El. motor - generator

poruka: 48
|
čitano: 85.769
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: El. motor - generator

Možeš ali neces dobit veliku snagu... tj moci ces napajat jedino 1-2-3 ledice ..

11 godina
neaktivan
offline
konstrukcija i izrada vetrenjace
  1. Dobar dan narode.Imam jednu molbu ako neko moze da mi pomogne....Resio sam da napravim neku vetrenjacu na vikendici ali nemam bas nekih iskustva sa takvim stvarima.Interesuje me sta mi je sve potrebno da prikupim od delova ili opreme da napravim vetrenjacu.I da li moze neko da mi posalje crtez kako to izgleda ili neki sajt.Unapred vam hvala od pomoci!!!!!
mijailovic dragan
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: konstrukcija i izrada vetrenjace

pa pogledaj stranicu unatrag sve ti pise ...ako jos imas nejasnoca javi se

 

12 godina
neaktivan
offline
generator na biciklu

Pozdrav! U glavi sam razvio viziju generatora na biciklu; znači ja sam mislio običan istosmjerni motor staviti na volan od bicikla te bi mi on služio kao generator istosmjerne struje. (moja vizija je ta da bi vjetar kad se vozim biciklom puhao o "stranice " koje bi stavio na kraj generatora te bi elektromotor onda inducirao napon) Zatim sam mislio sa žicama povezat "generator" na led diode te bi mi one služile kao svjetlo na biciklu. Iz svega toga mene zanima jer je to izvedivo i jer bi taj vjetar koji bi puhao uspio izazvat kakav napon.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
El. motor - generator

za to postoji dinamo za bicikl. tocnije generator bas namijenjen za to daje 6v i 3e il 9v zavisi od modela montiras ga na ramu (kostur) i on je spojen na zadnji kotac.

ako mislis imat na volanu trebat ce ti jako velike lopatice

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: generator na biciklu

XX96 to je moguce i ima s dobru ideju ,ali zar ti nebi bilo bolje staviti nekakav steper pokraj gume da radi na principu dinama (jer dinamo ima puno mana ...puo teže je voziti...svijetlo nije stabilno... pri večim okretajima aje slab napon i snagu) a da ti stavin spr neki steper i rjesi mu punjenej da ti puni npr bateriju od 9 ili 12 v i središ ledice osvjetljenje i to ti sve funkcionira lai sve to ako steper stavis na gumu mislin možeš ti kao sto si izamislio ali to bi bilo malo problematčnije i komlpciiranjie ali kao što sam ti rekao ideja nije loša... pozdrav ante

12 godina
neaktivan
offline
Re: generator na biciklu

Što je to steper?

12 godina
neaktivan
offline
Re: generator na biciklu

Koračni motor..pa upisi malo u google pa idi ugl motor koji bi ti pri malim okretajima dava dovoljno napona a i struje ..ima ih krcato u printerima i sl uređajima ...

14 godina
protjeran
offline
Re: konstrukcija i izrada vetrenjace
garac kaže...
  1. Dobar dan narode.Imam jednu molbu ako neko moze da mi pomogne....Resio sam da napravim neku vetrenjacu na vikendici ali nemam bas nekih iskustva sa takvim stvarima.Interesuje me sta mi je sve potrebno da prikupim od delova ili opreme da napravim vetrenjacu.I da li moze neko da mi posalje crtez kako to izgleda ili neki sajt.Unapred vam hvala od pomoci!!!!!

Evo ti link http://www.instructables.com/id/DIY-1000-watt-wind-turbine/

Trust me, I'm a Jedi!
13 godina
neaktivan
offline
El. motor - generator

Ljudi.

 

Ovako imao bih pitanje. Zanima me jeli tko mozda zna za generator koji se nalazi na el biciklu,koji bi mogao biti stupanj djelovanja?

Imam ga kod kuce,te mi treba za proracun a na njemu ne pise. Pa mi je potreban.

 

Hvala Vam unaprijed.

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: El. motor - generator
bero14 kaže...

Ljudi.

 

Ovako imao bih pitanje. Zanima me jeli tko mozda zna za generator koji se nalazi na el biciklu,koji bi mogao biti stupanj djelovanja?

Imam ga kod kuce,te mi treba za proracun a na njemu ne pise. Pa mi je potreban.

 

Hvala Vam unaprijed.

 

 

Od 0 do 85%, ovisi na kojim okretajima, i točan broj oviisi o motoru. Ako želiš znati ful točno, postoji ovako nešto:

 

http://www.ebikes.ca/simulator/

 

Tamo lijevo ubaciš svoje podatke, pa ti izbaci krivulje, od kojih je jedna za iskoristivost.

Svi smo mi Mentalist.
11 godina
neaktivan
offline
El. motor - generator

Bok

imam jedno pitanje u čemu je fora ,napravio sam na motorić od fena za kosu da mi pali ledicu.Dešava se to da kada okrečem prstima svijetli ali kada okrečem propeler koji imam ništa se ne dešava neće ju niti zapalitiu.Probao sam i sa špagom staviti na osovinu motora pa lijevo desno isto super gori...no na propeler niti mrdne...skužio sam da treba naglo okrenuti ali kako da to postignem da se naglo okreće ?..

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: El. motor - generator

...može i el.motor ventilatora na hladnjaku auta (stator je magnet)...ali ako može povećaj brzinu nekim reduktorom....a bilo je više nacrta sa vjetrenjačama koje koriste alternatore....proguglaj

11 godina
neaktivan
offline
Re: El. motor - generator

ma guglao sam ali ništa što bi meni pomoglo...mislim samo jedno 3 lediode da mi gore ....imam par komada motorića od fena za kosu ,kazića,ladica od kompa i jedan od nekakve mašine za kopiranje no meni trebaju ovi manji ...ne znam dali trebam veču elisu ili kaj...jr mi ne treba prstima neko opterečenje da ih zapalim ...ali kada zavrtim elisu neče niti mrdnuti...kako da znam koji mi promjer treba za motorić od fena...

10 godina
offline
Re: El. motor - generator

Nemožeš sa motorom koji ima namotaje na statoru i rotoru...samo ako je magnet na statoru ili rotoru ćeš dobiti napon ali pri brzini koja mu je otprilike kao i radna. Nisi naveo ni kakve ledice..ima ih za razne napone i snage.

11 godina
neaktivan
offline
El. motor - generator
LED 5MM WHITE WATER CLEAR ULTRA BRIGHT
ma gore one samo što trebam prijenos sa zupčanicima...
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Elektromotori

Daj jel ima tu nekog znalca kojeg bih mogao nazvat na broj telefona samo kratko da prikupim par info na brzinu , jer ce me ideja pojest ....

Ugl radi se o elektromotorima za proizvodnju El.En sa sto vecim izlazom ( cijena , komplikacije itd )

 

Zahvaljujem

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: El. motor - generator
Pozdrav svima, imam malu vjetrnjaču, nalvi motorica razni, alternator, akulumator, pretvarac struje sa 12 na 250 pa bi molio ako je moguce da mi objasnite kako to sve spojiti da radi, Hvala
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice