Piraterija u Evropskoj Uniji zaključana tema

poruka: 10
|
čitano: 1.435
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Piraterija u Evropskoj Uniji

Pozdrav svima! 

 

Za par dana selim se u Sloveniju (do sada sam živio u BiH) i planiram uzeti laptop.

 

Međutim kupovinom laptopa osim sistema, logično, ne dobijam programe koji su mi potrebni za obradu slika, teksta, videa i sl.

Pod ovim programima podrazumijevam Adobe Photoshop, Sony Vegas, i sl. 

 

Uvijek do sada sam slične programe preuzimao sa torrenta i krekovao ih te normalno koristio godinama, međutim, koliko znam piraterija je tamo zabranjena.

 

S obzirom na to da mi se ne daje nekoliko stotina eura za ove programe koje koristim s vremena na vrijeme, zanima me vaše mišljenje da li koristiti torrent ili naći alternative (kojih danas koliko-toliko ima) za pojedine programe?

 

Hvala unaprijed! 

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Piraterija u Evropskoj Uniji

.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Piraterija u Evropskoj Uniji

pozdrav i tebi, evo samo da ti dam jedan savjet... kad se nekamo registriraš onda bi ti bilo pametno pročitati PRAVILA foruma na kojem misliš pisati.

 
2 1 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Piraterija u Evropskoj Uniji

U čemu je probelm, relativno nov sam na forumu.

 

Ako sam negdje pogriješio bilo bi dobro da ukažete na grešku, pravila sam pročitao odmah na dan registracije.

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Piraterija u Evropskoj Uniji

Na forumu nije dozvoljena rasprava o piratskom sadržaju, te postanje istog.

6 godina
neaktivan
offline
Re: Piraterija u Evropskoj Uniji

Važi, ja se izvinjavam onda!

 

Nadam se da će moderator ukloniti temu, jer ja očigledno ne znam 

15 godina
offline
Piraterija u Evropskoj Uniji

Pa tema je čisto ok. Čovjek pita za zakone i kako se zađtiti te nači alternative. Nema to veze s čisto piratizacijom, i ovakva tema je po meni sasvim ok, ii mogla bi pomoći i drugim ljudima.

 

Zakon je jasan, ne smiješ koristiti piratizirane programe, pogtovo u bilo kakve poslovne svrhe. Ne kažem da je ok koristiti ni u privatne, ali neće ti Specke pokucati na vrata jer koristiš piratizirani office.

 

Što se tiče ovih Adobe alata, možeš uzeti Creative cloud koji možeš plaćati mjesečno, i ovisno za što ti treba naravno. I ako što si i sam rekao, postoji alternativa i u besplatnoj varijanti, ako imaš volje i živaca ponovno učiti i stvarati si novi worklfow...

 

Ovim drugim poručujem da i oni pročitaju pravila, jer osim naslova koji je malo "zanimljiv", tema je po sastavu sasvim ok.

 

Dobro došao na forum 

 

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Piraterija u Evropskoj Uniji
Arsenalovac01 kaže...

Važi, ja se izvinjavam onda!

 

Nadam se da će moderator ukloniti temu, jer ja očigledno ne znam 

Nije potrebno, a i sam ne možeš niti zaključati niti obrisati temu. Taj posao odrađuju moderatori. Dobro došao!

6 godina
neaktivan
offline
Re: Piraterija u Evropskoj Uniji

Nisam stvarno mislio ništa zlonamjerno, ali Bože moj, nismo se razumjeli 

 

Bolje vas našao! 

16 godina
moderator
offline
Piraterija u Evropskoj Uniji

Moderator će zaključati temu.

 

A usput će informirati forumaša za besplatne alternative:

  • Word, Exel, PowerPoint - LibreOffice, WPS Office
  • Photoshop - besplatni Gimp, jeftini Affinity Photo
  • Illustrator - Inkscape
  • Vegas - DaVinci Resolve
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice