Green screen of death

poruka: 5
|
čitano: 1.154
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Green screen of death

Pozdrav ljudi,

 

Prije par dana sam sastavio dual monitor ali sam na mjesto drugog LCD monitora stavio stari CRT. Ne mareći kako ću spojiti jer sam bio mislima daleko od spajanja :D spojio sam CRT na iGPU (Intel HD 4400) a na GPU (AMD Radeon HD R7800 XFX) samo ostavio prvi LCD. Sve je radilo besprejkorno dok nisam postavio na LCD DoTA2 a na CRT-u ostavio neki file u Excelu koji sam uređivao. Tada mi se odjednom smrznula slika na LCD i otišla u crno a na CRT-u nestao dokument, ostala samo slika na background. Napravim restart računala, uredno dođe logo Windowsa i nakon toga crn ekran. Pokrećem ga u Safe mode, uredno se učita, no opet neće normalno. I onda napravim Disable GPU na Device Manager-u i onda radi. Iako na Device Manageru stoji da je iGPU u funkciji to se na Adapter Type u Screen resolution ne može vidjeti (stoji <unavaliable>). Pokušao sam Update Windowsa, Maknuo stare i stavio novi driver za GPU ali i dalje isto.

 

Specs:

 

Proc: Intel i3-4130 3.4 GHz

GPU: AMD Radeon HD R7800 XFX

OS: Win7 Ultimate 64-bit

RAM: 8GB

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Green screen of death

Možda si tijekom spajanja proširio zaslon (ono u opcijama Projiciraj). Stisni WIN+P i onda ''Samo zaslon PC-ja''.

Pokušaj, igraj se, ništa te ne košta.

 

P.S. Priloži sliku problema.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.6.2017 11:22 (Flexan22).
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Green screen of death

Nažalost ni to ne pomaže jer niti nema opcije za promjenu (nestalo :/ ) , kao što na detect opciji se ništa ne događa. Naravno nakon disable kartice javljaju su poruke da je unvaliable i Failed to create OpneGL context... ali kad pokušam pokrenuti nešto van instaliranih drivera npr. AMD Report Wizard javlja opet grešku.

 

Pokušao reintsalaciju postojećih drivera (nisu najnoviji), instaliranje posljednjih stabilnih drivera ali i dalje ništa. AMD Cleaner-om maknuo sve drivere (da ne daj Bože što ne ostane :P) prije instalacije novih. Reset CMOS-a (pomoglo, koliko sam čitao po netu) ali i dalje isto. Još sam dodatno i u BIOS postavio da se pokreće sa GPU kao primarne a ne iGPU ali opet isto. Uključim ga, Windows logo, trepne i onda ne baš crni nego sivi ili zeleni ekran, ništa se ne raspoznaje u pozadini niti ikakve akcije naslijepo TaskManager pa restart ne reagiraju.

 

Još se jedino nisam igrao sa Hardware Acceleration na postavkama rezolucije. Javim ako što pomogne. =)

Nakon disable GPU Nakon disable GPU
Nakon disable GPU vol.2 Nakon disable GPU vol.2
Problem sa AMD Report Wizardom Problem sa AMD Report Wizardom
Zeleni ekran Zeleni ekran
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Green screen of death

Izgleda da i grafika na računalu radi preko VgaSave file-a,  ne vidi GPU. Pokušao sam skinuti driver i staviti exe file na desktop i onda preko DeviceManager-a pokušao instalirati driver tako da ga pronađem među fileo-ovima i ne mogu ga pronaći a i kad zatražim da Windows automatski pronađe driver on javlja da moj Vga adapter već sa novim driverima. :/

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Green screen of death

Ako možeš, stavi grafu u drugi komp pa isprobaj, ali ako to ne pomogne, žao mi je. Ne znam više o tom problemu.

Officer Crabtree: God Moaning. The resist-once have accqo-aired a bum. They are going to ex-plod the whaleway brodge.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice