Različiti priključci na kučištu i monitoru

poruka: 4
|
čitano: 878
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Različiti priključci na kučištu i monitoru

Dao sam složiti komp i pritom sam zaboravio na priključak na monitoru. Na matičnoj mi je DVI-D, a na monitoru VGA.

Koliko sam upoznat s hardverom to je priličan za..b jer je jedan digitalni, a drugi analogni i nije ih moguće spojiti.

 

Kako to najbezbolnije riješiti?

1 - Postoji li u HR konverter za to, radi li i koliko košta - ja ga nisam uspio naći

2 - Ako dam staviti drugu matičnu, hoće li to utjecati na OS i hoću li ga morati ponovo instalirati (frend mi je instalirao jer ja nemam pojma o tome, a on je otputovao na mjesec dana pa mi je to problemčić).

Pitanje je slijedeće: ako dam da mi stave drugu matičnu, mogu li doći doma i samo uštekati komp u struju i raditi ili je potrebno petljati po OS i nekim postavkama?

3 - Kupovina novog monitora s kompatibilnim ulazom (ovaj je novi,nema ni godinu dana - LG 22m37A).

Koja mi je najpovoljnija opcija?

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Različiti priključci na kučištu i monitoru

konverter.. hdmi-na-vga cca 150kn (dvi je ista stvar, ali slabija ponuda), ubodeš, radi (ili je škart i zamijeniš)

+ zanimljivo je ubosti dodatnu VGA

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 1:30 (ihush).
10 godina
offline
Re: Različiti priključci na kučištu i monitoru

Evo pogledao manual od MBO i CPU  podatke pa bez konvertera (aktivnig)  kao što reče kolega neće ići osim dodatne grafičke kartice koja ima VGA :(

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.9.2016 11:47 (AF139).
7 godina
neaktivan
offline
Re: Različiti priključci na kučištu i monitoru

Hvala na odgovorima. Stavit ću grafičku s VGA.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice