Google chrome

poruka: 1.206
|
čitano: 373.850
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Google chrome
john_ryder kaže...

u Internet exploreru normalno

Onemogući sve dodatke u browseru pa obriši povijest, cache i kolačiće. Jel se sada normalno prikazuje?

13 godina
offline
Re: Google chrome
Marko :D kaže...
john_ryder kaže...

u Internet exploreru normalno

Onemogući sve dodatke u browseru pa obriši povijest, cache i kolačiće. Jel se sada normalno prikazuje?

 pokušao no ne pomaže, tek kada vratim font size na medium onda je ok, sve ostale stranice dobro izgledaju kada mi je font size large, jedino 24 sata nezna automatski fitat da paše,bezveze

13 godina
offline
Re: Google chrome
john_ryder kaže...
Marko :D kaže...
john_ryder kaže...

u Internet exploreru normalno

Onemogući sve dodatke u browseru pa obriši povijest, cache i kolačiće. Jel se sada normalno prikazuje?

 pokušao no ne pomaže, tek kada vratim font size na medium onda je ok, sve ostale stranice dobro izgledaju kada mi je font size large, jedino 24 sata nezna automatski fitat da paše,bezveze

 I meni se to dogodi kad stavim font na large... Tako da nije do tebe već do preglednika ili do stranice 24sata.

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.6.2016 22:16 (Liverpool1892).
16 godina
protjeran
offline
Google chrome

Uz PC imam i laptop (pod Moj PC) koji ima nejaki AMD procesor i Chrome se muči kada otvorim 15ak tabova. Kakva je situacija s Firefoxom. Jel on što manje hardverski zahtjevan?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 21:27 (Prince-Artas).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome
Prince-Artas kaže...

Uz PC imam i laptop (pod Moj PC) koji ima nejaki AMD procesor i Chrome se muči kada otvorim 15ak tabova. Kakva je situacija s Firefoxom. Jel on što manje hardverski zahtjevan?

Vjeruj mi, nije. Probaj Operu.

16 godina
protjeran
offline
Re: Google chrome
Marko :D kaže...
Prince-Artas kaže...

Uz PC imam i laptop (pod Moj PC) koji ima nejaki AMD procesor i Chrome se muči kada otvorim 15ak tabova. Kakva je situacija s Firefoxom. Jel on što manje hardverski zahtjevan?

Vjeruj mi, nije. Probaj Operu.

Što Opera ne koristi Chromeove engine?

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
13 godina
offline
Re: Google chrome

Koristi Chromium engine koji koristi i Google Chrome, ali je nekako lakša od Chromea. Imam doma jedan Asus Eee PC star 7 godina i na njemu doslovno Opera leti dok se Chrome i Firefox smrzavaju. Samo treba svesti broj dodataka na minimum i omogućiti click-to-play u Operi i problem riješen. 

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 22:17 (Marko :D).
16 godina
protjeran
offline
Google chrome

Probat ću, hvala.

EDIT: Opera je nažalost jednako troma na težim stranicama kao što je Facebook...Ostaje mi još Vivaldi i Edge da testiram. 

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 22:40 (Prince-Artas).
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Google chrome

meni recimo u chromu sve leti izuzev fejsa koji "laga" pri skrolanju dok mi u internet exploreru doslovno leti kolko god brzo skrolao,a još sam sve preporučene flagove enablirao...

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Google chrome

Ne otvaram često chrome niti ga rabim za išta ozbiljno ali eto imam sljedeći problem.
Naime jedan window sa oko 170 tabova, RAM usage skoči sa 2,3GB na 17,8 i samo raste.
Jedina ekstenzija je session buddy, to je tako smotano implementirano da zakuca quad core na 99%.
Kad su dva-tri taba otvorena radi normalno.
Sad me zanima zašto koristi više rama od fluidfx simulacija vode i fizike?
I kako spriječiti da se događaju ovakve gluposti?

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 9:04 (vito79).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome
Prince-Artas kaže...

Probat ću, hvala.

EDIT: Opera je nažalost jednako troma na težim stranicama kao što je Facebook...Ostaje mi još Vivaldi i Edge da testiram. 

john_ryder kaže...

meni recimo u chromu sve leti izuzev fejsa koji "laga" pri skrolanju dok mi u internet exploreru doslovno leti kolko god brzo skrolao,a još sam sve preporučene flagove enablirao...

Ako vam laga Facebook, koristite mobilnu verziju - m.facebook.com.

Poruka je uređivana zadnji put ned 3.7.2016 10:34 (Marko :D).
16 godina
protjeran
offline
Google chrome

Uspio sam ubrzati Chrome s Ghostery ekstenzijom, a od prije već imam uOrigin. Razlika je sto Ghostery blokira još dosta stvari poput FB komentara na stranicama, što rezultira boljim preformansama.

život je sladoled, liži ga, pazi da ti ne kapne na gaće, ako kapne, ne brini prat će oni deterdžent koji skida sve maće
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome
Prince-Artas kaže...

Uspio sam ubrzati Chrome s Ghostery ekstenzijom, a od prije već imam uOrigin. Razlika je sto Ghostery blokira još dosta stvari poput FB komentara na stranicama, što rezultira boljim preformansama.

To ti blokiraju i ad blockeri. Samo omogući EasyPrivacy te Social filtere i više nećeš imati komentare na stranicama.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Google chrome
vito79 kaže...

Ne otvaram često chrome niti ga rabim za išta ozbiljno ali eto imam sljedeći problem.
Naime jedan window sa oko 170 tabova, RAM usage skoči sa 2,3GB na 17,8 i samo raste.
Jedina ekstenzija je session buddy, to je tako smotano implementirano da zakuca quad core na 99%.
Kad su dva-tri taba otvorena radi normalno.
Sad me zanima zašto koristi više rama od fluidfx simulacija vode i fizike?
I kako spriječiti da se događaju ovakve gluposti?

 Itko?

Vivaldi i Edge su savršenstvo naspram ovoga

16 godina
online
Re: Google chrome
170 tabova i 17GB RAM se meni cini sasvim normalno (ako je normalno imat otovoreno 170 tabova).

Cca. 50MB po tabu zauzima Chrome.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
8 godina
neaktivan
offline
Re: Google chrome
2011 sam držao chrome sa ~230 tabova, RAM je bio tada 8GB DDR3, sad je još i DDR4 i dosta,dosta više.Zauzimao mi je 5,6 pa do 6,1.
Ne pamtim koliko je bilo na pojedinačnom ali mogu ti reći sada 180-220 , vuče resurse kao da radi flooding home projekt ili to ili je neki dobar rootkit.Drugog objašnjenja nema.Ustvari ima, u googlu su spretniji sa browserom nego ovi momci iz redmonda?
13 godina
offline
Re: Google chrome
vito79 kaže...
2011 sam držao chrome sa ~230 tabova, RAM je bio tada 8GB DDR3, sad je još i DDR4 i dosta,dosta više.Zauzimao mi je 5,6 pa do 6,1.
Ne pamtim koliko je bilo na pojedinačnom ali mogu ti reći sada 180-220 , vuče resurse kao da radi flooding home projekt ili to ili je neki dobar rootkit.Drugog objašnjenja nema.Ustvari ima, u googlu su spretniji sa browserom nego ovi momci iz redmonda?

Probaj ti Operu. Ona je lakša na RAM-u, a koristi Chromium engine.

11 godina
neaktivan
offline
Google chrome

Ima li jos tko problema sa Chrome-om u zadnja dan-dva.

Mnogo mi je izmijenjeno, od rezultata pretrazivanja, do veoma sporog otvaranja i pretrage rezultata u odnosu na prije, skoro pa duplo sporije.

Na tabu "Slike" kad prebacim, sve je skoro izmijenjeno, tako da mogu vidjeti najvise 10-15 slika na prvom listu, i sa lijeve strane mi nudi da filtriram slike po raznim mogucnostima, isto tako i rezultate pretrage odma sa strane mi nudi da razvrstam, sto mi je nekako neprakticno, ali to je po meni vise od Google kao pretrazivaca, jer ga koristim kao Search Engine, nego do samog programa (msm na update).

Jednostavno vrlo cudno se ponasa..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Google chrome

nakon zadnjeg update-a od prekjučer, jako jako sporo otvara google.hr,youtube...

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Google chrome

I to nenormalno sporo.

Jos mi se nimalno ne svidja nacin prikazivanja rezultata, nesto su uradili sa izgledom fonta i velicine fonta, koja direktno para oci, pogotovo kod pretrazivanja slika...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Google chrome

Pozdrav, ima li kakav Add-on ili nešto kojim mogu exportati bookmarke i loginove u neku fajlu i kasnije importirati natrag nakon što formatiram disk? Za FF je odličan Password Exporter.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: Google chrome
softwaremaniac kaže...

Pozdrav, ima li kakav Add-on ili nešto kojim mogu exportati bookmarke i loginove u neku fajlu i kasnije importirati natrag nakon što formatiram disk? Za FF je odličan Password Exporter.

 Sta ce ti add-on kad Chrome ima to u sebi (takodjer i Firefox), a mozes i napravit racun sa kojim ti se sve sinhronizira.

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 19:30 (djigibao).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Google chrome
john_ryder kaže...

nakon zadnjeg update-a od prekjučer, jako jako sporo otvara google.hr,youtube...

 Kakav update? Ja sam zadnji update skinuo skoro prije par tjedana.. Verzija 51.0.2704.106 m, radi bez problema, ne šteka ništa.

10 godina
offline
Re: Google chrome
john_ryder kaže...

nakon zadnjeg update-a od prekjučer, jako jako sporo otvara google.hr,youtube...

 

MrRango kaže...

I to nenormalno sporo.

Jos mi se nimalno ne svidja nacin prikazivanja rezultata, nesto su uradili sa izgledom fonta i velicine fonta, koja direktno para oci, pogotovo kod pretrazivanja slika...

Ista stvar i kod mene. FB i slične, "manje" stranice otvara OK, ali youtube i rezultate googlanja užasno sporo. Baš je iritantno.

Ako se stvar ne sredi kroz par dana, vraćam se na Firefox.


Edit: Upravo se updeatao na verziju: 51.0.2704.106 m  i sad radi dobro. Prije je bila verzija: 51.0.2704.103 m

Poruka je uređivana zadnji put pon 4.7.2016 20:05 (Bruner).
14 godina
offline
Re: Google chrome
djigibao kaže...
softwaremaniac kaže...

Pozdrav, ima li kakav Add-on ili nešto kojim mogu exportati bookmarke i loginove u neku fajlu i kasnije importirati natrag nakon što formatiram disk? Za FF je odličan Password Exporter.

 Sta ce ti add-on kad Chrome ima to u sebi (takodjer i Firefox), a mozes i napravit racun sa kojim ti se sve sinhronizira.

Ja imam račun, ali osoba kojoj to radim, nema, pa sam mislio da postoji elegantnije rješenje za loginove.

Ne obaziri se na TD. To su trollovi.
11 godina
offline
Re: Google chrome
MacTheBig kaže...
john_ryder kaže...

nakon zadnjeg update-a od prekjučer, jako jako sporo otvara google.hr,youtube...

 Kakav update? Ja sam zadnji update skinuo skoro prije par tjedana.. Verzija 51.0.2704.106 m, radi bez problema, ne šteka ništa.

 

X

13 godina
offline
Re: Google chrome
MacTheBig kaže...
john_ryder kaže...

nakon zadnjeg update-a od prekjučer, jako jako sporo otvara google.hr,youtube...

 Kakav update? Ja sam zadnji update skinuo skoro prije par tjedana.. Verzija 51.0.2704.106 m, radi bez problema, ne šteka ništa.

 Također imam tu verziju, ali i dalje nisam zadovoljan brzinom, ali malo se popravilo nakon prvog dana.

 

jel si tko podešava flagsove? ja sam enablao neke tipa Override software rendering list, Experimental canvas features, Fast tab/window close...

14 godina
neaktivan
offline
Google chrome

Default sve flagovi, nešto sam bio mijenjao ali mi se nije dopalo... Pa vratio sve nazad.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Google chrome

Meni kad chrome krene štekat ja obrišem sve mape i pod mape i ponovno instaliram.

Pogotovo nakon updatea.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Google chrome

Ja sam mislio da sam lud, reinstaliro chrome na mobu, desktopu , laptopu , ibriso povjest, cache sta sve ne

 

promjenio dns, resetiro router, mislio j... sve po spisku iskonu 

 

i sad naletim na ovo , isti problem i ja imam, samo meni updejtan na 106 isto steka. hvala bogu da nije do mene jer neznam sta da radim vise....

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice