BSOD - minidump

poruka: 10
|
čitano: 3.797
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
protjeran
offline
BSOD - minidump

Okej, ovo je problem. Već mi se neko vrijeme pojavljivali artefakti ne samo tijekom igre, neog i tijekom normalnog korištenja računala. Riješio sam to tako što sam kupio novu grafu. Tada mi se poojavljivao i BSOD. Mislio sam da je također uzrok toga grafa, ali nakon toga mi se dogodio novi BSOD. Tu su SS-ovi od 2 slučaja BSOD-a (prve 3 slike su prvi BSOD a druge 3 slike su drugi BSOD), pa ako mi možete reći o čem se radi. Hvala.

Dinamo živi vječno
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RE: BSOD - minidump

Ništa konkretno bez uploadanih minidumpova.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 1:22 (deadman).
13 godina
protjeran
offline
RE: BSOD - minidump
deadman kaže...

Ništa konkretno bez uploadanih minidumpova.

A gdje da ih nađem? I dali je za svaki BSOD jedan minidump napravljen? Također kako da ih uploadam ovdje..........

 

PS- da li može biti uzrok svemu ovome dodani još jedan hard interni? Ili možda rami?

Dinamo živi vječno
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 1:25 (Kora).
13 godina
offline
RE: BSOD - minidump
Kora kaže...
deadman kaže...

Ništa konkretno bez uploadanih minidumpova.

A gdje da ih nađem? I dali je za svaki BSOD jedan minidump napravljen? Također kako da ih uploadam ovdje..........

Minidumpovi se nalaze u C:/Windows/Minidump mapi. Arhiviraj ih i uploadaj na neki file-sharing servis, pa stavi link ovdje.

the funniest thing about this particular signature is that by the time you realise it doesn't say anything it's too late to stop reading it
13 godina
protjeran
offline
BSOD - minidump

Evo mislim da sam dobro napravio

 

http://www.4shared.com/file/y4ijNZLY/Minidump.html

Dinamo živi vječno
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
BSOD - minidump

Probaj sa programom Bluescreenview. Iščitava podatke iz minidump i prikazuje izgled BSOD-a.

 

Zaboravio sam ti reći da iščitaš technical information i onda malo proguglaš o čemu se tu zapravo radi i šta je uzrok BSOD-a.

U slučaju sa slike tcpip.sys uzrokuje BSOD.

Sve što imam sam ukrao, samo sam školu i vozačku kupio.
Poruka je uređivana zadnji put čet 3.2.2011 1:43 (boxer).
Moj PC  
1 0 hvala 1
6 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - minidump

Mozda ces morati jedanput reinstalirati Windows sa tipkom F 8 ako se jedanput pojavi plavi ekran odnosno minidump ili bmp.file koji vise nece moci podici Windowse?

Ako ti Windows radi normalno za sada pa sto ne bi bacio pogled u Local Disk (C:)>Windows>System32>gdje se nalazi CMD (command prompt) koji se putem misa odnosno desnog kilka moze poslati na deskop da si olaksas posao odnosno kada budes pokretao CMD na deskopu putem desnog klika misa pokrenes Run A Administator > SFC/SCANNOW>koji ce ti pokazati dali nesto nije u redu ili je sve u redu.

 

START>REGEDIT>Microsoftova baza podataka za skupljanje smeca odnosno tu se takoder moze naci minidump>moras naci i brisati rucno.

 

 

Instaliras si free verziju Ccleaner koje moze skinuti sa interneta.

 


INSTALACIJA CCLEANER FREE NA PC KOJI BI MOGAO UKLONITI ZLONAMJERNI SOFTWARE KOJI OSTECUJE DATOTEKE
1)ALATI>ANALIZATOR DISKA>KATEGORIJA>"SVE" ODNOSNO POGONI LOCAL DISK (C:) I DATA-VISTA (D:) SE OZNACE SA KVACICOM
2)MOGUCNOSTI>POSTAVKE>SIGURNOSNO BRISANJE>SIGURNOSNO BRISANJE DATOTEKA SPORIJE>JEDNOSTAVNO NATPISIVANJE (1 PROLAZ)
3)OCISTI SLOBODAN PROSTOR POGONA>LOCAL DISK (C:) I DATA-VISTA (D:) SE OZNACE SA KVACICOM.
4)MOGUCNOSTI>DODATNO>DATOTEKE IZ MAPE PRIVREMENIH DATOTEKA WINDOWSA IZBRISI SAMO AKO SU STARIJE OD 24 SATA I IZ KOSA IZBRISI DATOTEKE KOJE SU STARIJE OD 24 SATA SE OZNACE SA KVACICOM
5)START>REGEDIT>HCKU>SOFTWARE>MICRISOFT>WINDOWS>CURRENT VERSION>RUN>CCLEANER SA UNOSOM VRIJEDNOSTI 0>RESTART

12 godina
neaktivan
offline
Re: BSOD - minidump
Sreca pa tema nije stara .... samo iz 2011g .... xD
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
RE: BSOD - minidump

Minidump-CBS.file ili bmp. ovisno o gdje se nalazi u Local Disk (C:) odnosno u pitanju je servisiranje ostecenih fileova unutar Temp foldera ili ostecenih datoteka.Nekada se u Regeditu (Microsoftova baza za skupljanje slucajnog smeca moze naci minidump koji moze usporiti racunalo) moze naci minidump,ali se Regedit mora rucno pretaziti-to je slabost.

 

Pretrazi detaljno u Local Disku (C:) sve Temp folder i odmah ih brisi jer se unutar Temp foldera skuplja osteceni fileovi koji mogu dovesti do rasta foldera do velicine do 2 GB i mogu odjedanput zastopati racunalo da dize Windowse.

 

Na internetu imas neku free verziju Ccleanera:

 


INSTALACIJA CCLEANER FREE NA PC KOJI BI MOGAO UKLONITI ZLONAMJERNI SOFTWARE KOJI OSTECUJE DATOTEKE
1)ALATI>ANALIZATOR DISKA>KATEGORIJA>"SVE" ODNOSNO POGONI LOCAL DISK (C:) I DATA-VISTA (D:) SE OZNACE SA KVACICOM
2)MOGUCNOSTI>POSTAVKE>SIGURNOSNO BRISANJE>SIGURNOSNO BRISANJE DATOTEKA SPORIJE>JEDNOSTAVNO NATPISIVANJE (1 PROLAZ)
3)OCISTI SLOBODAN PROSTOR POGONA>LOCAL DISK (C:) I DATA-VISTA (D:) SE OZNACE SA KVACICOM.
4)MOGUCNOSTI>DODATNO>DATOTEKE IZ MAPE PRIVREMENIH DATOTEKA WINDOWSA IZBRISI SAMO AKO SU STARIJE OD 24 SATA I IZ KOSA IZBRISI DATOTEKE KOJE SU STARIJE OD 24 SATA SE OZNACE SA KVACICOM
5)START>REGEDIT>HCKU>SOFTWARE>MICRISOFT>WINDOWS>CURRENT VERSION>RUN>CCLEANER SA UNOSOM VRIJEDNOSTI 0>RESTART

15 godina
offline
BSOD - minidump

što je ovo neki uberov autonomni (ro)bot-spamer? :)))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice