Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti... izdvojena tema

poruka: 1.319
|
čitano: 471.646
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Mislim si nabaviti model B što je prije moguće,pa bi molio da mi preporučiti par laganih projektića ili zanimljivosti za početak
robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
apphole kaže...

A koja je razlika jel imam Raspbian instaliran preko NOOBS-a i onog "pravog" Raspbiana? (kuzis kaj ocu rec? :D )

razlika sto mozes brze instalirat zeljeni OS 

11 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Pa jel se mogu 2-3... os switchat ili se mora svaki bootat posebno..

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
robimarko kaže...
Mislim si nabaviti model B što je prije moguće,pa bi molio da mi preporučiti par laganih projektića ili zanimljivosti za početak

 

LED matrice (baš radim projekt za fakultet)

 

WEB Upravljana aplikacija

 

znači, LED matrica koja ima funkcije da pali sve diode, gasi sve diode, izbacuje znakove code 437, i mogućnost samostalnog upisa teksta kojeg će izbacivati

to je sve napisano u pythonu, radi na apache server na kojem je php koji omogućava slanje terminalskih naredbi, i za kraj noip kako bi mogli pristupiti preko neta :)

15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
someguy kaže...

Pa jel se mogu 2-3... os switchat ili se mora svaki bootat posebno..

Koji se to OS može switchat?

Takav ne postoji!

14 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Buhaha kaže...
someguy kaže...

Pa jel se mogu 2-3... os switchat ili se mora svaki bootat posebno..

Koji se to OS može switchat?

Takav ne postoji!

Ja mislim da on zeli dual boot

Autoclimb kills more people than AIDS
11 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Svrzic kaže...
Buhaha kaže...
someguy kaže...

Pa jel se mogu 2-3... os switchat ili se mora svaki bootat posebno..

Koji se to OS može switchat?

Takav ne postoji!

Ja mislim da on zeli dual boot

Tako je pitam za dual boot, npr rasbian i xvmc il tako nesto uglavnom onaj media player...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ne da to NOOBS, on prebriše karticu novim sustavom. Nisam ga osobno koristio, no BerryBoot ima dual boot funkcionalnost.

~
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Evo naručio i ja Pi model B+8GB SD kartica,te crni case sa http://raspberrypi.rsdelivers.com/

Za samo 39.24 eura sa besplatnom dostavom preko DHL-a
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Hmmm pozdrav

evo ja se dvoumim bi lih kupio rasb pi ili neki media centar ..pa me zanima da li se preko pija moze hvatat tv signal i koej su njegove mogucnosti ili amne u odnosu na  http://www.links.hr/?naziv=media-player-geniatech-mygica-atv310b-usb-sd-citac-hdmi-lan-wifi-android-4-0&option=artikl&id_artikl=363.700.002

NA OVOM FORUMU SVAKI PUT KAD OTVORIM NOVU TEMU ILI NESTO PITAM MORAM DVA PUTA PITATI TJ PONOVITI DA BI MI NETKO ODGOVORIO...PA PITAM SE PITAM ZAŠTO :/
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
robimarko kaže...
Evo naručio i ja Pi model B+8GB SD kartica,te crni case sa http://raspberrypi.rsdelivers.com/

Za samo 39.24 eura sa besplatnom dostavom preko DHL-a

preko DHL ce ti 100% naplatiti troškove znam iz osobnog iskustva i zato ništa više ne naručujem preko njih.

15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
ante5656 kaže...

Hmmm pozdrav

evo ja se dvoumim bi lih kupio rasb pi ili neki media centar ..pa me zanima da li se preko pija moze hvatat tv signal i koej su njegove mogucnosti ili amne u odnosu na  http://www.links.hr/?naziv=media-player-geniatech-mygica-atv310b-usb-sd-citac-hdmi-lan-wifi-android-4-0&option=artikl&id_artikl=363.700.002

Ne može se hvatati programi preko RPi_a ali ni na taj MyGica ATV310B tv box

Inaće ti se više isplati uzeti neki android tv box nego slabašni rpi 

 

Osim toga MyGica ATV520 DualCore ti je bolji uređaj od ATV310B 

13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Buhaha kaže...
robimarko kaže...
Evo naručio i ja Pi model B+8GB SD kartica,te crni case sa http://raspberrypi.rsdelivers.com/

Za samo 39.24 eura sa besplatnom dostavom preko DHL-a

preko DHL ce ti 100% naplatiti troškove znam iz osobnog iskustva i zato ništa više ne naručujem preko njih.

Neće,jer sam već naručivao DHL-om iz UK i od ulaska u EU nema PDV-a tako da ni oni ništa ne mogu naplatiti,imam već par stvari preko njih.

2 ekspress i par standardnim DHL-om i ništa mi nisu dodatno naplatili

robimarko@gmail.com
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
robimarko kaže...
Buhaha kaže...
robimarko kaže...
Evo naručio i ja Pi model B+8GB SD kartica,te crni case sa http://raspberrypi.rsdelivers.com/

Za samo 39.24 eura sa besplatnom dostavom preko DHL-a

preko DHL ce ti 100% naplatiti troškove znam iz osobnog iskustva i zato ništa više ne naručujem preko njih.

Neće,jer sam već naručivao DHL-om iz UK i od ulaska u EU nema PDV-a tako da ni oni ništa ne mogu naplatiti,imam već par stvari preko njih.

2 ekspress i par standardnim DHL-om i ništa mi nisu dodatno naplatili

Okk onda :) Meni su prije ulaska u EU naplatili sve troskove njihove i carinu i pdv na RPI tako da me je došao 520kn 

13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
E pa toga više nema za EU
robimarko@gmail.com
15 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Zasto je ovdje:http://hr.rsdelivers.com/product/raspberry-pi/raspberry-pi-type-b/raspberry-pi-type-b-512mb/7568308.aspx 265 kn a na http://raspberrypi.rsdelivers.com/ ~312 kn i ako pise da nema proizvoda na skladistu u UK-u koliko bi trajalo da stigne i dali imaju mozda oni u ZG?

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Pa ja sam mailao ove sa raspberrypi.rsdeliversa i kažu sve šalju unutar 7 dana iako sada šalju unutar 2-3 radna dana,tako da znači da to imaju.
robimarko@gmail.com
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Molio bih za pomoć,znači imam samo jednu USB tipkovnicu koja ima 2 usb priključka jer joj treba više struje zbog raznih featurea te jednu ps2,te sada nemam koju korisitit na raspberryu.
Pa me zanima neka jeftinija tipkovnica koja provjereno radi na Pi-u.
Mislio sam uzeti Sharkoon Tactix,ali koliko vidim ona ne radi na Ubuntu,pa ne bi riskirao da ne radi na Pi-u
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ja koristim običnu Logitech K120 koju imam s strane baš za rad na RPi.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Sa powered hubom ili bez?
Mislim da je za nju dovoljno i bez

 

Mislim da ću i ja K120 uzeti za 91kn za OEM pakiranje

robimarko@gmail.com
Poruka je uređivana zadnji put ned 12.1.2014 21:41 (robimarko).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
robimarko kaže...

Sa powered hubom ili bez?
Mislim da je za nju dovoljno i bez

 

Mislim da ću i ja K120 uzeti za 91kn za OEM pakiranje

 

Ja sam kupio u linksu mali usb hub s 4 slota za cca 30 kn...i to spojim u RPi i na njega spojim još miš i tastaturu...nerijetko i USB. ...dok mi je preko GPIO pinova spojena led matrica ...i sve radi lijepo perfektno :D

13 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
Pa imam ja običan hub,ali svagdje tvrde da jedan usb port na Pi-u može isporučiti samo 100mA struje,te da ga ne treba forsirati za više što mi je čudno?
robimarko@gmail.com
12 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Ne bih znao, meni ovako rado a koliko znam i kolegama prije mene.

 

Jedino gdje sam imao problema jest kada sam zaboravio punjač od RPi, pa sam ga onda probao napajati preko Samsung Galaxy S2 punjača...iako vidim po netu da radi ljudima, meni nije radio , tj. znao se izgasiti...uzeo sam od cimera njegov punjač koji ima 0.1 veći amper...i radilo je perfektno  dok mi nisu donijeli moj originalni RPi punjač :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

imam jedno pitanje nov sam u ovome,kupio sam raspberry pi,sa njim je dosao vec u njemu,odnosno na sd kartici instaliran OS linux,kako sad ja da preko switcha odradim ubacivanje openelec sa xbmc,jer samo hocu iskljucivo da to koristin na raspberryu,ako moze pomoc i ako sam dobro formulisao pitanje

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Instalirao sam na pi program za update no-ip adrese pa me sad interesira mogu li obrisati folder koji je služio za download i kompajliranje ili ne (home/pi/noip) ?

Poruka je uređivana zadnji put sri 15.1.2014 10:15 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
tintin kaže...

Instalirao sam na pi program za update no-ip adrese pa me sad interesira mogu li obrisati folder koji je služio za download i kompajliranje ili ne (home/pi/noip) ?

 

Baš sam pisao u projektu pisao kako podesiti no-ip, statički IP na RPi i podesiti No-ip da se pokreće svaki pupt kada upališ RPi..mogu ti poslati to na PM ako te zanima.

15 godina
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

Radi meni sve samo me interesira mogu li ono obrisati.

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...

samo jos dva pitanja,dobio sam prazan,odnosno bez sd kartice i adaptera raspberry pi B,koji adapter i koja sd kartica od 4 gige ide u njega,gdje to mogu uzeti u hr ili neki link ili tacan naziv istoga,ponavljam nov sam u ovome i tek otkrivam sve cari ovoga malog hardwera

GI
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Raspberry Pi - Projekti, Ideje, Savjeti...
dziga kaže...

samo jos dva pitanja,dobio sam prazan,odnosno bez sd kartice i adaptera raspberry pi B,koji adapter i koja sd kartica od 4 gige ide u njega,gdje to mogu uzeti u hr ili neki link ili tacan naziv istoga,ponavljam nov sam u ovome i tek otkrivam sve cari ovoga malog hardwera

Treba ti SD kartica najbolje ti je uzeti class 10 osjeti se na brzini od naprimjer class 4  

Nisam razumio o kakvom adapteru govoriš ako misliš na napajanje treba ti 1,5 mili amper mada radi i na 1 mili anper ali kad prikljucis tipkovnicu i misa vjerojatno nece radit 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice