XAMPP: phpmyadmin i mysql

poruka: 5
|
čitano: 2.546
|
moderatori: Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
XAMPP: phpmyadmin i mysql

Evo ovako, odlučio sam napravit neki forum na kućnoj mreži, onak probno nešt. Na glavni komp sam instalirao xampp (apache, php, mysql...), sve je pokrenuto i sve valja. E sad imam jedan problem - pošto sam prebacio sve potrebne datoteke za instalaciju foruma (phpbb2) u htdocs folder i upisao u browser localhost/phpbb2, pojavila mi se stranica za instaliranje foruma. Znači, to radi. Meni problem predstavlja - napravit bazu za forum. Jednostavno ne mogu. Šta god sam pokušao, ništ ne prolazi. Pa ako ima koja dobra duša da mi objasni step by step kak da napravim mysql bazu za forum.

 

P.S. - koristio google, ne pomaže

 

 

e, da, zaboravih napisat da mi je instalacija joomle uspjela, i to zato što ona sama napravi bazu

Poruka je uređivana zadnji put sub 20.9.2008 20:23 (Val).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XAMPP: phpmyadmin i mysql

Mišljenja sam da je od xamppa puno bolji (po jednostavnosti, ne po kvaliteti) Vertrigo. U par megabajta dobiješ Apache, php, mysql, SQLlite, phpmyadmin, zend...

 

Što se tiče tvojeg problema bazu možeš napraviti u phpmyadminu. Malo ću se time pozabaviti pa ti sutra (ili preksutra stavim screenshotove ako ti netko drugi ne odgovori).

Elvis je Zagorec bil, i nigda nije on kril, prije svakog koncerta demižonku vina je spil, govorile njegve su oči 'O daj mi natoči!!'
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.9.2008 23:04 (M4r10).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XAMPP: phpmyadmin i mysql

Ako odesh na localhost u browseru pojavice ti se xammp pocetna stranica, negdje u meniju imas link za phpmyadmin.

Ako nemas na pocetnoj stranici imas link pise create new database. Ignorisi cinjenicu da root user nema password, i onako je na lokalnoj mrezi.

 

I onda kad instaliras phpbb, uneses localhost ko server, root ko user, nema passworda, i ime databaze koju si napravio.

Danas kada postajem pionir ...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XAMPP: phpmyadmin i mysql

moras si napraviti root account za mysql bazu....
ako si u linux-u u konzoli kao root upises:

su -
mysql -u root -p


i upises sifru.... tek onda mozes koristiti phpmyadmin...

a ako imas windows..... onda neznam. Ali mislim da je procedura ista (samo bez ovog su -)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
XAMPP: phpmyadmin i mysql

Probat cu ovaj vertrigo, nemam sad vremena.

 

Ma znam ja za kreirat tablicu, al nisam znao kolko polja treba i te stvari

Koristim winse.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice