Kako sprziti "auto run" disc

poruka: 22
|
čitano: 9.051
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Kako sprziti "auto run" disc?
pitanje

Mislim da je iz naslova sve jasno ali ajde da malo pojasnim. Znaci hocu da kada sprzeni disk ubacim u komp mi se ne otvaraju one mogucnosti pley in (neki pleyer), open in windows explorer, take no akcion itd... nego da se sam pokrene ko svaki disc iz trgovine... Vec sam to radio kada mi je trebalo ali sam zaboravio Viče pa jel mi moze neko samo rec di da kliknem da ne svrljam okolo satima? Imama Nero Burning ROM 7 i Expres 7 mislim da mi netreba expres za ovo. Hvala unapred na odgovorima. Cool

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako sprziti "auto run" disc
prihvaćeno rješenje

treba ti neka .exe datoteka koja će se pokretati. može se napravit npr sa nekim autorun makerom, malo proguglaj, a često budu i na bug dvd-u

i treba datoteka autorun.inf u koju se upiše ime datoteke koja se pokreće i kakva će bit ikona

 

ovako treba izgledati, primjer

 

 

[autorun]

Open=Setup.exe

Icon=Setup.exe,5

 

 

 

stavi bug dvd u čitač pa malo pogledaj pa ćeš odma skužit

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc?

mislim da ti to nema veze sa prženjem. kad dobiješ ono play in (neki player) označiš player koji hoćeš i staviš kvačicu na always use the selected program ili tako nešto.

15 godina
protjeran
offline
Kako sprziti "auto run" disc
autorov komentar

Mislim da me niste svatili. Sjecam se i prije kada sam to radio u Nuro burnin rom. treba nesta oznaciti da ti nesprzi kao "file" nego kao "auto ran" disk.

I ja ne zelim da mi se uvijek otvori u nekom plejeru nego da se taj program sam otvori kada ga ubacim u komp... Ovo mi treba jer instaliram Windowse pa kada se komp tek pali i ubacis disk mora biti "auro ran".

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Kako sprziti "auto run" disc

Pozdrav,

@dejo6 ne, to vrijedi samo za racunalo na kojem kliknes tu opciju.

 

Treba napisati file koji se zove autorun.inf koji kasnije sprzis sa svim fileovima na CD

Tu ima mnogo dodatnih opcija, ali tebi koliko sam shvatio treba samo autorun i ikona,

da bi cd izgledao ko onaj iz ducana.

 

Napravi file autorun.inf pa napisi u njega slijedeće:

[autorun]

open= pa ime programa koji hoces da ti se pokrene

icon=pa ime ico filea, ili programa od kojeg zelis ikonicu

 

To sprzi u "root" cd-a i to je to.

 

edit> neznam ima li u neru takva opcija

                                  FB

Tko se zadnji smije razmislja najsporije (Msn4u)
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2009 14:24 (FranFran).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc
gabriel.john.super kaže...

 

I ja ne zelim da mi se uvijek otvori u nekom plejeru nego da se taj program sam otvori kada ga ubacim u komp... Ovo mi treba jer instaliram Windowse pa kada se komp tek pali i ubacis disk mora biti "auro ran".

 

 pa da... za to ti treba ono što sam ti ja rekao. neki .exe i autorun.inf
16 godina
neaktivan
offline
Kako sprziti "auto run" disc

Pozdrav,

aah, kad se kompjuter pali, tako znaci. To onda nije autorun nego bootable cd. Sorry nisam te dobro skuzio. To nemres sam napravit, al mislim da ako sprzis ili preprzis te winowse obicnom data disc kompilaciom da ce ti automatski bit bootabilini.

                           FB

Tko se zadnji smije razmislja najsporije (Msn4u)
Poruka je uređivana zadnji put ned 1.2.2009 14:27 (FranFran).
 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kako sprziti "auto run" disc
autorov komentar

ajde probam pa vam poslje javim... nisam bas sve najbolje svatio ali probat cu pa cu vam poslje javiti. hvala na pomoci

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc
FranFran kaže...

Pozdrav,

aah, kad se kompjuter pali, tako znaci. To onda nije autorun nego bootable cd. Sorry nisam te dobro skuzio. To nemres sam napravit

 Normalno da možeš s programom nLite
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc

Ma čovjek želi da kada napravi kopiju CD-a od (npr windowsa) da mu se kod umetanja kopiranog cd-a ponaša isto kao i orginal .Poanata je u tome da kod prženja u tab label staviš isto ime kao i na orginal cd-u dvd-u.Dakle samo odeš u moje racunalo pogledaš kako se zove cd/dvd i prepišeš to ime  u nero u tab LABEL.I onda imaš autoplay.

16 godina
neaktivan
offline
Kako sprziti "auto run" disc

Treba ti biti CD ili DVD u formatu slike ,dakle zapržiš u neru kao sliku. Obično su botabilni mediji u slici.

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Kako sprziti "auto run" disc
autorov komentar

evo naso sam jednog koji mi je to malo objasnio na privatno... sry ljudi ja vam se bas u to ne kontam previse ba mi je trebalo malo vise vremena... prihvatio sam kao rjesenje ono koje zapravo ja i trebam samo nisam tocno znao sta trebam Izlanuo se. hvala ljudi na pomoci... tema se moze zakljucati...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc
gabriel.john.super kaže...

evo naso sam jednog koji mi je to malo objasnio na privatno... sry ljudi ja vam se bas u to ne kontam previse ba mi je trebalo malo vise vremena... prihvatio sam kao rjesenje ono koje zapravo ja i trebam samo nisam tocno znao sta trebam Izlanuo se. hvala ljudi na pomoci... tema se moze zakljucati...

 
pa de nam copy to sa private da i mi znamo kako...
Hrabrost je kada dodeš kući usred noći dobro pijan, žena te čeka sa metlom u ruci, a ti je upitaš: "Čistiš ili se spremaš nekud odletiti?"
15 godina
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc

pravilo: ne smije se objavljivat sadržaj privatnih poruka

 

edit:

 

''Privatne poruke i mailovi - Zabranjeno je na forumima objavljivati privatne poruke drugih forumaša i njihove mailove. Takvi postovi će se brisati, a ovisno o težini prekršaji korisnici koji su ih napravili bit će opomenuti ili izbačeni s foruma.''

 

kopirano iz Službene obavijesti i pravila

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 20:40 (jurluk).
15 godina
neaktivan
offline
Kako sprziti "auto run" disc

Ima li za to ikakav program ja imam neki Ashampoo Burning Studio 7. Ovaj meni nemoze pa ako neko ima neki drugi javite mi !? .... TXT

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.2.2009 22:18 (Tux Slave).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako sprziti "auto run" disc

nemoj pisati VERZALOM. to se smatra deranjem

 

AutoPlay Media Studio

1st AutoRun Express

AutorunPro

Autorun Magick Studio

ima još puno. google je tvoj prijatelj

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Kako sprziti "auto run" disc

Da ne otvaram novu temu - imam problem. Napravim samopokretajući USB ali želim da kada ga ubacim da mi se ne pojavljuje ovaj prozor na slici već da odmah pokreće .exe datoteku na USB - u.

The blue screen of death is the best game I've ever played.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc
kemal_r kaže...

Da ne otvaram novu temu - imam problem. Napravim samopokretajući USB ali želim da kada ga ubacim da mi se ne pojavljuje ovaj prozor na slici već da odmah pokreće .exe datoteku na USB - u.

 a jel imaš aotorun.inf?
15 godina
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc
jurluk kaže...
kemal_r kaže...

Da ne otvaram novu temu - imam problem. Napravim samopokretajući USB ali želim da kada ga ubacim da mi se ne pojavljuje ovaj prozor na slici već da odmah pokreće .exe datoteku na USB - u.

 a jel imaš aotorun.inf?
 imam

[autorun]
open=Programi.exe
action=Run Programi.exe
icon=Programi.exe

The blue screen of death is the best game I've ever played.
15 godina
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc
kemal_r kaže...
imam

[autorun]
open=Programi.exe
action=Run Programi.exe
icon=Programi.exe

 probaj maknut action=Run Programi.exe
15 godina
offline
RE: Kako sprziti "auto run" disc
jurluk kaže...
kemal_r kaže...
imam

[autorun]
open=Programi.exe
action=Run Programi.exe
icon=Programi.exe

 probaj maknut action=Run Programi.exe
 Probao, ista stvar, ne može.
The blue screen of death is the best game I've ever played.
15 godina
offline
Kako sprziti "auto run" disc

Napravio sam.

 

[AutoRun]
shellexecute="ime_aplikacije.exe"
UseAutoPlay=1

 

samo to i gotovo. radi. hvala u svakom slučaju

The blue screen of death is the best game I've ever played.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice