Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN veze

poruka: 10
|
čitano: 2.251
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN veze

Već dugo imam problem konstantnog prekidanja lan veze što se ponekad događa svaku minutu za vrijeme surfanja, bilo isčitavanja stranica, otvaranja videao na youtubeu. Nije problem u routeru ili u ISP-u jer mi wifi, satelitska preko lan-a uredno rade. Deinstaliravao sam uređaj i drivere za ethernet, nasnimavao najnovije, zaštekavao u drugi port iza Speedportovog routera i to se uvijek događa. Ali kad nešto skidaš konstantno putem piratebaya ili Jdownloadera - veza se uopće ne prekida nikad, samo je problem u otvaranju stranica, tada se pojavljuje učestali iksić dolje desno.

Zatim se komp tu i tamo smrzne bilo kod sufranja ili pregleda videa i pomaže samo reset.

Ovdje dolje je screenshot tih evenata gdje se vidi opis greške kao i to kako sam na silu morao resetirati računalo. Vidi se da je problem u nekoj datoteci WMI Provider host koji često zablokira - da li je to taj pad lan veze i ima li to veze s zablokiravanjm računala?

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 17:35 (Dupein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN veze

Ja imam sličan problem.

 

Na računalima spojenim kabelom nekada mi se ne želi otvoriti Reddit niti uploadati screenshot preko Lightshota. Jednostavno mi učitava i samo izbaci da stranica nije dostupna, te proradi nakon nekoliko osvježavanja ili otvaranja u drugom pregledniku. Zanimljivo je i to da se sve ostale stranice otvaraju normalno i da se to ne događa preko Wi-Fija već samo preko kabela. Probao sam promijeniti DNS servere sa Google-ovih na 1.1.1.1 i opet je isto. Do drivera nije, na jednom su računalu čak i kompletno reinstalirani Windowsi. Uštekao sam kabel u druge portove - ništa, i dalje isto. 😐

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.5.2018 17:49 (Marko :D).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN v

Evo sad već pola sata bez ijednog prekidanja uz otvaranje web stranica. Zatim sam mislio da ima veze browser jer surfam u Mozilli stalno, Edge mi baš ne leži i nemam vremena testirati to duže vrijeme. Ne znam, možda je stvar u tim Realtekovim čipovima koji su total dick naprimjer...

13 godina
offline
Re: Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN v

Vidiš može biti do Chrome-a jer ga se koristi na oba računala, ali opet mi je čudno jer preko Wi-Fija sve radi bez problema. 

13 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN veze

Ipak je to stvar integrirane mrežne kartice...

 

Stvar sam riješio njenim disableanjem i kupnjom USB 3.0 to LAN adaptera od AmazonBasicsa:

 

AmazonBasics USB 3.0 to 10/100/1000 Gigabit Ethernet Adapter

 

Broj prekida veze s ovim adapterom: nula. Brzina: ista

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2018 14:27 (Dupein).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN v

Super! Ali mislim da kod mene problem nije do mrežne kartice, prije do routera. Nekad se to slabije primjeti nekad jače. 😃

8 godina
offline
Re: Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN v
Nemoj misliti, spoji drugo računalo (frendov laptop, ako nemaš svoj) i testiraj ;)
I svakako drugi LAN kabel
6 godina
neaktivan
offline
Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN veze

Jednom sam ima problem zamrzavanja svježe instalacije Win10. Pri svakom pokretanju i ulasku u desktop bi se smrzla slika u roku od 30 sekundi. Bogme sam se iznenadio kad se ispostavilo da je instalacija LAN drivera riješila problem. Više se i ne sjećam kako sam uspio instalirat taj driver s obzirom da bi se sustav smrza vrlo brzo, a responzivnost je bila slaba.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN v
Antoniio22 kaže...
Nemoj misliti, spoji drugo računalo (frendov laptop, ako nemaš svoj) i testiraj ;)
I svakako drugi LAN kabel

Jesam, imam tri različita laptopa doma i jedno stolno računalo. Probao sam sve od različitih kabela do uštekavanja u druge portove i na svima se događa apsolutno isto. To mi govori da je problem u routeru; Wi-Fi uz to radi bez problema.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Zamrzavanje windowsa + stalno prekidanje LAN v
Dupein kaže...

Ipak je to stvar integrirane mrežne kartice...

 

Stvar sam riješio njenim disableanjem i kupnjom USB 3.0 to LAN adaptera od AmazonBasicsa:

 

AmazonBasics USB 3.0 to 10/100/1000 Gigabit Ethernet Adapter

 

Broj prekida veze s ovim adapterom: nula. Brzina: ista

 Tako je bilo par mjeseci i sad opet ista kjurčina - opet prekid veze i s tom AmazonBasicsovim adapterom, i svaku put moram ići dolje na postavke mreže i na 'otklananje poteškoća' jer se samo od sebe ne rješava.

 

No, danas sam primijetio, kad sam skidao torrente, da svaki put kad download dosegne maksimum, onda padne veza, to se vidi na grafu downloada. Zatim sam ograničio download da je skidalo s jedno 80% ukupne brzine, ali kad sam počeo surfati opet se veza prekinula. Resetirao sam ruter opet ista stvar, ovo već lagano ide na živce.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice