Instalacija Windowsa (Vista) na novi komp

poruka: 5
|
čitano: 3.694
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windowsa (Vista) na novi komp

kupio sam novi pc. sad zelim na njega instalirat nove windowse. kako da to napravim jer mi je prvi put da instaliram windowse. molim vas da mi objasnite. cuo sam da se drugacije instaliraju na novi komp.

««««☻
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Instalacija Windowsa (Vista) na novi komp

Evo ti manual u pdf formatu šta sam napravio... A to da se drugačije instaliraju na novi komp...bo? Instalirao sam ih na desetke novih kompova i nema nikakve ralike. Samo je bitno da je u BIOS-u namješteno da primarni boot uređaj bude DVD, a ne hard..

 

http://www.megaupload.com/?d=R8T1TNSW

dotore1
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2009 19:54 (doktor1).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Instalacija Windowsa (Vista) na novi komp

Evo ti i jedan web tutorial korak po korak sa slikama:

 

http://www.vistax64.com/tutorials/117366-clean-install-full-version-vista.html

6 godina
neaktivan
offline
Instalacija Windowsa (Vista) na novi komp

Prije 10 godina sam kupio Vistu i instalirao je na kućni PC koji je sad u kvaru. Isti originalni CD sa Vistom sam htio instalirati na laptop HP nc8430 međutim, ne mogu Vistu aktivirati jer je na laptopu prepoznaje kao kopiju a ne kao original. Prošlo je mjesec dana od tada i sad mi više ne dopušta rad na laptopu osim što se pojavljuje box u kojem piše da aktiviram Vistu. Kako da to zaobiđem? Naravno, Microsoft gospoda ne javlja se na poziv. Pa nije vrag da za svaki svoj uređaj moram kupovati program?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Instalacija Windowsa (Vista) na novi komp

kupio si OEM jednokratnu licencu, potrošiš-aktiviraš i to je to.. +10 godina nije baš malo.

.. naravno, biz je takav da ugl stalno nešto kupuješ, biraš.. ovisi što želiš/trebaš. Imaš npr free linux distribucije (mint, kubuntu..), imaš i win10, može i đabe (za razliku od starijih win, w10 dozvoljava DL installa-ISO, kreiranje potrebnog medija, bez keya-licence.. koju ako želiš kupiš i aktiviraš, radi i bez tog. Cijena je cca 1000kn ili 5$ ovisi gdje kupiš. Postoje teme, početnik može klikati 'next', lako. MCtools, ms-web.. sve čisto/legalno.

 

btw nema orginala-kopije, postoji samo valjana licenca/aktivacija. Ovo s MSovih izvora je 100% čisto, legitimno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice