Smrzava se računalo

poruka: 164
|
čitano: 49.789
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Pozdrav! Kada mi se pocne instalirati igrica gta 5 za nekih 10 minuta mi se smrzne racunalo. Probam ga restartirati ali ne reagira i onda ga moram iskljuciti iz struje i opet ukljuciti. Molim vas pomoc

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Dromex kaže...

Pozdrav! Kada mi se pocne instalirati igrica gta 5 za nekih 10 minuta mi se smrzne racunalo. Probam ga restartirati ali ne reagira i onda ga moram iskljuciti iz struje i opet ukljuciti. Molim vas pomoc

 Komponente? Koje napajanje? Koliko staro? Događa li se samo kod GTA: SA?

7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Pozdrav svima, znači imam problem s računalom.

Smrzava se nasumično, i na desktop, i na internetu, i u igrama.

Isprobao sam već gotovo sve:

odspojio sam przilicu

provjerio hard

provjerio cpu

provjerio gpu

provjerio ram

provjerio napajanje

Više neznam stvarno šta bi moglo biti osim matične a ne poznajem nikoga ko ima matičnu sa socketom koji ja imam..

Zanima me šta bi još moglo uzrokovat ovaj problem jer mi je već stvarno dosta da mi se stalno smrzava, imam ovaj problem već duže vrijeme.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Pozdrav svima, znači imam problem s računalom.

Smrzava se nasumično, i na desktop, i na internetu, i u igrama.

Isprobao sam već gotovo sve:

odspojio sam przilicu

provjerio hard

provjerio cpu

provjerio gpu

provjerio ram

provjerio napajanje

Više neznam stvarno šta bi moglo biti osim matične a ne poznajem nikoga ko ima matičnu sa socketom koji ja imam..

Zanima me šta bi još moglo uzrokovat ovaj problem jer mi je već stvarno dosta da mi se stalno smrzava, imam ovaj problem već duže vrijeme.

Odradi scan System File Checkerom.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Evo u procesu je.. Usput da pitam jel bi mogao problem biti bios? Mislim da ga update, ali trebutno neznam koju verziju imam

 

EDIT: Evo gotovo ovo što si mi rekao, njie ništa pronašao

Poruka je uređivana zadnji put sub 3.12.2016 21:45 (Marin12300).
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Evo u procesu je.. Usput da pitam jel bi mogao problem biti bios? Mislim da ga update, ali trebutno neznam koju verziju imam

Je li otpočetka tako? Ako nije, nema šanse da je do BIOS-a. Čime si ti provjeravao sav taj silni HW?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Iskreno, ne sjećam se otkad je točno tako. Prije otprilike godinu i pol dana sam nadodao gigu rama i kupio novu grafu i nakon koji mjesec mi je matična crkla. Onda sam kupio matičnu novu, novi ram, novi procesor i novo napajanje i novi hard.

Ne razumijem šta misliš pod ovo HW, ako misliš čime sam provjeravao sve te komponente provjeravao sam ih fizički, mijenjao sam ih sa prijateljevim i tako isprobavao.

14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Iskreno, ne sjećam se otkad je točno tako. Prije otprilike godinu i pol dana sam nadodao gigu rama i kupio novu grafu i nakon koji mjesec mi je matična crkla. Onda sam kupio matičnu novu, novi ram, novi procesor i novo napajanje i novi hard.

Ne razumijem šta misliš pod ovo HW, ako misliš čime sam provjeravao sve te komponente provjeravao sam ih fizički, mijenjao sam ih sa prijateljevim i tako isprobavao.

Aha, ajde odradi HW testove, počevši od HD Tunea i Memtesta86+

HDTuneom skeniraš disk za greške i slikaš Health tab i postaš ovdje, a Memtest86+ pustiš 24 sata da radi ili da pokaže crvene linije, što god se prije dogodi.

Nakon toga idemo dalje.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Odradio sam hd tune, sve je ok.

Memtest cu odradit dok nabavim cd

14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Odradio sam hd tune, sve je ok.

Memtest cu odradit dok nabavim cd

Možeš i preko USB-a.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Da, sad sam bas stavio na usb pa ću isprobat.. btw dok se smrzne hdd lamipca i dalje radi i jednom mi se smrznuo dok su se windowsi jos dizali na onom welcome se smrznuo

7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

A zanima me zašto radim te testove za hard i ram ako sam vec provjerio to fizički.. može biti utor ili na šta ciljaš točno?

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

A zanima me zašto radim te testove za hard i ram ako sam vec provjerio to fizički.. može biti utor ili na šta ciljaš točno?

Nešto uzrokuje te probleme. Prvo sam išao provjeriti datoteke sustava i disk, drugi sumnjivac je memorija. Bezobzira što si fizički promijenio. Želim biti siguran da u tome nije problem. Je li što dodatno spojeno preko USB-a ili nekakve PCI/PCI-E kartice?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Oke, odradit ću sve što kažeš, iako mislim na kraju da će krivac biti matična ploča.. probat ću još i windowse stavit nove tako da stavim i najnovije drivere sve, da me nebi slučajno driveri zezali iako sumnajam da je to..

Nemam ništa dodatno spojeno, samo ono nužo, kabeli za tipkovnicu, miš, hdmi za grafu, internet i zvucnici.. Imam jedino internet koji je loš pa imam na matičnu spojenu mrežnu karticu al probao sam i bez nje ali svejedno se smrznuo.

14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Oke, odradit ću sve što kažeš, iako mislim na kraju da će krivac biti matična ploča.. probat ću još i windowse stavit nove tako da stavim i najnovije drivere sve, da me nebi slučajno driveri zezali iako sumnajam da je to..

Nemam ništa dodatno spojeno, samo ono nužo, kabeli za tipkovnicu, miš, hdmi za grafu, internet i zvucnici.. Imam jedino internet koji je loš pa imam na matičnu spojenu mrežnu karticu al probao sam i bez nje ali svejedno se smrznuo.

Smrzne se na koji način da sve zablokira i ti moraš restartati ili zamrzne na par sekundi pa proradi? Pogledaj što kažu Event Viewer i Reliability History.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Smezne se totalno, ne odmrzne se nego ja moram restartat na gumbu. Ako je nekakav zvuk bio dok se smrznuo onda i zvučnici krče sve dok ne restartam računalo. A nekad dok sam na internetu se smrzne sve a s mišom se mogu kretat par sekundi još ali naravno ne mogu ništa ni otvorit ni otvorit ni ništa, samo se mogu kretat s njim par sekundi i onda i on ostane na jednom mjestu. A nekad jednostavno sve stane, više ni miš ne ide nikamo ni ništa, ni task mngr ne radi ni ništa.. samo restartanje na gumb pomaže.

 

Evo gle koliko puta se samo danas smrznuo

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 19:24 (Marin12300).
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Smezne se totalno, ne odmrzne se nego ja moram restartat na gumbu. Ako je nekakav zvuk bio dok se smrznuo onda i zvučnici krče sve dok ne restartam računalo. A nekad dok sam na internetu se smrzne sve a s mišom se mogu kretat par sekundi još ali naravno ne mogu ništa ni otvorit ni otvorit ni ništa, samo se mogu kretat s njim par sekundi i onda i on ostane na jednom mjestu. A nekad jednostavno sve stane, više ni miš ne ide nikamo ni ništa, ni task mngr ne radi ni ništa.. samo restartanje na gumb pomaže.

 

Evo gle koliko puta se samo danas smrznuo

 Ajde vidi ima li čega u C:\Windows\Minidump mapi. Ako ima, zipaj mi i uploadaj nekamo.

7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Ima neka sranja.. jel to reba biti nesto ili nebi trebalo? Zipao sam ali neznam gdje da upload pošto nikad nisam ovakve file-ove uploadao. Možeš reći gdje mogu upload-ati? Ili da ti ovdje samo sliku stavim?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 20:23 (Marin12300).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Ima neka sranja.. jel to reba biti nesto ili nebi trebalo? Zipao sam ali neznam gdje da upload pošto nikad nisam ovakve file-ove uploadao. Možeš reći gdje mogu upload-ati? Ili da ti ovdje samo sliku stavim?

 Da, to mi treba. Dakle, sustav se ipak ruši zbog nečega.

Marin12300 kaže...

Analizirao sam zadnja dva dumpa, ali je bilo inconclusive, pa bih preporučio da odradiš Driver Verifier i obavezno napravi System Restore Point prije puštanja toga, on će ti stressat drivere da vidimo koji radi gluposti. Pusti ga jedan dan ili do prvog crasha, pa uploadaj opet samo taj novi dump file.

Vidim da ti driver za wifi nije updatean.

http://www.tenforums.com/tutorials/5470-driver-verifier-enable-disable-windows-10-a.html

7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Hoćeš onda reći da mi se ovo događa zbog nekog drivera? Znači sigurno nije u pitanju neka komponenta onda ili..?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 21:53 (Marin12300).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Hoćeš onda reći da mi se ovo događa zbog nekog drivera? Znači sigurno nije u pitanju neka komponenta onda ili..?

 Moguće je da je driver, a možda je i komponenta, zato želim da odradiš Driver Verifier.

Sutra me cijeli dan nema doma, tako da nemoj očekivati odgovor. Sutra ga opserviraj s Driver Verifierom.

7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Znači prvo napravim system restore point i onda to

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Znači prvo napravim system restore point i onda to

Tako je.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Oke, nikad nisam radio restore point i to tako da ću sutra još vidjet kak to izgleda pa ću valjda napravit. Btw, ja imam win 7 a ne 10

14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Oke, nikad nisam radio restore point i to tako da ću sutra još vidjet kak to izgleda pa ću valjda napravit. Btw, ja imam win 7 a ne 10

Svejedno je, ovo je tut za DV.

7 godina
neaktivan
offline
Smrzava se računalo

Trebam napraviti samo za c disk ili i za d?

http://www.howtogeek.com/howto/3195/create-a-system-restore-point-in-windows-7/

Ovdj vidim da je ovaj napravio samo za c disk

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Trebam napraviti samo za c disk ili i za d?

http://www.howtogeek.com/howto/3195/create-a-system-restore-point-in-windows-7/

Ovdj vidim da je ovaj napravio samo za c disk

Za onaj na kojem je OS.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Smrzava se računalo

Oke, to napravim i znači slijedim sve upute kao što je ovdje naslikano i piše.

http://www.tenforums.com/tutorials/5470-driver-verifier-enable-disable-windows-10-a.html

A šta ako se smrzne za vrijeme tog procesa?

Poruka je uređivana zadnji put ned 4.12.2016 23:55 (Marin12300).
14 godina
offline
Re: Smrzava se računalo
Marin12300 kaže...

Oke, to napravim i znači slijedim sve upute kao što je ovdje naslikano i piše.

http://www.tenforums.com/tutorials/5470-driver-verifier-enable-disable-windows-10-a.html

A šta ako se smrzne za vrijeme tog procesa?

Restartaš, isključiš DV preko komande i daš mi dump ako postoji.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice