Otvaranje datoteka na HD

poruka: 6
|
čitano: 709
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Otvaranje datoteka na HD

Pozdrav svima, molio bih za savjet ako je moguće išta napraviti. Naime, na komp mi je nedavni instaliran Win 10, a prije toga sam imao "sedmicu". Na particiji D, a radi se o disku od 1TB, imao sam oko 466 GB zauzetog prostora, neki od tih materijala sumi jako drage uspomene na neke preminule članove obitelji. Ovaj informatičar koji je radio instalaciju nije uspio otvoriti baš ništa. Na compu pokazuje samo zauzetost i raspoloživost diska ali ništa drugo se ne može vidjeti niti pokrenuti. Pokušao sam s Recuvom ga skenirati ali bez rezultata. Možda će korisititi informacija da su neki dijelovi bili zaključani s "bit lockerom" ali ne stalno. Kasnije sam to uklonio i ostavio određene foldere "skrivene", tako da ih samo ja mogu vidjeti. 

Ima li načina nekako doći do tih podataka ili su definitivno izgubljeni? 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje datoteka na HD

Sto je tocno uradeno? Na C particiju su instalirani novi Windowsi a na D particiji su bili bitni podatci? Ili je cijeli disk formatiran pa ponovno instalirani windowsi?

Treba pokusati sa EaseUS skenirati disk i pogledati vidi li što od podataka s time da se na disk koji se spašava ništa više ne instalira i snima (da nebi prepisao preko tih sektora). Znači izvaditi disk, spojiti ga u drugi komp i sa drugog kompa skenirati disk. A ako ste voljni platiti, onda se javite u neku firmu koja se bavi spašavnjem podataka ( računajte par tisuća kuna).

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje datoteka na HD

Da, na particiji C su instalirani novi Windowsi a na D su bili podaci. Disk nije formatiran. Disk je izvađen, spojen na drugi komp i skeniran ali ništa ne pokazuje osim da ima oko 466 GB zauzetih i nekih 500-tinjak GB slobodnih. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje datoteka na HD

Pokrenuti neku Linux live distribuciju i vidjeti dali se vide podatci.

Treat your password like your toothbrush. Dont let anybody else use it, and get a new one every six months. ~Clifford Stoll
16 godina
offline
Re: Otvaranje datoteka na HD
Damir3105 kaže...

Pozdrav svima, molio bih za savjet ako je moguće išta napraviti. Naime, na komp mi je nedavni instaliran Win 10, a prije toga sam imao "sedmicu". Na particiji D, a radi se o disku od 1TB, imao sam oko 466 GB zauzetog prostora, neki od tih materijala sumi jako drage uspomene na neke preminule članove obitelji. Ovaj informatičar koji je radio instalaciju nije uspio otvoriti baš ništa. Na compu pokazuje samo zauzetost i raspoloživost diska ali ništa drugo se ne može vidjeti niti pokrenuti. Pokušao sam s Recuvom ga skenirati ali bez rezultata. Možda će korisititi informacija da su neki dijelovi bili zaključani s "bit lockerom" ali ne stalno. Kasnije sam to uklonio i ostavio određene foldere "skrivene", tako da ih samo ja mogu vidjeti. 

Ima li načina nekako doći do tih podataka ili su definitivno izgubljeni? 

Je*biga, iz Splita si - htio sam ti predložiti da dođeš do mog posla sa diskom pa da probam povući podatke...

Ako je particija bila zaključana bitlockerom, morao biš ju moći otključati samo dvoklikom.

Ako ne vidiš išta na particiji, preuzmi vlasništvo nad njom, googlaj "take ownership of whole disk" pa vidi, moguće da nemaš prava pristupa više.

 

Sretno. I slijedeći puta napravi backup podataka.

So if God has existed forever, you know, what did he do in his spare time? Like, before he made the Earth and everything?
13 godina
neaktivan
offline
Re: Otvaranje datoteka na HD

Hvala na savjetu, pokušat ću pa ćemo vidit. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice