Selektivni back up

poruka: 15
|
čitano: 2.451
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
neaktivan
offline
Selektivni back up

Poz
Zanima me moze li se i kako napraviti selektivni back up registra odnosno kako da recimo back up-iram samo dijelove registra od recimo igre WOT-World of tanks- .
Jer kad moram napraviti reinstal win malo mi je problem opet raditi novu instalaciju wot-a jer ima cca 12 GB a instalira se preko neta a ja mjesecno imam ogranicenje od 25 GB
Znaci mislio sam kada bi mogao napraviti selektivni bac up registra od samo te igre jer mi ostalo trenutno ne treba i kada bi kopirao instalacijski folder od wot-a sa c diska
te kada bi to dvoje premjestio na reinstalirani win dali bi to funkcioniralo na taj nacin.
HVALA

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Selektivni back up

Itko ?   :)

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Selektivni back up

Pa jednostavno sačuvaj si cjelu install mapu negdje na externi (16.6 GB)ili gdje već mozes.

Nakon novih Win kopiraj mapu te launcher icon(send to the desktop)-pokreces igru normalno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Selektivni back up

A da probaš skopirat samo  instalacijski folder od wot-a iz program files-a? I naravno backupiraš (importaš) registry od igre i to bi bilo to....

 

Većina programa i igara radi poslije ako to napraviš,pa mislim da bi trebao i wot....znam da smo mi u skoli na tu foru prebacivali World of Warcraft i radilo je,pa mislim da bi trebao i World of Tanks....

 

u nekim slučajevima nemoraš čak ni registry backupirat jer igra sama ponovno novi napravi....

 

edit....vidim da me kolega već pretekao :-p

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2015 17:58 (pc ovisnik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Selektivni back up
pc ovisnik kaže...

 

u nekim slučajevima nemoraš čak ni registry backupirat jer igra sama ponovno novi napravi....

 

 War thunder,World of tanks,Assassins creed black flag,Medieval II Total War,TheForest,AngryBirds,State of decay-lifetime,Minecraft,Spintyres....sve su to trenutno igre na mome lapu koje uredno kopiram install foldere i vracam ih nakon instalacije OS-a,uredno naprave registry same bez problema.

U biti od kada znam za sebe uvjek tako radim,jer isto tako sam ogranicen net prometom i nikada nije bilo problema sa igrama.

 

 Pa cak i Battlefield 3 "shebem" koji se skida preko Origina...Pustim da skine prvih 5-6 Mb(da kreira install foldere),pa puknem pauzu i cjelu igru puknem u te foldere,vratim se na Origin,resumiram download,on "čekira" fileove i to je to!

Battlefield 3 se "skine" za  5 min.

9 godina
neaktivan
offline
Selektivni back up

AHAHAHHA OK HVALA  vam na odgovrima nisam znao da to tako moze sa WOT-om jer sam prije nesto slicno pokusavao sa nekim drugim igrama samo sam kopirao taj instalacijski folder ali nije radilo  pa sam mislio da treba kopirati i stavke iz registra a suludo bi bilo traziti dijelove iz registra jedan po jedan 

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Selektivni back up
pc ovisnik kaže...

A da probaš skopirat samo  instalacijski folder od wot-a iz program files-a? I naravno backupiraš (importaš) registry od igre i to bi bilo to....

 

 

 E SAD  sto se tice exporta registra od WOT-a  kako to napraviti  da mi exporta samo dijelove od te igre a ne cijeli registar

 

15 godina
offline
Re: Selektivni back up

svaku pojedinu stavku reg. možeš exportati 'čarobnim' desnim klilkom miša... samo pronađi key koji te zanima i to je to.. (ako nije još poneko mjesto, jer igre pogotovo to vole raditi).

 

edit, import je logičan, desni klik ili double.. osim ako sec.postavke ne isključe automatski uvoz pa te pita...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2015 20:22 (ihush).
9 godina
neaktivan
offline
Re: Selektivni back up
ihush kaže...

svaku pojedinu stavku reg. možeš exportati 'čarobnim' desnim klilkom miša... samo pronađi key koji te zanima i to je to.. (ako nije još poneko mjesto, jer igre pogotovo to vole raditi).

 

edit, import je logičan, desni klik ili double.. osim ako sec.postavke ne isključe automatski uvoz pa te pita...

 Ma zam da se moze sve exportati samo nisam siguran hocu li uspijeti pronaci sve te dijelove registra od WOT-a ako samo upisem u registrovu trzilicu -world of tanks -

jer mozda ima dijelova na vise mjesta u registru a da ih pjeske trazim mislim da bi se izgubio 

pa sam mislio ako postoji neki programcic koji bi sam na osnovu upisanog imena nekog instaliranog programa uspio pronaci sve dijelove registra 

15 godina
offline
Re: Selektivni back up

-teoretski kad proizvođači neke ključeve nebi skrivali... ugl programi za reg to nude kao CC (ali i rizik).

-jedini 'pravi način' je prije instalacije neke app/igre imati snimljen reg i poslje, tad compare ta dva rega daju sve keyeve koje je app ubacio. (ali previše petljanja i to se radi prje.. ovako nemaš s čime comparati, pošto gore opisano rješenje već radi tad je i nepotrebno..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Selektivni back up
KER kaže...

 Ma zam da se moze sve exportati samo nisam siguran hocu li uspijeti pronaci sve te dijelove registra od WOT-a...

 Ne kompliciraj WoT mozes drzati na externom hard disku i ustekavati ga iz kompa u komp te ga tako pokretati-sa externoga.

Jednostavno kopiraj install folder na komp i pokreci ga preko launchera!

9 godina
neaktivan
offline
Re: Selektivni back up
Milka30 kaže...
KER kaže...

 Ma zam da se moze sve exportati samo nisam siguran hocu li uspijeti pronaci sve te dijelove registra od WOT-a...

 Ne kompliciraj WoT mozes drzati na externom hard disku i ustekavati ga iz kompa u komp te ga tako pokretati-sa externoga.

Jednostavno kopiraj install folder na komp i pokreci ga preko launchera!

 Hvala na odgovorima ...

Milka uredu tako cu i napraviti sto se tice wot-a  samo ga necu pokretati sa ext. harda nego internog jer je tako brze 

9 godina
neaktivan
offline
Re: Selektivni back up
ihush kaže...

-teoretski kad proizvođači neke ključeve nebi skrivali... ugl programi za reg to nude kao CC (ali i rizik).

-jedini 'pravi način' je prije instalacije neke app/igre imati snimljen reg i poslje, tad compare ta dva rega daju sve keyeve koje je app ubacio. (ali previše petljanja i to se radi prje.. ovako nemaš s čime comparati, pošto gore opisano rješenje već radi tad je i nepotrebno..).

A dobro to sto se tice WOT-a je rijeseno 

no sad samo da priupitam sto bi se ticalo recimo nekih drugih app. i programa za koje bi bas trebali dijelovi iz registra 

kada bi export-ao registar prije instalacije nekog programa/igre kako bi ga mogao usporediti sa export-anim registrom nakon instalacije ------ jel isto pjeske  ili kako .... ??????

A sto se tice VIP-ovog ili bilo cijeg drugog fiksnog interneta mi ne odgovara jer su fiksni jbg  jest da je mozda ovih 25gb i malo mozda al sta sad kad ne nude 50gb 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 27.4.2015 22:03 (KER).
15 godina
offline
Re: Selektivni back up
KER kaže...
..

kada bi export-ao registar prije instalacije nekog programa/igre kako bi ga mogao usporediti sa export-anim registrom nakon instalacije ------ jel isto pjeske  ili kako .... ??????

..

- ovisi koji format može exportat.. npr txt/xml.. i comparaš ga bilo kojim softom/filemanagerom.. naravno specijalizirani su lakši za korištenje. Tad jednostavno vidiš razliku.

To je osnova bilo kojeg 'fixa', npr promjena broja života supermarija, adobeovog ključa, passworda u firmwareu routera itd..

Ne znam koji je danas alat za reg. praktičniji, vjerojatno CC/glary (progooglaj reg.editori i sl.), takvi alati vjerojatno nude i usperedbu s backupom ili neko selektiranje razlike koju tad možeš exportat.. google mi morao znati ostalo.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Selektivni back up
ihush kaže...

- ovisi koji format može exportat.. npr txt/xml.. i comparaš ga bilo kojim softom/filemanagerom.. naravno specijalizirani su lakši za korištenje. Tad jednostavno vidiš razliku.

To je osnova bilo kojeg 'fixa', npr promjena broja života supermarija, adobeovog ključa, passworda u firmwareu routera itd..

Ne znam koji je danas alat za reg. praktičniji, vjerojatno CC/glary (progooglaj reg.editori i sl.), takvi alati vjerojatno nude i usperedbu s backupom ili neko selektiranje razlike koju tad možeš exportat.. google mi morao znati ostalo.

 Ok hvala svima na odgovorima i prijedlozima  malo cu se pozabaviti sa tim ;)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice