletio da se bijeli Ameri žale na takozvani rasni ključ koji vlada u US. Naime, neslužbeno navodno postoje neslužbene kvote za promaknuće u profesore na fakultetima i sveučilištima, te se točno zna koliko mora biti crnaca, latinoamera, i drugih rasa na određeni broj bijelaca.

Nešto slično kako što je u prošloj državi bio nacionalni ključ, a danas svojevrsni rodijačko-zavičajni... 

 

 

Panzerkampfwagen.Unatoč svemu - Dinamo Zagreb.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2016 19:36 (PzKpfw).
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Te kvote su najveca glupost koja postoji. Ako si sposoban ides dalje, bez obzira na spol, rasu, nacionalnost, religiju i ostale gluposti iza kojih se ljudi skrivaju.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
PzKpfw kaže...

@Mitch

 

Eh, ne bi se baš složio. Znam da sam na netu naletio da se bijeli Ameri žale na takozvani rasni ključ koji vlada u US. Naime, neslužbeno navodno postoje neslužbene kvote za promaknuće u profesore na fakultetima i sveučilištima, te se točno zna koliko mora biti crnaca, latinoamera, i drugih rasa na određeni broj bijelaca.

Nešto slično kako što je u prošloj državi bio nacionalni ključ, a danas svojevrsni rodijačko-zavičajni... 

 

 

Takav ključ postoji svugdje. Pogotovo za žene i invalide.

 

Kod većine ljudi koje znam, takav razlog njihovog zaposlenja i nezaposlenja mi je zadnji na pameti.

Ili si lijen ili nisi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2016 19:51 (Mitch).
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mitch kaže...

Vidim da se malo pričalo o stereotipima Kineza i Indijaca u matematici i računalnim znanostima.

To da su oni iznad "nas" je apsolutna nebuloza, i znam za puno više negativnih nego pozitivnih iskustava. Pogotovo na faksu u SADu, Indijci su još ok što se tiče socijalnog aspekta, ali Kinezi su definicija čudaka i fakat ne znaju puno o programiranju. (čitao sam neki post o dokumentacijama - takva istina da točnije ne može bit).

 

Ako je to referenca na mene, ja nisam tvrdio da su iznad nas, vec da se ne slazem da smo mi visa klasa spram njih...

Proslogodisnja SAD ekipa na informatickoj olimpijadi je imala 4 clana, svi redom kineskog porijekla. Tri godine zaredom prije toga po 3 Kineza i 1 bijelac.
Ovo je samo za SAD ekipu, a udio Azijaca u SAD-u je 5%. I dominiraju po matematickim i informatickim natjecanjima u SAD-u, znatno ih je vise nego 5% po tehnickim fakultetima. I po high-tech firmama: Google, Microsoft, Intel, Facebook, svi na 30% ili vise Azijaca, i to sigurno nisu vecinom u marketingu ili pravnim odjelima...
Jos jedan primjer: udio Azijaca u Kanadi je 15%. Proslogodisnja kanadska ekipa na matematickoj olimpijadi je imala 6 clanova: 5 Kineza i 1 bijelac.

Izvori:

http://www.usaco.org/index.php?page=history

http://www.theverge.com/2015/8/20/9179853/tech-diversity-scorecard-apple-google-microsoft-facebook-intel-twitter-amazon

http://cms.math.ca/Competitions/IMO/2015/

Ovakve statistike su razlog stereotipima, pogotovo kad idu u iste skole. Volio bih vidjet primjere koji pokazuju da "fakat ne znaju puno o programiranju", a da nisu pojedinacni slucajevi i anegdote.
Sto se tice dokumentacije, to nije problem tehnicke nesposobnosti, vec poznavanja engleskog jezika.

11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nj0fra kaže...

Te kvote su najveca glupost koja postoji. Ako si sposoban ides dalje, bez obzira na spol, rasu, nacionalnost, religiju i ostale gluposti iza kojih se ljudi skrivaju.

Donekle se slazem pogotovo u moderno dobar, no tematika je slozenija nego li se cini.

Dobar pregled: http://plato.stanford.edu/entries/affirmative-action/

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
CyberK kaže...

http://www.usaco.org/index.php?page=history

http://www.theverge.com/2015/8/20/9179853/tech-diversity-scorecard-apple-google-microsoft-facebook-intel-twitter-amazon

http://cms.math.ca/Competitions/IMO/2015/

Ovakve statistike su razlog stereotipima, pogotovo kad idu u iste skole. Volio bih vidjet primjere koji pokazuju da "fakat ne znaju puno o programiranju", a da nisu pojedinacni slucajevi i anegdote.
Sto se tice dokumentacije, to nije problem tehnicke nesposobnosti, vec poznavanja engleskog jezika.

Onda bi u hrvatskoj repci na tim natjecanjima trebalo biti 5 Azijaca i 1 bijelac?

 

Ili možda ruskoj, rumunjskoj...?

 

Naveo si dvije zemlje + Kina, Indija, Indonezija i Tajland gdje je takav slučaj.

 


Ostalih 150 apsolutno sam siguran da nema tih rasa. A i naša repka sasvim dobro stoji, cca 2 zlatne medalje (% rješenosti iznad 80%) po godini.

 

 

Ja sam govorio općenito što znam i vidim ovdje u Americi. Ne bih nikada rekao da ima više Azijaca od bijelaca u firmama.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.5.2016 22:17 (Mitch).
14 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Stvar je u tome što u SAD i Kanadu dolaze samo najbolji Azijci. Najčešće su to oni koji su dobili stipendije i pravo upisa na neka od američkih i kanadskih sveučilišta pa odmah i ostaju tamo. Tako da ti Azijci postižu najbolje rezultate na faksu, jer vidi vraga, bili su najbolji u svojim državama i dobili su stipendiju za neke od najbolji sveučilišta na svijetu. Ako dođu kasnije onda opet dolaze oni najbolji i najobrazovaniji. Tako da je logično da će takvi Azijci se poslije zapošljavati u firmama tipa Google, Microsoft etc i da će čak i njihove buduće generacije ići tim stopama.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mitch kaže...

Onda bi u hrvatskoj repci na tim natjecanjima trebalo biti 5 Azijaca i 1 bijelac?

 

Ili možda ruskoj, rumunjskoj...?

 

Naveo si dvije zemlje + Kina, Indija, Indonezija i Tajland gdje je takav slučaj.

 


Ostalih 150 apsolutno sam siguran da nema tih rasa. A i naša repka sasvim dobro stoji, cca 2 zlatne medalje (% rješenosti iznad 80%) po godini.

 

 

Ja sam govorio općenito što znam i vidim ovdje u Americi. Ne bih nikada rekao da ima više Azijaca od bijelaca u firmama.

Koliki je udio Kineza u Kanadi? A koliko u Hrvatskoj, ili Rumunjskoj?

Nisam niti rekao da Azijaca ima vise nego bijelaca po firmama, vec da ih ima vise obzirom na udio u ukupnom stanovnistvu SAD-a. Pogledaj na onom linku, bijelaca je u top tech firmama 2x vise, a u SAD-u ih je nekih 15x vise po stanovnistvu.
Cak i da ih ima isto, ne znam odakle "ne znaju puno o programiranju"?

2 zlatne medalje po godini? U zadnje 4 godine je bilo 1,1,2,1, dakle prosjek 1.3. Prije toga ~20g nista, prosjek debelo ispod oko 0.2. Obzirom na nacin dodjele medalja, postalo je lakse u zadnje vrijeme osvojit zlato.
Solidni smo, kao i ostale istocno-europske zemlje. Ali i tamo mozes uocit trend: najbolje zemlje su Azijci, istocna Europa i odredjeni broj zapadnih zemalja poput SAD-a i Kanade u cijim sastavima cesto dominiraju Azijci i istocni Europljani. Tek par iznimki tipa UK/Njemacka.

11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
nj0fra kaže...

Stvar je u tome što u SAD i Kanadu dolaze samo najbolji Azijci. Najčešće su to oni koji su dobili stipendije i pravo upisa na neka od američkih i kanadskih sveučilišta pa odmah i ostaju tamo. Tako da ti Azijci postižu najbolje rezultate na faksu, jer vidi vraga, bili su najbolji u svojim državama i dobili su stipendiju za neke od najbolji sveučilišta na svijetu. Ako dođu kasnije onda opet dolaze oni najbolji i najobrazovaniji. Tako da je logično da će takvi Azijci se poslije zapošljavati u firmama tipa Google, Microsoft etc i da će čak i njihove buduće generacije ići tim stopama.

Ova natjecanja su za srednje skole, takvi su u vecini slucajeva rodjeni tamo. Puno njih tu dodje "trbuhom za kruhom", kad pogledas prosjecne place po rasama, vidit ces bijelce da dominiraju vise nego trebaju...
Isto ko i Njemacka, Svicarska, Irska za Hrvate, ne idu samo oni najbolji i najobrazovaniji. A SAD i Kanada su puno otvoreniji za imigrante, na imigraciji su i nastali...

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
CyberK kaže...

Haha pa ne možeš baš uspoređivat Hrvatsku s njima ni blizu.

 

Pa čak i Srbi imaju znanstveni institut gdje pripremaju djecu za olimpijade iz matiše i fizike, a za to dobivaju ogromnu lovu.

 

Ja sam išao s gimnazijom na ACSL u SAD i sami smo si plaćali jer država nema novaca. A kamoli tek da nam iskombiniraju poštene pripreme.

Jedine pripreme koje postoje su one iz kemije na PMFu i to bivši studenti volontiraju, a uspjesi su jako dobri (jer ide 1., 2., 3. ne po postotku testa) i često bude medalja.

 

 

Ali da ne idemo previše u off, kako god argumentirali ja se ne slažem da su oni nešto turbo iznad svih. Sve ovisi u osnovama, neki uče kvadrirat sa osam godina, neki s 11.

Iduće godine bih trebao ići na Ivy League pa ću imat dublji insight. I sad već znam da ih ima u turbo manjini, a ovi koji idu na Fullbright (merit stipendije po zasluzi i uspjehu, ne stipendije po imovinskom cenzusu) većinom su baš Ameri i naši ljudi s Balkana.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Eh, opet mi stavljas rijeci u usta. To sto se ne slazem da Kinezi "ne znaju puno o programiranju", ne znaci da mislim da su "oni nešto turbo iznad svih".
I ja ne mislim da je to zato sto su oni nesto prirodno pametniji, vec odgoj, pristup, i ponekad forsiranje od strane roditelja. A i americki top faksevi su vrhunski, no srednjoskolsko i osnovnoskolsko obrazovanje im nije na istom nivou.

Mozes ti znati i vidit, ja isto vidim, no ja imam i statistike na svojoj strani. Nije tesko naci studije i podatke niti sam ja to nesto jedini primijetio. Evo jos jedan:
http://www.afr.com/news/policy/education/xx-20160308-gndk9s
"American engineering schools tend to attract a disproportionate number of Asian students from India and China, often alarming American educators and fuelling debates on why American students don't want to pursue STEM degrees like their foreign counterparts."

I govorimo o STEM, Ivy League su opcenito jake, a na non-STEM programima nema toliko Azijaca i stranaca.
A ima i vrhunskih fakseva koji su i bolji od Ivy League sto se tice STEM tipa Stanford, MIT, Berkeley, Caltech itd.

 

16 godina
moderator
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Totalno ste OT sa svojim pričama o američkim fakultetima, Slovačkoj i svemu ostalome što nema veze s NASLOVOM teme koji glasi: "Kako dobiti posao u Irskoj"

 
13 1 hvala 1
8 godina
odjavljen
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Slažem se. 

 

Friday, ima li štogod novog u zelenoj zemlji? Neka dogodovština?

 
0 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Slicer kaže...

Slažem se. 

 

Friday, ima li štogod novog u zelenoj zemlji? Neka dogodovština?

 

Upravo se vratili kuci sa izleta. Jutros otisli u Wicklow, u povratku stali u Bray. Prekrasno, prekrasno... Da nisam ruzan ko pseto stavio bih koju sliku.

Freak Show Inc.
11 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Upravo se vratili kuci sa izleta. Jutros otisli u Wicklow, u povratku stali u Bray. Prekrasno, prekrasno... Da nisam ruzan ko pseto stavio bih koju sliku.

daj ti samo koju slikicu, a ako baš insistiraš na samocrnjivanju - zacrni se flomasterom....

8 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Kakva su iskustva sa školskim sustavom? Jesu djeca zadovoljna, možeš li usporediti s našim? Baci koje zapažanje.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

 

Upravo se vratili kuci sa izleta. Jutros otisli u Wicklow, u povratku stali u Bray. Prekrasno, prekrasno... Da nisam ruzan ko pseto stavio bih koju sliku.

daj ti samo koju slikicu, a ako baš insistiraš na samocrnjivanju - zacrni se flomasterom....

Kao na onoj s tipkovnicom 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
sudy_freak kaže...
picajzla0707 kaže...
Friday kaže...

 

Upravo se vratili kuci sa izleta. Jutros otisli u Wicklow, u povratku stali u Bray. Prekrasno, prekrasno... Da nisam ruzan ko pseto stavio bih koju sliku.

daj ti samo koju slikicu, a ako baš insistiraš na samocrnjivanju - zacrni se flomasterom....

Kao na onoj s tipkovnicom 

 Najjači je komentar bio da je Paint istrošio :D

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mitch kaže...

 Najjači je komentar bio da je Paint istrošio :D

 

 

 moze referenca za nas manje upucene?   ispricavam se za offtopic, necu vise

15 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
denix kaže...
Mitch kaže...

 Najjači je komentar bio da je Paint istrošio :D

 

 

 moze referenca za nas manje upucene?   ispricavam se za offtopic, necu vise

 http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/ko-logitech-g110-tipkovnicu-trebam-uslugu/167691.aspx?page=0&jumpto=3235985&sort=asc&view=flat

 

 

Nije Friday, ili mozda je? :D U svakom slucaju legendarna

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

 

To mi je kum 

Freak Show Inc.
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Mitch kaže...
denix kaže...
Mitch kaže...

 Najjači je komentar bio da je Paint istrošio :D

 

 

 moze referenca za nas manje upucene?   ispricavam se za offtopic, necu vise

 http://www.bug.hr/forum/topic/periferija/ko-logitech-g110-tipkovnicu-trebam-uslugu/167691.aspx?page=0&jumpto=3235985&sort=asc&view=flat

 

 

Nije Friday, ili mozda je? :D U svakom slucaju legendarna

Friday kaže...

 

To mi je kum 

Sorry, znam da je netko od njih dvojice, ali nisam mogao naći.
Legende ovog foruma hahah 

Batllelog: sudy_freak || Xiaomi MI3W crew || Jeftine igre - https://www.g2a.com/r/sudy_freak ||
16 godina
neaktivan
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Ljudi iz daleka, jel vas pere nostalgija? Pita krompiruša kod babe, sladoled s nećacima, nogomet s ekipom? Ja to ne bih mogao.

 

Za vas nostalgičare, evo slike Beča, pardon Vukovara danas

 

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
 
1 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
hrvooje kaže...

Ljudi iz daleka, jel vas pere nostalgija? Pita krompiruša kod babe, sladoled s nećacima, nogomet s ekipom? Ja to ne bih mogao.

 

Za vas nostalgičare, evo slike Beča, pardon Vukovara danas

 

 

Cim dodjem ici cu u Vukovar na sladoled sa klinkama.

Nego, moja zena pravi daleko najbolju pitu sto sam ikad jeo, a ne igram nogomet s ekipom nego uglavnom Battlefield

Freak Show Inc.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
Friday kaže...

 

Cim dodjem ici cu u Vukovar na sladoled sa klinkama.

Nego, moja zena pravi daleko najbolju pitu sto sam ikad jeo, a ne igram nogomet s ekipom nego uglavnom Battlefield

 Pa nije ni da se ja žalim. Ovo me danas dočekalo na šporetu 

 Ok, jasno ti je da je BF arkada za tetkice. Pravi frajeri igraju America's Army 2. [Nije neki FR, al većina toga je bila na dial-upu ;) ] Eh, da sam učio ta 1022 sata bio bi 'hirurg za kardiovaskularne bolesti' kako kaže Balašević

http://battletracker.com/playerstats/aao/476695/%28rakija%29hrvooje/

But how do it know - The basic principles of computers for everyone
Poruka je uređivana zadnji put sri 8.6.2016 8:01 (hrvooje).
12 godina
offline
Kako sam dobio posao u Irskoj

Čudno da još nitko nije stavio

 

Postolar Tripper- Irska

 

Letimo za Dublin

RyanAirom

Letimo za bolje sutra

Jednim smjerom

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj

Malo kasniš.

Stručnjak za odmaganje...
12 godina
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
mario.L_hr kaže...

Malo kasniš.

 Haha, OK :D

A baš sam pretraživao videe, a kad tamo, ovo link

 

Špelac, je kot tebe još uvijek svjetlo? :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ; NiramX kaže... Tko se na četvorku opeko i na peticu puše
16 godina
odjavljen
offline
Re: Kako sam dobio posao u Irskoj
CyberDemonVZ kaže...
 

Špelac, je kot tebe još uvijek svjetlo? :D

 

Pa evo, proslo je pola 11 i solidno se vidi vani...

Freak Show Inc.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice