Hack interneta?

poruka: 18
|
čitano: 7.324
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Hack

Dakle, sinoć sam igrao jednu online igru, između ostalog, da sam na javom chatu skype kontakt jednom tipu s kojim cesto igram. to je vidijelo mozda max 10 osoba, od kojih je jedan nedugo nakon toga poceo objavljivati neke moje podatke, tipa IP, host, provider i slično. i internet mi prestane raditi. pošto sam doma na wifiju, disconectam pa connectam i radi okej. nedugo nakon, opet isto. i danas vidim istog tipa, i on igra u mom timu,i na kraju mi kaze kao, nakon ove igre nemas vise interneta. ok, 10 min nakon, opet ista prica, ijavlja mi se brat iz sobe kako mu nema neta. malo sam gugalo o tome i cini mi se da je ddos. kako to maknuti?

15 godina
odjavljen
offline
Re: Hack

Jednostavno. Restartaj router da dobiješ novu IP, ne kontaktiraj tog lika (možda je sa netstatom pokupio IP) i to je manje više to. Ako se ponovi, javi se opet jer očito na neki drugi način dolazi do tvoje IP.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hack

ok.hvala

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hack
DiracDeltaFunction kaže...

Dakle, sinoć sam igrao jednu online igru, između ostalog, da sam na javom chatu skype kontakt jednom tipu s kojim cesto igram. to je vidijelo mozda max 10 osoba, od kojih je jedan nedugo nakon toga poceo objavljivati neke moje podatke, tipa IP, host, provider i slično. i internet mi prestane raditi. pošto sam doma na wifiju, disconectam pa connectam i radi okej. nedugo nakon, opet isto. i danas vidim istog tipa, i on igra u mom timu,i na kraju mi kaze kao, nakon ove igre nemas vise interneta. ok, 10 min nakon, opet ista prica, ijavlja mi se brat iz sobe kako mu nema neta. malo sam gugalo o tome i cini mi se da je ddos. kako to maknuti?

Da to je najverovatnije obicni DoS attack. Vrlo lako da je dobio IP putem Wireshark-a i slicnih NetTools-a. Sumnjam da ga je dobio netstatom,ali ok :)
Ne trebaš se ništa brinuti dovoljan je restart routera kao sto je rekao @Sum_of_all_fears i dobit ces jednim dijelom novu ip adresu. Nemoj stupat u kontakt s tom osobom ili ako vec moras onda mozes koristit neki vpn .
Bilo bi dobro i da ukljucis firewall na routeru.
Ako i dalje bude problema onda možeš pogledat ovo Avira Bot Cleaner.
Evo ti i programcic za brzo reconnect -anje routera KLIK!!

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2013 8:37 (Stux).
15 godina
neaktivan
offline
Hack interneta?

Prestani koristiti skype dok igras. Zasto? Zato sto ako neko ima tvoj skype, moze dobiti i tvoj ip pomocu raznih alata koji su cak besplatni na netu.

Znaci resetuj router i ne pali skype.

I moj arena partner je imao taj problem dok smo igrao WoW. Neko je platio da ga se konstatno DOS-a dok igramo. I onda sam skontao da napadac dobiva IP preko skypa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 1.9.2013 8:43 (Arxi).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Hack interneta?
Arxi kaže...

Prestani koristiti skype dok igras. Zasto? Zato sto ako neko ima tvoj skype, moze dobiti i tvoj ip pomocu raznih alata koji su cak besplatni na netu.

Znaci resetuj router i ne pali skype.

I moj arena partner je imao taj problem dok smo igrao WoW. Neko je platio da ga se konstatno DOS-a dok igramo. I onda sam skontao da napadac dobiva IP preko skypa.

Ma sasvim cudno razmišljanje od tvoje strane. Zašto bi covjek prestao koristit skype,ako sumnja na nekoga nek ga izbriše i to je to.
Nije to netko tko se bavi time,to je jednostavno "starije dijete" koje nema pametnijeg posla nego radi ono sta svi mogu kad je u pitanje program koji koristit IM.
Tako da slobodno ti upali skype samo pogledaj koga imas na skypeu i nema nikakve panike. Uostalom DoS traje nekoliko sekundi (primis određenu kolicinu paketa i pukneš)
Lagano restart router i ciao!

15 godina
neaktivan
offline
Re: Hack interneta?
Stux kaže...
Arxi kaže...

Prestani koristiti skype dok igras. Zasto? Zato sto ako neko ima tvoj skype, moze dobiti i tvoj ip pomocu raznih alata koji su cak besplatni na netu.

Znaci resetuj router i ne pali skype.

I moj arena partner je imao taj problem dok smo igrao WoW. Neko je platio da ga se konstatno DOS-a dok igramo. I onda sam skontao da napadac dobiva IP preko skypa.

Ma sasvim cudno razmišljanje od tvoje strane. Zašto bi covjek prestao koristit skype,ako sumnja na nekoga nek ga izbriše i to je to.
Nije to netko tko se bavi time,to je jednostavno "starije dijete" koje nema pametnijeg posla nego radi ono sta svi mogu kad je u pitanje program koji koristit IM.
Tako da slobodno ti upali skype samo pogledaj koga imas na skypeu i nema nikakve panike. Uostalom DoS traje nekoliko sekundi (primis određenu kolicinu paketa i pukneš)
Lagano restart router i ciao!

http://www.reddit.com/r/DotA2/comments/1cbisk/are_dota_2_players_targeted_by_ddos_attacks/

http://www.grabthatip.com/

 

Pogledaj pa se uvjeri. Ne trebas biti na listi prijatelja. Na prvom linku imas upravo primjer o cemu pricam, u profesionalnom gamingu. A na drugom jedan od stotinu alata gdje mozes dobiti ip preko username-a. Danas ti botnet kosta 3$ po satu, skoro pa dzabe.

 

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hack interneta?
Arxi kaže...

http://www.reddit.com/r/DotA2/comments/1cbisk/are_dota_2_players_targeted_by_ddos_attacks/

http://www.grabthatip.com/

 

Pogledaj pa se uvjeri. Ne trebas biti na listi prijatelja. Na prvom linku imas upravo primjer o cemu pricam, u profesionalnom gamingu. A na drugom jedan od stotinu alata gdje mozes dobiti ip preko username-a. Danas ti botnet kosta 3$ po satu, skoro pa dzabe.

Hm,a moze bit. Nez nisam u ovim igrama pa ono...
A ovo za botove znam,zato sam mu i dao onaj link "anti-botnet" ako je skupio mozda kojeg da ga obriše.

11 godina
protjeran
offline
Re: Hack interneta?
Stux kaže...

A ovo za botove znam,zato sam mu i dao onaj link "anti-botnet" ako je skupio mozda kojeg da ga obriše.

O čemu ti to. Dao si mu link koji vodi na direktno preuzimanje Avire DE Cleanera ( koja je još u vječitoj beti ). Pa bar malo pojasni čovjeku što je taj on-demand skener, kako radi, da mu je sučelje na njemačkom, da ne može s snjime izvršiti full scan ako ne zadovolji neke prepostavke i ima još toga...............

12 godina
neaktivan
offline
Re: Hack interneta?
Siksika kaže...
Stux kaže...

A ovo za botove znam,zato sam mu i dao onaj link "anti-botnet" ako je skupio mozda kojeg da ga obriše.

O čemu ti to. Dao si mu link koji vodi na direktno preuzimanje Avire DE Cleanera ( koja je još u vječitoj beti ). Pa bar malo pojasni čovjeku što je taj on-demand skener, kako radi, da mu je sučelje na njemačkom, da ne može s snjime izvršiti full scan ako ne zadovolji neke prepostavke i ima još toga...............

Ah o ...
A šta da ti kažem"bubnuo" sam ovo jutros rano za Avira DE Cleaner i totalno zaboravio navesti ostalo, ali znam da bi se on javio ako bi i dalje bilo kakvih problema tako da bi tada pojasnio u cemu je stvar i sta treba.
Ovo je bilo više kao opcija "+" jer i sam znas da je ovo za one koji su zaraženi nekim od botova(a i ne samo u te svrhe/rootkit), a sumnjam da on je tako da...
Njegova prica je vise restart router i rjesit se toga usera na skypu tako da nema velike štete...
Eto kad si vec poceo mogao si i ti dovršit. {#}{#}

Ako mu kojim slucajem bude zatrebalo onda cu mu objasnit.

 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Hack
Stux kaže...
DiracDeltaFunction kaže...

Dakle, sinoć sam igrao jednu online igru, između ostalog, da sam na javom chatu skype kontakt jednom tipu s kojim cesto igram. to je vidijelo mozda max 10 osoba, od kojih je jedan nedugo nakon toga poceo objavljivati neke moje podatke, tipa IP, host, provider i slično. i internet mi prestane raditi. pošto sam doma na wifiju, disconectam pa connectam i radi okej. nedugo nakon, opet isto. i danas vidim istog tipa, i on igra u mom timu,i na kraju mi kaze kao, nakon ove igre nemas vise interneta. ok, 10 min nakon, opet ista prica, ijavlja mi se brat iz sobe kako mu nema neta. malo sam gugalo o tome i cini mi se da je ddos. kako to maknuti?

Da to je najverovatnije obicni DoS attack. Vrlo lako da je dobio IP putem Wireshark-a i slicnih NetTools-a. Sumnjam da ga je dobio netstatom,ali ok :)
Ne trebaš se ništa brinuti dovoljan je restart routera kao sto je rekao @Sum_of_all_fears i dobit ces jednim dijelom novu ip adresu. Nemoj stupat u kontakt s tom osobom ili ako vec moras onda mozes koristit neki vpn .
Bilo bi dobro i da ukljucis firewall na routeru.
Ako i dalje bude problema onda možeš pogledat ovo Avira Bot Cleaner.
Evo ti i programcic za brzo reconnect -anje routera KLIK!!

Ali gle, stvar je što ne stupam u kontakt s njime. Baš maloprije,igram, čim sam došao na prvo mjesto, i iskljuci mi se net, dok je on prije dvi minute dosao "observati". A igra je curvefever, tako da mi rank pada sve po 50, sto je puno.

 

Arxi kaže...

Prestani koristiti skype dok igras. Zasto? Zato sto ako neko ima tvoj skype, moze dobiti i tvoj ip pomocu raznih alata koji su cak besplatni na netu.

Znaci resetuj router i ne pali skype.

I moj arena partner je imao taj problem dok smo igrao WoW. Neko je platio da ga se konstatno DOS-a dok igramo. I onda sam skontao da napadac dobiva IP preko skypa.

Evo sad kad mi je stalo, nisam imao upaljen skajp. Jeli dovoljno sto zna moje korisnico ime na skajpu?

 

 

EDIT:

Također sad kad mi se opet desilo, na popisu wifi mreža je bila nea nepoznata, sa puno slova i broje koje ne cine neku logicki smislenu cjelinu, jeli to povezano ,ili?

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 2.9.2013 1:26 (DiracDeltaFunction).
11 godina
protjeran
offline
Re: Hack

obicnim dosom nema sanse.

www.mmo-balkan.com/forum
10 godina
protjeran
offline
Hack interneta?

nsa :)

HOW ABOUT NO
10 godina
neaktivan
offline
Re: Hack

našao sam prijatelja od tog tipa, i provalio mu pricu kako sam ga prijavio fbi-u, da ce biti svasta, da imam slike di on to piše, i svjedoke koji će potvrditi pricu. vjerojatno treperi i zove ga, javim kako se odvije :D

11 godina
neaktivan
offline
Re: Hack
DiracDeltaFunction kaže...

našao sam prijatelja od tog tipa, i provalio mu pricu kako sam ga prijavio fbi-u, da ce biti svasta, da imam slike di on to piše, i svjedoke koji će potvrditi pricu. vjerojatno treperi i zove ga, javim kako se odvije :D

12 godina
offline
Hack interneta?

Hahahahaa, kakva dijeca jao...

12 godina
neaktivan
offline
Hack interneta?

Nestrpljivo i ushićeno nadasve uzbuđeno čekam razvoj situacije :)

 

Izvještavaj nas redovno.

10 godina
neaktivan
offline
Hack interneta?

''Moj je tata jači!!,reć ću te materi!!!'' {#}{#}

Roses are red,my screen is blue,and I'm sitting here thinking WTF did I do?///Svi smo mi Mentalist///
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice