Problemi sa novim laptopom

poruka: 6
|
čitano: 1.077
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Problemi sa novim laptopom
Pozdrav. Relativno nedavno sam kupio novi laptop sa i5 7300hq i 1050ti grafičkom. Međutim, u svakoj igri mi malo radi sve glatko i čim se malo akcije pojavi na ekranu, fps padne na 15-20. Dark souls 3, Far cry 5, witcher 3 sam probao i katastrofa. Konkretno Far cry 5, sve je na low i ništa. Gpu usage je 70tak posto kao i cpu (varira do 80), te su temperature 62 stupnja za cpu i 66 za gpu. Postoji li kakvo rješenje ili je do samog laptopa kao što sam i mislio
Model je ovaj https://www.links.hr/hr/prijenosno-racunalo-hp-pavilion-17-ab305nm-2zg37ea-core-i5-7300hq-dvdrw-8gb-ssd-256gb-geforce-gtx-1050ti-4gb-17-3-fhd-ips-g-lan-bt-kamera-hdmi-usb-3-1-dos-crno-ruksak-015010084

Iznimno me živcira jer Pentium G4560 i r7 260x su mi pouzdanije radili. Znam da je ovo laptop, i ne mogu očekivati desktop grade performance, ali da ne mogu na low igrati igru na barem konstantnih 30 fps?
Thx unaprijed
Hearthstone: Maks0806#2960
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Problemi sa novim laptopom

Pogledaj si u Nvidia control panelu da li ti igre koriste Nvidia karticu ili integriranu.

Za više info, pogledaj u google.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Problemi sa novim laptopom
Valentin17 kaže...

Pogledaj si u Nvidia control panelu da li ti igre koriste Nvidia karticu ili integriranu.

Za više info, pogledaj u google.

 Heh, toliko pismen jesam. Ne znam kako bih googleao problem, a da već nisam pronjuškao sve.

Naravno da je primarna nvidia, i u samom nvidijinom panelu postavke sam ovako/onako namještao, nula bodova. Drivere reinstalirao, ugl ništa. Vjv je do smeća od laptopa (preporučen tu na forumu)

Hearthstone: Maks0806#2960
13 godina
neaktivan
offline
Re: Problemi sa novim laptopom
maks0806 kaže...
Valentin17 kaže...

Pogledaj si u Nvidia control panelu da li ti igre koriste Nvidia karticu ili integriranu.

Za više info, pogledaj u google.

 Heh, toliko pismen jesam. Ne znam kako bih googleao problem, a da već nisam pronjuškao sve.

Naravno da je primarna nvidia, i u samom nvidijinom panelu postavke sam ovako/onako namještao, nula bodova. Drivere reinstalirao, ugl ništa. Vjv je do smeća od laptopa (preporučen tu na forumu)

 Jesi riješio situaciju? Imam priliku kupiti laptop za dosta nižu cijenu, ali ako je ovo pizdarija od laptopa, radije ću uložit malo više pa kupiti nešto bolje.

12 godina
suspendiran
offline
Problemi sa novim laptopom

Dali se to događa dok je spojen u struju ili dok igraš na bateriji? Jesi stavio grafičku i procesor u windowsima u power planu na max performance odnosno nvidiu u nvidia control panelu na max performance?

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.7.2018 10:46 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Problemi sa novim laptopom

Riješio sam ga se prije mjesec dana, užasno je glasan i temperature su išle u nebo. Riješio sam problem undervoltanjem i throttlestop aplikacijom (lockanje 2500mhz)

Tada je bio u rangu oko 75 stupnjeva.

Uzeo sam Lenovo Y520 koji je nebo i zemlja hladniji i tiši, mada nema tako dobar ekran niti ima 1050ti, a i izgleda seljački malo.

 

Ma ej, sve sam probao power planove blabla, morao sam bios updateati da mi uopće prestane bacati na 800mhz čim dođe do 70 stupnjeva. Ugl na*ebo sam se previše s tim

Hearthstone: Maks0806#2960
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.7.2018 8:11 (maks0806).
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice