Samsung S5230

poruka: 892
|
čitano: 571.723
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Samsung S5230".
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

ja san juce kupiaj ovaj mobitel  mobitel je zakon..i posto san neko vrime radija na cookie-u,mogu sa 100%-tnom sigurnoscu rec da je samsung bolji od njega..jedino za raliku od cookija nema stylus i nema plohu za crtanje,al u ostalom ga nadmasuje,i puno je bolje kvalitete i izgleda puno bolje.a sto se tice stylusaa opce ti ne treba,jer sve normalno mozes radit s prstima i pisat poruke i sve

15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Hvala puno na informacijama. I meni se mob jako sviđa, jedino što još razmišljam da li je od  njega bolji LG KU990?

14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

zanima me, ako je netko kupio mob u tele2, je li kodiran?

i što sve bude u paketu? ima li i slušalice i usb kabel?

hm..još jedna info......zna li itko cijenu memorijskih kartica..meni je dosta 2 giga..

hvala!!!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

zna netko gdje se moze kupiti original futrola za ovaj mob?

(ni dodatne zastitne folije ne bi bile na odmet)

 

ps: potvrdjujem da je mobitel super,

baterija dugo traje, touchscreen je kvalitetan,

fotic je tako-tako ali to mi je ionako nebitno Namigiva

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230
Javi mi molim te malo preciznije koliko ti traje baterija. Šteta što neide uz njega i neka futrolica, ja sam baš tražio po Osijeku i nigdje još nisam našao, ako negdje naletim na nju, javit ću.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230
CUNO kaže...
Javi mi molim te malo preciznije koliko ti traje baterija. Šteta što neide uz njega i neka futrolica, ja sam baš tražio po Osijeku i nigdje još nisam našao, ako negdje naletim na nju, javit ću.

Evo radi mi baterija vec peti dan i jos nije krepala.

Sutra (6.dan) cu ga vjerojatno morat stavit punit. Cool

Futrolice za sada nigdje nisam nasla u ducanu, samo na eBayu Mršti se

14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

ubrzo kupujem mobitel pa bi vas pitao ,jeli bolji cookie ili s5230???

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

kvari li se brzo s5230,i mozeli se popraviti??? 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[Recenzija] Videotape: Samsung S5230
Ovo je mobitel za sve one koji puno pišu poruke, ili puno zovu, jer sve što ide uz telefoniranje/sms odlično je napravljeno. S imenikom sam oduševljen, ima i više opcija nego što mi treba, dodavanje različitih melodija, vibracija, slika za različite kontakte pa nadalje… Za brzi pristup kontaktima koji se često koriste ima više načina, pet primarnih u widgetu, brzo biranje na tipkama od 2 do 9, i u samom imeniku dio favoriti (njih 18)

Sam ekran je fantastičan iako je 262k, a ne 16M boja, a osjećaj pri korištenju mi je nešto bolji nego na Cookieu, i možda zericu lošiji nego na Nokiji 5800XM, ali to sam ja, a o ukusima se ne raspravlja jel ;) Najviše problema mi je zadavalo cjepidlačenje oko položaja widgeta na zaslonima, jer su mi previše „skakali“ pod prstom.

Super stvar mi je smart unlock, na zaključani ekran napiše se slovo koje ste povezali s nekim od kontakata i on ga pozove :) Npr. ja za pozivanje Vedrana samo napišem „v“ na ekran i on uputi poziv Vedranu. Ali to nije samo ograničeno na kontakte iz imenika nego i na dizanje aplikacija.

Izbornik je logičan i ima brdo postavki koje se mogu mijenjati (ovo je nekome možda i minus).

Baterija je još jedan plus. Traje jako dugo. Meni u prosjeku oko 5 dana (ali bez slušanja muzike). U tih pet dana uključeno je nekoliko poziva na dan (4-8,) poruke ne brojim, bluetooth, provjera maila svaka 3 sata (namješteno u postavkama), još malo interneta…

Ton zvučnika (telefon) je jako čist i razgovijetan, a kao „vanjski“ zvučnik (melodija poziva i muzika) može biti izuzetno glasan.

Kvaliteta izrade je odlična i garancija je 2 godine.

Ni toplo ni hladno:

Kamera je u redu (ali ništa više od toga) kada se fotografira uz dovoljno svjetlosti, ali nema bljeskalicu niti autofokus.

Nemogućnost mijenjanja teme. Postoje dvije i to je to (za sada).

Što mi se ne sviđa:

MP3 player. Kada se izabere način „izvođač“, izlista sve pjesme izabranog izviđača, a ne albume (ako ih ima više); ako se izabere „žanr“, izlista sve pjesme tog žanra, a ne najprije izvođače, pa albume…; jedini način da se presluša jedan od nekoliko albuma jednog izvođača je da se otiđe u način „album“ i onda se nađe traženi album.

Ako se poželi dodati ili ukloniti koji widget iz alatne trake (opcija u izborniku), svi widgeti već postavljeni na zaslone, resetiraju se (vrate se u alatnu traku), i onda sve ispočetka, postavljati ih po zaslonima.

Volio bih da je sučelje malo brže, a i da se thumbovi slika sa memorijske kartice brže otvaraju (pregledavanje samih slika je tečno).

Baterija traje dugo, ali zadnji stupanj ispražnjenosti, kada mobitel počne davati zvučni signal da je baterija slaba, dođe prerano. Od trenutka kada se prvi put javi s upozorenjem da treba staviti puniti, pa do trenutka kada se zapravo u potpunosti isprazni, prođe cijeli dan-dan i pol. Ovo ne bi bio problem da se u tom zadnjem stupnju mobitel ne postavi u poseban režim rada u kojem je onemogućeno slušanje muzike, bluetooh, kamera a i zaslon je slabije osvijetljen i frustrirajuće brzo se gasi/zaključava. ..

Ovaj mobitel mogu jedino usporediti s Cookiem i Nokijom 5800XM jer njih imaju moji prijatelji i znam kako rade. Od Cookija mi je Samsung definitivno bolji. Nokia je konkretniji mobitel (ali i nije ista klasa)i ima nešto bolji touchscreen, ali njeno symbian sučelje meni nije nikako leglo i zbog toga bih rađe izabrao Samsunga. Toliko.
ukupna ocjena
Moj PC  
11 0 hvala 8
14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

Ja bih htjela kupiti ovaj mobitel...i zanima me dal je kamera tako losa?...ili moze proc...za normalno slikanje po danu...jel dobra?....i jer se moze stavit filmove....? Kakve su slusalice koje se dobiju....Sto je s temama...znam da e ne mogu  mijeati...ali jel se mogu raditi...znam da se na nekim samsunzima moze...ali nezzz za ovu...jer  se zastitna folija ostavlja na mobitelu...ili se skida...?...I di se moze kupiti futrola za ovaj mobitel...?....HVALA unaprijed...ako mi odg puno cete mi pomoci...:)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Foto aparat je za po danu ok. Nije jedan od boljih, ali svakako nije ni jedan od lošijih. Nema 'bljeskalicu' pa kada nema dosta svjetla fotkat se jednostavno ne može.

Što se tiče gledanja filmova, sama veličina ekrana meni ne dozvoljava gledati neke iole ozbiljnije uratke, ali mi je došlo kao veliko razočarenje što nisam uspio pokrenuti niti jedan film veće rezolucije od 320x240. Znači ako imaš spot skinut s neta u, npr. 640x480, mobitel ga neće htjet prikazat. No ako filmiće stavljaš na mob preko Samsungovog softwarea (koji se dobije s mobom), nećeš imat nikakvih problema jer će sam automatski smanjit film na 320x240.

Slušalice koje se dobiju meni su loše. Frendica koja ima Nokiju 5800 XM ne vidi nikaku razliku između Samsunga i njene Nokije. Ja sam naučen na moje Koss slušalice za na uho i sve jeftinije in-ear (a i velik broj kao-boljih) su mi nekako plitke s kroničnim pomanjkanjem basa (osim Sennheiser cx 300, ako me dobro služi pamćenje, koje jedino što imaju je bas:).

Teme ne znam je li se mogu raditi. Trebalo bi malo googlat.

Zaštitna folija se skida. Ne možeš je ostavit jer je malo veća od mobitela i sama se počne odljepljivat. Ja sam zaljepio posebnu zaštitnu foliju koju sam si bio kupio za ekran na mom dslr-u. Ali sam zaslon na mobitelu i nije toliko podložan ogrebotinama koliko plastika na poklopcu baterije. Već nakon prvog dana u džepu vidjele su se crtice na sjajnoj i glatkoj površini, tako da bi onome kome to smeta, torbica bila dobrodošla. Za sami ekran mobitela mogu se kupiti zaštitne folije koje se izrežu u obliku i veličini ekrana (a mogu se zaljepiti i na stražnju stranu moba)... U Rijeci ih ima u Handyju.


Opsežnu i detaljnu recenziju moba možeš pročitat na GSMAreni. Imaju i primjere fotki. http://www.gsmarena.com/samsung_s5230_star-review-372.php

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 13.10.2009 10:22 (Videotape).
14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

ajme...hvala...puno si mi pomagao :)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

Kako pozivati različite brojeve istog kontakta.Meni poziva samo mobitel privatni gdje je kvačica, a ostale brojeve ne mogu birati iako je zelena slušalica pored.Valjda kvačicu treba spustiti gdje želiš ali ja neznam kako.

hvala !!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Hm, meni bez problema zove sve brojeve iako je kvačica isto samo ispred mobitela. Kvačica označuje "defaultni" broj, tj. onaj koji se zove iz "brzog biranja" ili iz widgeta. Kvačica je uvijek uz prvi memorirani broj za određenog kontakta i jedini način koji sam ja našao za preselit je na neki drugi broj, npr. kućni, je taj da najprije izbrišem broj mobitela (na kojem je kvačica) tako da ostane samo kućni broj, koji dobije kvačicu, i onda ponovo umemoriram broj mobitela. Možda postoji jednostavniji način, ali ja ga ne znam. A zašto ti ne možeš zvati broj gdje nema kvačice, svarno ne znam... (je li klikneš na slušalicu pored broja ili na hardwaresku tipku za poziv?) 

14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Kliknem na zelenu slušalicu pored broja, ali ne reagira.Ako stisnem hardversku tipku za pozivanje, poziva taj obilježeni broj sa kvačicom.Bio sam na prodajnom mjestu,probao drugi mob. i opet isto.Ne vidim di sam pogriješio,u postavkama mi se čini sve ok.Znači, ti samo stisneš zelenu tipku pored bilo kojeg broja i poziva bez problema. Nije mi jasno, možda ipak u postavkama treba nešto podesit...

15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Ok, da budem siguran da govorimo o istom... Ako želim pozvati broj, npr. Anu kojoj imam privatni mobitel, poslovni i kućni broj, iz imenika, idem ovako: imenik > ana > zelena slušalica ako ću zvat privatni mobitel (jer na njemu je kvačica unutar Anine kartice/profila), ili korak dalje uđem u Aninu "karticu" (znači ne klik na slušalicu nego na Anu) i onda u kartici izaberem npr. poslovni mobitel i klik na zelenu slušalicu do poslovnog mobitela i on zove. Je li tebi to u kartici kontakta ne želi zvat niti jedan broj osim onog gdje je kvačica? Ja pretumbao sve opcije i nisam našao niš što bi moglo utjecat na ovo. Selio sam i kontakte sa memorije telefona na sim memoriju, da vidim da nije u tome stvar, ali u sim memoriji ne može biti više brojeva spremljeno za jednu osobu... uglavnom, što god napravio, zove bez problema... Sorry što ne mogu bit od veće koristi.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

Imam sony ericsson w910i i htio bi si kupiti samsung s5230...dali je samsung bolji od w910i?

goc14
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

Zna li netko kako se mijenja melodija za poruku. Sve sam skuzio na mob-u, ali to nemogu naci. Inace baterija mi traje samo jedan (1) dan. Stavio sam drugu bateriju i ista stvar. Mozda je greska u mob-u. Ima li netko iskustva sa reklamacijama kod t-mobile-a, kak to ide i koliko dugo traje.

Hvala!!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Prije bih rekao da je greška u punjaču...  Za mijenjajnje melodije poruke: meni > postavke > profili > klik na znak ">>" uz neki od profila > u gornjem desnom dijelu klik na strelicu koja pokazuje na dolje > nove poruke. Ovdje se može mijenjati vrsta tona (melodija, vibracija, oboje, bez) i sam ton poruke (jedan od četiri pretpodešena ili klik na "zvukovi" u donjem desnom dijelu ekrana, pa se može izabrati bilo koja pjesma/ton/zvuk)

15 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

bok! zanima me taj mob i imam nekoliko konkretnih pitanja, hvala na odgovorima!

1. da li ima opciju odgađanje alarma za 5 min..?

2. da li se može staviti vlastita glazba za zvuk alarma?

3. da li je točno kada se isključi alarm da poništi sve opcije alarma-razina zvuka,...?čula sam da da.

4. koliko za stvarno traje baterija?

5. kod stavljanje slike pozivatelja da li se prikaže slika preko cijelog ekrana (kao iPhone) ili kao malena slikica (kao lg cookie)?

6. koliko je osjetljiv na grebanje?

7. da li ima preglednik dokumanata?(pdf,word,excel)?

8. kad odete na internet npr.youtube da li se može gledati neki filmić?čula sam da ne.

9. koje formate očitava?divx?

10.kod pregledavanja slika jel spor?

11. jel komplicirano snalaženje po njemu?

 

toliko zasad :) hvala unaprijed na odgovorima!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Da si pročitala sve postove do sada, znala bi odgovore na skoro sva pitanja koja si postavila.

 

1. Ima. Možeš namjestit intervale zvonjave od 1, 3, 5, 7 i 10 min.

2. Može.

3. Ne kužim, pitanje, ali meni se niš ne poništava, sve ostane u memorirano kako je i bilo.

4. Stvarno 7-8 dana ako ne slušaš muziku na njemu i obaviš nekoliko kraćih poziva na dan i 10ak poruka na dan. Što više pričaš to će manje trajat, jel, ali meni nije nikad trajala manje od 5 dana.

5. E sad, nije preko cijelog ekrana, a nije ni posebno malena. Recimo da zauzme 1/2 ekrana.

6. Ekran nije, pozadina dosta – sjajna glatka plastika.

7. Pdf i word provjereno ima, ostalo ne znam.

8. Može (jednom mi je bio samo zvuk bez slike)

9. Ne sjećam se jesam li ikad neku avi datoteku na njega dignuo, ali mp4 i 3gp čita (ali ne ako je rezolucija veća od 240x320).

10. Nije. Ide tečno.

11. Nije. Možda je na početku malo teže skužit logiku, ali već drugi dan kao da ga imaš oduvijek (barem je meni tako bilo).

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 24.11.2009 20:57 (Videotape).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230
Dali se u tele 2 ponudi dobije usb kabel za samsung s5230?
goc14
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Da. Dobije se usb kabel, punjač, slušalice i cd sa samsung pc studiom. Mislim da je to bilo sve.

14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

EJ......POZZ...JA SAM  DANAS UZEOO  taj samsung...meni je savrsen...samo kad bi otisao na youtube recimo ili facebook nece mi otic...ocitava mi duze vrijeme i onda kaze isteklo vrijeme zahtijeva...i nece :(.....jer mi mozes pomoci???

 

 

usput mob je SAVRSENN ja sam jako zadovoljan....zasad hhh...uzeo sam odmah naljepnice za ekran i savrsenu futrolicu za njega...jer stvarno zelim da bude ocuvan :)

 

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Hm, a je li ideš na mobilne varijante tih sajtova ili "prave". Ja kad idem na m.facebook (mobilni) ili touch facebook (ovaj mi je bolji od mobilnog) sve radi kako treba, a na pravom zna zaštekat. Isto je i sa jubituom...

14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

Cini me da je mob super,samo moram jos malo sacekati jer sam nedavno kupio SE C905 :)

nije vazno ciljati u metu,nego metati u cilj :)
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

jel mi možete reći da li mob ima ono automatsko zakretanje ekrana?? i da li prijazuje internet stranice u punoj veličini??

14 godina
neaktivan
offline
Samsung S5230

... ovaj mobitel me zanima već par tjedana... planiram ga kupiti...  :)) .. zanima me da li se mogu mijenjati pozadine (da li se mogu staviti vlastite fotke ili nekakve druge slike)...   da li ga je bolje kupiti u tele2 ili u t-mobile-u...

                                ...molim odgovor...  HITNOO JEE!! ..  ;))

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Ima automatsko zakretanja ekrana. Ima i štosnu opciju koja mene nevjerojatno živcira, a to je da kada u vodoravnom položaju mobitel nagneš na desnu stranu onda fotke klize, mijenjaju se, kao po traci, na desno, a ako ga nagneš na lijevu stranu, onda fotke klize na lijevu stranu. Logično. Ali to mi se dogodi i kada ne želim da se dogodi, a isključiti se ne može, ili ja ne znam kako.

Internet stranice u punoj veličini - misliš na zoom 100% ili cijela stranica na ekranu? Kako god, može i jedno i drugo, ali kada je cijela stranica na ekranu, teško je nekako s prstom bocnut baš na dio gdje piše "log in" :)

15 godina
neaktivan
offline
RE: Samsung S5230

Pozadine se mogu mijenjati. Možeš stavit bilo koju sliku, fotku za pozadinu. A ako imaš volje i želiš bit zadovoljan/na kako ti izgleda "desktop" možeš tri slike/fotke veličine 240x400 (jer to je rezolucija ekrana) spojit u sliku veličine 720x400 (jer to je veličina "desktopa") i onda na svakoj od tri pozadine (centralnoj, lijevoj i desnoj) imaš zasebnu sliku :)

Samsung s5230 pozadina Samsung s5230 pozadina
Poruka je uređivana zadnji put pet 27.11.2009 17:17 (Videotape).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice