Sony Ericsson XPERIA X10

poruka: 1.007
|
čitano: 352.542
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sony Ericsson XPERIA X10".
15 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Nego, vi koji ste stavili official rom na X10, jeste primjetili kakva ubrzanja i slicno? Meni je kompletan sustav jos uvijek trzav i nije bas ugodan za koristenje.

Smrt kapitalizmu. Sloboda narodu.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
tnakir kaže...

Nego, vi koji ste stavili official rom na X10, jeste primjetili kakva ubrzanja i slicno? Meni je kompletan sustav jos uvijek trzav i nije bas ugodan za koristenje.

Nakon sat vremena cache-anja svega i svačega (što radi Android nakon svake nove instalacije update-a) u kojem vremenu je pojeo pola baterija i štekao non stop, nakon toga mi je 2.3.3. radio bez problema (još uvijek radi).

Bar meni je malo malo bolje responsive, tipkovnica je puno bolja i bolje reagira i lovi tipke i to je sve od "poboljšanja" koje sam ja vidio (uz mogućnost instalacije apps koji su za 2.3.3 i nekih novih mogućnosti 2.3.3 sustava (tethering itd)).

I da ono što si pitao, radi dobro i nije trzav sustav. Inače instalirao sam UK generic rom (tj na njega sam brandao telefon, pa je njega pokupio suse)

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

e ljudi jeste li primjetili kod wb-ovog roma na updateu 4.04 da mobitel dosta šteka? jer na verziji 3.9 sve se konstantno vrtjelo na 55 fps a tu se nekad spusti i do 20.... jeli to samo kod mene il je to cjeli update... btw imam onaj nekakav zdizdhu kernel, možda zbog toga?? imam verziju 4 roma, ak kad sam stavljal 4.04 update nisam rom ponovno reinstaliraval... možda je to razlog?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

ne bi trebao imati takav problem. umjesto zkernela flashaj freekernel pa reci jel se sta popravilo. freekernel je ubiti izvedenica zkernela ali Wolf na njemu radi ROM pa mu sigurno vise pase.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
BlueMax kaže...

Mobitel ne mora biti otkljucan. Pomocu Flashtoola ubacis bilo koji sluzbeni 2.3.3. update i to je to. Kasnije ga mozes rootat, otkljucavat... sta hoces, ali i ne moras. nakon toga ti PC Companion repair radi na sluzbeni 2.3.3.

Nemam se namjeru dalje prepirat s tobom. ako ne vjerujes - nemoj.

Ma nije mi na kraj pameti prepirat se bilo s kime. Jedino što ja pokušavam reći cijelo vrijeme je da svima koji imaju T-Mobile originalni software (2.1), mobitel kao i PC Companion pokazuju da je instaliran najnoviji software i na taj naćin ne mogu napraviti update, dok T-Mobile ne izbaci update. I sam kažeš da se pomoću flashtoola može ubaciti bilo koji službeni update. Znaći treba upotrebiti flashtool, ne ide preko PC Companiona. Ja ću ipak pričekat još malo T-mobile, a ako ne bude skoro onda ću i ja PRČKAT. Inaće hvala na savjetima.

13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
ma sad sam stavil stock i sve je opet glatko..... a kernel je.stock se
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Izgleda da je T-Mobile danas pustio novi update za SE Xperiu X10 (gingerbread). Do jucer mi je mobitel pokazivao da imam instaliran najnoviji software, a sad kaze da update postoji. Cekam da mi se baterija malo napuni, pa cu probat, preko PC Companiona. Javim ako bude uspijesno. Jedino me brine sto back up and restore od SE ne radi na novom software-u, pa ce sve trebat rucno.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

ho ho ho. napokon update :D

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

T-Mobile gingerbread instaliran. Sve radi, cak instalirao backup and restore od SE preko Easy Installera i povratio sve podatke, sms poruke, aplikacije, pozive itd, itd. Izgleda da ce brzo SE izbaciti i verziju 2.3.4 za Xperiu X10.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
nece, samo za 2011 xperie, x10 je 2010!!!
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
the_secret_me kaže...
nece, samo za 2011 xperie, x10 je 2010!!!

 na više mjesta na internetu piše modeli 2011 i xperia X10, a vidićemo

16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

onda jel se isplati updatat? kak da pospremim kontakte i opet ih vratim? kakav je postupak rootanja na 2.3.3??

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

pozdrav svima,evo napokon sam i ja uspio nadogradit softver,sve radi ok mob je brzi dosta ali imam jedan problem sa kamerom kad udem na fotoaparat izbaci mi nepoznata greška ili kad uspijem snimit mob se sam od sebe ugasi i upali.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.8.2011 15:42 (anto te nakanto).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

uspjesno se instalirao , ali nekak mi steka vise nego na 2.1 jel to do keshiranja ili :) pozz svima ! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Mislim da se isplati. Dali je mobitel brzi nisam siguran, mozda malo. Trenutno sam u inozemstvu, gdje koristim Samsung Galaxy S2, koji je puno brzi, pa mi je ovaj spor i tako i tako. Kontakti su najmanji problem, u folderu kontakti klikni na sigurnosna kopija, kopira se na sd, te nakon update-a, se kontakti vrate. Druga mogucnost je preko Sony Ericsson web stranice, treca preko Google racuna itd. Ja sam uspio instalirati backup and restore od SE, koji originalno ne postoji u 2.3.3, preko easy install programa. Znaci prije update sam napravio full backup, te nakon update instalirao easy install, preko njega instalirao back up and restore (skinut sa interneta, proguglaj malo), te uspio vratiti sve, kontakte, poruke, setingse, pozive, cak i instalirane aplikacije, koje naravno ponovo treba downlodati. Sve ide automatski, samo potvrdjujes. Jedino sam morao ponovo napraviti racune e-maila. Sto se rootanja tice, nikad se nisam s time bavio, ali mislim da je to vrlo jednostavno. Skine se aplikacija za rootanje, klikne na root i to bi trebalo biti to.

15 godina
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
4mal kaže...

uspjesno se instalirao , ali nekak mi steka vise nego na 2.1 jel to do keshiranja ili :) pozz svima ! 

Prvih sat - dva je kashing na redu. Poslije bi ti trebao raditi OKE

'Genius might be the ability to say a profound thing in a simple way' Charles Bukowski
16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

proslo je vise od 2 h i  dalje je spor a i mjuza zna zastanjkivati grrrrr

hmm a da ga rootam kak i prije pa mu cpu stavim da bude stalno oko 1gzh , je po defoltu smanji na 222 tako nes ;) 

 

isklucio sam one animacije , zaslon je na 50 % a widgeta imam par ... 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.9.2011 17:08 (4mal).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Svima preporucam Wolfbrakeov ROM, mobitel radi od prve stotinke ko avion. {#}

- Psiho246
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10
slazem se sa psihom..... jedino sto verzija 4.04 ne radi superglatko na 55 fps ko prijasnje al i dalje neusporedivo bolje od stock roma...
16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

ja se jos premisljam dal da stavim update. moze neko nabrojati odprilike sta dobivam a sta gubim updateom ? hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10

Moze SS od battery usage i SS od temperature baterije ?

 

Ja imam stock rom, rootan i stavio sam samo FPS uncap.. i super sam zadovoljan !

 

baterija traje minimalno 3 dana a temp baterije ne prelazi sobnu temperaturu kad je idle..

16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

ija imam isto tako , di se nalazi taj fps cap 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10

na xda su upute :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1192867

 

a tamo ti je i link za download

16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

eo isntalirao sam , radi super ! jel imas jos koje tweekove za preporucit ;) 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Danas sam dobio sony ericsson xperia 10 mini pro.I sada u Zagorju se ocu spojiti na wirless od bratica jos sam kod njega i pise neuspjesno.Dode susjed on ima xperia 10(normalnu)i on se je pokusao spojiti ali nece, a braticu sa iphonom i htc desireom se spoji.Sada taj susjed se spoji uvijek na svoj wirless pa mu nije problem a ja zivim u zg,pa me zanima ako cu se ja moc tamo spojit na wirless od susjeda,malo ga posuditi :) . HVALA!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Ericsson XPERIA X10

nema više zapinjanja jelda ?!

 

vjeruj mi ne treba ti niš više.. to je to, mislim da je to max što naš telefon može dati sa optimalnim radom.. 

 

puno sam "skuhanih" romova probao no smatram kako je stock sa minimalnim modifikacijama najbolji.. nikakav xloud, niti bravia engine.. samo ždere bateriju..

 

a kad sam već kod baterije prouči ova upustva, ima smisla :

 

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1071885

 

Cheers

16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

tako je :) , znaci nema potrebe istalirat ovaj wolfow  rom ,  bdw u igrama isto se osjeti boost :) , prakticki kao da imam novi fon ! 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

imam problem sa mobitelom kad igram ove novije igrice,igram gt racing i asphalt 6 i mobitel se odjednom kao zasteka i sam ugasi i ponovno upali.zna li netko do cega bi to moglo biti?a ove igrice tipa angry birds i to rade ok,a ove hd banana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

eto jucer i ja konacno apdejto :D

mogu reci da je mob stvarno brzi i sve se nekak glađe izvrsava. cak se i autonomija povecala sto me je jako pozitivno iznenadilo.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Sony Ericsson XPERIA X10

Skužio sam da na Marketu ne vidim aplikacije koje se plaćaju (npr. ne mogu naći Mireo), a čini mi se da sam u tijeku mučkanja sa ROMovima u bar jednom trenutku imao taj popis. Imate li vi sa wb romom (kao ja) ili sa stockom isti problem. Nije mi deal breaker, jer mi wb radi super, ali sad je i izašao službeni T-mob.

Aj ako nije problem probajte.

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice