Blokirana Java

poruka: 40
|
čitano: 26.744
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Blokirana Java

Pozdrav, imam Windows 7 64 bit i koristim Google Chrome pretraživač. Do sada s Javom nisam imao nikakvih problema sve dok danas nisam updejtao verziju 7.51. Kada pokušavam pokrenuti program dobijam poruku "application blocked by security settings" i dolje niže "Your security settings have blocked an untrusted application from running". Pokušao sam i na IE otvoriti, događa se isto. Deinstalirao sam prijašnju javu, restartao, inastirao novu..... i opet isto. Zna li tko u čemu bi mogao bit problem?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Blokirana Java

Je li se to događa na svim stranica ili samo na određenoj?

Odi:

- Control Panel -> U traku za traženje (ispod Close...) upiši "Java Control Panel" (bez navodnika) i uđi u to -> Klikni na tab "Security" -> I ukoliko ti je je postavljeno na "Very High" postavi na High.

 
0 0 hvala 0
10 godina
odjavljen
offline
Blokirana Java

Probaj staviti na Medium. Najnovija verzija im ima puno jača sigurnosna pravila i ukoliko želiš otvoriti nešto u Javi na webu što nema certifikat blokirat će ti na High i Very High opcijama.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Blokirana Java

Ukoliko i na Medium izbacuje istu poruku, tu stranicu postavi u Exception Site List (odmah ispod toga).

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Blokirana Java

stavio sam na medium i radi normalno. Hvala! {#}

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java

Isto bih molio ako netko zna da mi objasni jedan sličan problem. Jasno mi je ovo s "very high" na "medium" i da normalno radi ali u mene u Javi nema uopće "medium" opcije već samo "very high" i "high" i obje blokiraju gledanje određenih videa. Kada stavim stranicu u "allow" isti problem. Dakle, kako vratiti ili koju javu update da imam i opciju medium.

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.10.2014 9:34 (centralizam).
15 godina
offline
Re: Blokirana Java

nisu svi problemi jednaki, nisu ista rješenja (kao i lijekovi, moraš znati što radiš, rizik).

-java nema veze s videom (može biti player i sl.). Vjerojantije VGA, driver, flash.. pa do browsera, postavki, antivirus itd..

-neki sadržaji ovise o regiji/državi, može biti nedostupno.

-probaj nešto drugo npr s YT..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java

Dakle idem na Control Panel pa u Java - koja se zove Java 32-bit - kliknem tu pa na Security imam dvije opcije: very high i high dok sam prije imao i opciju medium i kada bih na medium tada bi mi radila sva videa koja želim gledati (npr. određene serije, koje sada ne mogu gledati) prilično sam siguran da je do jave.

13 godina
offline
Re: Blokirana Java
centralizam kaže...

Dakle idem na Control Panel pa u Java - koja se zove Java 32-bit - kliknem tu pa na Security imam dvije opcije: very high i high dok sam prije imao i opciju medium i kada bih na medium tada bi mi radila sva videa koja želim gledati (npr. određene serije, koje sada ne mogu gledati) prilično sam siguran da je do jave.

Nažalost, u novoj Javi 8 maknuli su opciju Medium. Jedino što možeš pokušati je postaviti određenu stranicu u Exception Site List.

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java
Marko :D kaže...
centralizam kaže...

Dakle idem na Control Panel pa u Java - koja se zove Java 32-bit - kliknem tu pa na Security imam dvije opcije: very high i high dok sam prije imao i opciju medium i kada bih na medium tada bi mi radila sva videa koja želim gledati (npr. određene serije, koje sada ne mogu gledati) prilično sam siguran da je do jave.

Nažalost, u novoj Javi 8 maknuli su opciju Medium. Jedino što možeš pokušati je postaviti određenu stranicu u Exception Site List.

 

Ja sam to pokušao jer nisam mogao ući u chat net-a hr. Postavio sam opciju na High, međutim nisam uspio ući u chat Net.hr. Proguglao sam malo i pročitao da treba u Exception Site List na kartici Security Java control panela upsati stranicu na koju se želi ići. Upisao sam http://cgs.net.hr i pokušao pokrenuti chat, ništa se nije dogodilo, i dalje sam dobio obavjest o blokanju. Zatim sam dodao ihttp://chat.net.hr/chat.jsp opet ništa. Iskopao sam na netovom forumu da treba upisati ovo:http://cgs.net.hr/chatp/bcclient.jar i ovaj put uspio sam ući u dio za prijavu, međutim nakon prijave, na samom ulazu u sobe ne događa se ništa, niti se pojavljuju prozori da je nešto blokirano - jednostano ništa.

Zna li tko u čemu bi mogao biti problem?

13 godina
offline
Blokirana Java

Problem je u tome što se Net.hr Chat sastoji od više .jar datoteka. Koliko vidim uspio si pronaći prvu te sada moraš pronaći ostale .jar datoteke i dodati ih na listu.

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Blokirana Java

Ono sto meni pomogne je u url traci (u firefoxu na pocetku, a u chromeu mi se cini na kraju trake) kliknuti na onu malo lego kockicu i onda na "allow and remeber" i onda imam neko vrijeme mira s javom/flashom/silverlightom ...

battlelog: b4stardo_CRO, FREE STEAM KLJUCEVI: http://tinyurl.com/2fcpre6
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java
Marko :D kaže...

Problem je u tome što se Net.hr Chat sastoji od više .jar datoteka. Koliko vidim uspio si pronaći prvu te sada moraš pronaći ostale .jar datoteke i dodati ih na listu.

A kako da ih nađem? 

13 godina
offline
Re: Blokirana Java
Bastardo kaže...

Ono sto meni pomogne je u url traci (u firefoxu na pocetku, a u chromeu mi se cini na kraju trake) kliknuti na onu malo lego kockicu i onda na "allow and remeber" i onda imam neko vrijeme mira s javom/flashom/silverlightom ...

Nešto si pobrkao. Java se normalno pokreće ali izbacuje prozor u kojem govori kako je određena Java aplikacija blokirana jer ju je napravio neki nepoznati izdavač. Eto tu je problem. :)

hrvojecro kaže...
Marko :D kaže...

Problem je u tome što se Net.hr Chat sastoji od više .jar datoteka. Koliko vidim uspio si pronaći prvu te sada moraš pronaći ostale .jar datoteke i dodati ih na listu.

A kako da ih nađem? 

Ne znam točno ali kada pronađem rješenje, javim.

TD-ovi (palci dolje) na mojim postovima? NE obazirite se na njih! Dijeli ih dežurni troll na forumu.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java

Hvala :-)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java

a možda treba podesiti nešto u advanced kartici jave?

13 godina
offline
Re: Blokirana Java
hrvojecro kaže...

a možda treba podesiti nešto u advanced kartici jave?

Ne jer su to dodatne postavke za Javu, to ostavi kako je. Ovi problemi su vezani za sigurnost.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java

E pa baš su ga zakomplicirali {#}

13 godina
offline
Blokirana Java

To su oni namjerno napravili jer su ljudi masovno postavljali na Medium kako bi im bile odblokirane aplikacije. Većina ljudi misli da su Java Web aplikacije 100% bezopasne ali nisu, pogotovo ako pokrećemo one od nepoznatih autora. To je glavni razlog zašto je Java maknula opciju Medium.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Blokirana Java

kako bilo da bilo, pušiona

 
1 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Blokirana Java

Meni java i dalje blokira chat iako sam ga stavila na Expection site list...navodno treba upisati neke jar file-ove..Jel netko zna sta....izluduje me...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Blokirana Java
lanazglana kaže...

Meni java i dalje blokira chat iako sam ga stavila na Expection site list...navodno treba upisati neke jar file-ove..Jel netko zna sta....izluduje me...

Ako pročitaš zadnje postove u ovoj temi vidjeti ćeš da upravo o tome raspravljamo i pokušavamo pronaći rješenje. Za sada jedini način da koristite chat je da deinstalirate Javu 8, instalirate stariju verziju i onemogućite automatska ažuriranja. No budite pažljivi i dopustite pristup aplikacijama samo onima kojima vjerujete.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java
Marko :D kaže...
lanazglana kaže...

Meni java i dalje blokira chat iako sam ga stavila na Expection site list...navodno treba upisati neke jar file-ove..Jel netko zna sta....izluduje me...

Ako pročitaš zadnje postove u ovoj temi vidjeti ćeš da upravo o tome raspravljamo i pokušavamo pronaći rješenje. Za sada jedini način da koristite chat je da deinstalirate Javu 8, instalirate stariju verziju i onemogućite automatska ažuriranja. No budite pažljivi i dopustite pristup aplikacijama samo onima kojima vjerujete.

 Meni to nije uspjelo jer kad sam instalirao javu 7 nije se htjela pokrenuti prije nego što napravim update. A update jave 7 je zapravo preinstaliranje na javu 8 i onda opet isti problem.....

jedino možda java 6?

13 godina
offline
Blokirana Java

Od kud si skinuo Javu?

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java

Ne sjećam se više, nije sa Javinih službenih stranica......... Zašto?

 

13 godina
offline
Re: Blokirana Java
hrvojecro kaže...

Ne sjećam se više, nije sa Javinih službenih stranica......... Zašto?

Probaj skinuti sa FileHippo te prije instalacije stare verzije kompletno deinstaliraj već instaliranu verziju.

15 godina
offline
Re: Blokirana Java
Marko :D kaže...
hrvojecro kaže...

Ne sjećam se više, nije sa Javinih službenih stranica......... Zašto?

Probaj skinuti sa FileHippo te prije instalacije stare verzije kompletno deinstaliraj već instaliranu verziju.

 zašto s FileH..? zašto ne s ... sve je tamo.

btw, verzije 6-7-8 se ne nadograđuju automatski, isključivo unutar ver.broja. Može instalirati npr 7.x ili 8.x.. dok se 6 odavno preporuča ubiti (ako ne postoji 'pravi razlog' za ostaviti je).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java
Marko :D kaže...
hrvojecro kaže...

Ne sjećam se više, nije sa Javinih službenih stranica......... Zašto?

Probaj skinuti sa FileHippo te prije instalacije stare verzije kompletno deinstaliraj već instaliranu verziju.

Tamo je samo Java 8 :-)

10 godina
neaktivan
offline
Re: Blokirana Java

 zašto s FileH..? zašto ne s ... sve je tamo.

 

s... ?

13 godina
offline
Re: Blokirana Java
ihush kaže...

 zašto s FileH..? zašto ne s ... sve je tamo.

btw, verzije 6-7-8 se ne nadograđuju automatski, isključivo unutar ver.broja. Može instalirati npr 7.x ili 8.x.. dok se 6 odavno preporuča ubiti (ako ne postoji 'pravi razlog' za ostaviti je).

Ta stranica mi je prva pala na pamet i ima starije verzije programa za skinuti. Ako hoće može skinuti i sa FileHorse. To je stranica kao FileHippo.

 

Ima i starijih Java, pogledaj sa strane. Klikneš na "View more..." za još starijih verzija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 26.10.2014 21:42 (Marko :D).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice