Najbolji program za izradu web stranice

poruka: 107
|
čitano: 67.872
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Izrada web stranice2

Od alata sam zaboravio spomenuti Firefox sa Firebugom...

There's no business like showbusiness
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Ja već dugo radim u Dreamweaveru i ne vidim nikakvu dvojbu (osim cijene) koji je najbolji. Dobitna kombinacija je Dreamweaver+Photoshop, a za manje intervencije Notepad2.

 

Samo su dvije stvari beskonačne: svemir i ljudska glupost, ali za svemir nisam siguran. A. Einstein www.tomislavdekovic.iz.hr
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Imam pitanje, radim u FrontPageu i kad ubacim pozadinsku sliku s neta, neznam kako ju staviti da pocinje iz sredine i rasiriti ju, jer on cim stavim sliku stavi ju u gornji lijevi kut i odande ju umnozi.

Stisni HVALA, nije tako tesko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

dreamweaver i expression web 2

k1.c0
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
k1c0 kaže...

dreamweaver i expression web 2

probao sam i sa dreamweaverom pa opet isto, kaj napravit?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Moje mišljenje je to da je ukoliko si početnik da DW svakako olakšava posao, no ne uči te raditi kako spada. Možeš raditi izvrsne stranice u dw i biti zaista dobar u njemu, no na kraju znaš raditi samo u njemu(dosta ljudi je tako završilo, koliko sam primjetio)! Ja koristim komodo edit, koji je besplatan i  jako sam zadovoljan sa njim! Kako radim u phpu ne mogu se pouzdati toliko u DW! Isto što sam primjetio kod DW-a je to da ne prikazuje stranicu kako zaista izgleda u browseru i na kraju se sve opet svodi na konstanto refreshanje browsera! Vidim da ima pljuvanja po notepadu(mislim na notepad++), iako ga ne koristim, samo cu reci da kako god izgledao da je to jako moćan editor, te nemojte pljuvat po nećemu samo ako to ne znate korisiti! Pišite svoj kod jer tako se najbolje učite i otkrivate razne mogućnosti!

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 11:22 (no.quarter1).
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
ViiX kaže...

Imam pitanje, radim u FrontPageu i kad ubacim pozadinsku sliku s neta, neznam kako ju staviti da pocinje iz sredine i rasiriti ju, jer on cim stavim sliku stavi ju u gornji lijevi kut i odande ju umnozi.

body background ide iz ljevog kuta i širi se po X i Y osi...

Ljepo izbriši Frontpage i ne troši vrjeme na te gluposti, DW ne dolazi u obzir dok ne skužiš HTML i CSS i malo javascript. Naući HTML i CSS...onda ceš znat kolike su tvoje mogucnosti i kolike su mogucnosti HTML i CSS-a. Frontpage je 0 za standarde, danas se cjene standardi ako radiš na Front page-u mogao bi imat problema sa SEO optimizaciom. Tražilice vole standarde!

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

kakve veze imaju standardi sa trazilicama???? SEO i dali je stranica radjena po W3C nema nikakve veze.

 

Druga stvar je u tome kako ce mu se koji site u kojem browseru prikazivati. E to ima veze sa standardima.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
tnakir kaže...

kakve veze imaju standardi sa trazilicama???? SEO i dali je stranica radjena po W3C nema nikakve veze.

 

Druga stvar je u tome kako ce mu se koji site u kojem browseru prikazivati. E to ima veze sa standardima.

ok...možda standardi nemaju veze sa tražilicama...nisam ja baš neki znalac...ne vjerujem da stranica rađena u Frountpageu može bit u rangu sa stranicom koja podržava standarde i web 2.0 "norme" ako bi to tako mogao zvati.

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

zasto nebi mogla ako koristi frontpage kao text editor.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
tnakir kaže...

zasto nebi mogla ako koristi frontpage kao text editor.

kakav sad text editor! ja komentiram izradu stranice u front pageu Iznenađen

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.3.2010 17:51 (sk8 4 life).
15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Pa da... ja koristim editor od dreamweavera kod obicnih html stranica jer mi je lakse kucati. Ali samo editor i preview... ne one njegove kliknit tu kliknitamo i voila sheme!

I'm going woo woo
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
tnakir kaže...

Pa da... ja koristim editor od dreamweavera kod obicnih html stranica jer mi je lakse kucati. Ali samo editor i preview... ne one njegove kliknit tu kliknitamo i voila sheme!

...pa što nije bolje koristit contribute CS4 tekst...btw da se nadovežem dali contribute CS4 + DW CS4 mogu biti zamjena za CMS?

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Ovako:Probaj sa dreamweaverom,solidan softver za izradu,te probaj sa http://www.joomla.org/ Joomla).Jako koristan,u njemu imas sve gotovo,a mozes napraviti jako dobru stranicu,bez imalo muke.

PcWizKid
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

quanta je dosta dobra.

http://quanta.kdewebdev.org/

 

radi samo na linuxu/unixu.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

U zadnjih par postova ima miješanja krušaka, jabuka, francuskih ključeva i još kojekakvih stvarčica...

 

Dreamweaver je alat za izradu web stranica, tj. pisanje koda. Joomla je CMS pomoću kojega možete kreirati gotove stranice. Ali nikako se ne mogu svrstavati u isti koš. Ili se govori o jednom ili o drugom. Odlučite se!

dr. Mito Korupcija, doktor političkih znanosti.
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Mene zanima kad recimo idem napraviti stranicu za neki ducan npr.  www.blablabla.hr

i sada kad idem napraviti stranice ra artikle npr  www.blablabla.hr/prozivod, www.blablabla.hr/proizvod2...

Dali mi to sve stapa pod ostu domenu ili ih moram imati vise da bi to napravio?

Stisni HVALA, nije tako tesko.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

ne, to je ista domena, ali se tu najcesce koristi termin "URL Rewriting" gdje modul web servera prepisuje ovo

 

www.ducan.hr/proizvodi/stolica/

 

u

 

npr www.ducan.hr/proizvodi.php?proizvod=stolica

 

zasto se to koristi?

 

lakse se pamti

 

ako odes nivo ispod (dakle www.ducan.hr/proizvodi) ispise sve proizvode

 

seo ga voli

 

 

bla bla bla... u glavnom nosi puno finih stvari...

 

 

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
uz puno volje i truda najbolji je notepad :D
*n00b us3r*
16 godina
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
lukavg kaže...
uz puno volje i truda najbolji je notepad :D

ovi su najbolji... uz hrpetinu besplatnih alata tipa notepad++, PSpad koji bar imaju bojanje koda ti spominješ Notepad

 

Ja u linuxu pičim masovno "joe" jer mi je super jednostavan (za razliku od vim i nano), ali opet ne kažem da je to najbolji alat, jer definitivno nije....

I btw ako imate volje u linuxu probajte kombinaciju GIMP + quanta (kompozer ili bilo koji drugi)... Rezultati su zapanjujući, posebno za amatere koji neće ništa bolje napraviti u Windowsima sa raznim dreamvjevericama i photoshopićima....

 

Za profesionalce je nešto druga priča...

15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Osobno... za mene je dobar svaki alat koji ima "bojanje koda", automatsko zatvaranje tagova (stedi vrijeme), po mogucnosti alat koji ce odmah prikazivati layout elemenata kako kucas. Bio to Dreamweaver, Visual Web Developer ili nesto trece. Notepadi i ostala cuda su mi sadizam (iako bi ih bez problema mogao koristiti), ali ja ne trebam nikome dokazivat da znam pisat css, meni je primarni cilj u sto kracem roku i sto bezbolnije pokucati sto imam pokucati da mogu ici na iduci projekt.

 

Tako da ako netko kaze da je Dreamweaver za pocetnike... po meni je idiot. Prvo sto imas fini file manager (po meni puno bolji nego kod Visual Web Developera). Drugo sto imas ok text editor i preview, trece sto imas djidje midje kao sto su direkt upload na sevrer i slicno (iako to ne koristim jer je sporo i frustrirajuce).

I'm going woo woo
 
3 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
Da dreamweaver je najbolji program općenito. Za SAMO određene jezike kao javascript ili php nije.
Jedva čekam da izađe cs5, čitam nešto na bi trebao ove godine.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
Xanzzu kaže...
Da dreamweaver je najbolji program općenito. Za SAMO određene jezike kao javascript ili php nije.
Jedva čekam da izađe cs5, čitam nešto na bi trebao ove godine.

hvala Bogu pa danas nitko ne radi web u php-u, uz dodatak javascripta.. (!?)

 

dreamweawer je dobar za dizajn..iako i tu me dosta zna nazivcirati, i zezati me. Najbolje je sto se vidi raspored elemenata vizualno, sto je dosta vazno.

Trenutno koristim Komodo edit, i zbilja mogu reci da je zakon. Malo je 'tezi', al sta ces. Nije WYSIWYG, nego je dosta napredni editor.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
br0wn kaže...
Xanzzu kaže...
Da dreamweaver je najbolji program općenito. Za SAMO određene jezike kao javascript ili php nije.
Jedva čekam da izađe cs5, čitam nešto na bi trebao ove godine.

hvala Bogu pa danas nitko ne radi web u php-u, uz dodatak javascripta.. (!?)

 

dreamweawer je dobar za dizajn..iako i tu me dosta zna nazivcirati, i zezati me. Najbolje je sto se vidi raspored elemenata vizualno, sto je dosta vazno.

Trenutno koristim Komodo edit, i zbilja mogu reci da je zakon. Malo je 'tezi', al sta ces. Nije WYSIWYG, nego je dosta napredni editor.

  Heh pa rekao sam općenito, jer je dobar za dizajn i podržava sve važnije jezike. A za php sigurno nije najbolji. I to sam rekao.

Zapravo ne kužim čemo ironija?

15 godina
neaktivan
offline
Najbolji program za izradu web stranice

želim mišljenje...flash ili javascript ? što je bolje Sramim se

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

To nema veze jedno sa drugim...

 

to je isto ko da pitas auto ili lubenica?

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
tnakir kaže...

To nema veze jedno sa drugim...

 

to je isto ko da pitas auto ili lubenica?

hehe...pa cuo sam par komentara kako je bolje zamjenit javuscript sa flash CS4 Iznenađen

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Pomocu jave mozes radit nekakve efekte (tocnije sa jQueyem ili slicnim frameworkom)... ali flash je tehnologija sama za sebe... Flash nisu samo efekti...

 

Za odredjene stvari vise odgovara java, za neke flash.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Najbolji program za izradu web stranice
tnakir kaže...

Pomocu jave mozes radit nekakve efekte (tocnije sa jQueyem ili slicnim frameworkom)... ali flash je tehnologija sama za sebe... Flash nisu samo efekti...

 

Za odredjene stvari vise odgovara java, za neke flash.

ma...radio sam ja sa jQuery-em ali mi se sama javascript ne sviđa a kamoli još neki negovi "dodatci"...pitam dali može zamjenit jer sam gledao par stranica koje imaju dosta efekti u flashu koje bi se mogle radit u Javascript pa kako baš i ne volim javuscript pa sam je mislio zamjenit Flashom

Bolje biti 100 godina bogataš nego 7 dana siromah
15 godina
offline
Najbolji program za izradu web stranice

Za neke stvari za koje ti u flashu treba par klikova ces se u jQueryu namucit.

 

Dakle jQuery je framework javascripta. To nije neki odvojeni jezik.

I'm going woo woo
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice