Savjet za samogradnju !

poruka: 11
|
čitano: 2.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Savjet za samogradnju - pitanje

Pozdrav svima. Danas sam se registrirao. Imam jedno pitanje ako mi netko može pomoći ili eventualno uputiti negdje dalje.

 

Dakle : Imam dva HDD-a. Jedan je IDE a drugi e-Sata. Zanima me da li postoji neki način da se samogradnjom nekako napravi neka zajednička ladica za njih a da ne moram imati cijelo kućište na stolu?! Pitao sam u lokalnoj Chipoteci ali su mi rekli da nemaju ništa takvo a da uređaji izvana koji to mogu su ili teško dobavljivi ili poprilično skupi.

 

Negdje u pozadini mozga mi se vrti informacija da sam negdje u Bug-u jednom vidio baš temu samogradnje u vezi izrade HDD ladice, ali ili sam ja pogriješio ili je ne mogu naći. Našao sam jedino onu gdje treba rastaviti cijelki HDD i stavit USB stickove unutra, ali to mi ne treba.

 

Ako netko ima neku ideju bo bi zahvalan da mi odgovori.

 

Hvala

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.6.2009 17:49 (Yojimbo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Savjet za samogradnju !

Ne shvaćam te u potpunosti... dakle... ti imaš jedan vanjski disk i jedan unutarnji i htio bi napraviti ladicu za njih unutar kučišta? ili sam pogrešno shvatio :)

Pušenje skraćuje cigaretu. Ja pijem da te duplo vidim.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjet za samogradnju !
RoyalBlood kaže...

Ne shvaćam te u potpunosti... dakle... ti imaš jedan vanjski disk i jedan unutarnji i htio bi napraviti ladicu za njih unutar kučišta? ili sam pogrešno shvatio :)

 
Malo si me pogrešno razumio. :-)
Imam dva HDD - a u kućišti / toweru. Jedan je IDE a drugi SATA. Htjeo bi napraviti neku ladicu kao kad je kupiš gotovu za jedan hard, samo bi ova moja trebala sadržavati obadva moja harda. Problem mi je jedino što je različiti način spajanja ( IDE i SATA ).
Shvaćam da mogu za svaki hard posebno kupiti ladicu, ali zašto da mi na stolu budu dvije kad može samo jedna, zar ne?! ;-)
Razmišljao sam čak da kupim dvije jeftinije zasebne za svkog od njih čisto da dobijem tehnički dio iznutra, ali nemam pojma kako da riješim onda kućište. :-))
Vidio sam kupiti prijenosnu ladicu za dva harda, košta cca. 500 kn ali je za dva sata diska a to mi ne odgovara.
Ako imaš koju ideju bilo bi super.
Hvala.
. . . . . . .
15 godina
offline
Savjet za samogradnju !

Ako si se već uhvatio tolikog posla jer bi htio da ti hdd-i stoje u jednoj ladici onda napravi sto si poceo kupi dvije ladice one jeftine i uzmi tehnicki dio iznutra a kuciste izradi sam :) malo maste.

 

Glupo je bacit lovu na neke skupe ladice za dva diska radje uzmi dva ista samo jedan SATA a jedan IDE tako ce izgledat isto ok.(ovo je ako ti se neda radit sam svoje kuciste)

 

A.D.
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Savjet za samogradnju !

Možda ti ovo bude trebalo:

Kama(sutra)

 

+

 

2x kućište

 

Malo ljepila, neki poklopac.. cvjetić i akvarij za ribice :)

Poruka je uređivana zadnji put uto 9.6.2009 11:27 (Zura).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjet za samogradnju !
unic0rn kaže...

Ako si se već uhvatio tolikog posla jer bi htio da ti hdd-i stoje u jednoj ladici onda napravi sto si poceo kupi dvije ladice one jeftine i uzmi tehnicki dio iznutra a kuciste izradi sam :) malo maste.

 

Glupo je bacit lovu na neke skupe ladice za dva diska radje uzmi dva ista samo jedan SATA a jedan IDE tako ce izgledat isto ok.(ovo je ako ti se neda radit sam svoje kuciste)

 

 
Hvala na savjetu. Još kombiniram kako da mi to sve skupa izgleda. Moram smislit nešto za kućište.
. . . . . . .
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjet za samogradnju !
Zura kaže...

Možda ti ovo bude trebalo:

Kama(sutra)

 

+

 

2x kućište

 

Malo ljepila, neki poklopac.. cvjetić i akvarij za ribice :)

 
Ovaj adapter i kućište nisu loša ideja uopće. Čak mislim da bi sa tehničke strane bilo sigurnije možda spojiti ta dva HDD - a na taj način, pa samo iskombinirat neko kućište, nego rastavljat neke gotove kupljene ladice.
Hvala na pomoći.
. . . . . . .
15 godina
odjavljen
offline
Savjet za samogradnju !

Računaj da današnji diskovi vole ventilaciju, da preko USB-a nećeš moći dizati Windowse, da ćeš imati slabije performanse, pa se zapitaj da li ti se stvarno isplati to raditi.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjet za samogradnju !
MrBlc kaže...

Računaj da današnji diskovi vole ventilaciju, da preko USB-a nećeš moći dizati Windowse, da ćeš imati slabije performanse, pa se zapitaj da li ti se stvarno isplati to raditi.

 
Imam ideju kako da stavim  jedan mali ventilator u to kućište, tu sam je našao. Ne treba mi za dizat Windowse nego za pohranu i backup, perfomance su u takvom slučaju raspravljiv pojam a s obzirom da će izgledati zanimljivije nego da imam dvije ladice na stolu, definitivno mi se isplati napraviti, ako ništa drugo da zaposlim dodatno vijuge i ruke. :-))
. . . . . . .
15 godina
neaktivan
offline
RE: Savjet za samogradnju !

Kad završiš, postaj slike da vidimo kako to sve izgleda u konačnici.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Savjet za samogradnju !
Zura kaže...

Kad završiš, postaj slike da vidimo kako to sve izgleda u konačnici.

 
Nema problema. Vidjet ćemo kako će izgledati Frankenstein na kraju. :-))
. . . . . . .
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice