Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

poruka: 1.152
|
čitano: 409.198
|
moderatori: XXX-Man, vincimus, Lazarus Long
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Sat i pol je već dosta, sat i deset min bi bilo ok da.

Dali mora biti original Samsung ili može to ići sa ovim?

Ne znam dal limitira punjenje ako nije original, za kabele znam da je bolje uvijek koji ide uz njega.

A ja gledam ovako, lošija baterija brže punjenje (češće)- bolja baterija sporije punjenje(duže). To ću negdje dobiti s ovom promjenom mobitela, kompromis.

14 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Mr.Inferno kaže...

Sat i pol je već dosta, sat i deset min bi bilo ok da.

Dali mora biti original Samsung ili može to ići sa ovim?

Ne znam dal limitira punjenje ako nije original, za kabele znam da je bolje uvijek koji ide uz njega.

A ja gledam ovako, lošija baterija brže punjenje (češće)- bolja baterija sporije punjenje(duže). To ću negdje dobiti s ovom promjenom mobitela, kompromis.

Ja sam uzeo ovaj punjač Forcell 45W PD QC4.0 - LINK i zadovoljan sam. Ništa nisam limitirao kod punjenje jer ionako sporo puni do bola, a mislim da tu opciju ima S24.

 

Gle imao sam godinu dana Xiaomi 12T Pro i punio ga svaki dan sa 120W punjačem i baterija je trajala kao prvi dan, nikakvih promjena nisam vidio, tako da ne vjerujem u te fore sa brzim punjenjem i degradacijom baterije, jer ja ju nisam vidio u godinu dana, ama baš nikakvu.

13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Radit će jedan i drugi s time da Samsung preferira finiji dodatak u PD standardu, aka PPS. Razlika u punjenju 22ultre s 25 i 45w je ipak nešto manje od 10min. Bliže 8.

Trenutno imam 23+ i pretežno ga punim od cca 30 do 80-90%. Kako kad. U tom rasponu je pun za oko pola sata ili čak nešto manje. Ne potrošim gotovo nikad bateriju ispod te razine prije nego odem krmit. 25W sams adapter je u pitanju. 

Samsung nije uspio dobro dizajnirat kombinaciju baterije i kontrole punjenja pa nam je i razlika gotovo nezamjetna.

 

Xiaomi koristi paralelizaciju u člancima pa se i sama baterija na ploču kopča na dva mjesta. Zato je i izvedivo 65-120w gurat u telefon.

Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Zadnjih 10% baterije horor sporo puni. Do 90% relativno brzo dođe, ali onda uspori do maxa.

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

A to je to, posluži third party punjač dobro. Hvala na odgovorima!

 

@Master

Mislio sam na korištenje/sot pod trajanju baterije, ne degradaciju. Tu mi se kosa diže kad vidim accubattery i ostale smijurije ljudima na mobitelima, koje kažu kapacitet baterije 73% nakon 4mj starosti

Poruka je uređivana zadnji put pet 15.3.2024 14:15 (Mr.Inferno).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

danas se za male novce na ali-ju nađu GaN 65w punjači koji podržavaju power delivery (samsung, iphone) i QC3 (većina kineza) i nisu ništa lošiji od originalnih samsungovih (testirao). ako baš ne vjerujete no-name brandovima ili vam se ne čeka mjesec dana za dostavu onda kupite Huaweijev 65W punjač koji je i dalje osjetno jeftiniji. u budžetu samsunga imate Ankerove punjače s kojim možete puniti i laptope npr. a dimenzijama su kompaktniji.

za kabel je važno samo da podržava jakost struje koju taj mobitel vuče kod punjenja. dosta vam je 5A za samsungove mobitele. slabiji kabel se jedino može ugrijati. mogao bi i izgorjeti, ali mobiteli danas prepoznaju kad kabel nije adekvatan pa uspore punjenje.

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Dali je itko od vas zamjetio zrnca prašine unutar(ispod) leće x10 tele kamere na svom S23 Ultra?

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
MasterOfDisaster kaže...
Mr.Inferno kaže...

Sat i pol je već dosta, sat i deset min bi bilo ok da.

Dali mora biti original Samsung ili može to ići sa ovim?

Ne znam dal limitira punjenje ako nije original, za kabele znam da je bolje uvijek koji ide uz njega.

A ja gledam ovako, lošija baterija brže punjenje (češće)- bolja baterija sporije punjenje(duže). To ću negdje dobiti s ovom promjenom mobitela, kompromis.

Ja sam uzeo ovaj punjač Forcell 45W PD QC4.0 - LINK i zadovoljan sam. Ništa nisam limitirao kod punjenje jer ionako sporo puni do bola, a mislim da tu opciju ima S24.

 

Gle imao sam godinu dana Xiaomi 12T Pro i punio ga svaki dan sa 120W punjačem i baterija je trajala kao prvi dan, nikakvih promjena nisam vidio, tako da ne vjerujem u te fore sa brzim punjenjem i degradacijom baterije, jer ja ju nisam vidio u godinu dana, ama baš nikakvu.

 tako sam i ja razmisljao, ali evo S23 star jedva godinu dana (kupljen i upogonjen 2 mj. 2023.), baterija se puni samo navecer i ujutro se iskopca, sve postavke standardno, stanje (zdravlje) baterije 79%

 

 bude li palo ispod 70% unutar 2 godine starosti, saljem na garanciju ne jebe me ziva sila

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Backdraft kaže...

 tako sam i ja razmisljao, ali evo S23 star jedva godinu dana (kupljen i upogonjen 2 mj. 2023.), baterija se puni samo navecer i ujutro se iskopca, sve postavke standardno, stanje (zdravlje) baterije 79%

 

 bude li palo ispod 70% unutar 2 godine starosti, saljem na garanciju ne jebe me ziva sila

otkud taj podatak od 79% kapaciteta? 20% je ozbiljan pad.

jesi li primjetio značajno kraće trajanje baterije? koliki ti postotak baterije ostane na kraju dana prije nego staviš na punjenje? kolika je razlika u odnosu kad je mobitel bio nov?

9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Backdraft kaže...
MasterOfDisaster kaže...
Mr.Inferno kaže...

Sat i pol je već dosta, sat i deset min bi bilo ok da.

Dali mora biti original Samsung ili može to ići sa ovim?

Ne znam dal limitira punjenje ako nije original, za kabele znam da je bolje uvijek koji ide uz njega.

A ja gledam ovako, lošija baterija brže punjenje (češće)- bolja baterija sporije punjenje(duže). To ću negdje dobiti s ovom promjenom mobitela, kompromis.

Ja sam uzeo ovaj punjač Forcell 45W PD QC4.0 - LINK i zadovoljan sam. Ništa nisam limitirao kod punjenje jer ionako sporo puni do bola, a mislim da tu opciju ima S24.

 

Gle imao sam godinu dana Xiaomi 12T Pro i punio ga svaki dan sa 120W punjačem i baterija je trajala kao prvi dan, nikakvih promjena nisam vidio, tako da ne vjerujem u te fore sa brzim punjenjem i degradacijom baterije, jer ja ju nisam vidio u godinu dana, ama baš nikakvu.

 tako sam i ja razmisljao, ali evo S23 star jedva godinu dana (kupljen i upogonjen 2 mj. 2023.), baterija se puni samo navecer i ujutro se iskopca, sve postavke standardno, stanje (zdravlje) baterije 79%

 

 bude li palo ispod 70% unutar 2 godine starosti, saljem na garanciju ne jebe me ziva sila

 hoćeš reći da je cijelu noć na punjaču? nije ni čudo što je baterija popušila...

ne razumijem taj način punjenja od prije 20 godina, baterija se nadopuni dok se otuširaš, presvučeš i jedeš.. uglavnom je dovoljno samo 20 min na punjaču da bude dovoljno za cijeli dan

to je poanta brzog punjenja, ne mrcvarenje cijelu noć 

Poruka je uređivana zadnji put uto 19.3.2024 22:41 (digitall).
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
digitall kaže...

ne razumijem taj način punjenja od prije 20 godina, baterija se nadopuni dok se otuširaš, presvučeš i jedeš.. uglavnom je dovoljno samo 20 min na punjaču da bude dovoljno za cijeli dan

to je poanta brzog punjenja, ne mrcvarenje cijelu noć 

 

Gluposti. Kad idem spavati stavim mob na punjač, bilo wireless bilo kabel. Ujutro ga skinem. I tako otkad postoje mobiteli. Nikad nisam imao problema s nijednom baterijom. Isto tako i s tabletima i svime ostalim na bateriju.

 

Ne razumijem to robovanje bateriji.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 8:02 (Bitanga).
5 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ma to ti ne valja. Ja da budem siguran dopustim da se isprazni do 40% i punim maximalno do 80%.
Sto je sigurno, sigurno je.
13 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Na mobitelu uključena opcija punjenja do 85%. Kada idem na put ili GO isključim tu opciju.  

Sporije punjenje/ niže zagrijavanje baterije - baterija dugovječnija.  Imam hrpu wireless punjača i svi rade istom logikom: Kada završi punjenje , gase se (npr. led mijenja status iz crveno u zeleno) i ponovno se aktiviraju tek nakon uklanjanja i ponovnog postavljanja, tako da ne vidim kako bi mogli puniti uređaj cijelu noć. 

Pored S23U imam rezervni NOTE 10+ iz 2019 i baterija u extra štednom modu izdrži cca 5 dana (nakon 3 godine aktivnog korištenja telefona)

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
digitall kaže...

ne razumijem taj način punjenja od prije 20 godina, baterija se nadopuni dok se otuširaš, presvučeš i jedeš.. uglavnom je dovoljno samo 20 min na punjaču da bude dovoljno za cijeli dan

to je poanta brzog punjenja, ne mrcvarenje cijelu noć 

 

Gluposti. Kad idem spavati stavim mob na punjač, bilo wireless bilo kabel. Ujutro ga skinem. I tako otkad postoje mobiteli. Nikad nisam imao problema s nijednom baterijom. Isto tako i s tabletima i svime ostalim na bateriju.

 

Ne razumijem to robovanje bateriji.

 nisu gluposti nego činjenice.

naravno da razliku nećeš skužiti kroz godinu ili dvije... i naravno da nećeš imati "problema".

mi koji mijenjamo mob svakih godinu dvije to ne osjetimo, jer i ako se tako ponaša prema bateriji nećemo imati osjećaj da se nešto od kapaciteta izgubilo kroz sitne padove tokom xy mjeseci, plus što dođu druge verzije os-a, aplikacija itd.

na kraju krajeva, ako ne vjeruješ činjenicama koje su lako provjerljive, zašto bi samsung i ostali stavili opciju "očuvanja baterije" punjenjem do 85%

 

btw bežično punjenje također nije baš idealno jer podiže temperaturu 

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 13:30 (digitall).
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
digitall kaže...
Bitanga kaže...
digitall kaže...

ne razumijem taj način punjenja od prije 20 godina, baterija se nadopuni dok se otuširaš, presvučeš i jedeš.. uglavnom je dovoljno samo 20 min na punjaču da bude dovoljno za cijeli dan

to je poanta brzog punjenja, ne mrcvarenje cijelu noć 

 

Gluposti. Kad idem spavati stavim mob na punjač, bilo wireless bilo kabel. Ujutro ga skinem. I tako otkad postoje mobiteli. Nikad nisam imao problema s nijednom baterijom. Isto tako i s tabletima i svime ostalim na bateriju.

 

Ne razumijem to robovanje bateriji.

 nisu gluposti nego činjenice.

naravno da razliku nećeš skužiti kroz godinu ili dvije... i naravno da nećeš imati "problema".

mi koji mijenjamo mob svakih godinu dvije to ne osjetimo, jer i ako se tako ponaša prema bateriji nećemo imati osjećaj da se nešto od kapaciteta izgubilo kroz sitne padove tokom xy mjeseci, plus što dođu druge verzije os-a, aplikacija itd.

na kraju krajeva, ako ne vjeruješ činjenicama koje su lako provjerljive, zašto bi samsung i ostali stavili opciju "očuvanja baterije" punjenjem do 85%

 

btw bežično punjenje također nije baš idealno jer podiže temperaturu 

 

Zato što baterije nisu vječne i normalno je da im pada kapacitet. Mobitele furam i po 3-4 godine, a onda ih netko naslijedi i fura jos godinama. Nikad se nisam opterecivao baterijom, ona je tu da meni služi. Čak i da crkne može se zamijeniti na servisu.

 

Pa gdje bih došao da se opterećujem tim glupostima.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
digitall kaže...
Bitanga kaže...
digitall kaže...

ne razumijem taj način punjenja od prije 20 godina, baterija se nadopuni dok se otuširaš, presvučeš i jedeš.. uglavnom je dovoljno samo 20 min na punjaču da bude dovoljno za cijeli dan

to je poanta brzog punjenja, ne mrcvarenje cijelu noć 

 

Gluposti. Kad idem spavati stavim mob na punjač, bilo wireless bilo kabel. Ujutro ga skinem. I tako otkad postoje mobiteli. Nikad nisam imao problema s nijednom baterijom. Isto tako i s tabletima i svime ostalim na bateriju.

 

Ne razumijem to robovanje bateriji.

 nisu gluposti nego činjenice.

naravno da razliku nećeš skužiti kroz godinu ili dvije... i naravno da nećeš imati "problema".

mi koji mijenjamo mob svakih godinu dvije to ne osjetimo, jer i ako se tako ponaša prema bateriji nećemo imati osjećaj da se nešto od kapaciteta izgubilo kroz sitne padove tokom xy mjeseci, plus što dođu druge verzije os-a, aplikacija itd.

na kraju krajeva, ako ne vjeruješ činjenicama koje su lako provjerljive, zašto bi samsung i ostali stavili opciju "očuvanja baterije" punjenjem do 85%

 

btw bežično punjenje također nije baš idealno jer podiže temperaturu 

 

Zato što baterije nisu vječne i normalno je da im pada kapacitet. Mobitele furam i po 3-4 godine, a onda ih netko naslijedi i fura jos godinama. Nikad se nisam opterecivao baterijom, ona je tu da meni služi. Čak i da crkne može se zamijeniti na servisu.

 

Pa gdje bih došao da se opterećujem tim glupostima.

 tko je rekao da se moraš opterećivati time? radi što hoćeš sa svojim novcima, al ne moraš se dizati na zadnje noge kada netko pita i dobije odgovor da brže smanjuje kapacitet svojim postupcima, a nije ni svjestan toga

 

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
digitall kaže...

 tko je rekao da se moraš opterećivati time? radi što hoćeš sa svojim novcima, al ne moraš se dizati na zadnje noge kada netko pita i dobije odgovor da brže smanjuje kapacitet svojim postupcima, a nije ni svjestan toga

 

 

Zato što si se ti krenuo opterećivati s time da netko puni mobitel preko noći pa si morao isto iskomentirati taj "način punjenja od prije 20 godina", savjetujući ljudima da razmišljaju o punjenju mobitela dok se tuširaju.

Razlike su potpuno nebitne kako god tko puni mobitel jer previše parametara tu igra ulogu. Niti ne znaš koliko ljudi troše mobitel tokom dana niti koliko ga koriste, niti da li ga pune preko noći svaki dan ili svaki drugi i sl.

 

"hoćeš reći da je cijelu noć na punjaču? nije ni čudo što je baterija popušila" i nije baš najpametniji komentar koji sam pročitao u zadnje vrijeme jer uopće ne drži vodu.

 

To je u rangu "koristiš mobitel? pa nije ni čudo što je baterija popušila". Najbolje ugasiti mobitel kad spavaš!!

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 17:55 (Bitanga).
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

a ništa, savjetujem ti da se malo educiraš oko toga pa se ispričaš

kad skužiš da neke stvari ipak drže vodu

Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 18:23 (digitall).
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
digitall kaže...

a ništa, savjetujem ti da se malo educiraš oko toga pa se ispričaš

kad skužiš da neke stvari ipak drže vodu

 

Više vjerujem svom bogatom iskustvu u toj tematici. Po "pričicama iz novina" ne bi mi baterija smjela trajati niti godinu dana, a ono traje i po 5 godina bez problema. Kako je to moguće?

Normalan korisnik koji puni jednom dnevno uglavnom neće imati nikakve probleme s baterijom u nekom prosječnom vijeku mobitela. Onaj tko ga puni i prazni triput dnevno jer non stop visi na njemu, e on će imati.

Ali ne zbog noćnog bežičnog punjenja.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

priče iz novina i znanstvene činjenice nisu isto.

tko i gdje je napisao da ti baterija neće trajati 5 godina, ili 10?

kakve opet probleme spomnješ? znaš čitati što napišem? pitam jer svaki puta odnedakle izvučeš neku glupost koju nisam napisao.

 

ajd da probam nacrtati kao malom djetetu jer očigledno moram, u tih 5 godina si recimo izgubio 30% , da si malo pazio izgubio bi 15 ili max 20%. ovisno naravno i o drugim parametrima.. jasnije?

isto kao pražnjenje do 0%, ne radiš to i baterija neće brzo izgubiti kapacitet, ili isto kao kad mob izložilš visokim temperaturama, sunce,  punjenje i igranje u isto vrijeme i sl.

 

i dalje mi nije jasno zašto bi netko u današnje vrijeme držao mob na punjaču cijelu noć, kad će 90% noći biti potpuno napunjen.. (dobro došli u 21. stoljeće)

dok večeraš se nadopuni do 80-90% (jer sigurno nije na 0%) i sigurno imaš za cijeli sljedeći dan ili dva, baterija kao nova i nakon 2 godine.

 

naravno da i meni nekad ostane cijelu noć, i naravno da nekad padne do 0, i naravno da je nekad u vrućim uvjetima, ali se potrudim da to nije svakodnevna praksa, a "trud" je tako mizerno minimalan da je to smiješno spominjati...

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
digitall kaže...

priče iz novina i znanstvene činjenice nisu isto.

tko i gdje je napisao da ti baterija neće trajati 5 godina, ili 10?

kakve opet probleme spomnješ? znaš čitati što napišem? pitam jer svaki puta odnedakle izvučeš neku glupost koju nisam napisao.

 

ajd da probam nacrtati kao malom djetetu jer očigledno moram, u tih 5 godina si recimo izgubio 30% , da si malo pazio izgubio bi 15 ili max 20%. ovisno naravno i o drugim parametrima.. jasnije?

isto kao pražnjenje do 0%, ne radiš to i baterija neće brzo izgubiti kapacitet, ili isto kao kad mob izložilš visokim temperaturama, sunce,  punjenje i igranje u isto vrijeme i sl.

 

i dalje mi nije jasno zašto bi netko u današnje vrijeme držao mob na punjaču cijelu noć, kad će 90% noći biti potpuno napunjen.. (dobro došli u 21. stoljeće)

dok večeraš se nadopuni do 80-90% (jer sigurno nije na 0%) i sigurno imaš za cijeli sljedeći dan ili dva, baterija kao nova i nakon 2 godine.

 

naravno da i meni nekad ostane cijelu noć, i naravno da nekad padne do 0, i naravno da je nekad u vrućim uvjetima, ali se potrudim da to nije svakodnevna praksa, a "trud" je tako mizerno minimalan da je to smiješno spominjati...

 

Zato sam i rekao: gluposti, i ostajem pri tome. Pa normalno da baterija propada, nitko nije ni rekao da nije tako. Samo ti želiš to prikazati kao big deal, a ja od početka govorim to što si ti sad rekao da je to zanemariv utjecaj.

 

Potpuno je nepotrebno uopće razmišljati o tome i imati to negdje u podsvjesti ili svijesti.

Napuniš kad hoćeš i gotova priča, ne opterećivati se postocima lifetimea, kapaciteta, max punjenja i sl.

 

Uštekaš, ištekaš ili prisloniš, skineš. Život je prekratak za pametne savjete o "trošenju baterije". Taman posla da ću planirati prije večere punjenje mobitela da uštedim 10% lifetimea u 5 godina, ne budi smiješan. Pa niti večeru ne planiram, jedem kad mi se jede. Kad operem zube, ugasim svjetlo, stavim i mob na punjenje i laku noć. Nekad ga čak i ne stavim dobro na wireless punjač pa se niti ne počne puniti, evo 2 godine star S22U i izdrži bez problema i drugi dan. Who cares.

 

Eto, sad sam ja tebi nacrtao kao malom djetetu. Smiri se slobodno, nasekirao si se jako.

 

BTW, i Nintendo Switch i sat i poslovni laptop su mi gotovo stalno na chargeru :-) Pa što ako su i 100% dana i noći napunjeni?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2024 23:39 (Bitanga).
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

ako niste znali: mobiteli isključuju punjenje baterije kad dođe na 100%, ili na 85% ako imate uključenu tu opciju. također se punjenje usporava kod većih postotaka (ako je brzi punjač).

znači punjene preko noći je apsolutno bezopasno za bateriju. današnje baterije su i mnogo kvalitetnije nego prije 20 godina. evo i moj s21fe nije gotovo ništa pao u trajanju baterije, a kupljen je prije 2 godine.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Ako niste znali: li-ion baterije ne vole da sede na 100% iz sličnog razloga iz kog ne vole da sede na 0% (dolazi do trajnog taloženja nosilaca naelektrisanja na jednoj od elektroda, čime se efektivno smanjuje kapacitet baterije). Ovi efekti su eskperimentalno demonstrirani na većem broju laboratorijskih studija. U praksi se drastični primeri ovog efekta češće sreću na laptopima koji se gotovo isključivo koriste na punjaču. Znam za više slučajeva gde su ljudi posle 6 meseci ostali bez pola kapaciteta baterije. No, da se vratimo na telefone. Baterija ostavljena na punjaču preko noći će doći do 100% i punjenje će se isključiti; zatim će pasti na 99% (verovatno ni za toliko, već samo za deo procenta) i punjenje će se ponovo aktivirati i dopuniti je do maksimuma. S obzirom na to da je vreme punjenja baterije na telefonima oko sat vremena, telefon koji stoji na punjaču 8h od 24h će za godinu dana skupiti ~100 dana ležanja na 100% baterije. Ovo nije ni izbliza toliko drastično kao scenario sa laptopom koji se praktično konstantno drži na 100%, ali da je dobro, nije i, kao što rekoh, ovo je više puta demonstrirano u kontrolisanim uslovima.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
2 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Bitanga kaže...
digitall kaže...

priče iz novina i znanstvene činjenice nisu isto.

tko i gdje je napisao da ti baterija neće trajati 5 godina, ili 10?

kakve opet probleme spomnješ? znaš čitati što napišem? pitam jer svaki puta odnedakle izvučeš neku glupost koju nisam napisao.

 

ajd da probam nacrtati kao malom djetetu jer očigledno moram, u tih 5 godina si recimo izgubio 30% , da si malo pazio izgubio bi 15 ili max 20%. ovisno naravno i o drugim parametrima.. jasnije?

isto kao pražnjenje do 0%, ne radiš to i baterija neće brzo izgubiti kapacitet, ili isto kao kad mob izložilš visokim temperaturama, sunce,  punjenje i igranje u isto vrijeme i sl.

 

i dalje mi nije jasno zašto bi netko u današnje vrijeme držao mob na punjaču cijelu noć, kad će 90% noći biti potpuno napunjen.. (dobro došli u 21. stoljeće)

dok večeraš se nadopuni do 80-90% (jer sigurno nije na 0%) i sigurno imaš za cijeli sljedeći dan ili dva, baterija kao nova i nakon 2 godine.

 

naravno da i meni nekad ostane cijelu noć, i naravno da nekad padne do 0, i naravno da je nekad u vrućim uvjetima, ali se potrudim da to nije svakodnevna praksa, a "trud" je tako mizerno minimalan da je to smiješno spominjati...

 

Zato sam i rekao: gluposti, i ostajem pri tome. Pa normalno da baterija propada, nitko nije ni rekao da nije tako. Samo ti želiš to prikazati kao big deal, a ja od početka govorim to što si ti sad rekao da je to zanemariv utjecaj.

 

Potpuno je nepotrebno uopće razmišljati o tome i imati to negdje u podsvjesti ili svijesti.

Napuniš kad hoćeš i gotova priča, ne opterećivati se postocima lifetimea, kapaciteta, max punjenja i sl.

 

Uštekaš, ištekaš ili prisloniš, skineš. Život je prekratak za pametne savjete o "trošenju baterije". Taman posla da ću planirati prije večere punjenje mobitela da uštedim 10% lifetimea u 5 godina, ne budi smiješan. Pa niti večeru ne planiram, jedem kad mi se jede. Kad operem zube, ugasim svjetlo, stavim i mob na punjenje i laku noć. Nekad ga čak i ne stavim dobro na wireless punjač pa se niti ne počne puniti, evo 2 godine star S22U i izdrži bez problema i drugi dan. Who cares.

 

Eto, sad sam ja tebi nacrtao kao malom djetetu. Smiri se slobodno, nasekirao si se jako.

 

BTW, i Nintendo Switch i sat i poslovni laptop su mi gotovo stalno na chargeru :-) Pa što ako su i 100% dana i noći napunjeni?

 i što sam pogrešno rekao? ništa.

nema na čemu. zapratite me za još savjeta.

 

btw na službenim laptopima redovito mijenjamo baterije kao čarape zbog tog što su na punjaču non stop

15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ivan(4) kaže...

Ako niste znali: li-ion baterije ne vole da sede na 100% iz sličnog razloga iz kog ne vole da sede na 0% (dolazi do trajnog taloženja nosilaca naelektrisanja na jednoj od elektroda, čime se efektivno smanjuje kapacitet baterije). Ovi efekti su eskperimentalno demonstrirani na većem broju laboratorijskih studija. U praksi se drastični primeri ovog efekta češće sreću na laptopima koji se gotovo isključivo koriste na punjaču. Znam za više slučajeva gde su ljudi posle 6 meseci ostali bez pola kapaciteta baterije. No, da se vratimo na telefone. Baterija ostavljena na punjaču preko noći će doći do 100% i punjenje će se isključiti; zatim će pasti na 99% (verovatno ni za toliko, već samo za deo procenta) i punjenje će se ponovo aktivirati i dopuniti je do maksimuma. S obzirom na to da je vreme punjenja baterije na telefonima oko sat vremena, telefon koji stoji na punjaču 8h od 24h će za godinu dana skupiti ~100 dana ležanja na 100% baterije. Ovo nije ni izbliza toliko drastično kao scenario sa laptopom koji se praktično konstantno drži na 100%, ali da je dobro, nije i, kao što rekoh, ovo je više puta demonstrirano u kontrolisanim uslovima.

 

A zašto misliš da je baterija kad vidiš da piše 100% stvarno na 100% kapaciteta. Ako joj to šteti onda mogu napraviti i da piše da je 100%, a ustvari je 90% napunjena. I to tako nekako i radi.

Opcija za punjenje do nekog manjeg postotka je zanemarivi benefit.

 

digitall kaže...

 i što sam pogrešno rekao? ništa.

nema na čemu. zapratite me za još savjeta.

 

btw na službenim laptopima redovito mijenjamo baterije kao čarape zbog tog što su na punjaču non stop

 

Pogrešno je samo to što si se čudio ljudima kako pune uređaje i na to sam reagirao.

 

I to što si tvrdio da noćno punjenje može u niti godinu dana uništiti bateriju za 21%. To sigurno nije istina.

 

Mi laptopima na poslu vrlo rijetko mijenjamo baterije, jer su ionako uvijek na docku, a kad ideš negdje ionako nosiš punjač sa sobom, nitko od nas ne sjedi za laptopom satima u kafiću.

Eno stari laptop ima skoro 8 godina i baterija mu može trajati 40 minuta, a na početku je trajala niti 2h. Za tih 8 godina je cijelo vrijeme radio isključivo na docku.

Da li bi savjetovao ljudima da ne koriste laptope spojene na punjač cijelo vrijeme nego da ga nadopunjavaju po potrebi? Siguran sam da ne bi.

 

Problem je isključivo taj što smo radi "waterproofinga" koji skoro nikome ne treba dobili zatvorena kućišta da nitko ne može promijeniti bateriju. Baterije za mob su prije koštale niti 15€.

A vidim da sad i proizvođači laptopa kreću u tom smjeru, tanke built in baterije pa se ne mogu niti zamijeniti više samo tako.

S time bi se EU malo trebao pozabaviti.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
12 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

o cemu vi dramite, ja ne vjerujem...

ja sam kupio mob, nije on kupio mene da razmisljam o njemu cijeli dan.
prakticnije mi je ga navecer roknut na punjac nego ga ujutro zaboraviti staviti na punjac i biti u problemu.

nije vam zdravo robovati stvarima, bolje robujte partneru 

jesus_tm1
Moj PC  
9 0 hvala 3
16 godina
offline
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
d666sermek kaže...

...

nije vam zdravo robovati stvarima, bolje robujte partneru 

 Vidi se ko voli sado-mazo. 

 

Pitanje: ko robuje uređaju, onaj ko puni telefon kad je baterija prazna, ili onaj ko ima ritual, pa pred spavanje prvo ušuška decu, pa stavi telefon da se puni (i anksiozan je ako zaboravi, pa ujutru nema 100% baterije)? Sad pogledah da bih znao da napišem, napunio sam bateriju prekjuče oko 19h, sad je na 40%, verovatno ću je uskoro puniti. Nije da osećam neko opterećenje zbog toga. Evo ga kolega Bitanga ovde u taboru "ima da punim noću jer mi se tako sviđa", a pre nekog vremena je, ako se dobro sećam, objašnjavao kako uvek koristi spore punjače, pa nek se puni satima. I ko je sad tu "rob"?!

 

Pitanje 2: Gde je granica između robovanja stvarima i neke najosnovnije brige. Je l' voženje automobila na redovan ("mali") servis, ili izbegavanje držanja broja obrtaja "u crvenom" i sl, robovanje, ili normalna zdrava praksa? Mislim, kupio si ga da služi tebi, a ne ti njemu, zar ne?

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
15 godina
online
Re: Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]
Ivan(4) kaže...

 

Pitanje: ko robuje uređaju, onaj ko puni telefon kad je baterija prazna, ili onaj ko ima ritual, pa pred spavanje prvo ušuška decu, pa stavi telefon da se puni (i anksiozan je ako zaboravi, pa ujutru nema 100% baterije)? Sad pogledah da bih znao da napišem, napunio sam bateriju prekjuče oko 19h, sad je na 40%, verovatno ću je uskoro puniti. Nije da osećam neko opterećenje zbog toga. Evo ga kolega Bitanga ovde u taboru "ima da punim noću jer mi se tako sviđa", a pre nekog vremena je, ako se dobro sećam, objašnjavao kako uvek koristi spore punjače, pa nek se puni satima. I ko je sad tu "rob"?!

 

Pitanje 2: Gde je granica između robovanja stvarima i neke najosnovnije brige. Je l' voženje automobila na redovan ("mali") servis, ili izbegavanje držanja broja obrtaja "u crvenom" i sl, robovanje, ili normalna zdrava praksa? Mislim, kupio si ga da služi tebi, a ne ti njemu, zar ne?

 

Znaš na čemu punim mob S22U? Na ovome:

https://www.ikea.com/hr/hr/p/nymane-radna-lampa-bezicno-punjenje-antracit-90477743/

 

Mislim da obično na kraju dana kad mi bude baterija na oko 60-70% kaže da mu treba jedno 2h da napuni (ne sjećam se točno).

Akcija punjenja mi je doslovno ovakva: gasim komp prije spavanja, desnom rukom kliknem mišem na shutdown, i onda tom istom rukom pomaknem mob koji je pokraj te lampe na lampu i to je to :-)

 

Usporedba s autom nije ok, jer kod auta su životi u pitanju, postoji tehnički pregled i sl. Dovoljno imamo takvih problema u životu, da ne moramo još i za svaki device oko sebe voditi servisnu knjižicu :-)

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.3.2024 11:36 (Bitanga).
10 godina
online
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

Stvarno pretjerujete s tim.baterijama. Kupite mbitel od 1000e i problem vam je za 24mj promjenit bateriju za 70e. 

Punim kako me sune. 

Moj PC  
6 0 hvala 1
9 godina
offline
Samsung Galaxy S23/S23+/S23 Ultra - [Rasprava]

ja isto punim kako mi dođe, npr. sjedim na poslu i bacim ga na punjač nekad i kad ima 60% pa skinem na 70 ili kako god mi dođe, ili zatreba mob

 

samo ne radim ove baš nepotrebne gluposti, od 0 do 100 i cijelonocna punjenja... ako baš ne moram ili tako ispadne taj dan...

 

više robijaju bateriji ovi koji moraju punit cijelu noć jer imaju takvu naviku od 2. svj. rata

Moj PC  
0 1 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice