Instalacija Ubuntu-a

poruka: 48
|
čitano: 8.586
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Instalacija Ubuntu-a

Imaš network boot.

 

Preko PXEa možeš instalirati (skoro) svaki OS koji ti padne na pamet uključujući WinXP i sve distre linuxa. Samo malo googlanja i to je to.

 

Možeš čak pokušati srediti privremeni boot Plopa preko mreže pa onda bootati USB sa njime. Mogućnosti su nebrojene - samo reci koji OS želiš.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a

Hoću instalirati Ubuntu 10.04 ili XP, svejedno mi je ali mi je lakše doći do Ubuntua nego do XP-a

13 godina
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
Zašto ne lubuntu ili puppy, stroj će presti od zadovoljstva.
Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
mxselotejp kaže...

Hoću instalirati Ubuntu 10.04 ili XP, svejedno mi je ali mi je lakše doći do Ubuntua nego do XP-a

- želje su samo jedan dio priče. Trenutno nemaš mogućnosti nizašto, dok je 'težina' jednaka.. zapravo ako riješiš 'kako' nije važno koji OS.

Trenutno ti je preduvijet imati još jedno računalo, bar za skidanje i izradu install medija (CD-USB..) ili  kao server za PXE. Za XP je OK (sve će raditi, osim cijene licence), ubuntu ako može raditi 10LTS je poželjan ali vjerojatno moraš skinuti alternate install. Poželjan kao čist-legalan i userski OK OS, ali ne očekuj čuda, jer hardware je osnova koja je uvjet za korištenje...

 

Počni nešto ... pa kad zapne pitaj.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a

Odlučio sam instalirati Puppy Linux, ali neznam uopće kako započeti sa instalacijom preko mreže, proguglo sam sve is vašta i nikakve koristi. Ima li netko barem nekakav tutorial ili možda netko zna kako da to napravim?

13 godina
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
mxselotejp kaže...

Odlučio sam instalirati Puppy Linux, ali neznam uopće kako započeti sa instalacijom preko mreže, proguglo sam sve is vašta i nikakve koristi. Ima li netko barem nekakav tutorial ili možda netko zna kako da to napravim?

 

Na ovom linku je sve objašnjeno: http://puppylinux.org/main/How%20NOT%20to%20install%20Puppy.htm
Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a

Upravo sam isprobao i ne radi, probao sam još i ubuntu 10.10 prema uputama sa službene stranice, ali ništa ne radi.

13 godina
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
mxselotejp kaže...

Upravo sam isprobao i ne radi, probao sam još i ubuntu 10.10 prema uputama sa službene stranice, ali ništa ne radi.

Ne možeš instalirati ili ne možeš bootati?

 

Da li si planirao koristiti dual boot ili ne?

Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
mario.L_hr kaže...
mxselotejp kaže...

Upravo sam isprobao i ne radi, probao sam još i ubuntu 10.10 prema uputama sa službene stranice, ali ništa ne radi.

Ne možeš instalirati ili ne možeš bootati?

 

Da li si planirao koristiti dual boot ili ne?

Ne mogu bootati, sve napravim ali i dalje ništa, BIOS je namješten sve je ispravno ali jednostavno neće

Nisam mislio koristiti Dual Boot.

 

Pitanje: Mogu li nekako instalirati iz safe moda (Windows XP) na tom laptopu?

13 godina
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
mxselotejp kaže...
mario.L_hr kaže...
mxselotejp kaže...

Upravo sam isprobao i ne radi, probao sam još i ubuntu 10.10 prema uputama sa službene stranice, ali ništa ne radi.

Ne možeš instalirati ili ne možeš bootati?

 

Da li si planirao koristiti dual boot ili ne?

Ne mogu bootati, sve napravim ali i dalje ništa, BIOS je namješten sve je ispravno ali jednostavno neće

Nisam mislio koristiti Dual Boot.

 

Pitanje: Mogu li nekako instalirati iz safe moda (Windows XP) na tom laptopu?

 

Jesi li instalirao Grub?
Stručnjak za odmaganje...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a

Kao što sam već naveo nisam ništa uspio napraviti.

14 godina
neaktivan
offline
Instalacija Ubuntu-a

Da ne otvaram novu temu. Imam ovaj problem prilikom instalacije Ubunuta ili Elementary OS Loki. Ovaj screen se pojavi odma nakon sto kliknem na Install Ubuntu

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a

VGA..

-  koji/kakav ISO/medij (provjeri ili skini novi), koja VGA, kakvo računalo-BIOS.. sve treba podesiti, kompatibilnost. Intel-ATI-nVidia + dual/swichable su na starim instalacijama znali biti problem, sad više ne (nemoguće da ti se javlja isti problem s različitim installerima-distrama, tj tad imaš HW problem kvar ili pogrešna postavka u BIOSu/kompatibilnost, kao i mogućnost neispravnog medija-installera). + čak i na koji USB (preporuka na 2.0, ne na 3.0 ...)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put uto 19.9.2017 17:23 (ihush).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
ihush kaže...

VGA..

-  koji/kakav ISO/medij (provjeri ili skini novi), koja VGA, kakvo računalo-BIOS.. sve treba podesiti, kompatibilnost. Intel-ATI-nVidia + dual/swichable su na starim instalacijama znali biti problem, sad više ne (nemoguće da ti se javlja isti problem s različitim installerima-distrama, tj tad imaš HW problem kvar ili pogrešna postavka u BIOSu/kompatibilnost, kao i mogućnost neispravnog medija-installera). + čak i na koji USB (preporuka na 2.0, ne na 3.0 ...)

 Uh. Konfiguracije je pod Moj PC. Na laptopu prolazi bez problema ali na PC ne ide. Predzadnja verzija ubuntua je radila koliko se sjecam. Pokusavao sam neke stvari ali bezuspjesno.

15 godina
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a

problem je relativno noviji HW (chipset+vga..) pronađi najnoviji installer-medij-distru 99% da će raditi ili čekati dok support primjeti problem i fixaju ... zato su glavne distre glavne (ažurnije).

-alternativno, u bootmeniju odaberi 'safe mod', vga-mod.. ako je to jedini dio koji ne prolazi ili ako imaš pri ruci neku stariju VGA, onboard bilo što, starije.. ako prođe znaš u čemu je stvar i što dalje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
ihush kaže...

problem je relativno noviji HW (chipset+vga..) pronađi najnoviji installer-medij-distru 99% da će raditi ili čekati dok support primjeti problem i fixaju ... zato su glavne distre glavne (ažurnije).

-alternativno, u bootmeniju odaberi 'safe mod', vga-mod.. ako je to jedini dio koji ne prolazi ili ako imaš pri ruci neku stariju VGA, onboard bilo što, starije.. ako prođe znaš u čemu je stvar i što dalje.

 Predzadnja verzija se uspjesno instalirala koliko se sjecam. Da opet predzadnju instaliram, zatim napravim update na novu? Bude li tako islo sta mislis ?

15 godina
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a

moguće, jer se stalno mijenja gui-display manager i sl. .. plasma, unity. Jednako je šansa da nakon updatea ostane blokiran, ali mrvicu bolja, jer već ima (pretpostavka) odgovarajuće postavke koje nasljeđuje.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
neaktivan
offline
Re: Instalacija Ubuntu-a
ihush kaže...

moguće, jer se stalno mijenja gui-display manager i sl. .. plasma, unity. Jednako je šansa da nakon updatea ostane blokiran, ali mrvicu bolja, jer već ima (pretpostavka) odgovarajuće postavke koje nasljeđuje.

 Dobar si ihushe, hvala ti!

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice