Problem s grafickom/monitorom/kompjuterom

poruka: 7
|
čitano: 690
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Problem s grafickom?

Znaci, jucer mi se pojavio problem s kompjuterom i do danas nisam uspio nista rjesiti. Uglavnom prvo se pojavio gray screen i nakon pokusaja restarta vise se nista nije pokazivalo na monitoru. Ovo nije prvi put da se pojavio gray screen, isti problem je mi se dogodio 10ak dana, ali nakon restarta je sve bilo normalno. Sada kad ukljucim kompjuter monitor se samo baca u sleep mode loop, to jest ne odlazi spavat, al izbacuje poruku na ekranu. Ponekad i izbaci neku poruku za input timing, ali nisam uslikao pa ne znam sto tocno kaze. Par puta se skoro upalio, to jest vidio sam proces ukljucivanja, al nece doci do desktopa. Oba puta kada se to dogodilo su na ekranu bila 2 crvena stupca (vidi sliku). Naravno, odmah sam posumnjao na graficku, ali mi je cudno sto kada spojim monitor s integriranom grafom, tj. preko maticne opet ne vidim nista. Mozda treba nesto podesit, al nekako ipak mislim da bi to trebalo biti plug and play. Ima tko ideje sto napraviti? Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem s grafickom?

Upali u BIOSu/UEFIu da onboard GPU bude primaran, ugasi komp, iscupaj grafu; prati par dana da li se ponavljaju crte (koje su 99% naznaka odlaska grafe tj lemova ili memorije na njoj). Sretno!

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
13 godina
offline
Problem s grafickom/monitorom/kompjuterom

A problem je sto ne mogu uc u bios, tj. ne vidim nista. Od 15ak puta sto sam palio gasio komp 2 put sam vidio nesto na ekranu. Al dobro budem palio gasio pa dok mi se ne posreci.

 

Inace jel vrijedi grafa trenutno ista? Znam da neki znaju pec te grafe i tako ih popravit pa bi se mozda netko htio zezat s tim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Problem s grafickom/monitorom/kompjuterom

Grafu se da peći, vidim to kao zadnji pokusaj; nisam nikad :) Ako dodje do toga, imas na forumu i/ili YT pregršt tutoriala.

 

Kada si spajao monitor na Onboard GPU i kada nije davalo sliku, da li si imao grafu spojenu ili si ju vec izvadio? Ukoliko je nisi izvadio, izvadi i probaj ponovo sa monitorom spojenim onboard; u teoriji trebalo bi dati sliku kako god.

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
7 godina
offline
Re: Problem s grafickom/monitorom/kompjuterom

Grijanje grafičke je privremeno rješenje ako nemaš integ.grafičku.Ako imaš(a ti imaš Intel® HD Graphics 3000) onda buksaj lovu za novu grafulju.

13 godina
offline
Problem s grafickom/monitorom/kompjuterom

Evo rezultati. Promijenjen output u biosu na integrusu, opet nije doslo do desktopa, ali nije bilo crti. Onda sam izvadio grafu potpuno iz kompa, ostavio tako par minuta. Opet upalio i radi normalno, bez crti i ulazi u desktop tako da nemam vise sta sumnjati, do grafe je. 

 

Vidimo se u temi za preporuku grafickih. 

 

A u vezi pecenja, nis me ne kosta, sumnjam da mogu dobit vise od 50-100kn u ovom stanju za nju pa bi se htio poigrat s tim.

 

Hvala svima na pomoci.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Problem s grafickom/monitorom/kompjuterom

Spekao sam graficku i proradila. 

9 min na 200c i zasad je sve ok, a sad koliko ce pozivjet cemo vidjet. U svakom slucaju javim kad crkne ako ju ne prodam prije.

Jel bi znao netko dat procjenu koliko grafa trenutno vrijedi? Ja sam ju mislio bacit na njuskalo za nekih 200tinjak kn i naravno napomenut da je popravljena pecenjem pa ne znam jel to ok cijena.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice