Wifi na laptopu

poruka: 5
|
čitano: 1.039
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
7 godina
neaktivan
offline
Wifi na laptopu
Pozdrav ljudi,
Imam problema sa internetskom vezom na laptopu. Wifi mi na mobitelu radi sasvim okej, no na laptopu mi jako varira. Zna se dogoditi da radi po pola sata odlicno, zatim se vrlo uspori, ili češće prekine veza ( connected, but no internet access), pa onda opet proradi neko vrijeme. Podstanar sam i router se nalazi kat iznad mene, pitao sam gazdu da promjeni kanal, ali nije pomoglo. Pokusao sam svakakve postavke promjeniti, prosao 100 foruma ali nista ne pomaze. Zanima me da li si mogu pojacat signal stavljanjem antene na laptop ili kupnjom repetitora? Imaju vec jedan repetitor kat ispod mene, i isprobavajuci wifi analyzer na mobitelu i laptopu sam primjetio da mi se signal poboljsao u blizini istog (sa -80dbm na -40). Ako kupim samo antenu hocu li uopce dobiti kakvu razliku?

Hvala
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi na laptopu

...a gdje bi priključio antenu na laptop...nema laptop konektor RP-SMA

 

13 godina
offline
Wifi na laptopu

Kupi si ovo i rješi problem.

Obavezno usb model sa antenom, ovako kao na slici.

root
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Wifi na laptopu

....i probati antenu tog USB WiFi adaptera postaviti horizontalno jer tada bolje zrači i prima signal prema gore i dolje nego kad stoji vertikalno.

7 godina
neaktivan
offline
Wifi na laptopu

Eh taj adapter/antena kako li mu je vec naziv, na to sam mislio. Probat cu to instalirat, nadam se da ce me rjesit muka.. hvala!  

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice