Čudno ponašanje kompa

poruka: 16
|
čitano: 2.758
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Čudno ponašanje kompa
pitanje

Od juče imam problem sa kompjuterom koji se ogleda u tome da se na ekranu pojavljuju nekakvi hijeroglifi. Pokušao sam sa zamenom grafičke, vađenjem i vraćanjem memorija ( tri modula ), promenom napajanja, međutim bez uspeha, tako da mi jedino preostaje da se obratim na ovu adresu. Inače Windows se podizao samo do welcome screena, i nakon dva-tri treptanja ekrana, komp je odlazio u standby. Uspevao je da se podigne u safe modu, ali je tu sa slikom bilo još gore. Jutros je uspeo da potpuno podigne windows, ali to nije bilo ništa naročito. Kao ilustraciju bih priložio slike, ali ne vidim opciju za to. Unapred hvala.

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.5.2008 14:32 (GladiatorYU).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Čudno ponašanje kompa

Dal ti ispusta kakve cudne zvukove dok ga palis? mislim na pistanje zvucnika na matićnoj - jer ak ti piska onda je problem hardwerske prirode, ak ne piska opet je moguce da je hardware kriv al je mogucnost manja.

 

 


PC RULES!!!!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Čudno ponašanje kompa

Možda matična ili HDD


AMD Athlon X2 4200+ @ 2.5 | Gigabyte GA-M56S-S3 | 2 GB DDR2 840Mhz | Asus EN7300 GS (up to 512MB) | Hitachi 320GB 16MB+WD Caviar 80GB 8MB | 420W
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudno ponašanje kompa
Hacker002 kaže...

Možda matična ili HDD


 A mozda su u sumi....

No matter how fantastic your latest and greatest PC is, you will be able to buy it for half the price in 12 months
15 godina
neaktivan
offline
Čudno ponašanje kompa
autorov komentar

Nema nikakvih neuobičajenih zvukova.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čudno ponašanje kompa

Probaj reinstalirati windowse.Flešati bios.Driveri.Ako ne pomaže,servis.Namigiva

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Čudno ponašanje kompa

A jesu vam svima odgovori pametni! Ajdemo se sad natjecat tko zna bolje nabrojat sve komponente kompa koje su pokvarljive (znaci sve!) i onda rec da je u jednoj od njih problem!!!

Ajde malo pojasni te hjeroglife, kad se oni pojave kak izgledaju itd...


Bolje ispast budala nego iz aviona!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudno ponašanje kompa

Što znači "windowsi su se potpuno podigli, ali to nije bilo ništa naročito"?

Odmah su se smrzli?

Nisi mogao ništa raditi jer se sustav sporo odazivao?

Odmah ti se upalio plavi ekran?

Probao si restartati komp pa se više nisu nijednom digli?

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.5.2008 1:18 (Level 1).
15 godina
neaktivan
offline
Čudno ponašanje kompa
autorov komentar

Kao prvo, žao mi je što ne mogu poslati slike na kojima se sve to lepo vidi, jer mi je jako teško da objasnim izgled toga. Najbliži opis je hijeroglifi, znači potpuno nerazumljivi znakovi po celom ekranu. Drugo, juče se windows uspio dignuti skroz, (inače se dizao samo do welcome screena) ali nakon svakog klika dolazi do zamrzavanja od 15-40 sekundi nakon kojeg opet samo jedan klik, i tako u nedogled. Plavi se ekran nijednom nije pokazao, a restartuje se normalno. I na kraju instaliran je sveži windows( više puta) jer je i tokom instalacije dolazilo do prekida iste. Nema nikakvih drajvera, jer ne verujem ni da bi ih mogao instalirati.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudno ponašanje kompa

moj glas ide za graficku.

 

teoretski ako su se win (tesko i mukotrpno) uspili instalirat hdd je ok.

maticna moze bit uzrok nerazumljivim znakovima ali mislim da bi tada bilo i tezih problema!!

 

Nego, dali unutar biosa i pri instalaciji windowsa vidis te znakove?


Pobrkao sam svoje namjere sa svojim mogućnostima.
15 godina
neaktivan
offline
Čudno ponašanje kompa
autorov komentar

U BIOS-u se ti znakovi ne pojavljuju, a malopre sam počupao sve kablove, oba IDE kabla i sve strujne kablove iz HDD-a i oba pogona i znakovi se pojavljuju na prvom prikazu, tamo gde pišu podatci o BIOS-u i uređajima na IDE kanalima.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Čudno ponašanje kompa

Grafičku si kažeš zamjenio, ostala ti je još matična ploča, procesor i memorija.

Ma da imaš drugu ploču brzo bi bilo jasno.

15 godina
neaktivan
offline
Čudno ponašanje kompa
autorov komentar

Sutra ću javiti što je bilo nakon zamene ploče.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Čudno ponašanje kompa

Ja sam se susreo s hijeroglifima (šarenim koji mijenjaju boje, ima svih znakova, Windowsi mi se nisu htjeli dignuti). Kod mene su u pitanju bili RAMi. Jedna pločica nije radila kako treba (DDR1). Izvadio sam ju i sve je radilo kako treba, ali za svaki slučaj sam srušio Windowse.


Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Čudno ponašanje kompa
GladiatorYU kaže...

Od juče imam problem sa kompjuterom koji se ogleda u tome da se na ekranu pojavljuju nekakvi hijeroglifi. Pokušao sam sa zamenom grafičke, vađenjem i vraćanjem memorija ( tri modula ), promenom napajanja, međutim bez uspeha, tako da mi jedino preostaje da se obratim na ovu adresu. Inače Windows se podizao samo do welcome screena, i nakon dva-tri treptanja ekrana, komp je odlazio u standby. Uspevao je da se podigne u safe modu, ali je tu sa slikom bilo još gore. Jutros je uspeo da potpuno podigne windows, ali to nije bilo ništa naročito. Kao ilustraciju bih priložio slike, ali ne vidim opciju za to. Unapred hvala.

 Hijeroglifi?
Omg kao kad Alieni dolaze!!!!
Ljudi bjezite ubit ce nas sve!!!
Dosli su iskoristit resurse nase zemlje!!!!!
Lool

Nadam se da nitko nema isti avatar kao ja..ako ima sry nisam znao
15 godina
neaktivan
offline
Čudno ponašanje kompa
autorov komentar

Najzad je sve rešeno. U pitanju su bili grafička (2 komada) i jedan memorijski modul. Hvala svima na trudu.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice