Node.js - iskustva i misljenja?

poruka: 4
|
čitano: 2.685
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Node.js - iskustva i misljenja?

Evo jedna nova tema :) Node.js

 

Primjetio sam da nema bas neka posvecena tema o ovom programskom jeziku, pa eto ako ko ga koristi  za pocetak podijelite neka svoja iskustva i misljenja... npr.

kako stoji kod nas na trzistu...koriste li ga domace kompanije, kakav je u odnosu na druge serverske jezike (ASP I PHP) itd...

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Node.js - iskustva i misljenja?

Kao prvo, node.js nije jezik, on je Javascript runtime.

 

Node.js je ok za ono što je namijenjen (asinkrone aplikacije pod velikim loadom) ali pati od nekih drugih problema zbog kojih su ili ASP.Net ("čisti" ASP više ne postoji) ili PHP bolji izbor.

 

Svaki jezik je alat za nešto. Ne postoji jezik koji je po defaultu najbolji izbor za sve.

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
14 godina
neaktivan
offline
Node.js - iskustva i misljenja?

Ja ga koristim za zadnji veliki projekt na kojemu radim i mogu reci samo rijeci hvale.

 

Izrazito brz i stabilan, naravno uz ispravno postavljanje enviromenta. Ja ga koristim u kombinaciji s Express-om, Nginx kao reverse proxy-em, te Mongo DB-om kao primarnom bazom podataka. 

Sam razvoj u njemu je jednostavan, postoji puno npm-ova za sve moguce stvari koje ti padnu napamet, tako da ih ne trebas sam raditi i slicno. 

 

Jedina mana do sada na koju sam naisao je manja nedostatak strukturiranosti koda, te se moraju postaviti pravila i disciplina kod pisanja koda da ne bude previse kompliciran (previce callbackova u callbackovima :D i slicno ).

 

Svakom preporucam koristenje, jer je NodeJS postao stabilan i izrazito brz jezik.

 

Ako netko ima koje konkretno pitanja, budem rado odogovorio na njega.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Node.js - iskustva i misljenja?

@Sum_of_all_fears 

 

Mozes li navesti neke primjere problema radi kojih su ASP.net ili PHP bolji izbor? 

www.smashthemall.com | iOS - www.goo.gl/7oDsoF | Android - www.goo.gl/PGznaz | FB: www.goo.gl/mC6Ls6
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice