Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi izdvojena tema

poruka: 1.365
|
čitano: 386.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Uvod u elektrotehniku (istosmjerna struja)
7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

pogledaj malo ovo  ima i primjer pa vidi kako se upotrebljava grafika

 

http://magictale.com/wp-content/uploads/2015/04/Luminardo_OBDII_BT_SSD1306_2015_04_29.zip

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 0:21 (morski21).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Ne kužim te primjere ništ.

Kak mi se čini, izgleda da ću koristiti drawPixel

7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

pa nije neka velika nauka iskopiraj samo dijelove  i probaj recimo imaš gotovu ikonu baterije

 

static const unsigned char PROGMEM
//26x18
CarBatSmall[] =
{
26, 18,
0x0f,0x00,0x3c,0x3f
,0x0f,0x00,0x3c,0x3f
,0x7f,0xff,0xff,0xbf
,0xff,0xff,0xff,0xff
,0xe0,0x00,0x01,0xff
,0xc0,0x00,0x00,0xff
,0xc0,0x00,0x00,0xff
,0xc0,0x00,0x18,0xff
,0xc0,0x00,0x18,0xff
,0xcf,0x80,0x7e,0xff
,0xcf,0x80,0x7e,0xff
,0xc0,0x00,0x18,0xff
,0xc0,0x00,0x18,0xff
,0xc0,0x00,0x00,0xff
,0xc0,0x00,0x00,0xff
,0xc0,0x00,0x00,0xff
,0xff,0xff,0xff,0xff
,0x7f,0xff,0xff,0xbf
};

 

drawBitmap(0, 23, CarBatSmall, 1);

 

 

 

13 godina
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
morski21 kaže...

pozdrav svim forumašima ,vidim da se ovdje dosta radi sa arduinom kako sam i ja prije par godina krenuo sa istim evo podjelit ću sa vama što sam u proteklo vrijeme izradio pa možda nekoga potaknem na izradu 

zadnje što sam radio je lemna stanica sa arduino micro pro ,može i sa nano i sa jeftinim TFT 2.4" displejem komplet dijelova naručenih preko eBay-a košta 17 dolara

u prilogu su slike 

malo probnog testiranja :

 

Ako ti nije problem možeš li napisati listu dijelova koje si koristio.

Stručnjak za odmaganje...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

potrebni dijelovi sa linkovima:


2.4" TFT LCD Shield Socket Touch Panel Module for Arduino 3.59 $
http://www.ebay.com/itm/2-4-TFT-LCD-Shield-Socket-Touch-Panel-Module-for-Arduino-UNO-R3-New-EA-/252659221979?hash=item3ad3a9c5db:g:-ZwAAOSwcUBYPYta

 

 

Pro Mini Atmega328 5V 16M Micro-controller Board for Arduino 1.77 $
http://www.ebay.com/itm/Pro-Mini-Atmega328-5V-16M-Micro-controller-Board-for-Arduino-Compatible-Nano-new-/331809989705?hash=item4d416aa449:g:UkEAAOSwhOVXfhRH

 

 

HAKKO907 Handle Iron Tool For 936/937/928/926 5.29 $
http://www.ebay.com/itm/1pcs-HAKKO907-Handle-Iron-Tool-For-936-937-928-926-Soldering-Station-1321-Heater-/161287557729?hash=item258d7cd261:g:B-cAAOxyjxlTOtYq

 

 

AC/DC 100V-240V 24V 4A Converter Adapter Power Supply Charger 5.49 $
http://www.ebay.com/itm/AC-DC-100V-240V-24V-4A-Converter-Adapter-Power-Supply-Charger-For-LED-Strip-UK-/301652363392?hash=item463be1c880:g:5QgAAOSwBahVbtKsImage

 

 

3A Mini DC-DC Step Down Converter Module Adjustable 0.76 $
http://www.ebay.com/itm/3A-Mini-DC-DC-Step-Down-Converter-Module-Adjustable-3V-5V-16V-Power-For-RC-Plane-/262130707028?hash=item3d08352a54:g:3kYAAOSwwbdWPHtF

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.2.2017 1:43 (morski21).
12 godina
odjavljen
offline
Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Koristim Sublime i Stino paket, no ide mi na živce to što kad pritisnem alt+b za {, on meni pokrene bootloader. Za alt + n mi otvori prozor za novi sketch.

Promijenio sam hot keyeve u fileu, no on je primjenio hotkeyeve samo za compile, i upload(F5, i F6), ostale nije...

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Poštovani, prvi put sam s vama. Naručio sam gpsr pločicu M590e, Arduino uno s namjerom da na daljinu uključujem pumpicu za vodu, u svrhu napajanja svojih biljaka. Da li postoji gotovi program kojim bih to ostvario. Ako postoji mogućnost ili putem poruke ili poziva, da se relej uključi a sljedećim pozivom ili porukom isključi. Hvala na pomoći

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

za taj modul imaš puno projekata jedan od njih je i ovaj koji kontrolira 4 led diode umjesto led dioda možeš kontrolirati releje ili bilo što drugo

http://arduinotehniq.blogspot.hr/2015_09_01_archive.html

12 godina
odjavljen
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Kako se ponaša touch od ekrana? Koji library koristiš za UI?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Hvala Morski 21, kad dobijem Arduino pokušat ću, ako ne uspije uvijek mi ostaje Njuškalo pa će ga kupit netko tko zna što će s njim; još jednom hvala

7 godina
neaktivan
offline
Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Molim pomoć oko pojmova.

 

Želim koristiti Arduino bez uploadanja sketcheva.

Želim da čita nekoliko analognih i nekoliko digitalnih ulaza i pali 4 releja a kompletna logika da se izvršava u aplikaciji u realnom vremenu (konkretno java program i najnoviji library jserialcomm za arduino).

 

Jel to blocking, non-blocking, input stream, event based ili nešto peto?

 

Da li je to što priželjkujem samo potpuna kontrola preko serijskog porta?

 

 

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
ludkokanta kaže...

 

Želim koristiti Arduino bez uploadanja sketcheva.

 

  Kako?

16 godina
moderator
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
ludkokanta kaže...

Želim da čita nekoliko analognih i nekoliko digitalnih ulaza i pali 4 releja a kompletna logika da se izvršava u aplikaciji u realnom vremenu (konkretno java program i najnoviji library jserialcomm za arduino).

Na Arduinu moraš imati neki program. Ako ga misliš kontrolirati preko serijskog porta, onda na njemu trebaš imati program koji će tekst koji primi preko serijskog porta "interpretirati" i postupiti prema njemu. Ne znam da li ima već gotovih takvih programčića - trebalo bi ih biti.

12 godina
odjavljen
offline
Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Jel itko pokušao kreirati fillRectangle(Adafruit GFX library) tako da početne koordinate budu niže od završnih(tipa da je početak na Y 32, a kraj na Y 16)? S tim da taj rectangle bude postavljen okomito, dakle da ga ispunjava od dole- prema gore, a ne s lijeva na desno.

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
Kaj se tada dogodi? Arduino eksplodira?
12 godina
odjavljen
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Problem je u tome što on prikazuje s lijeva na desno, a ne od gore prema dole.

I onda kad ga kreneš punit(pravokutnik), on se ne puni kako treba(znači od dole prema gore), već s lijeva na desno.

Testiram baterije da vidim koliko radnih sati mogu dati, zato ne mogu testirati taj prikaz.

16 godina
moderator
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
Prikazuje se ispravno. Druga dva parametra nisu koordinate nego širina i visina.
12 godina
odjavljen
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
mbaksa kaže...
Prikazuje se ispravno. Druga dva parametra nisu koordinate nego širina i visina.

 

Sklepo sam nekako...

 

            // STRAŽNJA
            if(_zadnja > _KOCNICA_SENZOR_S)
            {
                display.fillRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y + _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, BLACK);
                display.drawRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y + _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, WHITE);
                display.fillRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y + _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, map(_zadnja, _KOCNICA_SENZOR_S, _KOCNICA_SENZOR_MAKS_S, 2, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H), WHITE);
            }
            else
            {
                display.fillRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y + _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, BLACK);
                display.drawRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y + _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, WHITE);              
            }

            // PREDNJA
            if(_prednja > _KOCNICA_SENZOR_P)
            {
                display.fillRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, WHITE);
                display.fillRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H - map(_prednja, _KOCNICA_SENZOR_P, _KOCNICA_SENZOR_MAKS_P, 2, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H), BLACK);
                display.drawRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, WHITE);
            }
            else
            {
                display.fillRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, BLACK);
                display.drawRect(_EKRAN_KOCNICA_SEN_X, _EKRAN_KOCNICA_SEN_Y, _EKRAN_KOCNICA_SEN_W, _EKRAN_KOCNICA_SEN_H, WHITE);                                 
            }

 

Video(pazi muzika)

16 godina
moderator
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Ne samo da nas maltretiraš užasno nečitljivim kodom (sve ove podvlake i konstante napisane velikim slovima), nego još i vertikalnim videom!

 

 

To što ti svijetli bi ti trebala biti kočnica? Vidiš da ti treperi, ne? Znači, trebaš implementirati "histerezu" - kad se kočnica aktivira, ne odmah onda "otpustiti" kočnicu kad vrijednost padne preko ruba, nego kad malo više padne. Treba imati malo "lufta" zbog praktičnosti i jer su u pitanju analogna očitanja, koja nisu precizna baš kao digitalna.

12 godina
odjavljen
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
mbaksa kaže...

Ne samo da nas maltretiraš užasno nečitljivim kodom (sve ove podvlake i konstante napisane velikim slovima), nego još i vertikalnim videom!

 

 

To što ti svijetli bi ti trebala biti kočnica? Vidiš da ti treperi, ne? Znači, trebaš implementirati "histerezu" - kad se kočnica aktivira, ne odmah onda "otpustiti" kočnicu kad vrijednost padne preko ruba, nego kad malo više padne. Treba imati malo "lufta" zbog praktičnosti i jer su u pitanju analogna očitanja, koja nisu precizna baš kao digitalna.

 

Nije vertikalni, snimao sam horizontalno, izgleda da aplikacija za kameru ima neki bug(opet!).

O drugom dijelu te ne kužim, nejasan si tu....

Te LED-ice nisu ni bitne, bitno je na ekranu prikaz jačine kočenja.

 

16 godina
moderator
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Malo ti "pliva"... Koliko se može vidjeti. Krivo računaš.

 

Ako hoćeš da ti ide odozdola prema gore:

 

 

visina = maksimalna visina u pikselima * otklon / maksimalni otklon

 

Y = donji rub - visina

14 godina
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
Pozz. Uzeo bih sonoff dual,vjerujem da znate o cemu se radi. Odabrao sam ga cisto iz razloga sto ima sve potrebno na sebi za spajanje na elektricne instalacije. Koristio bih ga za rolete, u nacelu bi to radilo. Ali ima jedan problem, kako on ima dva releya na sebi i oba mogu istovremeno biti na ON. A to mi bas i ne treba. Pa me zanima, da li bi se moglo kodom rijesiti, da dok prvi reley radi i pusta struju kroz sebe da drugi ne reagira ni pod razno. I obratno, ako drugi radi da prvi bude mrtav. Tako da se ne moze dogoditi da oba istovremeno rade.
Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
14 godina
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
Ne vidim ja na tom linku nista sto bi meni koristilo, ili sam nesto propustio
Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

pitao si dali se kodom može riješiti problem uključivanja releja , na linku opisuju kako se može reprogramirati sklop ,sad sve ovisi koliko znaš o programiranju i na kojoj platformi,mada po karakteristikama uređaja oba releja mogu biti u on poziciji jedino ako ih zajedno koristiš sve ovisi kako češ ih pogoniti preko koje aplikacije ,mada o toj temi isto ima hrpa tutorijala

 

14 godina
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
Ma problem i jest sto nisam programer. Znam da ima hrpa tema ali jos nisam naletio na ovu meni specificnu soluciju. Ali izgleda da je moguce to programiranjem rijesiti. Ako ima netko voljan to mi rijesiti a da nije skup, zainteresiran sam
Spija
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

evo ti još par linkova da vidiš kako se može izraditi automatika ,samo je pitanje za što ti treba dali za zavjese ili alu zalužine odnosno dali postoji automatika odnosno pogonski motori 

idi u tražilicu i probaj sa : arduino control curtains 

prvo moraš krenuti od toga što imaš i što ti još treba ,nisi naveo koju vrstu pogonskog mehanizma imaš na zavjesama ,zatim kako misliš upravljati sklopom preko WI-FI mreže itd.

https://www.jwz.org/curtain/

14 godina
offline
Re: Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi
Imam rolete. Nisu zaluzine. Rade preko elektromotora, a pokusao bi ih koristiti preko wifi. Vidio sam da se na sonoff moze staviti drugi firmvare i onda kod po zelji. A osim toga vec je pripremljen za 220 v. Imam jednog neko vrijeme, i nisam primjetio neke probleme u smislu zagrijavanja, sigurnosti i sl. A moje rolete rade na tri zice. Jedna je stalni plus (L), druge dvije po potrebi, kad,se dizu ili spustaju tako i struja ide na jednu ili drugu zicu. I na obicnom salteru su sad. Zato je kvaka u tome da struja ne smije odjednom doci na obje zice, jer bi prigorio. A na mobitelu se uvijek moze krivo kliknuti, pa bi zato bilo dobro da je jedan od tih izlaza na releyu zaoravo nemoguce aktivirati ukoliko je aktiviran drugi.
Spija
7 godina
neaktivan
offline
Arduino - projekti, ideje, savjeti, problemi

Zdravo ljudi, potrebna mi je pomoc oko lcd backlighta. Naime, posto ne zelim da mi je lcd stalno ukljucnen, ja sam izmedju 16.pina i GND stavio tasticle button, medjutim njega moram da drzim sve vreme da bi ekran bio ukljucen kada zelim, sto je bezveze. Ja bih hteo da kada pristisnem dugmence da ekran svetli jedan minut i onda se ugasi. Ima li neko neku ideju kako odraditi to? U pitanju je ovaj projekat.

 
0 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Uvod u elektrotehniku (istosmjerna struja)
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice