Samogradnja-pitanje

poruka: 21
|
čitano: 4.022
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Samogradnja-pitanje

Imam ove predmeta na slikama i još jedan MP3 payer,ali sam za njega izgubio slušalice,a nove NE ŽELIM kupiti,pa sam odlučio iskoristiti ove dijelove na slici.Zanima me da li mogu u ženski dio USB kabla staviti MP3 Player,pa USB kabel na jednom dijelu odrezati i oguliti zaštitu sa crvene i smeđe žice u njemu i spojiti na njega zvučnik,pa onda sve to skupa na muški dio USB kabla,zvučnik ima otpor 8 Ohma i snagu od 0.5 W,i ja bi tako slušao MP3 glazbu,ako je ikako moguće.Nisam siguran da li će to raditi i kako napraviti i zato pitam Vas.Na četvrtoj slici je kako bi to izgledalo dok se još ništa ne zalemi.Hvala na odgovoru unaprijed!

 

EDIT:Štekaju mi slike,gore su za 10 minuta.Sramim se

AC Milan
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2009 13:42 (emerik).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Samogradnja-pitanje

Ne znam kak misliš spojiti tam na mjestu gde se spaja,ali probaj,moglo bi raditi.

Forza Milan!!!AC Milan!!!
15 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje
rossoneros kaže...

Ne znam kak misliš spojiti tam na mjestu gde se spaja,ali probaj,moglo bi raditi.

 To ne znam niti ja,pa zato pitam da li netko zna odgovor.
AC Milan
16 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje

Daj mi molim te reci da ne misliš zvučnik spojiti na USB kabel. Molim te reci da ne misliš...

Na USB kabelu ne postoje žice na koje bi mogao spojiti zvučnik. Možeš samo nešto skurit'.

15 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje
zstef kaže...

Daj mi molim te reci da ne misliš zvučnik spojiti na USB kabel. Molim te reci da ne misliš...

Na USB kabelu ne postoje žice na koje bi mogao spojiti zvučnik. Možeš samo nešto skurit'.

 Na USB-u imaš 4 žice,između te četiri su crvena i smeđa i na zvučniku je crvena i smeđa.
AC Milan
16 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje

A zar ti nebi bilo jednostavnije uzeti nekakav konektor od nekih starih strganih slušalica koji ide u MP3 i samo prespoji na zvučnik?

http://www.metacafe.com/watch/2749951// || http://www.metacafe.com/watch/1248654/3d_animacija/
16 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje

Briljantno... znači gledao si samo prema boji žice...

Po svemu sudeći, crvena na USB je +5VDC (=NAPAJANJE), a crna ili smeđa ground tako da ćeš sigurno nešto skuriti. No sretno ti bilo.

Wiki USB

15 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje
zstef kaže...

Briljantno... znači gledao si samo prema boji žice...

Po svemu sudeći, crvena na USB je +5VDC (=NAPAJANJE), a crna ili smeđa ground tako da ćeš sigurno nešto skuriti. No sretno ti bilo.

Wiki USB

 Zakej ne bi radilo?
AC Milan
15 godina
odjavljen
offline
Samogradnja-pitanje

Šta je sljedeće, netko će pitati može li uštekat žice od zvučnika direkt na 220V, može li se jesti iz WC školjke!?!?!?!?!?

 

Jedino moguće opravdanje za ovakvo pitanje je da su te zbunile motoroline slušalice koje ida na USB port na mobitelu! To što ti želiš je kao da zvučnik direktno spojiš na bateriju!

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje
emerik kaže...
zstef kaže...

Daj mi molim te reci da ne misliš zvučnik spojiti na USB kabel. Molim te reci da ne misliš...

Na USB kabelu ne postoje žice na koje bi mogao spojiti zvučnik. Možeš samo nešto skurit'.

 Na USB-u imaš 4 žice,između te četiri su crvena i smeđa i na zvučniku je crvena i smeđa.
 BUAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHHa  AAAAAAAAAAAAA HAHAHAHAHAHAHAHAA  SmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijehSmijeh



Hvala ti na ovom!
"Ljudi seru govna, pčela sere med!"
15 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje

Jednostavno rečeno -  neće raditi. USB ne prenosi audio signal. Možeš samo napraviti štetu na USB portu.

 

Ako baš želiš izbjeći nove slušalice, i usput nešto sam složiti, onda ti treba slijedeće: od nekih neispravnih slušalica uzmi konektor i ispravni dio kabela, i na taj kabel spoji taj mali zvučnik. No ne preporučujem čak ni to - impedancija zvučnika koji misliš spojiti (8 Ω) je manja od tipične impedancije slušalica (16 - 32 Ω ili više), tako da ćeš preopteretiti pojačalo u mp3 playeru; iako je snaga vrlo mala (reda veličine 10-ak mW), možeš (ako je baš sve dizajnirano bez i malo tolerancije) oštetiti mp3 player.

 

Zaključak: ipak kupi nove slušalice Osmijeh.

KaeR
Poruka je uređivana zadnji put uto 5.5.2009 19:39 (KaeR).
15 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje
emerik kaže...
zstef kaže...

Daj mi molim te reci da ne misliš zvučnik spojiti na USB kabel. Molim te reci da ne misliš...

Na USB kabelu ne postoje žice na koje bi mogao spojiti zvučnik. Možeš samo nešto skurit'.

 Na USB-u imaš 4 žice,između te četiri su crvena i smeđa i na zvučniku je crvena i smeđa.
 Kandidat za hall of shame:)))
He who dares, wins
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samogradnja-pitanje

Ako si mislil samo sa tim usb kablom produžiti žice od zvučnika tj da s jedne i druge strane usb konektore odrežeš i baciš, te na 2 žice spojiš zvučnik, a s druge strane pukneš stereo jack iliti bananicu 3,5 mm. Može raditi, ali računaj da Mp3 player ima stereo signal i da ti treba još jedna žica da po njoj pustiš drugi kanal.

Dakle ovak. Imaš 2 zvučnika od oba spojiš crne žice skupa i sa crnom na kablu, onda uzmeš od jednog zvučnika crvenu i spojiš npr sa crvenom, a onda od drugog zvučnika onu crvenu spojiš primjerice sa žutom(može i zelenom ili po želji) bitno je dase  onda ta zelena ili po želji kasnije spoji na stereo jack skroz gore na vrhu ili na sredini (donji i najduži dio jacka ti je ground ili po naški budemo rekli masa i na nju bude išla crna)

Ako si nekak drukčije to zamislil onda su ti dečki gore sve rekli...Teško da bu prošlo bez izlaska bijelog dima na koji elektronski uređaji rade!Izlanuo se

 

Dakle bude radilo ali ni približno onak glasno kak si si ti zamislio.  Meni baš treba takav kabel...I ako si blizu Vž dam ti cijele ispravne sluške u zamjenu. Tak da se ne mučiš.

15 godina
offline
RE: Samogradnja-pitanje
84737 kaže...

Ako si mislil samo sa tim usb kablom produžiti žice od zvučnika tj da s jedne i druge strane usb konektore odrežeš i baciš, te na 2 žice spojiš zvučnik, a s druge strane pukneš stereo jack iliti bananicu 3,5 mm. Može raditi, ali računaj da Mp3 player ima stereo signal i da ti treba još jedna žica da po njoj pustiš drugi kanal.

Dakle ovak. Imaš 2 zvučnika od oba spojiš crne žice skupa i sa crnom na kablu, onda uzmeš od jednog zvučnika crvenu i spojiš npr sa crvenom, a onda od drugog zvučnika onu crvenu spojiš primjerice sa žutom(može i zelenom ili po želji) bitno je dase  onda ta zelena ili po želji kasnije spoji na stereo jack skroz gore na vrhu ili na sredini (donji i najduži dio jacka ti je ground ili po naški budemo rekli masa i na nju bude išla crna)

Ako si nekak drukčije to zamislil onda su ti dečki gore sve rekli...Teško da bu prošlo bez izlaska bijelog dima na koji elektronski uređaji rade!Izlanuo se

 

Dakle bude radilo ali ni približno onak glasno kak si si ti zamislio.  Meni baš treba takav kabel...I ako si blizu Vž dam ti cijele ispravne sluške u zamjenu. Tak da se ne mučiš.

 Puno hvala na iscrpnom odgovoru,no ja sam ti 16 km udaljen do Krapine tak da niš od kabla,ali imaš u informatičkim dućaniam za 20 kn.
AC Milan
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samogradnja-pitanje

Pa nije da si ga ne mogu kupiti...ali isto ti ga dođe kak i tebi sa slušalicama! (I njih ima u dućanu za kupiti)

Hehe!

16 godina
neaktivan
offline
RE: Samogradnja-pitanje
emerik kaže...

Imam ove predmeta na slikama i još jedan MP3 payer,ali sam za njega izgubio slušalice,a nove NE ŽELIM kupiti,...

 

 Možeš li nam reći zašto ne želiš nove kupiti?
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
protjeran
offline
RE: Samogradnja-pitanje

na radin to cesto ali pomolicu se za tebe

nu, glamac, djava ga odnija
16 godina
neaktivan
offline
RE: Samogradnja-pitanje
ribar kaže...

na radin to cesto ali pomolicu se za tebe

 Za emerika?Ili mene.Neodlučan
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tešku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
Samogradnja-pitanje

Baš ste specijalci ona ekipa gore. umjesto da pomognete dečku vi se odmah smijete i rugate. dečko nekuži i treba mu lijepo objasnit da razumije zašto nebi radilo da napravi to što je mislio i kako treba napravit da radi.

OnTopic. Napravi ono što ti je Kaer rekao. Od onih skršenih slušalica skineš onaj jack (3.5 mm) i spojiš na zvučnike. i tako će radit. I što je 84737 rekao za stereo isto moraš pazit jer mp3 playeri šalju stereo signal tj. da ide na dva zvučnika. i to je to.

Život je k'o komad budjavog lebca. Nakon oba u ustima ostaje gorak okus.
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2009 13:43 (Joe Cavallo).
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
protjeran
offline
RE: Samogradnja-pitanje

sta ce radit, irudati, empetri pler salje par milivati na izlaz koji ce to zvucnik pokrenit? jos 8 omski, to ce posrkat bateriju u par minuti

nu, glamac, djava ga odnija
14 godina
neaktivan
offline
RE: Samogradnja-pitanje

 Eh,ideje.No prije svega da ti puno ne objašnjavam pronjuškaj po netu što je USB.

Mislim na prijenos signala,pa konektori USB i sve će ti biti jasno.Imaš dobre  odgovore ali  moraš razumjeti i odgovore.

Želiš li nešto spajati moraš znati neke osnove elektonike.Znam da ti nisam dao odgovor na pitanje

ali barem uputu na pitanje.

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.6.2009 2:01 (spekus).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice