Instalacija Windows 10

poruka: 38
|
čitano: 18.789
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 10

Pozz imam jedno pitanje.. ovako s laptopom sam dobio orginalni win 10.. instalirao ga sve super.. koristio ga 1 g i sad bi ttebao ga reinstalirat.. pa me zanima kako . Znaci kako to izvesti, laptop ima 3 skrivene particije, zanima me dal su na njima windovsi il moram skinut s neta druge.. al kako onda cd key.. ostalo sve lako samo cd key i dal moram skinut s neta il je na nekoj od skrivenih particija..... Hvala

ivan.buti@gmail.com
 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Instalacija Windows 10

Skines sa Microsoft stranice zadnji ISO, pretpostavljam X64, vidi dali imas Home ili Pro.

 

Prije instalacije si spremis kljuc sa ovim alatom:

https://neosmart.net/OemKey/

 

Tako to ja sebi radim sa Windows 8.1 koji su u BIOS-u.

6 godina
offline
Re: Instalacija Windows 10
Ja mislim da je lakše u control panelu pronaći product key i negdje ga zapisati, skinuti iso sa microsoftovoe stranice, napravit bootable usb i instalirat, ako te zbunjuje ovo sa spremanjem CD keya
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Instalacija Windows 10
Inače , sve sto radi sa BIOS-om a nema certifikat , moze prouzrokovati stetu na racunalu, na slicnom principu djeluje i petya ransomware, kada ti enkriptira sve podatke na svim diskovima spijenim na PC , ovo je cisto informativna poruka
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 10

Aha super hvala.. nije mi jasno sto onda ima na tw tri particije i to po 5 gb velicine. Mislio gore windows

ivan.buti@gmail.com
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Instalacija Windows 10
Mozes ti vratiti pc u tvornicko stanje upotrebom recovery opcije ( ako je to oem, vidi u manualu kojom tipkom... F2, F4... ). No nakon toga bi imao gomilu nadogradnji pa je bolje skinuti zadnji sl iso u kojem su već sadrzane te nadogradnje. Ako imas uefi, onda nebrini za key, sve automatika odradi ....
6 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windows 10

Pozdrav svima,

Imam jedno glupo pitanje a to je: da li mogu instalirati windowse na novo desktop racunalo ako vec imam laptop s orginal windowsima koji su dosli na njemu?

Ako je tako tj ako mogu koristiti isti Key gdje ga tocno mogu pronaci.

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Instalacija Windows 10

Kratko i jasno ne. Ne možeš koristiti key sa laptopa na računalu. Jedan key - jedno računalo.

 

Moj PC  
0 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice