Baki ne radi WIFI :D

poruka: 4
|
čitano: 1.445
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Baki ne radi WIFI :D

Baka ima laptop koji je udaljen 30 metara maksimalno od mog rutera i WIFI signal je jaaaako slab. Kupili smo i WIFI antenu i signal je i dalje na jednoj crtici. Sad ne znam jer je problem kod T-coma ili šta. Instalirani su svi driveri.

 
0 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Baki ne radi WIFI :D

Što ga više stvari blokira manji će biti signal, ako ga uopće i bude (zidovi, ograda, drveca, ako je izmedu 2 kuce cesta pa onda smetaju vozila kada prolaze, vremenski uvjeti također su bitni!). Nadam se da je ruter što bliže prozoru (prema njenoj strani kuce/stana), a da je wifi antena od laptopa bliže prozoru (tvojoj strani kuce/stana). Ako trenutacno ovako imas i opet je 1 crtica onda može biti problem ta antena da je slaba. Najednostavnije što možeš uraditi da malo pojačaš signal:

 

 

Ovako nešto mi prijatelj ima i malo mu pomaže (bolje malo nego nikako).

http://www.starcitizen-balkan.com/
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 18:45 (TheThing).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Baki ne radi WIFI :D

ako ste na istoj fazi, da provas s powerline adapterima? 

ili jednostavno potegni 30m UTP kabela. 

kako nisi navea radi li se o privatnom zemljistu, dvi kuce, ili jedna velika, ovo je samo nagadjanje...

 

najidealnije bi bilo tvom routeru dodat jos jedan AP  s usmjerenom antenom smjesten najblize moguce ciljnom laptopu. 

 

edit: ovi TD trolovi stvarno su spremni za psihijatriju, a i BUG je kriv sto ih skriva... {#}

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.4.2014 21:05 (wifi).
16 godina
moderator
offline
Re: Baki ne radi WIFI :D
Defa.psd kaže...

Baka ima laptop koji je udaljen 30 metara maksimalno od mog rutera i WIFI signal je jaaaako slab. Kupili smo i WIFI antenu i signal je i dalje na jednoj crtici. Sad ne znam jer je problem kod T-coma ili šta.

T-Com nema ništa s WiFi-jem.

 

Napravi joj bi-quad antenu. http://martybugs.net/wireless/biquad/

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice