Ah ta škola...

poruka: 12.601
|
čitano: 1.629.547
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Ah ta škola...

Ako ja nisam bio u skoli kad se pisao ispit i sad me profesor umjesto da pišem ispit želi ispitat na ploči jel on mene smije pitat nešto što nije bilo u tom ispitu ili me mora pitat po pitanjima iz ispita ?? 

10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

može pitat šta 'oće,boli njega qurac.....ako je normalan,pitat će te ono iz testa i nešto vezano uz tu temu što nije bilo u testu...

fra Krsto Narkoman
11 godina
offline
Ah ta škola...

A jel ja smijem tražit da pišem ispit umjesto da odgovaram na ploči ??? 

10 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Rucipe kaže...

A jel ja smijem tražit da pišem ispit umjesto da odgovaram na ploči ??? 

misliš da se njemu da pisat nanovo ispit samo zbog tebe?

fra Krsto Narkoman
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Ne samo da smiješ, već moraš, jer ako ti upiše ocjenu iz odgovaranja pod pismeni ispit, mislim da možeš tražiti ponavljanje te ocjene, te imaš cijeli razred kao svjedoke da si ti to odgovarao, a ne pisao, kao što je trebalo. Jer za jedan ispit imaš 40 minuta vremena, a za odgovaranje maksimalno 15.
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Naravno da možeš,većina dozvoljava tako ako ti je tako lakše.
Ne prave ti oni novi ispit,samo dobiješ isti što su ostali pisali u 90% slučajeva
robimarko@gmail.com
10 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Wicked_Sick87 kaže...
Ne samo da smiješ, već moraš, jer ako ti upiše ocjenu iz odgovaranja pod pismeni ispit, mislim da možeš tražiti ponavljanje te ocjene, te imaš cijeli razred kao svjedoke da si ti to odgovarao, a ne pisao, kao što je trebalo. Jer za jedan ispit imaš 40 minuta vremena, a za odgovaranje maksimalno 15.

ne poštuje to nitko....kod nas zemljopis,povijest i sl. uvijek odgovaraš ako nisi pisao

fra Krsto Narkoman
14 godina
offline
Ah ta škola...

Ma većina profesora ne poštuje pravila, jedu g**na i glume nezadovoljne, prave se pametni

Hipokriti

Moje će ideje jednoga dana pokretati svijet! Ne postoji zastava dovoljno velika da prekrije nevine ljudske žrtve!!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Rucipe kaže...

Ako ja nisam bio u skoli kad se pisao ispit i sad me profesor umjesto da pišem ispit želi ispitat na ploči jel on mene smije pitat nešto što nije bilo u tom ispitu ili me mora pitat po pitanjima iz ispita ?? 

profesor te moze pitat citavo gradivo koje je pokriveno cjelinom koju nisi pisa/odgovara... 

Rucipe kaže...

A jel ja smijem tražit da pišem ispit umjesto da odgovaram na ploči ??? 

ispit ces pisat iskljucivo ukoliko na prvom ispitu ima dovoljno negativnih ocjena da je "isplativije" ponovo ga pisat umjesto usmeno odgovarat... za jednu osobu sigurno se nece pisat novi ispit, a u tvom je interesu bilo pojavit se na prvobitnom ispitu (ili ga propustiti)... 

robimarko kaže...
Naravno da možeš,većina dozvoljava tako ako ti je tako lakše.
Ne prave ti oni novi ispit,samo dobiješ isti što su ostali pisali u 90% slučajeva

nije nista propisano, ovisi o broju ucenika koji je potrebno ponovo "testirati". 

da je doista ponovni ispit kopija prvotnog, tada bi oni koji su ga prvobitno pisali bili iznimo glupi, kad vec mogu naknadno znat sve odgovore... iz tog razloga ispiti, osim po opsegu gradiva nisu isti... 

Top Bugovac kaže...

Ma većina profesora ne poštuje pravila, jedu g**na i glume nezadovoljne, prave se pametni

Hipokriti

upravo si opisa sebe... s tim da ti u pravilu s...s cim zines, a i ucenik si, pretpostavljam... btw, postoji hrvatska rijec - licemjeri, ali i tu se pravi javia... 

 

 

malo off, s obzirom na izjave koje se ovdje mogu procitat, zapitam se na kojim su drogama bili roditelji pojedinaca kad su ih radili, i matere dok su bile trudne, jer ocito da je na pojedince ostavilo trajne medicinske posljedice... jel to alkohol, duvan, droge? ili su to pojedinci sebi napravili s istim supstancama... 

10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

wifi,ne vrijedi više ono pravilo kad ne unose ili pišu ponovno ispit ako je 50% razreda dobilo 1...

fra Krsto Narkoman
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...

naravno da ne vrijedi jer se to zloupotrebljavalo... ali svejedno je za ispravak losih ocjena lakse ponekad napisat drugih ispit ako je velik broj istih, nego pojedinacno ispitivat... ipak, usmeno ispitivanje je jos najbolje (bar za one koji uce)... 

10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

ovisi o profesoru,mi imamo tipove što imaju 1 sve ostale predmete,a biologiju odgovaraju s knjigom u ruci......

fra Krsto Narkoman
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
kivic15 kaže...

wifi,ne vrijedi više ono pravilo kad ne unose ili pišu ponovno ispit ako je 50% razreda dobilo 1...

Ukoliko preko 50% učenika dobije jedan iz nekog predmeta znači da:

  • Profesor nije uspio pri svom radu pa treba da dobije otkaz
  • Prag za upis u tu određenu školu nije bio dovoljno visok
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Onjegin kaže...
kivic15 kaže...

wifi,ne vrijedi više ono pravilo kad ne unose ili pišu ponovno ispit ako je 50% razreda dobilo 1...

Ukoliko preko 50% učenika dobije jedan iz nekog predmeta znači da:

  • Profesor nije uspio pri svom radu pa treba da dobije otkaz
  • Prag za upis u tu određenu školu nije bio dovoljno visok

* ucenike boli brige...

* ucenici su upisani na racun raznoraznih bolesnih, sportskih, umjetnickih, braniteljskih i slicnih bodova

* ucenici su imali bodove ali su skolu upisali jer na nagovor roditelja, a sami nemaju interesa

* ucenici su imali bodove ali nisu imali pojma sto da upisu pa su isli po principu "kud svi turci, tu i mali mujo"

 

inace, prije dvi godine kad je postojala obveza ponavljanja ispita, postojale su stihijske poplave jedinica kad bi se citavi razred "dogovoria" past kako bi pisali nekom drugom prilikom. kako se tada te jedinice nisu pisale u rubriku, efekt je bia potpun... zbog toga je vjerojatno isto i ukinuto...

 

neki su predmeti, a i profesori zahtjevniji od drugih - nazalost, u istoj skoli je "bolji" profesor koji prica viceve na satu, nego onaj koji nesto i ocekuje od ucenika. zalosno je sto 90% ucenika ne shvaca da im upravo takvi profesori cine magarecu uslugu jer poanta skole nisu ocjene, poanta je prijenos znanja... osobno bi prije da otkaz profesoru kojem 90% ucenika ima 5, nego 1, jer puno je realnije neznanje u nasem drustvu nego znanje... 

13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Onjegin kaže...
kivic15 kaže...

wifi,ne vrijedi više ono pravilo kad ne unose ili pišu ponovno ispit ako je 50% razreda dobilo 1...

Ukoliko preko 50% učenika dobije jedan iz nekog predmeta znači da:

  • Profesor nije uspio pri svom radu pa treba da dobije otkaz
  • Prag za upis u tu određenu školu nije bio dovoljno visok

Da zato što profesor mora učit umjesto tebe jer je ipak on neuka budala </sarcasm>

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
zelenbic kaže...

Da zato što profesor mora učit umjesto tebe jer je ipak on neuka budala </sarcasm>

Pa ako nogometaši igraju lošije nego inače, ne dobije 20 igrača otkaz nego jedan trener.


Ako 20 radnika daje slabije rezultate nego inače, ne dobije 20 radnika otkat nego jedan direktor.

13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
Onjegin kaže...
zelenbic kaže...

Da zato što profesor mora učit umjesto tebe jer je ipak on neuka budala </sarcasm>

Pa ako nogometaši igraju lošije nego inače, ne dobije 20 igrača otkaz nego jedan trener.


Ako 20 radnika daje slabije rezultate nego inače, ne dobije 20 radnika otkat nego jedan direktor.

Radnici i nogometaši nisu učenici oni su svoje znaje usvojili i zato što su ga dobro/loše usvojili su završili tamo gdje jesu

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Onjegin kaže...
zelenbic kaže...

Da zato što profesor mora učit umjesto tebe jer je ipak on neuka budala </sarcasm>

Pa ako nogometaši igraju lošije nego inače, ne dobije 20 igrača otkaz nego jedan trener.


Ako 20 radnika daje slabije rezultate nego inače, ne dobije 20 radnika otkat nego jedan direktor.

ako 1 nogometas losije igra, ostane sidit na klupi, izgubi se u moru drugih i zavrsi u trecu ligu - poanta je da se bori za sebe jer zna da samo o njemu ovisi njegova buducnost i ako je potrebno napravit ce cudo.

ako 1 radnik steti firmi, ne radi korektno, tada ce takodjer dobit otkaz, a ukoliko se svojim znanjem i sposobnostima iskaze, napreduje, bar u normalnom svitu. 

ako 1 ucenik ne radi, ometa nastavu, izostaje, zapravo predstavlja problem i "krivi uzor" razredu, tada je on faca, glavna tema sjednica, svoja "prava" izbori na silu, prijetnjama, itd., svoje "znanje" dobiva prepisivanjem, a oko sebe skuplja hrpu ovaca iz razreda koje ce ga podrzat. takvom debilu se ne moze stat na kraj jer je skolski sustav napisan od strane ljudi koji sa skolom (danasnjom) nemaju veze, i zbog njega onih 5 od 30 u razredu koji mogu uspit i koji su jednako JAKI kao i nogometas i radnik i koji bi trebali bit fokus svih nastojanja budu ismijavani zbog svog znanja, jer jbga, nije cool znat, to su ipak streberi, cigani kad nece da se od njih prepisuje, i sto vec ne, zapravo je u skoli potpuno izvrnut sustav vrijednosti, pa se valjda inteligentna dica tribaju sramit svoje pameti, a glupi na sva zvona bruje o svojim pravima - glavno da su im svi drugi krivi za njihovu linost, eto u ovom slucaju je kriv valjda profesor sto ne daje pitanja tipa 2+2 pa da svi imaju 5. 

 

koliko je sustav debilan govori i drzavna matura, pogotovo osnovna razina matematike. ZALOSNO je sto je za ocjenu 5 potreban broj bodova ekvivalentan onom potrebnom da se u normalnom ispitu iz matmatike dobije 2, dakle 50%, a sve je na raspolaganju, formule, upute, pa cak i rjesenja... ali valjda je i tad profesor kriv jer ih nije naucia kako se uci... 

 

kad ljudi shvate da su SVE ocjene vec sada prenapuhane, a znanje ravno nuli, bit ce sve lakse, jer tada nece bit govora o odlikasima koji dobijaju jedinice jednom kad dodju u srednju... 

10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

da se mene pita,povijest bi se učila na drukčiji način,jer učenje rima,babilonaca itd. onoga što se dogodilo prije 2000g. da se uči u 5-tom razredu?umjesto da u 5-tom uče ono što se dogodilo prije par godina i što im je bolje poznato pa nadalje da uče sve stariju povijest....u britaniji je to puno bolje organizirano,al hebiga,ne mogu nas uspoređivat s njima...kod njih imaš obavezno engleski,matematiku,sport(ne tjelesni,nego sport!),neke društvene predmete i tjt,ovo ostalo je ''optional'' (science,vjeronauk,strani jezik...)

fra Krsto Narkoman
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
kivic15 kaže...

da se mene pita,povijest bi se učila na drukčiji način,jer učenje rima,babilonaca itd. onoga što se dogodilo prije 2000g. da se uči u 5-tom razredu?umjesto da u 5-tom uče ono što se dogodilo prije par godina i što im je bolje poznato pa nadalje da uče sve stariju povijest....u britaniji je to puno bolje organizirano,al hebiga,ne mogu nas uspoređivat s njima...kod njih imaš obavezno engleski,matematiku,sport(ne tjelesni,nego sport!),neke društvene predmete i tjt,ovo ostalo je ''optional'' (science,vjeronauk,strani jezik...)

Sport najbolji predmet EU. Nikog ne zanima to što sam ja u sedmom razredu bio 30 cm veći od drugog najvišeg i nikog ne zanima koliko jedan čučanj može da boli.

 

U petom razredu da se uči moderna povijest? Pa ta djeca ne znaju nabrojati ni 120 država, a sad da uče modernu povijest.

11 godina
offline
Ah ta škola...

Mene iskreno naš obrazovni sustav tako jako hebački motivira da se što prije odeselim iz ove propale države i više se nikad ne vratim . Kad vidim da su vjerski predmeti obavezni u školi dobijem proljev . 

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.3.2014 20:42 (Rucipe).
10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

hebem ti bogove,ja više učim vjeronauk,negoli 'rvacki,yebem im familiju lopovsku,i još mi dođu svaka 2 tjedna da uplatim u caritas po 5kn,dao bih i 50kn kad bih znao da idu u prave ruke,al zapravo idu fratru i časnoj za kavu i kondome

fra Krsto Narkoman
13 godina
offline
Re: Ah ta škola...
kivic15 kaže...

da se mene pita,povijest bi se učila na drukčiji način,jer učenje rima,babilonaca itd. onoga što se dogodilo prije 2000g. da se uči u 5-tom razredu?umjesto da u 5-tom uče ono što se dogodilo prije par godina i što im je bolje poznato pa nadalje da uče sve stariju povijest....u britaniji je to puno bolje organizirano,al hebiga,ne mogu nas uspoređivat s njima...kod njih imaš obavezno engleski,matematiku,sport(ne tjelesni,nego sport!),neke društvene predmete i tjt,ovo ostalo je ''optional'' (science,vjeronauk,strani jezik...)

Pa povijest moraš učit kronološki nemožeš prvo učit 2. svjetski rat pa onda 1. mislim nema smisla prvo učit posljedicu nečega pa onda uzrok

Ono što možeš sutra,ne ostavljaj za danas.
13 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

Zanima me da li je moguce nakon prve godine vanrednog studiranja, upisat drugu godinu redovno ?

 

Radi se o tome da sam sad na listu fakulteta na postani-student stavio i izvanredni nacin na ETFOS-u.

 

 

10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

a kakvo mi je sad?nekidan spominjemo 50-te,prekjučer govorimo o 30-tima.......ajde,bar su dogodine novi udžbenici,pa se nadam ''reformi'' xD

fra Krsto Narkoman
11 godina
offline
Ah ta škola...

Nama nikakva reforma ne može pomoć dok profesori ne počnu da se brinu o učenicima i da prestanu pričat kako će nam sve trebat za državnu maturu a počnu da govore kako će nam to biti korisno u životu i da gledaju na znanje i inteligenciju a ne samo na prokletu državnu maturu . 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
Rucipe kaže...

Nama nikakva reforma ne može pomoć dok profesori ne počnu da se brinu o učenicima i da prestanu pričat kako će nam sve trebat za državnu maturu a počnu da govore kako će nam to biti korisno u životu i da gledaju na znanje i inteligenciju a ne samo na prokletu državnu maturu . 

Da. 

 

Npr. ja sam volio da čitam s tim da mrzim hrvatske/srpske/bosanskohercegovačke autore koji u meni stvaraju kiselinu (s par iznimki).

 

Profesorica umjesto to da primjeti i da mi da knjigu sedmično da pročitam i da uradim esej i da mi svi ostali profesori spuste kriterije tako da škola izrodi jednog savršeno načitanog učenika izbacuju se mediokriteti. Isto i za učenike koji znaju matematiku i sl.

 

A ne. U nas je politika "Tko hoće da zna taj će i naučiti". Po tome ne bi trebala ni postojati škola.

10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

problem je što puno profesora misli da je dobar sat-strog sat,a to nije tako,ako je prof opusten,takvi ce bit i ucenici,naravno, sve ima svoje granice....mi imamo jednu koja ne da da dišemo na satu,a nitko qrca ne zna,a kad bih išao na natjecanje,hvalila bi se kako je ona mene ''naučila''

fra Krsto Narkoman
10 godina
neaktivan
offline
Ah ta škola...

btw,jel i vi imate lektiru iz engleskog? {#} fakat živim u sj. korei

fra Krsto Narkoman
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ah ta škola...
kivic15 kaže...

problem je što puno profesora misli da je dobar sat-strog sat,a to nije tako,ako je prof opusten,takvi ce bit i ucenici,naravno, sve ima svoje granice....mi imamo jednu koja ne da da dišemo na satu,a nitko qrca ne zna,a kad bih išao na natjecanje,hvalila bi se kako je ona mene ''naučila''

ROFL ROFL

 

Nama inspekcija bila i profesorica sve govorila kako je ponosna što ja tako dobro recitiram i kako sam dobar učenik. Sat prije toga spucala mi jedinicu koja prelazi u 3 rubrike i derala se cijeli sat.

 

Eto ti dokaz.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice