Usb Stick 16gb virus

poruka: 11
|
čitano: 3.688
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Usb Stick 16gb virus

Dakle ovako. imam stick od 16 gb i na njemu je virus koji mi neda da formatiram stick. probao sam sve sto sam znao i procitao za uklanjanje tih virusa ali bez uspjeha. uvijek mi pokaze da je write protected. Ako netko ima kakvu ideju hvala unaprijed....

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Usb Stick 16gb virus

Probaj ovo:

Pokreni command prompt kao ADMIN i piši:

 

diskpart ENTER

list disk ENTER

select disk x (x predstavlja tvoj usb) ENTER

attributes disk clear readonly ENTER

clean -> ENTER

create partition primary ENTER

format fs=fat32  ENTER

exit

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Usb Stick 16gb virus

Probao sam i to ali kad dodjem do onoga dijela CLEAN pa enter napise mi DiskPart has encountered an error: The media is write protected.

 

A na sticku nema mehanicki da se zakljuca stick. dakle nemam pojma kako to rijesiti. svejedno hvala na info.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Usb Stick 16gb virus

Digni linux distru s cd-a i formatiraj.

Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Usb Stick 16gb virus

ok. Ali nemam ga. i dali imas tutorial kako da ga snimim na cd i koji distru da nadjem hvala. Pitam zato sto nemam iskustva sa linux-om.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Usb Stick 16gb virus
Prophet kaže...

ok. Ali nemam ga. i dali imas tutorial kako da ga snimim na cd i koji distru da nadjem hvala. Pitam zato sto nemam iskustva sa linux-om.

Inace imao sam slican defekt, kod mene nije problem u virusu bio (ne znam zasto si tako siguran da je tvoj problem bas virus)

 

Kingston neki "100" Data traveler 32GB, USB3.0

 

Odnio na reklamaciju, zamijenili

Ukoliko smatrate da sam vam svojim postom, citiranjem, ili odgovorom pomogao, uzmite u obzir stisnuti tipku ''Hvala'', hvala Vam :)
15 godina
offline
Re: Usb Stick 16gb virus
Prophet kaže...

ok. Ali nemam ga. i dali imas tutorial kako da ga snimim na cd i koji distru da nadjem hvala. Pitam zato sto nemam iskustva sa linux-om.

-ne trebaš tut, ili google.. na distrowatchu provjeriš popularne distribucije, skineš npr ubuntu, suse, mint (ili ArtistX).. snimiš na medij (cd-dvd-usb) i bootaš.. dalje je klikanje jednako u svim OSevima, gparted.

-ali vidi ispod..

Mojpismonosa kaže...
Prophet kaže...

ok. Ali nemam ga. i dali imas tutorial kako da ga snimim na cd i koji distru da nadjem hvala. Pitam zato sto nemam iskustva sa linux-om.

Inace imao sam slican defekt, kod mene nije problem u virusu bio (ne znam zasto si tako siguran da je tvoj problem bas virus)

 

Kingston neki "100" Data traveler 32GB, USB3.0

 

Odnio na reklamaciju, zamijenili

 -to je vjerojatniji uzrok, jer virus danas nema neke veće šanse (naravno ako imaš neki AV), diskpart bi obavio posao (jednako kao i linux..).

Može biti zaklučan (bitlock i sl. soft, to je puno gore od fizičke zaštite) ili neispravan, tad ostane 'zaključan' tako da korisnik može barem spasiti podatke..

Boot neke distre (pa i windowsa) bi ti potvrdio dali je virus ili kvar... bilo što što može do USBa nakon boota, pa čak i mobitel-tablet ako imaš adapter za usb.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Usb Stick 16gb virus

Virus je 100%. Eset smart security 7 ga prijavi kao Win32/AutoRun.FXT.Gen worm i nemoze ga obrisati. i u autorun.inf ga pokaze kao gen worm.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Usb Stick 16gb virus
Prophet kaže...

Virus je 100%. Eset smart security 7 ga prijavi kao Win32/AutoRun.FXT.Gen worm i nemoze ga obrisati. i u autorun.inf ga pokaze kao gen worm.

-zašto takvu 'sitnicu' ne navedeš odmah?

-bootaj, formatiraj. Dok si u akvinom OSu s AVom on automatski zaključava uređaj. Boot u safe-cmd bi mogao, ali je rizično ako nemaš iskustva. Ili potraži remover (eset i ostali...) ako postoji. Ne nazivaju svi neki virus jednako, tako da prvo provjeri na esetu..

 

npr ako imaš install windowsa, (možeš odspojiti hdd just in case..) ubaciš USB, bootaš i formatiraš.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 13.4.2014 21:08 (ihush).
10 godina
neaktivan
offline
Usb Stick virus sakriva podatke

Imam problem sa usb stikovima. Naime sve datoteke na stiku prvo mi je pretvorio  u prećace tj shortcut koje nemogu u pravili niti vidit u novim verzijama OS. U starijim verzijama poput Wind.XP ih vidim ali nikakve koristi jer ih nemogu kopirat pa preselit na vanjski hard. Treba mi pomoć oko uništenja tog virusa. Naime postoje nekakvi programi za otkrivanje i eliminaciju virusa.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Usb Stick virus sakriva podatke
sretao sam se s tim "problemom",
pokreni dos i upisi sljedece:

attrib -h -r -s /s /d g:\*.*

g je slovo vešeg USB sticka

nadam se da sam ti pomogao
poz
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice