Labavi LAN port

poruka: 9
|
čitano: 1.305
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Labavi LAN port

Pozdrav svima,

primjetio sam da mi je LAN port na ASUS laptopu nove generacije("tanak" je) dosta labav i kada uštekam UTP kabel ne očitava ga komp nego ga moram rukom pritisnuti jer

samo po sebi u portu ostane negdje 1 mm lokera i moram malo nagnuti vrh kabla prema dolje, drugim riječima, pogađam ga kao radio signal u Lukinoj jami :) Čim pustim vrh kabla veza se prekine i piše mi ponovno "no cable connected". Garancija mi još traje, mogu li u servisu to nekako brzinski popraviti ili moraju mijenjati mrežnu karticu? Ako itko zna kako se najbolje rješava problem, pomozite pobogu :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Labavi LAN port

- reklamaciju/promjenu mrežne, ali prije moraš provjeriti dali je stvarno klimav port (drugi kabel..).

 

fixevi van garancije:

- pincetom i sl. izvuči pinove (kontakte) da bolje pritisnu konektor (ali je to pipljavo i možda kratotrajno rješenje, nakon par spajanje-odspajanja može biti opet isiti problem).

- napraviti 'poseban' kabel tj krimpati s feelingom na pola, ne do kraja.. tako da pinovi budu istureniji cca 0,5mm.. početnik to može iz cca 63 pokušaja. (obrnuto, uzrok ovakvog problema može biti kabel koji je loše zakrimpan, nije do kraja, pa je svijao pin više od normalnog.. nakon nekog vremena više nema elastičnost i obično problem vidiš korištenjem drugog kabla)

- tražiti bolji RJ45 konektor koji će možda bolje dihtati s utičnicom, npr cat6.. ali to je onako, napamet jer ni utičnicu ne vidim... prvo test s nekoliko drugih (novih) kabela pa ovo ostalo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Labavi LAN port

ako je konektor neispravan, lako moguce da ce ti mijenjat cijelu maticnu jer svi konektori su zalemljeni za maticnu, pogotovo lan utor. jedino konektor za napajanje zna biti da nije zalemljen tj moze se mijenjat ili (neki) usb prikljucci se također daju mijenjat ako su na flat kabelu. ja jos nisam vidio laptop na kojem se lan port moze mijenjat bez lemljenja

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Labavi LAN port

E hvala dečki, mislim da ću ipak morati mijenjati mrežnu, jer probao sam dosta kablova, probao sam i gurnuti neš unutra da drži glavu kabla na mjestu, lijepiti selotejpom u najbolju poziciju i sl.

Čak sam i kupio LAN to USB adapter za 50 kn na njuškalu, što se ispostavilo kao Murphijev zakon, to kinesko smeće od adaptera patilo je od istog problema kao i moj LAN port hihihihih :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Labavi LAN port

kod laptopa je sve intergrirano i ako pukne neki konektor ili nesto se s njime desi zamjena uvjek ukljucuje lemljenje (ili se cijela maticna mijenja). kod laptopa ne mozes mreznu odvojit i zamjenit!!

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Labavi LAN port

uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu da ok fak.....ništa onda, a ma tko još koristi Ethernet :D

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Labavi LAN port

pa pošto imaš garanciju ne vidim zasto se dvoumis? nosi u ducan gdje si kupio laptop i gotovo. btw ja jos uvjek koristim ethernet, cak i na laptopu

 
0 0 hvala 0
9 godina
protjeran
offline
Labavi LAN port

kod mene promijene sve živo što je zalemljeno....imaju onaj infracrveni qurac....al vjerujem da će se tu mijenjat matična,pogotovo ako je pod garancijom,ne vjerujem da će lemit po njoj :D

Ako prdnem,usrat ću se.-Miroslav Krleža
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Labavi LAN port

-ako se nosi na reklamaciju, obavezno kod preuzimanja provjeriti.. (ovisno o ovlaštenom servisu, moguće da ništa ne naprave, pogotovo ako je istek garantnog roka blizu).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice