Problem s particijama

poruka: 7
|
čitano: 1.207
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Problem s particijama

 Pozdrav, kupio sam danas novi komp koji ima SSD od 280gb i instalirao win 7 koji me kod instalacije pitao za podjelu particija, na jednu particiju je stavio system i windowse na prvu particiju od 40-etak gb i druga particija od 200 i nešto gb, nakon gotove instalacije windowsa i drivera ta "system" particija je gotovo puna, a ova koja je trebala bit od 200, nje nema. Molim pomoć i kalo da vratim tu particiju.

.::ZiCkA::.
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2016 19:54 (Zicka).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s particijama
Prilikom određivanja particije ta koja se pokazala od 200 i kusur... na nju treba kliknuti i odabrati new i onda apply (po defaultu daje svu memoriju koja je ostala)..
Najvjerovatnije si to zaboravio i zato ti se ne ocitava :)
10 godina
offline
Problem s particijama

Drugoj particiji dodaj slovom putem Disk Managamenta.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Problem s particijama

Hvala, problem riješen. :)

.::ZiCkA::.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Problem s particijama

btw, 40 GB je malo za normalne potrebe OSa-requirementse (disanje.., temp-swap-update..), razlikovati minimum 15-30GB baš kao minimum, normal je +60 (+ količina RAMa + specifični zahtijevi appsa). Na ćoravo, 60-120GB je preporuka za sys disk, jer svaka app nešto radi po sys disku (neovisno gdje je instaliramo, radne fileove itd..), brzo postane pretjesno.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
neaktivan
offline
Re: Problem s particijama

BTW imam 120 ssd, pola je napuni operativni sitem (win7 ultimate 64+office 2007). S time da ne instaliram ništa od drugih programa na c:S vremenom će ti win update pomalo uzimati prostor, barem još 20 gigi...

15 godina
offline
Re: Problem s particijama
Mac_os kaže...

BTW imam 120 ssd, pola je napuni operativni sitem (win7 ultimate 64+office 2007). S time da ne instaliram ništa od drugih programa na c:S vremenom će ti win update pomalo uzimati prostor, barem još 20 gigi...

 -nema nekog razloga ostaviti da se tako nakupi 'smeće'.. može se održavati (disk cleanup ili ručno obrisati..), naravno, nije potrebno (pre)često.. ovisno koliko korisnik ima problema s raspoloživim mjestom.. dok 20GB znači da je godinama preskakao čišćenje..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice