Web browseri i lokacije

poruka: 8
|
čitano: 3.862
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Web browseri i lokacije

Pozdrav,

 

u zadnje vrijeme na laptopu ne mogu otvoriti jako puno hrvatskih videa, zato jer su zabranjeni na mojoj lokaciji, a npr na poslu ih uredno mogu gledati. Kada otvorim google.com u Chromeu i Firefoxu, otvara mi stranicu kao da sam iz Estonije, a i reklame su njihove. Video na oyo od nove tv i rtl play uopće ne nogu pokrenuti. Pogledao sam sve postavke Chromea i Firefoxa, restirao ih, pa čak i brisao pa ponovno instalirao. VPN nisam koristio. Pregledao sam hosts datoteku, očistio cache i history, palio/gasio lokaciju u Windows 10 - i ništa. I dalje sam u Estoniji. 

WAN IP na routeru kada upisem na neku od stranica isto govori da sam u Estoniji. A do prije par dana - sve je radilo savršeno, pa me zanima ima li tko kakav savjet, kako ovo riješiti. Čisto da u RH mogu na webi hledati RH sadržaje.

Hvala unaprijed!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Web browseri i lokacije

Da nisi na pokućnom od tele2 ??
14 godina
neaktivan
offline
Re: Web browseri i lokacije

Da, jesam!

13 godina
neaktivan
offline
Web browseri i lokacije

Tele2 ima taj obicaj da korisnike svrstava u Estoniju, Latviju, Litvu, Švedsku i tako...

Osobno, nikad mi se to nije dogodoilo da mi IP adresa bude locirana tamo negdje, ali jedan prijatelj ima cijelo vrijeme to.

 

E sada, kada je Tele2 onaj dan imao problem s 4G pa cijeli dan nije radio internet, on je forceao 3G i odjednom je dobio hrvatsku IP adresu po prvi puta, i nakon što je opet vratio na 4G nastavilo mu je dodjeljivati hrvatske adrese.

Vrijedi probati...

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Web browseri i lokacije

Pa nekako mi uopce nije palo na pamet da bi to bilo do Tele2, čak sam pomislio da to nije do routera, pc-a, mobitela. I sada kada malo bolje pogledam odgovarajuću temu, vidim da je i puno drugih korisnika imalo sličan problem. Krivo mi je što sam otvorio novu temu, misleći da je možda greška softverske prirode.

dakle, misliš da trebam restartat router, ili prebaciti sa 4G na 3G pa vratiti? Što se tiče šaltanja 4G na 3G to radim svaki dan jer mi je jačina signala u popodnevnim satima na 4G jadna, pa šaltam na 3G.

7 godina
offline
Re: Web browseri i lokacije
Tele2 je tvoj problem a ne laptop

😊
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Web browseri i lokacije
bunker kaže...
Tele2 je tvoj problem a ne laptop

😊

 -točnije, raspon raspoloživih ip adresa vlasnika (tele2).. i on to mora riješiti, prijaviti hakomu..

-alternativa korištenje vpn-a.. no tad bi to moglo biti kazneno djelo (i kad se ništa ne počini.. pa čak kad služi pravilnom prikazu, jer je svako modificiranje podataka..)..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Web browseri i lokacije

Zaborave ljudi da je lanac jak koliko i njegova najslabija karika. A karika ko u priči u it igri...

😊
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice