Kako spojiti komp i tv

poruka: 45
|
čitano: 42.020
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

Spojio sam komp sa tv-om preko dvi-hdmi kabela

 

problem je što na tv-u vidim samo sliku(wallpaper) desktopa a ne ono što radim na kompu

 

kako namjestiti da mi tv služi kao monitor

HVALA unaprijed

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako spojiti komp i tv

u katalistima dupliciraj zaslone koje vidiš. Desktop i displays - desni klik duplicate i radit će

http://gtabalkan.com
Moj PC  
4 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
joze kaže...

u katalistima dupliciraj zaslone koje vidiš. Desktop i displays - desni klik duplicate i radit će

HVALA PUNO

 

RADI

15 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
patch123 kaže...
joze kaže...

u katalistima dupliciraj zaslone koje vidiš. Desktop i displays - desni klik duplicate i radit će

HVALA PUNO

 

RADI

A imaš još jednu mogućnost u windows 7. Display-Screen Resolution i pod multiple display staviš duplicate these display.. Ako ti slika kojim slučajem nije dovoljno široka/visoka imaš Scalling opcije..

http://gtabalkan.com
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

Ja sam sprzio 2 graficke i stari crt monitor pokusavajuci ovo prvi put :D

 

hahaha, those were the days.....

15 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
NickVercetti kaže...

Ja sam sprzio 2 graficke i stari crt monitor pokusavajuci ovo prvi put :D

 

hahaha, those were the days.....

lol ne valjla se igrat starim stvarima Izlanuo se

http://gtabalkan.com
16 godina
online
RE: Kako spojiti komp i tv
NickVercetti kaže...

Ja sam sprzio 2 graficke i stari crt monitor pokusavajuci ovo prvi put :D

 

hahaha, those were the days.....

Kako si to uspio? Zar je tesko spojiti TV i komp...

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

dboro je ljudi,uspio sam

 

stavio sam duplicate i sve radi kao podmazano

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

Ma nije tesko nego sam bio klinac tad, samo sam spojio kablove i ukljucio pc kad odjednom pucketanje :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 14:06 (NickVercetti).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
NickVercetti kaže...

Ma nije tesko nego sam bio klinac tad, samo sam spojio kablove i ukljucio pc kad odjednom pucketanje :)

Ja i dan danas kad to radim samo spojim kablove i uključim PC, i nema nikakvog pucketanja ;)

13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
Mirko935 kaže...
NickVercetti kaže...

Ma nije tesko nego sam bio klinac tad, samo sam spojio kablove i ukljucio pc kad odjednom pucketanje :)

Ja i dan danas kad to radim samo spojim kablove i uključim PC, i nema nikakvog pucketanja ;)

Najvj. zaostali napon u pc-u, kad se spojio strujni krug, nesto je otislo

15 godina
protjeran
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
NickVercetti kaže...

Ja sam sprzio 2 graficke i stari crt monitor pokusavajuci ovo prvi put :D

 

hahaha, those were the days.....

a da nisi cekicem spajao mozda?Belji se

 

 

napomena:stari crt monitori su znali zadrzavat napon u sebi nakon gasenja i po nekoliko sati..

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.9.2010 18:18 (dokly).
13 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
dokly kaže...
NickVercetti kaže...

Ja sam sprzio 2 graficke i stari crt monitor pokusavajuci ovo prvi put :D

 

hahaha, those were the days.....

a da nisi cekicem spajao mozda?Belji se

 

 

napomena:stari crt monitori su znali zadrzavat napon u sebi nakon gasenja i po nekoliko sati..

Eto :) hvala

14 godina
offline
Kako spojiti komp i tv

Pozdrav!Molio bih ako mi tko može pomoći kako da spojim komp i tv,htio bih da mogu preko BS player-a gledati filmove na tv-u.Komp je dosta star,grafička je Radeon 7200 a tv je CRT (Samsung).Na kompu imam ovaj izlaz (slika 1).I za što služe izlazi na slici 2?Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
ja,vrba kaže...

Pozdrav!Molio bih ako mi tko može pomoći kako da spojim komp i tv,htio bih da mogu preko BS player-a gledati filmove na tv-u.Komp je dosta star,grafička je Radeon 7200 a tv je CRT (Samsung).Na kompu imam ovaj izlaz (slika 1).I za što služe izlazi na slici 2?Unaprijed hvala!

Vidim da imaš S-video izlaz ali ne vidim koliko pinova ima ali u biti trebaš uzeti S-video u činč kabel za komp i SCART činč adapter za TV

 

Sve imaš na slici dolje.....e sad trebaš vidjet po trgovinama jeli imaju navedene adaptere...to sve spojit i onda isprobat, samo što mislim da ti neće baš lijepo slika izgledat ako je TV veći od 62 cm

Redeemer engaged.....redemption is yours...resistance is futile | http://www.youtube.com/watch?v=XwjO3Rj2RtU
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.11.2010 19:09 (Krešo91).
14 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

I na tv-u imam S-video ulaz.Jel mi onda treba S-video u činč ili mogu drito spojiti S-video s kompa na S-video na tv-u?

14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
ja,vrba kaže...

I na tv-u imam S-video ulaz.Jel mi onda treba S-video u činč ili mogu drito spojiti S-video s kompa na S-video na tv-u?

Ovisno koliko pinova ima taj S-video na TV-u....ali mislim da bi trebao radit kako god okreneš...samo ne znam kakva će biti kvaliteta slike...ovisi o veličini ekrana....pogledaj koliko ima tih pinova (rupica...okruglih i ravnih) i onda po tome uzmeš kabel, spojiš i gledaš na TV-u

Redeemer engaged.....redemption is yours...resistance is futile | http://www.youtube.com/watch?v=XwjO3Rj2RtU
15 godina
offline
Kako spojiti komp i tv

jel ti PC ima pci-e slot. Da kupiš neku lošiju ati grafu iz 5xxx serije pa da preko hdmia

http://gtabalkan.com
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

Nemam e slot.Pokušat ću preko s-video ulaza ili preko činčeva.Valjda ću nešto naći u Chipoteci.

13 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

Ako imaš s video na telki, onda nije problem. Vjerojatno si sa grafičkom dobio ovakav neki adapter:

Ovakav ili sličan Ovakav ili sličan
Ako nisi, možeš ga vjerojatni negdje kupiti. Onda ti treba S-video kabel duljine koje želiš.

s video kabel s video kabel
 

Zatim samo to spojiš (nemaš gdje pogriješiti - s video adapter, strana sa 9 pinova ide u grafičku, na drugu stranu spajaš s-video kabel, a drugu stranu s-video kabela u telku) i namjestiš extended ili clone desktop u postavkama na računalu (desni klik na desktop -> screen resolution na win7).

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.11.2010 12:45 (Arto).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

bog.imam problem zelio bih spojiti pc i tv(lcd),tako da svi ukucani gledaju filmove koje imam na pc.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2010 11:08 (t12matija).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

imam ati 6870 karticu i win7 64bita pro verziju i grafa i komp mi uopce ne prepoznaju lcd tv kada ih spojim preko hdmi kabla.nista se ne dogodi.otisao na ati control panel pa probao onu opciju detekt...ali mi prepoznaje samo monitor a tv kao da ne postoji.kabal hdmi je uredno spojen.a zelio bih gledati filmove na tv...pogotovo ove sto skinem...hvala svima

15 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
t12matija kaže...

imam ati 6870 karticu i win7 64bita pro verziju i grafa i komp mi uopce ne prepoznaju lcd tv kada ih spojim preko hdmi kabla.nista se ne dogodi.otisao na ati control panel pa probao onu opciju detekt...ali mi prepoznaje samo monitor a tv kao da ne postoji.kabal hdmi je uredno spojen.a zelio bih gledati filmove na tv...pogotovo ove sto skinem...hvala svima

trebalo bi ti automatski detektirat.. Koji lcd tv imaš

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

Ja spajam svoju telku preko s-video iz grafe i u tv preko scarta i slika je zadovoljavajuća (tv sony trinitron)

 

a detektiram tv prečacom tipka [windows + p] i odabirem extend ili duplicate po potrebi, radi na win 7

*-*
15 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
Franjo15 kaže...

Ja spajam svoju telku preko s-video iz grafe i u tv preko scarta i slika je zadovoljavajuća (tv sony trinitron)

 

a detektiram tv prečacom tipka [windows + p] i odabirem extend ili duplicate po potrebi, radi na win 7

ali hdmi je neusporedivo bolji. Ja kad sam ugleda prvi put sliku preko hdmija zadivia sam se

http://gtabalkan.com | http://www.webosfera.net
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv
joze kaže...

ali hdmi je neusporedivo bolji. Ja kad sam ugleda prvi put sliku preko hdmija zadivia sam se

Ma uvjeren sam i ja da je bolji, ali još nisam pokušavao s time, nekako sam zadovoljen i s ovime, ali morati ću početi kemijati za to, 

a sad nisam siguran da mogu spojiti staru telku preko hdmi, tj. sigurno niti ne mogu. eventualno preko nekih svičera.

TV je sony trinitron advanced 100hz digital plus, i podosta je starija.

*-*
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

tv mi je neki vivax ali na laptopu koji ima win 7 pro ga odmah prepozna,ali meni na pc nece nikako

 

14 godina
neaktivan
offline
Kako spojiti komp i tv

kad je vec tema otvorena da i ja pitam

ovako imam Radeon 5850 i njega trebam spojiti na CRT tv

e tu dolazi do problema,graficka ima samo digitalne izlaze

HDMI,DVI,a TV ima scart i svideo

kako to sad spojit,pitao sam po trgovinama i kazu da nema rjesenja,ali

nisam bas siguran u to pa pitam vas ????

prije sam imao graficku sa svideo i sve je islo bez beda,a ovo sad je veliki problem

marroncevic
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

@ Brkovi, rješenja (uvijek) ima, ali je neisplativo (400-800+ kn). Za tako nešto ti je potreban konverter. (Za razliku od adaptera).

Kvaliteta signala je također često loša, uz očekivano starenje-kvarenje starog CRT TVa logičnije je u neko dogledno vrijeme kupiti novi LCD-TV i spojiti HDMIom, nego se time zezati.

Drugo, daleko jeftinije (praktičnije) rješenje, je iskoristiti neku staru VGA ako je imaš, za PCIex nije problem, naravno ako imaš slobodan utor.

Treće (dovoljno dobro, praktično) rješenje, je imati DVB-t prijemnik s mogućnošću playanja s USBa, iskopiraš na flash i gledaš.. bez muke s kabelima itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
RE: Kako spojiti komp i tv

@ Brkovi

 

Pa ako imaš svideo to možeš iskoristiti, tako ja spajam, imam 3870 i spajam ju preko svideo i preko scarta u tv.

*-*
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice