FOI ili ekonomija

poruka: 11
|
čitano: 9.684
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
FOI ili ekonomija

Do nedavno mi je ekonomija bila jedini izbor fakulteta, isključivo jer me sama ekomomija i sve vezani za nju jako zanimaju. Stari mi je poduzetnik, tako da kod i kod njega vidim kakvo je to zanimanje i čime bi se danas, sutra bavio.

 

Onda sam na internetu vidio da je FOI spoj ekonomije i informatike (koja me isto dosta zanima). O ekonomiji i ekonomskom faksu sam se dosta raspitivao i o tome znam manje više sve. O FOI-u neznam skoro pa ništa.

 

Jel ima možda ovdje neko tko je završio FOI da mi ukratko objasni kakav je to fakulet i kakve bi poslove mogao raditi ako bi ga završio?

 

Na kraju još moram na glasiti da me matematika i programiranje uopće ne zanimaju

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.1.2013 22:36 (cuspajz).
14 godina
odjavljen
offline
Re: FOI ili ekonomija
cuspajz kaže...

Do nedavno mi je ekonomija bila jedini izbor fakulteta, isključivo jer me sama ekomomija i sve vezani za nju jako zanimaju. Stari mi je poduzetnik, tako da kod i kod njega vidim kakvo je to zanimanje i čime bi se danas, sutra bavio.

 

Onda sam na internetu vidio da je FOI spoj ekonomije i informatike (koja me isto dosta zanima). O ekonomiji i ekonomskom faksu sam se dosta raspitivao i o tome znam manje više sve. O FOI-u neznam skoro pa ništa.

 

Jel ima možda ovdje neko tko je završio FOI da mi ukratko objasni kakav je to fakulet i kakve bi poslove mogao raditi ako bi ga završio?

 

Na kraju još moram na glasiti da me matematika i programiranje uopće ne zanimaju

Možeš slobodno zaobići FOI u širokom luku, ali ako baš želiš u Varaždin, na Osječkoj ekonomiji ima jako, jako zgodnih cura. Ne odgovaram za posljedice.

14 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili ekonomija
alankish kaže...

Možeš slobodno zaobići FOI u širokom luku, ali ako baš želiš u Varaždin, na Osječkoj ekonomiji ima jako, jako zgodnih cura. Ne odgovaram za posljedice.

This time next year...  {#} 

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
14 godina
odjavljen
offline
Re: FOI ili ekonomija
rebelsy kaže...
alankish kaže...

Možeš slobodno zaobići FOI u širokom luku, ali ako baš želiš u Varaždin, na Osječkoj ekonomiji ima jako, jako zgodnih cura. Ne odgovaram za posljedice.

This time next year...  {#} 

Mislio na EFOS-ov preddiplomski u Varaždinu.

14 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili ekonomija
alankish kaže...

Mislio na EFOS-ov preddiplomski u Varaždinu.

J*bat ga onda.

xFire: rebelsy | steam: rebelsycro | origin: rebelszuka
15 godina
odjavljen
offline
FOI ili ekonomija

Nijedno Smijeh

 

Bježi od ekonomije, nema tu kruha osim ako se ne misliš sam nečim bavit i jaaaaaako se trudit oko toga. Zaboravi slobodno vrijeme i sl. Možda ti je čak bolje upisat neki tečaj računovodstva i tako znati nešto konkretno iz ekonomije jer (iz vlastitog iskustva), nakon 3 godine baš i nisam nešto puno pametniji nego u srednjoj ekonomskoj...

 

A što se tiče inf. i ekonomije skupa, to bi u teoriji bilo ok ali moraš naučiti programiranje. To je i pretpostavka takvih fakseva da će se spojit znanje iz inf. i ekonomije jer ta dva područja se vole - ako ništa, kucaj POS blagajne, skladišta/knjigovodstva i ostale ludorije... Fali nam neki dobar i jeftin ERP na hrv. tržištu koji nema veze sa MSom.

 

Ugl. po mom mišljenju, ekonomija je promašaj jer između ostalog, valjda 40% nezaposlenih čine ekonomisti i pravnici.

http://nighthawk-software.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
FOI ili ekonomija

postoji i poslovna informatika , menadžerska informatika na efos i efzg 

ucis:

UML, Vislal Basic (Razvoj poslovnih aplikacija); ARIS, Corporate Modeler (Modeliranje poslovnih procesa); Statistica, SAS Enterprise Miner (Rudarenje podataka); Oracle Tools (Baze podataka i kreiranje aplikacija); Java, XML (Web programiranje i dokumenti); Arena, Simul8, Doctus (Simulacija, ekspertni sustavi); Project Manager (Informatički menadžment

http://www.efzg.unizg.hr/default.aspx?id=5200

http://informatika.efos.hr/zasto-upisati-ovaj-smjer/

http://www.bug.hr/forum/topic/radna-iskustva/ekonomija-poslovna-informatika/55829.aspx

 

lijepo zvuci al za sve koje sam cuo da su zavrsili to rade poptpuno nesto drugo i  svi koji su upisali taj smjer upisali su to jer malo ljudi to upisuje.(kako sam ja čuo)

vise predmeta ces imat zajednickih vec sa svog smjera

i da , na ekonomiji imas matematike {#} i statistiku, makroekonomiju , matematike kud god se okrenes

Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 1:57 (golatificon).
14 godina
offline
Re: FOI ili ekonomija
Sum_of_all_fears kaže...

Nijedno Smijeh

 

Bježi od ekonomije, nema tu kruha osim ako se ne misliš sam nečim bavit i jaaaaaako se trudit oko toga. Zaboravi slobodno vrijeme i sl. Možda ti je čak bolje upisat neki tečaj računovodstva i tako znati nešto konkretno iz ekonomije jer (iz vlastitog iskustva), nakon 3 godine baš i nisam nešto puno pametniji nego u srednjoj ekonomskoj...

 

Za posao se nebrinem jel ga najbolji uvijek nađu, a i stari mi zna hrpu ljudi tako da i on uvijek može pomoć. Imam i rođaka koji je asistent na ekonomskom faksu pa će mi i on dati savjete kako sta napravit. Uostalom sad vec ko gimnazijalac kuzim hrpu stvari vezano za eknomiju i vec sam imo 100 ideja za neke poslove i posliće tako da se nadam da ce se na kraju sve dobro zavrsit ;)

Samo su dva tipa ljudi na ovom svijetu – dobri i loši. Dobri bolje spavaju, ali čini se da loši više uživaju u satima kad su budni. Woody Allen
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.1.2013 23:23 (cuspajz).
14 godina
odjavljen
offline
Re: FOI ili ekonomija
cuspajz kaže...

Za posao se nebrinem jel ga najbolji uvijek nađu, a i stari mi zna hrpu ljudi tako da i on uvijek može pomoć. Imam i rođaka koji je asistent na ekonomskom faksu pa će mi i on dati savjete kako sta napravit. Uostalom sad vec ko gimnazijalac kuzim hrpu stvari vezano za eknomiju i vec sam imo 100 ideja za neke poslove i posliće tako da se nadam da ce se na kraju sve dobro zavrsit ;)

S ekonomijom možeš eventualno knjižiti ulazne račune, ili ako si najbolji, prikazivati minus na kraju godine i to sve za super plaću od 2,200 kn koliko iznosi minimalac ovdje u RH. Cool

13 godina
neaktivan
offline
Re: FOI ili ekonomija

Ne zanima te programiranje i matematika-> ne upisuj foi

8 godina
neaktivan
offline
FOI ili ekonomija

Pozdrav neaktivni ljudi,

 

Jel itko ovdje zna ekonomiju imam problem a ispit će mi uskoro?

 

Carry on
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice