Ne radi zbog udara groma

poruka: 20
|
čitano: 7.726
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Ne radi zbog udara groma

U blizini je opalio grom, samo je nestalo slike, monitor radi, prijavljuje grešku, prvo smo mislili da je grafička, no trebao bi ga pokrenuti u safe modu. Jednom je došao do one slike gdje se windows učitava, no ništa od toga ali smo ga uspjeli pokrenuti u safe modu. Nema ništa na ekranu osim da u safe modu je, no ekran je crn i windowsi se ne podižu. Da probamo reinstalirati windowse?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Ne radi zbog udara groma

trebas ti "reinstalirati" novu maticnu,ram,napajanje i ko zna sta jos....daj lijepo testiraj jednu po jednu komponentu i vidi sta je sve otislo...ako nemas kako nazovi nekog ko ima alat i ko zna to napravit.

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 18:52 (KrpaZG).
13 godina
offline
Ne radi zbog udara groma

U vecini slucajeva nastradaju maticna ( kao kod mene )  ili napajanje ! Isprobavat kod nekoga komponente jednu po jednu dok ne nađes krivca !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Ne radi zbog udara groma

Ljudi,još dok sijeva u daljini,fino iskapčajte svoje ljubljene strojčeke,inače se dogodi baš ovo..ali zaadnjih dana kao da nitko ne uči na tuđim greškama{#}

 
10 1 hvala 0
13 godina
offline
Ne radi zbog udara groma

Da , zadnjih par dana se cesto otvaraju teme radi udara groma !

Music As A Weapon !!
Moj PC  
7 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne radi zbog udara groma

matična radi, napajanje radi, e sad, dođe do loada windowsa i tu stane, nemam drugog harda, ni memorije, radim na kompu i problem mi je doći do grada, daleko je, a nemam auto.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne radi zbog udara groma

Pa nisam glupa da ne iskopčam sve, nije bilo naznaka za grmljavinu, jednostavno prvi koji je opalio i to je to.

13 godina
offline
Re: Ne radi zbog udara groma
dinklas kaže...

Pa nisam glupa da ne iskopčam sve, nije bilo naznaka za grmljavinu, jednostavno prvi koji je opalio i to je to.

Ništa od toga, vjerojatno je stradala matična ploča, možda i grafička kartica, a i napajanje.

 

Nosi to u servis, neka utvrde točno što je stradalo i po potrebi zamjene, osim ako znaš nekoga tko se dobro kuži u to i tko bude probao mijenjati komponentu po komponentu dok računalo ne proradi.{#}

Generic XOR2 70 ccm, Motorforce Sport 70 ccm kit ,Tec racing radilica,Malossi Multivar, Dell'orto 19mm,LeoVince ZX,Malossi red sponge,Žute opruge, Kevlar remen, vrištećih 12500 rpm ,max.brzina:105km/h
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 19:24 (Valentin17).
11 godina
protjeran
offline
Re: Ne radi zbog udara groma
dinklas kaže...

Pa nisam glupa da ne iskopčam sve, nije bilo naznaka za grmljavinu, jednostavno prvi koji je opalio i to je to.

Zašto cure,kad nešto use*u,rečenicu i defens počinju tim rječima..???

 

Kažeš,onako iz čista mira opalilo?..Nije bilo naoblačenja,nije bilo ničega,samo tako..iz čista mira..

 

A dobro,prvi koji te,pardon,opalio po kompu,smrdao ga je..{#}{#}...

 

Kakogod,nešto je zblesano,provjeriti sve komponente sustavom eliminacije i to je to..

 

Drugi puta BUY UPS..{#}

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne radi zbog udara groma

A u p.m. baš sam si happy

11 godina
protjeran
offline
Ne radi zbog udara groma

Nije to pitanje sreće,nego ljudi ne paze..Potroše koju tisućicu za laptop,a onda im je skupo platiti još 120kn za prenaponsku ili 100 Ojra za UPS..i to onda ovako završi..

Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 20:05 (redneck).
 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Ne radi zbog udara groma

Događa se i najboljima, ali na greškama se uči, druge nema.{#}

Generic XOR2 70 ccm, Motorforce Sport 70 ccm kit ,Tec racing radilica,Malossi Multivar, Dell'orto 19mm,LeoVince ZX,Malossi red sponge,Žute opruge, Kevlar remen, vrištećih 12500 rpm ,max.brzina:105km/h
 
1 0 hvala 1
11 godina
protjeran
offline
Ne radi zbog udara groma

A ne baš..prvo što uzimam kad kupujem kantu ili lap,je obavezni UPS za njih.Prvotno jer je naponska mreža prilično čudljiva,potom,kod mene između objekata oni strujni kablei kroz zrak su predugi,pa kad je jači vjetar,znaju se žice dodirnuti,pukne kao u paklu,sve se zamrači u kvartu,a ti se misli jel sustav pregorio..Treba samo malo pretpostaviti stvari..niš više..{#}

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Ne radi zbog udara groma

Znam to dobro, tu školu sam kupio prije 10 godina (još u doba dialupa), računalo bilo na internetu, grmilo je cijelo vrijeme, nisam odmah gasio i samo odjednom zabljesne se i vidiš monitor crn, nema ništa, sve mrtvo. Izgorjela matična, napajanje i modem koji je radio na PCI utoru, grafička i sve ostalo bilo OK, zamjenio i deri dalje.

 

Susjedu baš neki dan skurilo router (T-COM), za čudo računalo je prošlo bez ikakvih posljedica.

 

Izgleda da se je smeće od routera brzo predalo, pa veliki napon nije stigao do matične.{#}

Generic XOR2 70 ccm, Motorforce Sport 70 ccm kit ,Tec racing radilica,Malossi Multivar, Dell'orto 19mm,LeoVince ZX,Malossi red sponge,Žute opruge, Kevlar remen, vrištećih 12500 rpm ,max.brzina:105km/h
 
1 0 hvala 1
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ne radi zbog udara groma
redneck kaže...

A ne baš..prvo što uzimam kad kupujem kantu ili lap,je obavezni UPS za njih.Prvotno jer je naponska mreža prilično čudljiva,potom,kod mene između objekata oni strujni kablei kroz zrak su predugi,pa kad je jači vjetar,znaju se žice dodirnuti,pukne kao u paklu,sve se zamrači u kvartu,a ti se misli jel sustav pregorio..Treba samo malo pretpostaviti stvari..niš više..{#}

I ja sam dao 100€ za UPS,pa mi je opet riknulo 1,zatim 2.,3 i .4.,napajanje...Tako da sam se sad naučio da je najbolje isključit iz zida.(ukljucujuci i lan kabel)

01001010011001010110001001100101011011010010000001101111011011100110111101100111001000000111010001101011011011110010000001110000011100100110010101110110011011110110010001101001
Poruka je uređivana zadnji put čet 11.7.2013 20:40 (kivic15).
10 godina
neaktivan
offline
Ne radi zbog udara groma

Kod mene bio udar. nije se htio upaliti sve dok nisam iskopčao grafičku, kad sam to učinio sve bez problema osim što nemam net, da li su to sigurni znakovi da je otišla grafička i mrežna?

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Ne radi zbog udara groma

Prije par dana grom mi je udario ruter i pc koji je lan kablom bio spojen na njega.Pošto su sve lampice u pc-u gorile(na kucištu i grafi), a pc nije reagiro na paljenje bio sam uvjeren da je matična, ali ipak je napajanje(xfx 550w).Napajanje je pod garancijom i poslao sam ga u servis, naravno pravo sam se glup.E sada me zanima posto napajanje  donekle provodi struju, nemam nikakvih vidljivih ostećenja dali će mi uzvazit garanciju ili ne.

 

Znam da niste vidoviti, ali sta bi se po vama trebalo dogodit iz prijašnjih iskustava.

 

Druga stvar-prenaponska zastita, uvijek kada nekom izgori pc javi se 10 forumaša "da si imao prenaponsku kao ja ništa ti se nebi dogodilo", a s druge strane par malo ozbiljnijih električara tvrde da to moze pomoći samo kod manje promjene voltaze a da grom kroz to prolazi bez problema jel je napon ogroman.Ko je u pravu?

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Ne radi zbog udara groma

Sudeći po glasovima Petriću negine trauma :P

 

 

EDIT
Kako se ovo pojavilo ovdje o.O

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2015 14:14 (kruskar).
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Ne radi zbog udara groma

sveti ilija uzvraća udarac. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ne radi zbog udara groma
Grom031 kaže...

Hoće li ti priznati garanciju na napajanje nitko ne može znati sigurno, možda priznaju, a možda i ne, budeš vidio.

Najbolja i provjerena zaštita od groma ti je sve ištekati iz struje i čekati dok se grmljavina ne smiri, valjda možeš bez PCa biti jedno vrijeme, a ako ne možeš, onda imaš problem.

ps. poslovno okruženje je nešto drugo.

 

EDIT: Evo dvije korisne teme, malo si to prouči, osobito postove kolege Rambox.

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/grom-posljedice/102421.aspx?page=0&jumpto=1977879&sort=asc&view=flat

 

http://www.bug.hr/forum/topic/razni-hardverski-problemi/grom-udario-pc/190560.aspx?page=0&jumpto=3732222&sort=asc&view=flat

http://www.bug.hr/forum/board/opcenito-o-ict-biznisu/17.aspx?sort=act
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.8.2015 19:53 (Valentin17).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice