Nadgoradnja drivera za matičnu ploču

poruka: 7
|
čitano: 4.085
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Nadgoradnja drivera za matičnu ploču
pitanje

Uglavnom, imam Gigabayte EP35-DS3 matičnu ploču.

 

Trenutno sam na 6.0.6001.18000 verziji drivera za matičnu ploču. Danas sam vidio da su izašli novi driveri za ploču te sam ih skinuo.

No kad ih pokušam instalirati :

 

- Sama instalacija prođe "brzo", kao da se zapravo i ne dogodi, onako...u djeliću sekunde i dobijem poruku da je "uspješno instalirano".

 

Nakon toga odem i vidim u device manageru da je još uvjek 6.0.6001.18000 verzija instalirana, što znači da se nisu instalirali novi driveri. Gdje griješim?

 

Inače, jeli uobičajeno raditi update drivera za matičnu ploču, ili je bolje - ne diraj dok radi?

Znam da mi je ovaj novi driver bio instaliran prilikom nakon formata kroz Windows update,no sad sam na 6.0.6001.18000 i očito ne želi s nje preći na novu, možda je potreban prvo uninstall?

 

Hvala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadgoradnja drivera za matičnu ploču
ReiKo kaže...

Uglavnom, imam Gigabayte EP35-DS3 matičnu ploču.

 

Trenutno sam na 6.0.6001.18000 verziji drivera za matičnu ploču. Danas sam vidio da su izašli novi driveri za ploču te sam ih skinuo.

No kad ih pokušam instalirati :

 

- Sama instalacija prođe "brzo", kao da se zapravo i ne dogodi, onako...u djeliću sekunde i dobijem poruku da je "uspješno instalirano".

 

Nakon toga odem i vidim u device manageru da je još uvjek 6.0.6001.18000 verzija instalirana, što znači da se nisu instalirali novi driveri. Gdje griješim?

 

Inače, jeli uobičajeno raditi update drivera za matičnu ploču, ili je bolje - ne diraj dok radi?

Znam da mi je ovaj novi driver bio instaliran prilikom nakon formata kroz Windows update,no sad sam na 6.0.6001.18000 i očito ne želi s nje preći na novu, možda je potreban prvo uninstall?

 

Hvala.

 U biti, novi driveri ne rade se zabadava. Postoji neki razlog zašto se rade. Uglavnom su to ispravke nekih bugova na matičnoj. Imam i ja Gigabytovu matičnu sa zadnjim izdanim driverima. Dobar program za instalaciju svih drivera na računalu se zove UniblueDriver Scanner. Skanira comp, nađe sve nove drivere koji postoje za tvoje računalo i onda ti pojedinačno veli što bi trebao updejtati i jel updejt siguran ili nije. Obično nakon instalacije novih drajvera treba napraviti reset da bi se vidjela nova verzija. Nije potreban reinstal. Ili, drugim putem. Odeš u device manager i klikneš dva puta na matičnu. Otvori ti se novi prozor i klikni na update new driver, vodeći računa da si kontan na net, ili mu ponudi već skinute drivere tako što mo označiš gdje se nalaze. Nadam se da si pravilno odabrao o kojoj je matičnoj ploči riječ na Gigabytovoj stranici, jer ako si pogriješio...hmm....
15 godina
neaktivan
offline
Nadgoradnja drivera za matičnu ploču

Imam istu matičnu pa bi također trebao update-ati.

 

...može link za skidanje?Smijeh

Core™2 Duo E7400,Gigabyte EP35-DS3,Sapphire HD 4670 512 MB DDR4, 2x 1GB Kingmax 800 MHz,Corsair 400W CX.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadgoradnja drivera za matičnu ploču
Jerkenovski kaže...

Imam istu matičnu pa bi također trebao update-ati.

 

...može link za skidanje?Smijeh

15 godina
neaktivan
offline
Nadgoradnja drivera za matičnu ploču

Koliko sam skužio, radi se o socketu AMD Socket AM2. Postoji i drugi način da apdejtate drivere. Odite na Microsoft Update. Scanira comp, pa vam ponudi tri opcije: Critical Update, Software Update i Hardware Update. Pod Hardware Update pogledajte što vam nudi. Ako neznate što radite molim vas da ne radite ništa. Bolje ostavite stare drajvere koji rade nego da ukakite stvar. Još nešto. Mislim da ste uz matičnu trebali dobiti i cd. Mislim da pod rubriku software trebate između ostalog imati update drivers i update bios. Pogledajte za svaki slučaj. Ponavljam, NE DIRAJTE AKO NISTE SIGURNI DA ZNATE ŠTO RADITE.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Nadgoradnja drivera za matičnu ploču

Mislim da je to ova ploča.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Nadgoradnja drivera za matičnu ploču
ReiKo kaže...

Uglavnom, imam Gigabayte EP35-DS3 matičnu ploču.

 

Trenutno sam na 6.0.6001.18000 verziji drivera za matičnu ploču. Danas sam vidio da su izašli novi driveri za ploču te sam ih skinuo.

No kad ih pokušam instalirati :

 

- Sama instalacija prođe "brzo", kao da se zapravo i ne dogodi, onako...u djeliću sekunde i dobijem poruku da je "uspješno instalirano".

 

Nakon toga odem i vidim u device manageru da je još uvjek 6.0.6001.18000 verzija instalirana, što znači da se nisu instalirali novi driveri. Gdje griješim?

 

Inače, jeli uobičajeno raditi update drivera za matičnu ploču, ili je bolje - ne diraj dok radi?

Znam da mi je ovaj novi driver bio instaliran prilikom nakon formata kroz Windows update,no sad sam na 6.0.6001.18000 i očito ne želi s nje preći na novu, možda je potreban prvo uninstall?

 

Hvala.

 Umalo zaboravih. Dobro pročitaj ovo:
Notice:
GIGABYTE Download Center is developed by Microsoft ActiveX technology. Please enable Active X related setting and use Windows 98 SE/ME/2000/XP/Vista and IE 5.0 or above to ensure it works properly.
Microsoft update 912945 will cause conflict with GIGABYTE Download Center. Please remove Microsoft update 912945 first before using GIGABYTE Download Center.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice